Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 7 prej 7
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  120 falenderime nė 110 postime

  Gezuar Pashket !!!

  ******** GEZUAR PASHKET *******


  Presidenti Rugova pėrgėzoi Papėn Gjon Pali II


  Prishtinė, 19 prill 2003


  - Presidenti i Kosovės, Dr. Ibrahim Rugova, me rastin e festės sė Pashkėve ka pėrgėzuar Atin e Shenjtė, Papa Gjon Pali II.

  Nė kėto pėrgėzime thuhet:

  "Ju lutem pranoni urimet e mia tė pėrzemėrta dhe tė popullit tė Kosovės pėr festėn e madhe tė Pashkėve.

  Nė ditėn e Pashkėve tė sivjetme, nė ditėn e ringjalljes sė Krishtit Kosova – Dardania antike ndihet mė e ringjallur dhe mė e lumtur.

  I dashuri Ati i Shenjtė,

  Nė kėtė ditė tė Pashkėve, lutuni pėr Kosovėn dhe pėr njohjen formale tė Pavarėsisė sė saj".  Presidenti Rugova uroi besimtarėt dhe qytetarėt e Kosovės me rastin e Festės sė Pashkėve

  Prishtinė, 19 prill 2003 - Presidenti i Kosovės, Dr. Ibrahim Rugova, ka pėrgėzuar sot tė gjithė besimtarėt dhe qytetarėt e Kosovės pėr Festėn e Pashkėve.

  Nė urimin e Presidentit Rugova thuhet:

  "Dita e Pashkėve ėshtė ditė e bardhė, ditė e ringjalljes sė Krishtit dhe forcimit tė besimit nė Zotin.

  Dhashtė Zoti qė Pashkėt e ardhshme t'i festojmė me njohjen formale tė Pavarėsisė sė Kosovės nga miqtė tanė.

  Urime tė mira u shprehim UNMIK-ut dhe pėrfaqėsive diplomatike nė Prishtinė.

  Urime tė pėrzemėrta u shprehim ushtarėve tė NATO-s, KFOR-it dhe gjeneralit Mini", thuhet nė urimin e Presidentit Rugova.


  Presidenti Rugova pėrgėzoi imzot Mark Sopin

  Prishtinė, 19 prill 2003 - Presidenti i Kosovės, Dr. Ibrahim Rugova, me rastin e festės sė Pashkėve, ka pėrgėzuar edhe imzot Mark Sopin, ipeshkv i Ipeshkvisė sė Kosovės, me urimet e tij mė tė ngrohta dhe tė popullit tė Kosovės.

  "Gjithnjė e ēmojmė lart veprėn Tuaj pėr mirėkuptim dhe dashuri midis nesh si dhe pėr njohjen formale tė Pavarėsisė sė Kosovės.

  Me fat Pashkėt dhe paēit shėndet tė mirė!", thuhet nė urimin e Presidentit Rugova dėrguar imzot Mark Sopit.


  Kryetari i Partisė sė Re tė Kosovės, Dr. Bujar Bukoshi pėrgėzoi imzot Mark Sopin

  Prishtinė, 19 prill 2003

  TN – Kryetari i Partisė sė Re tė Kosovės, Dr. Bujar Bukoshi, me rastin e festės sė Pashkėve, ka pėrgėzuar imzot Mark Sopin, ipeshkv i Ipeshkvisė sė Kosovės.

  Nė urimin e Kryetarit tė PReK-ut, Dr. B. Bukoshi thuhet:

  “Tė gjithė besimtarėve shqiptarė dhe atyre ndėrkombetar tė besimit Katolik, i’u urojmė Gezuar pėr shumė mot Pashkėt . Urojmė tė kaloni Pashkė tė Bardha.

  Vet simbolika e kėsaj feste nė tė cilėn shprehet ringjallja e Krishtit pėr ne shqiptarėt ėshtė edhe njė arsye me tepėr qė tė festojmė sė bashku dhe tė gėzuar me shpresėn e madhe pėr ringjalljen e besimit nė zot dhe ne tė vertetėn.

  Shpresojmė se nė Truallin e Shėn Florit dhe Shėn Laurit do tė ngritet sė shpejti shtėpia e zotit , Katedralja e Shenjtė e cila do tė jetė simbolikė qytetėruese e Kosovarėve tė sotėm dhe Dardanėve tė djeshėm.

  Imzot SOPI, pranoni pėrgėzimet tona me tė pėrzemėrta dhe me tė sinqerta pėr ketė ditė tė Shenjtė. Me ketė rast kėto pėrgėzime nėpėr mes jush si prijes i Ipeshkvisė sė Kosovės u’a dėrgojmė tė gjithė vellezėrve tanė tė besimit katolik kudo qė ndodhen.

  Ketė vit kremta e Pashkėve pėr ne shqiptarėt ka njė vlerė tė veēantė se ne mes tė dy festave tė mėdha , Pashkėve dhe Krishtlindjeve , do tė bėhėt nga Selia e Shenjtė Shėnjterimi i Nenės Tereze, Nenės sonė tė madhe. Kjo ngjarje pėr shqiptarėt do tė jetė e paharruar.

  Urojmė Pashkė tė Bardha,” thuhet nė urimin e Kryetarit tė PreK-ut, Dr. Bujar Bukoshi.


  .


  Kryetari i Bashkėsisė Islame Rexhep Boja i ka dėrguar Ipeshkėvisė Katolike tė Kosovės njė telegram urimi pėr pashkėt

  Prishtinė, 19 prill 2003

  - Kryetari i Bashkėsisė Islame Rexhep Boja i ka dėrguar Ipeshkvisė Katolike tė Kosovės dhe ipeshkvit tė saj Mark Sopi njė telegram urimi pėr pashkėt, nė tė cilin shpreh kėnaqėsinė e tij tė veēantė qė nė emėr tė Kryesisė sė kėsaj bashkėsie t'u pėrcjell urimet dhe dėshirat mė tė ngrohta pėr lumturinė dhe mirėqenien.


  ---

  Gezuuur pra ...Pashket .. kur thot Berisha...

 2. #2
  madmoiselle Maska e angeldust
  Anėtarėsuar
  08-06-2002
  Vendndodhja
  Michigan
  Postime
  1,375
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Kisha thjesht nje pyetje e shtyre thjesht nga kurioziteti per kedo qe mund te dije pergjigjen...

  Sa eshte perqindja e katolikeve ne Kosove?
  Flm.

  Gjithashtu perfitoj nga rasti per t'ju uruar gjithe besimtareve katolike Pashke te mbara...
  In the sweetness of friendship let there be laughter, for that's how heart finds its morning and is refreshed.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Arb
  Anėtarėsuar
  06-12-2002
  Vendndodhja
  Little Albania, NY
  Postime
  1,731
  Faleminderit
  0
  12 falenderime nė 12 postime
  Gjithashtu Gezuar!
  Talent wins games, but teamwork wins championships.
  Micheal Jordan

 4. #4
  man of honor Maska e trinity
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  europa.eu
  Postime
  89
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Postuar mė parė nga angeldust
  Kisha thjesht nje pyetje e shtyre thjesht nga kurioziteti per kedo qe mund te dije pergjigjen...

  Sa eshte perqindja e katolikeve ne Kosove?
  Flm.

  Gjithashtu perfitoj nga rasti per t'ju uruar gjithe besimtareve katolike Pashke te mbara...


  Ata qe kane bere urimet jane njerez emblematike dhe me ane te simboleve duan te komunikojne diēka.
  Perpiqu t'a kuptosh se ē'duan te thone:..

  Katedralja e madhe qe do te ndertohet,nene tereza,kosova e sotme dhe dardania e djeshme,fotoja e madhe me papen ne zyren e rugoves,...etj.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Arb
  Anėtarėsuar
  06-12-2002
  Vendndodhja
  Little Albania, NY
  Postime
  1,731
  Faleminderit
  0
  12 falenderime nė 12 postime
  Te merremi me urimet per Festen e Pashkeve e jo me nje teme te re.
  Talent wins games, but teamwork wins championships.
  Micheal Jordan

 6. #6
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime
  Thaēi uron Pashkėt: Festat e tjera t'i presim mė mirė

  PRISHTINE, 19 prill - Kryetari i Partisė Demokratike tė Kosovės Hashim Thaēi u ka uruar sot Festėn e Pashkėve tė gjithė besimtarėve tė krishterė tė Kosovės. "Kjo festė nėnkupton edhe ringjalljen shpirtėrore, tė besimit nė vlerat e sė mirės, tė sė drejtės dhe shpresės pėr jetė me tė mirė. Urojmė qė kėtė festė dhe festat tjera fetare qytetarėt e Kosovės t'i presin nė kushte mė tė mira jetėsore, nė paqe, prosperitet dhe lumturi", thuhet nė urimin e Thaēit.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Gabro Gabi
  Anėtarėsuar
  06-06-2002
  Vendndodhja
  zagreb
  Postime
  21
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Postuar mė parė nga trinity
  Ata qe kane bere urimet jane njerez emblematike dhe me ane te simboleve duan te komunikojne diēka.
  Perpiqu t'a kuptosh se ē'duan te thone:..

  Katedralja e madhe qe do te ndertohet,nene tereza,kosova e sotme dhe dardania e djeshme,fotoja e madhe me papen ne zyren e rugoves,...etj.
  Duhet te jesh shum i kenaqur me urimet qe udheheqsit e shtetit te KOSOVES i kan ber urimet dhe te gjitha urimet ishin te mrekullueshme oa kurfar vrejjtej, e ju mod u brengosni per fotot se kush qka mban ne shtepin e vet se nuk na takon ty deh as ne
  nje popull nje qendrim

Tema tė Ngjashme

 1. Gėzuar Pashkėt!
  Nga NoName nė forumin Komuniteti katolik
  Pėrgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 08-04-2007, 05:29
 2. Gezuar Pashket
  Nga hunter nė forumin Komuniteti katolik
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 11-11-2005, 11:21
 3. Gezuar 2005!
  Nga Kryeplaku nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 24-12-2004, 16:17

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •