Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 26
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,995
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  "3 Musketjerėt" e Kenges Shqipe

  Pikėnisja e nje Projekti legjendar - 3 Artistė Mjeshtra !

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 17-05-2017 mė 11:03

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,995
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: "3 Musketjerėt" e Kenges Shqipe  "Miss Shqipčria 2003" - Kalaja e Lčkurčsit/Sarandč

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,995
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: "3 Musketjerėt" e Kenges Shqipe

  SUPER !  "Miss Shqiperia 2014" (Ulqin Qershor '14)

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,995
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: "3 Musketjerėt" e Kenges Shqipe

  Rikthehen tre musketjeret "Nata 3" Festivali i 54-tėrt i Kėngės nė RTSH


 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,995
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: "3 Musketjerėt" e Kenges Shqipe

  Vitet do kalojne & ndoshta nje dite te tjere do realizojne nje koncert te tille, por ata do mbeten Legjendare e Nismėtare, si dhe nė '90 !

  Tė Parėt !!!

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 17-05-2017 mė 11:03

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,995
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: "3 Musketjerėt" e Kenges Shqipe

  “Godfather”-at e rock-ut shqiptar!

  BORDO takon para megakoncertit Aleksandėr Gjokėn, Redon Makashin dhe Elton Dedėn 

  Intervistoi: Silvi Sako


  “Do tė jetė njė bombė tronditėse!”, kėshtu e kanė quajtur ‘3 Musketierėt’ Elton Deda, Redon Makashi dhe Aleksandėr Gjoka , atė qė do tė ndodhė brenda mureve tė sallės gjigande tė Pallatit tė Kongreseve mė 15 Maj, madje me humor Eltoni shton se edhe ato mure do tė shemben, nė intervistėn ekskluzive pėr Bordo.al.

  Kryeheronjtė e rock-ut shqiptar janė mbledhur mė nė fund pėr tė realizuar tė parin koncert rock-simfonik , mė 15 Maj ditė kjo qė duket se do tė pėrsėritet pėr vetė interesin e madh qė ka! Teksa ata janė lajmi i kėtyre ditėve, ne i kemi takuar mes provave, ku kemi mėsuar shumė detaje rreth kėsaj ngjarje artistike; qė nga pėrmbajtja, ripunimi i hitit tė tyre “Tė pranoj si je”, planet pėr kėngė tė reja, por edhe turin qė do tė pasojė ky koncert!

  Si lindi ideja e koncertit?

  Redoni: “Ideja ka fjetur tek ne prej vitesh! Pėr kėtė koncert mund tė them qė ka ndodhur fare rastėsisht, duke shkuar nė njė aktivitet! Kemi qenė me Sandrin dhe me njė kushuririn tim, qė ka kompaninė ‘’Conext’’ e rastėsisht duke ecur rrugės, i tregova njė filmim nė youtube lidhur me 3-en tonė, ku kishim marrė pjesė si tė ftuar nė njė festival. Pasi, ndryshe ėshtė t’i flasėsh dikujt pėr njė ide tė mirė, pėr orkestėr, planet tona, e ndryshe kur e shikon diēka.  Ai pasi e pa filmimin ngeli njė moment pa folur e tha: ‘’Kjo ėshtė njė gjė fantastike, do bėhet patjetėr”! Aty premtuam qė kėtė vit do tė bėjmė koncert, por iku dhe njė vit e dolėm gėnjeshtar! Por erdhi koha dhe ‘’Conext”, njė kompani mjaft serioze nė vend nisi tė merrje me organizimin. Fillimisht e morėm paksa me dyshim, por ja tani na ndan vetėm njė fundjavė nga nata e madhe!

  Pse pikėrisht tani?

  Redoni: Tani u bėnė gjėrat mbarė dhe shpresojmė qė pas kėsaj ndėrmarje kaq tė madhe tė dalim me sukses nė datėn 15. Kėshtu qė mirė qė ndodhi, se ne kishim ngelur duke e shtyrė: vitin tjetėr, vitin tjetėr e nuk do ishte bėrė kurrė…

  Sandri: Kėngėtarėt kėtu janė menaxherė tė vehtė-vetes, tė tė  gjitha rrymave, nuk ka edukatė pune siē e ka Anglia, Gjermania e gjithė bota, pasi ata kanė menaxher e rregulla. Pėr ne ishte rastėsi qė ishte Klodi i Conext, qė e bėri kėtė punė me pėrkushtim. Toni, ose unė kur dalim pasi nė kemi pasur raste kemi dalė edhe tė tre, nuk kemi patur menaxhere siē ekziston nė tė gjithė botėn. Jemi iēik mbrapa pėr kėtė gjė dhe pėr mua, kjo ishte kryevepėr qė po bėhet, pasi pavarėsisht qė kishim vlera edhe ne, dhe Toni sidomos ka folur me njerėz, pa pėrmendur emra, si tė qeverisė, Kryeministrisė, Bashkisė etj, pa Conext nuk do ishte bėrė. Kemi edhe ne vlerat tona, por ata tė firmės kanė punuar, kanė qėnė nė disozicionin tonė duke kontaktuar tė gjithė bankat, gjithēka duhej e kjo nuk na kishte ndodhur asnjėherė. Ne kemi ndenjur me duar nė xhepa. Kemi bėrė vetėm punėn tonė si artistė, kemi qenė tė lirė e po meremi e po bėjmė vetem provat ku po qėndron dhe ti tani kėtu. Dhe ky ėshtė njė rast unikal pėr Shqipėrinė sepse bota i ka shumė tė thjeshta kėto gjera pasi nuk meret kėngėtari direkt e kjo ishte njė lehtėsi shumė e madhe qė ne tė kemi edhe kohė tė bėjmė provat!’

  Redoni: ’Njė aktivitet me pėrmasė me tė vogėl ne mund ta bėnim prej vitesh,por kishim vendosur qė ose ta bėnim tamam,nė tė kundėrt fare!’

  Sandri: ‘Pikėrisht, donim ta bėnim me parametra europian. Investimi ėshtė shumė i madh, skena, ’led wall-I’ e ēdo pajisje. Ne na duket mrekulli pasi jemi tė sigurt qė me kėto kushte do dalim kryeveper. Ėshtė hera e parė qė bėhet kjo gjė e nuk flas pėr festival se atė e kishim realizuar, por po flasim pėr ‘3 Musketierėt’ kėtu.’

  Cilat janė risitė? Ēfarė tė rejash do sjellin ‘3 Musketierėt’ nė kėtė koncert?

  Eltoni: Gjėrat mė tė reja qė do tė sjellim nė kėtė koncert janė kėngėt tona tė vjetra. Do tė jenė nė total 22 kėngė dhe risia ėshtė qė mė nė fund, njė koncert bėhet me njė orkestėr tė madhe sinfonike, e cila do tė thotė shumė sepse nuk ėshtė e njėjta gjė si tė jesh me 4 apo 5 vetė nė njė grup. Ndėrsa risia mė e madhe pėr mua, e cila i kalon edhe kėto mė sipėr ėshtė qė njerėzit mė nė fund po futen nė njė sallė pėr tė parė njė koncert. Pra, nuk ėshtė mė kultura e ‘club-t’ nė kėtė moment, por nė njė sallė ku secili ka karrigen e tij, tė cilėn mund ta shfrytėzojnė ose jo, ta palosin, tė ecin apo kėrcejnė kėshtuqė kjo ėshtė risia e koncertit. Ne premtojmė njė koncert duke ju kthyer njė tradite qė u bė vite qė nė Tiranė ka humbur!‘’

  Pėrse me orkestėr sinfonike?

  Eltoni: Sepse, nė momentin qė ti luan kėngėt e tua me nje orkestėr sinfonike, do tė thotė qė ti e rrit nivelin, rrit forcėn e kėngės, rrit madhėshtinė e saj, dimensioni e saj. Pra, ne i kalojmė kėngėt nga njė dimension studioje ose njė dimension ‘live-i ‘siē  i kemi luajtur me njė grup mė tė vogėl, i kalojmė nė njė dimension tjetėr. Nė natyrėn njerėzore ēdo dimension qė tejkalon njė dimension tjetėr, do tė thotė prirje e re, do tė thotė nivel i ri, do tė thotė rregulla tė reja loje dhe rregullat mė tė mėdhaja mendoj unė. Nė tė gjithė botėn jonė kur njė grup rock luan muzikė me njė orkestėr sinfonike sepse janė dy disiplina tė ndryshme qė bashkohen mrekullisht njėra me tjetrėn, nė rast se di t’i bashkosh, -se nė rast se nuk di t’i bashkosh pastaj, ėshtė punė tjetėr.

  Kam dėshirė t’ju rikthej vite pas nė kohė! Na tregoni pak, si ishte hera e parė qė jeni njohur? Si keni arritur ta ruani kėtė miqėsi pėgjatė kaq shumė vitesh? Sekreti i miqėsisė tuaj ?

  Redoni: Unė me Tonin jemi njohur qė nė klasė tė dytė, ndėrsa me Sandrin veē ‘Kėngėve tė Liqenit’ e njihnim edhe si personazh tė Tiranės.’’

  Sandri: Relativisht, mosha qė kam, pasi unė jam mė i madh…
  Eltoni: Sandro, hajde ta mbarojmė kėtė intervistė e tė tė jap njė birrė!’’
  Sandri:’’E shėnove dhe kėtė, e bėre ‘skup’ dmth ė? (qesh)!

  Sandri: ’Po prit pra, tė ‘leh’ iēik edhe unė kėtu tashi! E di cila ėshtė kryevepra qė ne na bashkon pavarėsisht moshave tė ndryshme, kryesorja ėshtė shija muzikore qė kemi patur. Eltoni ka qėnė nė Lice dhe unė nė atė kohė nuk kisha muhabet me ēunat pasi unė isha me grupin X, e Eltoni nė ‘90-ėn ka qenė me grupin “Tingulli i zjarrtė’’ dhe Toni ndėr tė gjithė moshatarėt e vetė tė cilėt dėgjonin grupe si ‘’Pet Shop Boys’’, ky dėgjonte ‘’Deep Purple”, “Led Zeppelin” e mė vinte mirė pasi, nė atė moshė i pėlqente njė muzikė tė cilėn e pėlqeja edhe unė! Gjithashtu edhe Redi. Kjo ka qėnė arsyeja qė na ka bashkuar, shija, pasi tė tre jemi ‘pop’, ’rock’ edhe pak ‘hard rock’ .’’

  Eltoni: Tani po ta shikojmė kėshtu, jemi edhe ‘heavy metal’ pėr atė punė! ‘Ditė dimri’ ka kaluar nė dimesion tjetėr! (qesh)!

  Eltoni: Sekreti i jetėgjatėsisė ėshtė se ne kemi njė ‘demokraci’ mė tė lashtė ndoshta mė shumė sesa ka qenė demokracia greke brenda nesh, kemi njė parlament shumė idealist, i cili na tregon neve tė gjithė rregullat dhe nuk kemi nevojė qė t’i vėmė rregullat bashkė! Unė i them Sandrit, ’do me nejt? S’du ! Ik. Tono, do me nejt ? –S’du! Ik. Do me nejt? Po, dua. Je i mirėpritur! Prandaj gjithė kėtė gjė e mirėkuptojmė me njėri-tjetrin. E gjithė ideja ėshtė qė, e gjithė bėrthama jonė funksionon ashtu siē duhet tė funksionoi!’’

  Cili ka qenė momenti mė i veshtirė i juaji, deri mė sot? Po ai mė gazmori?

  Redoni: Kemi qėnė shumė pozitiv!

  Sandri: Shumė gazmor!

  Eltoni: Kemi qene aq shumė bashkė sa nuk mund tė tregojmė njė histori specifike, pasi ēdo histori ja kalon tjetrės.’’

  Simboli i bashkimit tuaj si ‘3 Musketierėt’, ka qėnė e vazhdon tė mbetet kėnga ‘’Tė pranoj si je‘’ . A do ta risillni nė skenė?

  Sandri: Patjetėr!

  Eltoni: Sigurisht, tė gjithė kėngėt do t’i risjellim e qė tė gjitha janė nė njė dimension tjetėr kėshtuqė edhe ajo ka marė atė vlerėn e vetė. ‘Tė pranoj si je’ e kemi pėrpunar pak nė orkestracion, ėshtė sjellė pak nė versionin me indikacione nga muzika qė dėgjonim atėherė, pak ‘Deep Purple’, pak ‘Led Zepplin’. Ka nė brendėsi tė gjithė ‘godfather-at’e Rock-ut. Ka dalė shumė e bukur! Vėrtet ka dalė shumė e bukur, madje pjesėn e fundit e ka pak amerikane! Ndryshe nga versioni origjinal, pasi edhe nė atė kohė, para 20 vitesh kur ėshte bėrė kėnga, kushtet kanė qenė tė tjera, kurse tani i kemi tė gjitha mundėsitė.

  A jeni ndjerė tė vlerėsuar gjatė kėtyre viteve nė Shqipėri? Si e keni matur ?

  Eltoni: Unė mendoi se ėshtė me periudha! Ēdo artist ka shkėlqimin e vet, ka lindjen, ka pėrpunimin, ka dhe atė pikun e vet. Nuk mendoi qė nė jemi nė atė ‘pikun’ tonė sot, pasi piku jonė mendoi se ka qėnė para 10 viteve, kur ne ishim mė tė afėrt me njerėzit dhe kultura e publikut ka qenė ndryshe nga ēfarė ėshtė kultura sot! Kėtu duhet me qenė tė drejtė, ama nė momentin qė ne e prekim shpesh skenėn bashkė me Sandrin dhe Redonin dhe shikojmė qė brezat kanė njė spekter shumė tė bukur, nga moshat e mėdha, mė tė mėdha sesa ne apo ndoshta, mė tė mėdha sesa edhe vetė Sandri 60-65 vjeēar, me bashkėshortėt apo me familjet, qė vijnė deri tek tė rinj fare 18-19 vjeēar, ky ėshtė momenti ku unė e quaj ‘mission accomplished’. Nė momentin qė ėshtė misioni i pėrfunduar, pasi arrin tė kapėsh 3 brezat pra, kėnga jote jeton, muzika jote jeton, nuk mendoj qė njė artist ka njė ‘amorprop’ mė tė madh pėr tė aspiruar, pėr njė diēka tjetėr. Ky ėshtė qėlimi finali i artistit. Gjurma! Kur ti e shikon gjurmėn qė jeton, pasi ne jemi tė vdekshėm, tė gjithė do tė vdesim, jemi vetėm kalimtar nė kėtė jetė. Nė momentin qė ne shikojmė qė kemi lėnė gjurmė kjo do tė thotė qė emri yt, i fėmijėve tė tu, i brezave qė do tė vijnė me mbiemrin Deda, Gjoka dhe Makashi do jetojnė. Kaq!’’

  Pėrse jeni limituar pėrsa i pėrket projekteve tuaja tė reja qė pas daljeve tuaja tė hershme? Ēfarė ju ka penguar?

  Sandri: Unė jam munduar! Nuk kam qėnė jashtė mase aktiv por tė paktėn, njė kėngė nė vit jam munduar ta publikoj!”

  Eltoni: Unė nuk jam limituar pėr projekte tė reja. Unė jam marė me projekte tė tjera. Njė artist duhet tė kėtė qetėsinė e vet, kohėn e vet qė tė meret me projekte tė reja dhe nė momentin qė ti meresh me projekte si ‘RockStock-u’ apo me Sandrin, Redin, kėngetarė tė tjerė, ’The voice’ etj. Nė momentin qė artisti ėshtė i qetė atėherė ėshtė i lirė pėr tė krijuar apo pėr tė bėrė gjėra tė mira. Unė nuk e kam atė luks qė tė futem 1 muaj nė shtėpi dhe tė rri nė qetėsinė time dhe tė krijoj. Kjo ėshtė njė kritikė qė normalisht ma kanė bėrė pėrpara, ėshtė kritikė e bukur sepse e kuptoj qė njerėzit kanė dėshirė qė tė dėgjojnė njė kėngė tė re nga Toni dhe ėshtė njė premtim i heshtur, le tė themi pėr tė gjithė dashamirėsit e mi qė, sigurisht, shumė shpejt (megjithėse kam ca vite qė them ‘shumė shpejt, shumė shpejt (qesh), por si thonė, mė mirė vonė sesa kurrė!

  Ēfarė mund tė ndodh duke patur parasysh idenė time, mbas kėtij koncerti qė jam i bindur qė do tė ketė shumė sukses e kėtė nuk e diskutoi fare, nė momentin qė do tė mbaroi koncerti ėshtė njė moment shumė i pėrshtatshėm qė ne tė tre, ose bashkė, ose veē e veē tė krijojmė dicka tė re dhe mund ta punojmė. Jam shumė i bindur qė ėshtė momenti shumė i bukur sepse njerėzit e kanė atmosferen e koncertit dhe kėnga ecėn. Kjo mund tė bėhet!
  Unė them tė nxjerim njė kėngė teke njeherė.

  Sandri: Financimi?’

  Eltoni: 1000 euro mo! Ose nė rrugė!

  Sandri: Jooo, nė rrugė nuk dalė unė.

  Toni: Po nuk dolėm tė tre me njė qese, tė betohem, aty nė rrugė, njė orė para Radio Televizionit Shqiptar. Mbledhim lekėt dhe u bė edhe kėnga. Ndihmoni Elton Dedėn, Aleksandėr Gjokėn dhe Redon Makashin’ – slogani. (Qeshin)

  Sandri: Dikur, ne kemi patur njė format ku kemi dashur tė bėjmė njė kasetė, secili nga 3 kėngė e kishim lėnė. Unė  kam mbaruar, i kam bėrė tė mijat, qė tė nxirnim albumin. Ajo ka qėnė kryevepėr sepse i morėm lekėt…(Eltonit ): ‘’T’ja tregoi kėtė?
  Toni:’ Joo, se do na nxjeri lakrat nė bordo.al! (qesh) Do vish tė tė jap njė birrė tani, se na vdiqe! (Qeshin)

  Cilat janė pritshmėritė tuaja lidhur me koncertin? Qėllimi kryesor?

  Eltoni: Koncerti do tė jetė njė ‘Bombė tronditėse’! Pėr ēdo njeri qė kupton muzikėn! Ėshtė njė koncert tronditės! Ndodh diēka qė nuk ka ndodhur ndonjėherė, qė tė besh njė rock sinfonik tė tillė. Tė gjithė kemi provuar tė gjitha format e tė kėnduarit, por ky koncert ėshtė ndryshe, i pėrmasave tė papara!

  Qėllimi kryesor ėshtė qė te nxjeri nga letargjia tė gjithė njerėzit tė cilėt mendojnė qė jeta fillon nė ‘club’ dhe mbaron po nė ‘club’! Ka salla koncertesh, ka skena tė mėdha qė i pėrkasin artistėve. Problemi kryesor ėshtė qė tė mos vdesi njė traditė e cila duhet tė rilind.

  Argėtimi nė njė ‘club’ dhe argėtimi nė njė koncert janė dy gjėra krejtėsisht tė ndryshme prandaj kemi zgjedhur njė sallė tė madhe, njė sallė tė bukur, qė artisti edhe tė mund tė vrapoj, tė ndėrveprojė me njerėzit! Ky ėshtė qėllimi! Ne nuk duam qė njerėzit tė pijnė nė sallė pėr tė ardhur nė gjendje pėr tė kuptuar koncertin sepse koncerti ka aq shumė adrenalinė, saqė njerėzit nuk kanė nevojė tė pinė fare sepse do t’i bjerė muzika nė kokė. Do tė jetė tronditės!

  Mendoni ta risillni mė vonė kėtė koncert?


  Eltoni: Mendojmė qė nė rast se ka kėrkesa, do ta shohim, do konsultohemi e ndoshta mund tė bėjmė njė natė tė dytė. Mesa shohim ka njė super dyndje e pėr njerėzit qė mund tė zhgėnjehen pasi nuk kanė mundur tė jenė aty, ka mundėsi t’i japim njė shans edhe pėr njė natė tė dytė ose qoftė edhe pėr ata qė mund t’i lemė tė pangopur pėr njė koncert tjetėr.

  Kemi ndėrmėnd pėr njė tur, duam ta bėjmė njė tur dukė pėrfshirė edhe vende jashtė Shqipėrisė; nė Kosovė, Maqedoni, Itali, Greqi, etj. Jemi tė ineresuar pėr ēdo vend qė ka shqiptar! Nė rast se bėn njė koncert, nuk ėshtė problem tė bėsh edhe 100 koncerte tė tjera sepse janė bėrė gjėrat. Muzikantėt i dimė, partiturat janė njė dirigjent e kryhet. Ėshtė ēdo gjė komode pėr tė lėvizur!

  http://bordo.al/2017/05/12/godfather...k-ut-shqiptar/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 17-05-2017 mė 11:12

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,995
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: "3 Musketjerėt" e Kenges Shqipe


 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,995
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: "3 Musketjerėt" e Kenges Shqipe

  BRAVO !!!

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 18-05-2017 mė 09:33

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,995
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: "3 Musketjerėt" e Kenges Shqipe

  Ne pak ore ...... nje tjeter surprize !

  http://tiranapost.al/nuk-kane-mbarua...in-skenderbej/

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,995
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: "3 Musketjerėt" e Kenges Shqipe

  Koncerti edhe ne ekran & online ne keto momente - RTSH 1HD !

  Super !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 24-06-2017 mė 15:20

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,995
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: "3 Musketjerėt" e Kenges Shqipe


 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,995
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: "3 Musketjerėt" e Kenges Shqipe


 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,995
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: "3 Musketjerėt" e Kenges Shqipe


 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,995
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: "3 Musketjerėt" e Kenges Shqipe


 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,995
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: "3 Musketjerėt" e Kenges Shqipe


 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,995
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: "3 Musketjerėt" e Kenges Shqipe


 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,995
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: "3 Musketjerėt" e Kenges Shqipe  "E Diell" - Tetor 2019

 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,995
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: "3 Musketjerėt" e Kenges Shqipe  “Tre musketierėt” luajnė “Rock nėn kurorėn e ullirit” - Tetor 2019

 19. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,995
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: "3 Musketjerėt" e Kenges Shqipe  “Tre musketierėt” luajnė “Rock nėn kurorėn e ullirit” - Tetor 2019

 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,995
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: "3 Musketjerėt" e Kenges Shqipe  "E Diell" - Tetor 2019

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •