Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 74 prej 74

Tema: Ermal Meta

 1. #61
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,952

  Pėr: Ermal Meta  Ermal Meta & Fabrizio Moro - Non Mi Avete Fatto Niente - Italy - ESC 2018

 2. #62
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,952

  Pėr: Ermal Meta

  ‘Sot kam dy ditėlindje’ , Ermal Meta ndan me ndjekėsit ngjarjet mė tė rėndėsishme pėr tė !

  Pesė vite mė parė publikova Albumin e Parė solo, e dyta ėshtė Fitorja e Sanremos

  Kėngėtari me origjinė shqiptare, Ermal Meta i cili ėshtė i njohur nė Itali, pėrmes njė postimi nė rrjetin e tij social Facebook ka bėrė me dije pėr ndjekėsit e tij se dita e sotme lidhet me 2 ngjarje shumė tė rėndėsishme nė jetėn e tij.

  Meta shkruan se sot janė 2 ditėlindje shumė tė rėndėsishme pėr tė. E para lidhet me publikimin e albumit tė tij tė parė solo dhe e dyta ėshtė fitorja e festivalit Sanremo.

  “E para ishte pesė vjet mė parė dhe ėshtė publikimi i albumit tim tė parė solo, hapat e parė tė njė udhėtimi tė mrekullueshėm qė mė kanė sjellė kėtu dhe kush e di se ku do tė shkojė. E dyta ėshtė fitorja e papritur e festivalit me vėllanė tim Bizio.”, shkruan kėngėtari.

  “Ju dua”
  tha nė fund Meta.


  https://shqiptarja.com/lajm/sot-kam-...rja-e-sanremos
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 12-02-2021 mė 15:42

 3. #63
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,952

  Pėr: Ermal Meta  Ermal Meta a Sanremo 2021: «"Un milione di cose da dirti" č una semplicissima canzone d’amore»

  Suksese ! In bocca al luppo !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 12-02-2021 mė 16:01

 4. #64
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,952

  Pėr: Ermal Meta

  BRAVO !  Suksese ERMAL ! In bocca al luppo !


  "Un milione di cose da dirti" - ERMAL META

  Senza nome io, senza nome tu
  E parlare finché un nome non ci serve pił
  Senza fretta io, senza fretta tu
  Ci sfioriamo delicatamente
  Per capirci un po' di pił
  Siamo come due stelle scampate al mattino
  Se mi resti vicino non ci spegne nessuno
  Avrai il mio cuore a sonagli per i tuoi occhi a fanale
  Ti ho presa sulle spalle
  E ti ho sentita volare

  Con le mani nel fango per cercare il destino
  Tu diventi pił bella ad ogni tuo rеspiro
  E mi allunghi la vita inconsapevolmente
  Avrеi un milione di cose da dirti, ma non dico niente
  In un mare di giorni felici annega la mia mente
  Ed ho un milione di cose da dirti
  Ma non dico niente
  Ma non dico niente


  Il tuo viaggio io, la mia stazione tu
  E scoprire che volersi bene
  Č pił difficile che amarsi un po’ di pił
  Č la mia mano che stringi, niente paura
  E se non riesco ad alzarti starņ con te per terra
  Avrai il mio cuore a sonagli per i tuoi occhi a fanale
  Ce li faremo bastare
  Ce li faremo bastare

  Con le mani nel fango per cercare il destino
  Tu diventi pił bella ad ogni tuo respiro
  E mi allunghi la vita inconsapevolmente
  Avrei un milione di cose da dirti, ma non dico niente
  In un mare di giorni felici annega la mia mente
  Ho un milione di cose da dirti
  Solo un milione di cose da dirti

  Ti do il mio cuore a sonagli per i tuoi occhi a fanale
  E senza dirlo a nessuno
  Impareremo a volare

  Tu mi allunghi la vita inconsapevolmente
  Avrei un milione di cose da dirti, ma non dico niente
  In un mare di giorni felici annega la mia mente
  Ed ho un milione di cose da dirti
  Ma non dico niente
  Ma non dico niente

  Cuore a sonagli io, occhi a fanale tu


  https://genius.com/Ermal-meta-un-mil...a-dirti-lyrics
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 04-03-2021 mė 11:23

 5. #65
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,952

  Pėr: Ermal Meta

  Ermal Meta shkėlqen nė Sanremo, i pari nė klasifikim nga votat e publikut

  Ermal Meta ka shkėlqyer dje nė Sanremo me performancėn e tij. Ai garon me kėngėn “Un millione di cose da dirti”.

  Kėnga e Ermalit i bėri pėr vete tė gjithė pasi solli poezinė e dashurisė sė vėrtetė nė Sanremo shkruan Vanity Fair Italia. Ndėrkohė qė kėngėtari ėshtė vlerėsuar shumė nga kritika.

  Sipas klasifikimit paraprak bazuar nė votat e publikut tė shprehura nė natėn e parė dhe tė dytė tė Sanremos kėngėtari shqiptar kryeson listėn pėr 26 artistėt Big.


  “Pa emėr unė, pa emėr ti. Dhe flasim derisa tė mos na duhet mė njė emėr. Pa nxitim unė, pa nxitim ti. Butėsisht prekim njėri tjetrin pėr t'u kuptuar mė shumė”.
  Kėshtu nis teksti i kėngės “Njė milionė gjėra pėr tė thėnė” qė ėshtė pėrcaktuar si teksti mė poetik i festivalit qė prek telat e shpirtit.

  Rikthimin pas tre vitesh nė Sanremo, pas fitores me Fabrizio Moro nė Sanremo dhe vendit tė pestė nė Eurovision, Ermali e nis me njė kėngė dashurie mjaft intime qė vetė ai e kishte krijuar tre vite mė parė dhe qė mbeti nė sirtar pėr njė kohė tė gjatė pasi artisti dėshironte ta paraqiste nė Sanremo dhe gjet momentin e duhur, pikėrisht kėtė vit nė tė cilin tė gjithė kemi rizbuluar vlerėn dhe afėrsinė me njėri-tjetrin. / Diaspora shqiptare / KultPlus.com


  https://www.kultplus.com/muzika/erma...at-e-publikut/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 04-03-2021 mė 11:31

 6. #66
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,952

  Pėr: Ermal Meta

  Bravo !  Ermal Meta - Un milione di cose da dirti (Sanremo 2021) - Cover Giuseppe Bertolotti

 7. #67
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,952

  Pėr: Ermal Meta

  Ermal Meta i pėrgjigjet komenteve pėr origjinėn: Po tė dinit historinė e Shqipėrisė ......

  Ermal Meta ka realizuar njė video tė gjatė dedikuar tė gjithė komenteve dhe energjisė qė ka marrė gjatė pjesėmarrjes nė “Sanremo”. Si fillim ai ka falenderuar tė gjithė ata qė vlerėsuan kėngėn e tij, qė e deshėn atė dhe qė e dėgjojnė. Por pjesėn mė tė madhe tė videos ia dedikoi tė gjithė personave, shumica djem tė rinj nė fillim tė tė 20-ave, qė i kanė shkruar komentete tė tipit: “Kthehu nė vendin tėnd”. “Kėndo andej nga ke ardhur”. “Ti nuk i pėrket Italisė”.

  Aspak i lėnduar apo i prekur nga kėto komente Ermali shprehet: “Mua kėto komente nuk mė prekin fare. Por unė dua tė ndaloj tek to se nuk mė duket aspak e drejtė qė persona qė janė shumė mė tė rinj se unė tė mė drejtohen nė atė mėnyrė, kur unė jam nė realitet mė shumė italian se ata, sepse jetoj nė kėtė vend prej mė shumė vitesh, pavarėsisht se kam ardhur nga njė tjetėr shtet. Ėshtė e ēuditshme qė kėtė diskutim po e bėj nė 2021-in dhe nuk po e prek kėtė temė sepse mė pėlqejnė polemikat, nė fakt as nuk mė plas pėr to. Ajo qė dua tė dini ėshtė fakti qė tė thuhen kėto gjėra dhe t’i lėsh tė ikin i bėn tė duken normale. Tė flasėsh ashpėr e t’i pėrmendėsh origjinėn dikujt nuk ėshtė aspak normale. Ne jetojmė tė gjithė nėn njė qiell, tė gjithė kemi njė ndėrgjegje tė pėrbashkėt kolektive. Kjo ėshtė urrejtje qė unė nuk e pranoj dot sepse ėshtė idotėsi”.

  Dhe nė mbyllje tė videos Ermali ka dhėnė deklaratėn qė me siguri do prekė shumė shqiptarė. “Nė fund dua tė falenderoj tė gjithė ata qė mė mbėshtesin dhe mė ndjekin sepse mė duan. Ndėrsa pėr ju tė tjerėt kam vetėm diēka pėr t’iu thėnė: Nėse do dinit vetėm pak fare nga historia e vendit nga unė vij, do ndiheshit krenar, njėsoj si unė. Jam krenar pėr rrėnjėt dhe gjakun tim, e nėse ju do i njihnit ata do ndiheshit krenarė qė i keni fqinj. Ju ftoj tė lexoni historinė e tyre dhe do mbeteni tė mahnitur”, e mbyll fjalėn kėngėtari.


  https://kohajone.com/ermal-meta-i-pe...-e-shqiperise/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 12-03-2021 mė 12:11

 8. #68
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,952

  Pėr: Ermal Meta

  Rikthehet nė skenė nė Shtator, Ermal Meta: Mezi pres tė takohemi

  Kėngėtari shqiptar nė Itali Ermal Meta do tė japė shumė shpejt koncertin e parė pas pandemisė.

  Ka qenė vetė kėngėtari qė ka bėrė tė ditur lajmin dhe nuk fsheh lumturinė se mė nė fund ka diēka tė sigurtė pas njė periudhe tė vėshtirė qė bota po kalon me Covid-19.

  “Mezi prisja tė bėja njė postim tė tillė, t'u jepja njė takim, diēka tė sigurtė, dhe jo fjalė nė rėrė por nė gur tė fortė. Nė kėtė rast ėshtė guri i teatrit antik tė Taormina. Shihemi aty mė 5 Shtator pėr njė koncert sė bashkuar. Shumė shpejt do tė dalin dhe masat. MEZI PRES”, shkruan Ermali nė rrjetet sociale.

  Pėr shkak tė pandemisė qė ka mbėrthyer botėn qė prej Marsit tė 2020 nuk janė zhvilluar koncerte pėrveēse atyre virtuale, nė pėrpjekje pėr tė frenuar zinxhirin e infektimeve.

  Sė fundmi Ermali ka publikuar disa prej kėngėve tė tij tė albumit “Tribu Urbana” me njė prej tė cilėve mori pjesė dhe nė Sanremo e qė u prezantua mjaft mirė, “Un millione di cose da dirti”.


  / KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/muzika/rikt...s-te-takohemi/

 9. #69
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,952

  Pėr: Ermal Meta

  Ermal Meta kėtė verė do tė performojė nė Shqipėri

  Kėngėtari me origjinė shqiptare qė ka korrur njė sukses tė madh nė Itali, do tė realizojė njė turne nė Shqipėri.

  Nė njė intervistė pėr mediat italiane, Meta tregon se pas muajsh tė tėra shkėputje pėr shkak tė pandemisė, ka planifikuar t’i rikthehet skenės me turin e tij tė parė muzikor.

  Njė nga ndalesat e kėtij turi do tė jetė edhe Tirana, ku mė 29 korrik, siē tregon dhe vetė Meta, ai do tė jetė nė Stadiumin Air Albania nė Tiranė.

  Teksa flet pėr Shqipėrinė, Meta kujton edhe herėn e parė qė ka kėnduar nė vendin e tij tė origjinės. Ai shton se pėr herė tė parė ka kėnduar nė Tiranė nė vitin 2018, dhe se ka pėrjetuar mjaft e mocione.

  “Mė 29 korrik do tė jem nė Stadiumin Air Albania nė Tiranė. Kanė kaluar 30 vjet qė kur regjimi komunist ka rėnė dhe ne menduam ta festonim me muzikė. Unė jam italian dhe shqiptar dhe kam zgjedhur tė bėj njė koncert pėr nder tė njerėzve nga vendi ku vij, tė cilėt arritėn tė fitojnė lirinė. Kanė ndodhur shumė gjėra vitet e fundit dhe lidhja midis Italisė dhe Shqipėrisė, dy vende tė ndara nga vetėm 70 kilometra det, ėshtė e me tė vėrtetė e bukur.

  Mė 5 shtator unė luaj nė Taormina, nė Teatrin Antik. Doja tė trajtoja turneun si njė ngjarje unike, pėr tė dėgjuar kėngėt e mia drejtpėrdrejt. Mezi po pres. Ne gjithashtu do tė ofrojmė njė transmetim tė drejtpėrdrejtė, pėr tė qenė nė gjendje tė shohim koncertin nga ekrani edhe kur tė gjendeni nė shtėpi.

  Ishte emocion i pastėr. Hera e parė qė mbajta njė koncert nė Tiranė ishte nė vitin 2018 nė sheshin Skėnderbej, kushtuar njė heroi kombėtar shumė tė dashur pėr vendin. Mendova se sa ndryshe ishte tė kthehesha nė njė vend nga ku ika kur isha 13 vjeē. Dhe u ktheva “i madh” duke bėrė punėn qė dua. Pastaj pėrsėri nė vitin 2019 nė Pallatin e Kongreseve,”, thotė Ermal Meta.


  / KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/muzika/erma...e-ne-shqiperi/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 30-05-2021 mė 15:24

 10. #70
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,952

  Pėr: Ermal Meta  Ermal Meta - Un milione di cose da dirti (Official Video - Sanremo 2021)

 11. #71
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,952

  Pėr: Ermal Meta  ERMAL META - UNO (Official Video)


  Nė hapjen e “Euro 2020”, Ermal Meta do tė shoqėrojė si kolonė zanorė me hitin ‘Uno’

  Pandemia e shtyu ngjarjen mė tė rėndėsishme futbollistike nė Europė , EURO 2020 dhe ajo rikthehet sot me njė spektakėl tė garantuar.

  Ceremonia zyrtare do tė nisė nė orėn 19:00, ndėrkohė qė ndeshja hapėse do tė jetė mes Turqisė dhe Italisė nė “Olimpico” nė Romė.

  Njė tjetėr ngjarje e veēantė pėr ne shqiptarėt ėshtė se nė start-in e kampionatit evropian tė futbollit, do tė jetė edhe njė bashkėkombės i yni.

  Kėngėtari Ermal Meta do tė shoqėrojė si kolonė zanorė me me hitin ‘Uno’, nė stadiumin olimpiko tė Romės nė ndeshjen hapėse Itali-Turqi

  Nė skenė do tė ngjitet kėngėtari me famė botėrore Andrea Boceli, ndėrsa zėri i Ermal Metės do tė shoqėrojė rrėfimin e SKY Sport pak para nisjes sė ndeshjes Itali-Turqi.

  Kėnga ‘Uno’ flet pėr njė udhėtim me fjalė dhe muzikė qė shkon nė ēdo fushė futbolli dhe tregon se ku nuk ėshtė e nevojshme tė jesh i famshėm pėr tė luajtur sport dhe shijuar atė.

  Nė kampionatin europian tė futbollit do tė pėrballen 24 skuadra finaliste, turne qė do tė zgjasė plot njė muaj dhe finalja e madhe do tė luhet nė datėn 11 korrik nė stadiumin legjendar tė Anglisė, Wembli.

  Pėr herė tė parė do tė kthehen edhe tifozėt nė stadiume, vendim qė mori UEFA. Nesėr nė mbrėmje nė shkallėt e Olimpikos do tė jenė 14 mijė spektatorė qė kanė kaluar COVID, janė vaksinuar ose kanė njė test negativ COVID.


  https://lapsi.al/2021/06/11/ne-hapje...e-me-hitin-uno
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 11-06-2021 mė 09:48

 12. #72
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,952

  Pėr: Ermal Meta  Ermal Meta nė 26 Korrik koncert nė “Air Albania”, Veliaj: Biletat do tė jenė falas

  Ermal Meta, kėngėtari shqiptar me famė ndėrkombėtare nė Itali, ka zgjedhur qė koncertin e tij tė parė pas pandemisė, ta mbajė nė 26 korrik nė stadiumin “Air Albania” nė Tiranė.

  Lajmin e shumėpritur pėr tė gjithė e dha pėrmes njė bisede online me kryetarin e Bashkisė sė Tiranės, Erion Veliaj, vetė artisti kaq i dashur nė dy anėt e Adriatikut.

  “Koncerti ėshtė nė datėn 26 Korrik. Ėshtė koncerti i parė qė do bėj pėr kėtė vit, por edhe pas pandemisė. Do e bėj nė stadiumin e Tiranės me ndihmėn tuaj dhe me falėnderime nga ana ime,” u shpreh ndėr tė tjera Ermal Meta.

  Kryebashkiaku Veliaj e ka quajtur njė lajm fantastik pėr kryeqytetin, ndėrsa veēoi si mjaft tė rėndėsishėm faktin se kjo do tė jetė hapja mė e bukur e stinės sė koncerteve edhe pėr Arenėn Kombėtare, qė nuk ka mundur ende pėr shkak tė pandemisė globale tė organizojė evente artistike tė pėrmasave tė tilla. Kreu i Bashkisė, i cili kėtė videocall e ndau edhe me ambasadorin italian nė Tiranė, Fabrizio Bucci, nuk la pa pėrmendur edhe 30-vjetorin e eksodit tė shqiptarėve nė Itali.

  Ambasadori Bucci u shpreh se nisja e turit tė koncerteve tė Ermal Metės ka surprizuar jo vetėm shqiptarėt, por edhe italianėt tė cilėt e kanė mirėpritur lajmin.

  “Kėtu u “ēmendėn” tė gjithė, italianė e shqiptarė. Tė gjithė mezi po e presim,” u shpreh diplomati italian.

  Kryetari i Bashkisė Erion Veliaj nėnvizoi se ky koncert do jetė falas pėr tė gjithė. “Do hapim njė faqe ku njerėzit mund tė rezervojnė biletėn fizikisht, por vetėm pėr tė rezervuar vendin, pasi na duhet tė respektojmė rregullat anticovid. Koncerti do tė jetė falas, falė bashkėpunimit edhe me Ambasadėn e Italisė nė Tiranė dhe Federatėn Shqiptare tė Futbollit,” deklaroi Veliaj.

  “Eksperienca ime me koncertet nė Shqipėri ka qenė perfekte. E di qė ēdo gjė ėshtė nė duar tė sigurta, kėshtu qė mezi pres,” e mbylli bisedėn e tij Ermal Meta.


  Top Channel Albania
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 23-07-2021 mė 16:06

 13. #73
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,952

  Pėr: Ermal Meta  Ermal Meta canta "Redemption Song" alla finale di Musicultura 2021

  Qershor 2021

 14. #74
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,952

  Pėr: Ermal Meta  Ermal Meta canta "Un milione di cose da dirti" alla finale di Musicultura 2021

  Qershor 2021


  Alla finalissima di Musicultura 2021, Ermal Meta emoziona il pubblico dello Sferisterio di Macerata con la sua "Un milione di cose da dirti".

  Me fat kush do e ndjekė koncertin nė Air Albania ! Enjoy !


  SUKSESE ERMAL ! MIRĖNJOHJE & RESPEKT !

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •