Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
 1. #1
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,684
  Postimet nė Bllog
  2

  Trafikimi i femrave.

  600 ndėr 3266 viktima tė trafikimit seksual nė Britaninė e Madhe nė vitin 2015 ishin vajza tė varfra nga Shqipėria, tė trafikuara pėrmes mashtrimeve tė ndryshme dhe tė pėrdorura me dhunė si skllave seksi. Megjithatė numri, tepėr i lartė i viktimave tė kėtij krimi makabėr pėr njė vend tė vogėl si yni, nuk ka shkaktuar as debate dhe as vėmendje nga mediat dhe politika nė Shqipėri. Jetėt e kėtyre vajzave tė shkatėrruara, nuk pėrbėjnė interes pėr debatin publik, i fokusuar tani tek ēadra.

  Burimi : http://www.bbc.com/news/world-europe-39047787

 2. #2
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,767

  Pėr: Trafikimi i femrave.

  lazo,
  trafikusit u bene deputete...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 3. #3
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,684
  Postimet nė Bllog
  2

  Pėr: Trafikimi i femrave.

  Shumica derrmuse e femrave shqiptare te trafikuara ne Britani jane burim i kaosit te viteve 90'.

  Keto femra torturohen, perdhunohen dhe trajtohen si kafshe nga shtetas Britanik te lloj-lloj ngjyre dhe klase sociale ne qendrat e masazheve. Gjithmone flasim per femra te dhunuara ketu, femra te detyruara me dhune te ushtrojne seksin.

  Por, kur keto femra vendosin te dalin nga dhuna dhe kerkojne mbrotje nga shteti, ministria e emigracionit nuk ju jep leje qendrimi por i trajtojne si ceshtje te rendomta emigracioni. Shume prej tyre jane kthyher ne Shqiperi qe eshte nje tmerr i vertet per keto femra pasi kercenohen drejt per drejt nga trafikantet dhe jane pa mbeshtetje nga familja. I ngel barra shtetit shqiptare ti strehoj, punesoj e ti mbroj.

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  758

  Pėr: Trafikimi i femrave.

  Citim Postuar mė parė nga Lazo Lexo Postimin
  Shumica derrmuse e femrave shqiptare te trafikuara ne Britani jane burim i kaosit te viteve 90'.

  Keto femra torturohen, perdhunohen dhe trajtohen si kafshe nga shtetas Britanik te lloj-lloj ngjyre dhe klase sociale ne qendrat e masazheve. Gjithmone flasim per femra te dhunuara ketu, femra te detyruara me dhune te ushtrojne seksin.

  Por, kur keto femra vendosin te dalin nga dhuna dhe kerkojne mbrotje nga shteti, ministria e emigracionit nuk ju jep leje qendrimi por i trajtojne si ceshtje te rendomta emigracioni. Shume prej tyre jane kthyher ne Shqiperi qe eshte nje tmerr i vertet per keto femra pasi kercenohen drejt per drejt nga trafikantet dhe jane pa mbeshtetje nga familja. I ngel barra shtetit shqiptare ti strehoj, punesoj e ti mbroj.


  ,,,,,,kur e pyeten Putinin ,,,,,,,,si arrite te frenosh karavanin e prostitutave Ruse drejt Evropes,,Ai u pergjigj

  Me dy levizje te thjeshta,,,privatizova siperfaqen e tokes dhe shtetzova nentoken

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  978

  Pėr: Trafikimi i femrave.

  Putini shiti qymyr koke siberie te ish ruseve carist te kalbur burgjeve.
  Sic dihet ne te ardhmen azia apo bota lindore do shperbehet dhe banoret e saj do kthehen ne kafshe keshtuqe ikja drejt perendimit e femrave me preteksin e prostitucionit eshte shpresa e tyre e vetme.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •