Close
Faqja 10 prej 10 FillimFillim ... 8910
Duke shfaqur rezultatin 181 deri 192 prej 192
 1. #181
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,011

  Pėr: Eurovision Song Contest 2017 - Ukraine

  Citim Postuar mė parė nga sirena_adria Lexo Postimin
  A do ta votoje Europa .... Portugali 2018 ?
  Plotesisht, madje JURI e PUBLIK ne unison ! Nje fitore e rralle !


  Moter e vella interpretojne se bashku ne shpalljen e Fituesit ! Ajo autorja e kenges e ai interpretuesi I saj .
  " Amar Pelos Dois "

  Se um dia alguém
  Perguntar por mim
  Diz que vivi
  Para te amar
  Antes de ti
  Só existi
  Cansado e sem nada p'ra dar

  Meu bem
  Ouve as minhas preces
  Peēo que regresses
  Que me voltes a querer

  Eu sei
  Que nćo se ama sozinho
  Talvez devagarinho
  Possas voltar a aprender

  Se o teu coraēćo
  Nćo quiser ceder
  Nćo sentir paixćo
  Nćo quiser sofrer
  Sem fazer planos
  Do que virį depois
  O meu coraēćo
  Pode amar pelos dois


  https://eurovision.tv/participant/sa...-sobral/lyrics
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 14-05-2017 mė 11:37

 2. #182
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,011

  Pėr: Eurovision Song Contest 2017 - Ukraine


 3. #183
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,011

  Pėr: Eurovision Song Contest 2017 - Ukraine

  10 Kenget me te Mira - Votimi i Publikut

  1. Portugalia
  2. Bullgaria
  3. Moldavia
  4. Belgjika
  5. Rumania
  6. Italia
  7. Hungaria
  8. Suedia
  9. Kroacia
  10. Franca

 4. #184
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,011

  Pėr: Eurovision Song Contest 2017 - Ukraine

  10 Kenget me te Mira - Votimi i Jurive

  1. Portugalia
  2. Bullgaria
  3. Suedia
  4. Australia
  5. Hollanda
  6. Norvegjia
  7. Italia
  8. Moldavia
  9. Belgjika
  10. Anglia

  https://en.wikipedia.org/wiki/Eurovi...g_Contest_2017

 5. #185
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,011

  Pėr: Eurovision Song Contest 2017 - Ukraine

  Nata finale e “Eurovision”, triumfon Portugalia: Muzika ėshtė ndjenjė

  Portugalia triumfon nė natėn finale tė Eurovizionit i cili kėtė vit u zhvillua nė Kiev tė Ukrainės.Kėnga e tė riut Salvador Sabral rrėmbeu 758 pikė duke lėnė pas shtete si Bullgaria, Moldavia apo Italia e cila shihej si favorite.

  Gjatė marrjes sė shpėrblimit nga fituesja e vitit tė kaluar Jamala, Sobral u shpreh se, “Muzika nuk ėshtė fishekzjarre, muzika ėshtė ndjenjė”.

  Balada thjeshtėsia dhe tingujt e kengestarit portugez duket se pushtoi publikun europian i cili  jo vetėm e duarttrokiti por edhe e votoi pėr tė qėnė kampioni i kėtij edicioni.

  Edhe nata finale e Eurovison dhuroi jo vetėm muzikė por edhe spektakėl me plot tė ftuar.Sic cdo vit Eurovison dhuron plot surpriza episodi mė i bukur qė me siguri do tė bėj histori ėshtė edhe propozimi pėr martesė qė kėngėtarja maqedonase mori nė skenė nė gjysmėfinalen e sė enjtes, njė moment emocionues  qė bėri xhiron e botės dhe do tė mbetet gjatė nė historinė e festivalit

  Shqipėrinė nė kėtė edicion u pėrfaqėsua  nga Linda Halimi me kėngėn “Botė” por nuk arriti qė tė mbledhė votat e duhura nga publiku dhe juria pėr t’u kualifikuar nė natėn finale ndonėse rrėmbeu duartrokitjet e publikut.

  Kujtojmė se me edicionin e 62 Eurovisoni ka hyrė edhe nė “Guinness World Records” pėr jetėgjatėsinė e garės muzikore televizive.

  Kėtė vit qė vjen Eurosong sic dhe e do tradita e mirėpret vendi fitues Portugalia.


  http://fax.al/read/news/9782886/1476...-eshte-ndjenje
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 16-05-2017 mė 10:35

 6. #186
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,011

  Pėr: Eurovision Song Contest 2017 - Ukraine

  Mesazhi, Kenga, Fishekzjarret - shkrim i OpusAlb nga konferenca per shtyp e Fituesve .

  http://opusalb.com/sq/mesazhi-kenga-fishekzjarret/

 7. #187
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,011

  Pėr: Eurovision Song Contest 2017 - Ukraine  10 Kenget me te Mira - Eurovision 2017

  1. Portugalia
  2. Bullgaria
  3. Moldavia
  4. Belgjike
  5. Suedi
  6. Itali
  7. Rumani
  8. Hungari
  9. Australi
  10. Norvegji

 8. #188
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,011

  Pėr: Eurovision Song Contest 2017 - Ukraine


 9. #189
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,011

  Pėr: Eurovision Song Contest 2017 - Ukraine


 10. #190
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,011

  Pėr: Eurovision Song Contest 2017 - Ukraine


 11. #191
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,011

  Pėr: Eurovision Song Contest 2017 - Ukraine  Mesazhi i fituesit tė Eurovizionit

  Tė shtunėn Festivali Europian i Kėngės (Eurovision Song Contest), kurorėzoi fituesin e 2017. Trofeu shkoi nė Portugali, pas 48 vitesh pjesėmarrje nė festival. Fituesi Salvador Sobral, 27 vjeē pa asnjė performancė, thjesht me zėrin e tij pushtoi skenėn, me duartrokitje ku mori dhe votat e duhura nga Europa pėr tu shpallur kampion.

  Por mesazhi i Sobral mbetet njė thirrje pėr veshėt tanė dhe pėr muzikėn qė dėgjojmė. Tregu muzikor duket se po mbushet me kėngė komerciale, tė cilat mund tė pėrshkruhen me fishekzjarrė, kanė vetėm shpėrthimin e momentit pastaj shuhen.

  Dhe kėtė e pėrshkroi me fjalėt e duhura nė mėnyrė kaq tė mrekullueshme fituesi i Eurovizionit 2017. Mesazhi i tij, duket se prek edhe tregun muzikor nė vendin tonė, ku ēdo ditė e mė shumė po i afrohet dhe servir pėr publikun “krijimeve muzikore” komerciale ose siē Sobral e pėrshkroi si “Fast-Food”.
  Fjali tė goditura nga fituesi qė bėri thirrje qė tė shpėtojmė muzikėn dhe tė ushqejme publikun me muzikė qė del nga shpirti dhe jo muzikė “Fast-Food”. Pėr fituesin e Eurovisionit, muzika nuk ėshtė fishekzjarre por ndjenjė, e kjo duhet ushqyer.

  “Dua tė them qė jetojmė nė botėn e muzikės sė lirė, muzikės “fast-food” pa asnjė pėrmbajtje. Dhe unė mendoj se kjo mund tė jetė njė fitore pėr muzikėn, pėr njerėzit qė bėjnė muzikėn, qė nė tė vėrtetė nėnkupton diēka. Muzika nuk ėshtė fishekzjarrė, muzika ėshtė ndjenjė. Kėshtu qė le tė provojmė tė ndryshojmė kėtė. Dhe tė kthejmė muzikėn pas, qė ėshtė ajo e cila ka mė shumė rėndėsi”,- tha Salvador, pasi u shpall fitues.


  http://www.kohajone.com/2017/05/15/m...qiptare-video/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 17-05-2017 mė 09:50

 12. #192
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,011

  Pėr: Eurovision Song Contest 2017 - Ukraine

  12 Piket e Jurive :


Faqja 10 prej 10 FillimFillim ... 8910

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •