Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,710
  Postimet nė Bllog
  2

  UEFA publikon formacionin ideal

  Emri: c622bf1de9f50108224396c3ea84fdee.jpg

Shikime: 1193

Madhėsia: 45.0 KB

  Tifozėt zgjodhėn 11-shin ideal tė vitit nė sondazhin e zhvilluar nė faqen zyrtare tė UEFA-s. Mė shumė se 7 milionė votues preferuar njė formacion tė pėrbėrė nga futbollistė mė sė shumti tė kampionatit spanjoll, por figurojnė edhe nga ai italian dhe gjerman. Real Madrid ka 4 lojtarė, ndėrsa 3 tė tjerė janė tė Barcelona. Nė formacionin ideal me reshtimin 4-3-3 janė edhe lojtarė nga Juventus, Bayern Munchen dhe Atletico Madrid.

  Porta mbrohet nga Buffon. Nė repartin e mbrojtjes janė Ramos, Pique, Bonucci dhe Boateng. Mesfusha pėrbėhet nga Iniesta, Kroos dhe Modric. Nė sulm janė finalistėt e Topit tė Artė, Cristiano Ronaldo, Lionel Messi dhe Antonie Griezmann. Votuesit mė tė shumtė janė nga Europa, 48% e tyre, ndėrsa ekipi i preferuar ėshtė Real Madrid thuajse ēerekun e pėlqimeve.

 2. #2
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Postime
  3,823

  Pėr: UEFA publikon formacionin ideal

  Boateng ne te djathte pak si pa lidhje! Ai historikishte ka luajtur ne qender, te Bayern dhe te kombetaria e Gjermanise.
  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •