Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 15
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Anėtarėsuar
  24-04-2016
  Postime
  469

  Meturina turke jap penallti kot dhe dhe karton te kuq shiptarve ne ndeshjen Shqipri Isreal

  Si mednoni per kartonin e kuq pa karton te verdhe ne minutat e para, dhe ajo penallti qe vetem penallti sishte mbasi ishte perplasje me trup.

  Mun te jesh i bazuar sa do por ky albiter turk me shtetsi gjermane eshte mbeturine qe e beri lojen handicap qe ne minutat e para qellimisht.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga HFTengineer : 12-11-2016 mė 16:15

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Anėtarėsuar
  24-04-2016
  Postime
  469

  Pėr: Meturina turke jap penallti kot dhe dhe karton te kuq shiptarve ne ndeshjen Shqipri Isreal

  Penallti prap dhe kartooni i kuq, e pa pare.


  Mbeturun turke mbasi vazhdovi lojen dha penallti, dhe karton kuq pa vend fare mund ti jepte te dyve karton te verdh per diskutim .

  bythqiripederast turk qe ha k e vellezrve te tyre bythqirpederatsave isrealit.

  Kartona te verdh me zi i jepte per isrealitet me gjithe ato faulle.


  Tja ****** motyren bythqirit turk. Me hile edhe ne futbol kta derra cifut. Pa drejtsi e pa pare.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga HFTengineer : 12-11-2016 mė 17:34

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Anėtarėsuar
  24-04-2016
  Postime
  469

  Pėr: Meturina turke jap penallti kot dhe dhe karton te kuq shiptarve ne ndeshjen Shqipri Isreal

  Ti behet protesta fifes's per kte albiter skandaloz turk dhe ndeshje qi ai ja fali isrealit.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,939

  Pėr: Meturina turke jap penallti kot dhe dhe karton te kuq shiptarve ne ndeshjen Shqipri Isreal

  me plot te drejt referi dha kartuqat e kuq dhe penalltit

  per 90minuta loj asnji rast nuk e krijuan lojtaret tan

  mendoi se fajtor kryesor eshte ky far italiani qe duhet te shkoi nga kombetarja e jon
  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Anėtarėsuar
  24-04-2016
  Postime
  469

  Pėr: Meturina turke jap penallti kot dhe dhe karton te kuq shiptarve ne ndeshjen Shqipri Isreal

  Kartoini i kua ishte i pa drejte spese u dha pa arsye. Gjeja e pare jepet karton i verdhe i pari, tek rasti i pare, dhe me vone karton i kuq dhe gjeja e dyte e shtyvi me trup ne perleshje e siper, qe nuk ka se si te konsiderohet penallti.
  Jo vetem aq po nuk i jepet edhe karton te kuq edhe penallti .

  Rasti i dyte prap. Duhet ti kishte dhene te dyve kartoin te verdh per te rregulluar situaten, dhe jo ta bente me keq dhe penalizonte.
  Tjeter gje penalltia e dyte ishte luftim dhe nuk ishte se i rreshkiti ose e perplasi , ishte simulim i paster nga Isreali. Pastaj tranjeri vashdoi lojen eedhe mbasi u keshillua me albitrat e tjere ansor .  Sa per kantanchen e italajanit pak kishte te bente, kur je me 9 lojtare dhe penalizohesh qe ne fillim ne 15 minuta me penallti gol dhe pjesen e dyte te japin kartpon te kuq dhe penallti serisht, strategjia ska me kuptim. Tjesh dhe spanja te penalizohesh kshu sic na penalizoi ky bythqirti turk nuk ka skuader ta kthej lojen.

  Boll ju serviloset ktyre bythqiravepedreats cifut dhe turk, se jua hodhen haptas dhe po leni nam kur te gjithje edhe komentare te tjere nga vende te ndryshme thone qe ishte e pa drejte cu be.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga HFTengineer : 12-11-2016 mė 18:34

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,131

  Pėr: Meturina turke jap penallti kot dhe dhe karton te kuq shiptarve ne ndeshjen Shqipri Isreal

  Ndeshja ku u zhvillua ? Nga Shkodra ne Elbasan apo u spostua nga Elbasani ne Gjirokaster ? Se keshtu te pakten lodhnim dhe terroristet qe gjermonin ndeshjen.

  Ato forcat speciale izraeljane iken apo do rine ketu ne Shqiperi qe te garantojne te gjitha ndeshjet e futbollit ?

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Anėtarėsuar
  24-04-2016
  Postime
  469

  Pėr: Meturina turke jap penallti kot dhe dhe karton te kuq shiptarve ne ndeshjen Shqipri Isreal

  Amon ca terroristash, dolen dy **** te paguar te vdekur per buk ne lajme edhe i thane errdhen terroristat.

  Ca i kja ber ISIS vete ata aty isrealit? As qe kan prek.
  http://mondoweiss.net/2015/11/israel-worried-about/

  Ne isreal kta i mjekonin dhe po i jepnin finance atyre te al nusres
  http://www.jpost.com/Middle-East/Rep...vil-war-393862

  , tani paskan frike per nje disa futbollista te mbaruar mos i pjerdhshin ne vesh ne Shqipri, se faktikisht cifuta ska ne evrope qe banojne pa asnje mbrojtje , dhe ne shqipri qe bejn biznes/pushime e si mbron jeri.
  U zhvillua ne elbasan. Do marrin shpi aty qe sa here te kete ndonje ndeshje me kto ekipet e ktyre jo vetem kombtare qe jane me te mirat ne champions league/fifa, futbollistve isrealit qe kerkjohen ne merkato nga barcelona , real madrid, dhe shume klubeve te tjerese me emer se jane talenta te pa pare. Ja marrin Mesit, dhe talenteve te trjer spanjole.

  Mjafton te shifje ndeshjen sot ca "talentash" diletante dhe mbeturina ishin, dhe sa Isreali njihet per futboll ne gjithe boten.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga HFTengineer : 12-11-2016 mė 19:48

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,131

  Pėr: Meturina turke jap penallti kot dhe dhe karton te kuq shiptarve ne ndeshjen Shqipri Isreal

  Citim Postuar mė parė nga HFTengineer Lexo Postimin
  Amon ca terroristash, dolen dy **** te paguar te vdekur per buk ne lajme edhe vajten terroristat.

  Ca i kja ber ISIS vete ata aty isrealit? As qe kan prek.
  http://mondoweiss.net/2015/11/israel-worried-about/

  Ne isreal kta i mjekonin dhe po i jepnin finance tani paskan frike per nje disa futbollista te mbaruar mos i pjerdhshin.
  http://www.jpost.com/Middle-East/Rep...vil-war-393862  U zhvillua ne elbasan. Do marrin shpi aty qe sa here te kete ndonje ndeshje me kto ekipet e ktyre jo vetem kombtare qe jane me te mirat ne champions league, futbollistve isrealit qe kerkjohen ne merkato nga barcelona , real madrid, dhe jane talenta te pa pare .


  Shyqyr, qe ishin dy te vdek per buk,se e spostuan ndeshjen vetem brenda Shqiperise. Imagjino sikur te ishin tamam nuk do njihej as destinacioni i stadjumit ne ndonje shtet te huaj.
  Dmth,ndeshja u zhvillua ne Elbasan ! Nuk pati levizje te tjera "diversive". I hutuam terroristet vetem me nje spostim.Se siē duket dhe Gjirokastra nuk ishte e sigurte.


  Per forcat speciale izraliane them vetem qe te ruajne ndeshjet. Po te jete se eshte diskutimi per ti bere miliarder,nuk na duhen. Hashashin e ruajme vete.

  Kemi apo nuk kemi shtet !

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Anėtarėsuar
  24-04-2016
  Postime
  469

  Pėr: Meturina turke jap penallti kot dhe dhe karton te kuq shiptarve ne ndeshjen Shqipri Isreal

  Epo merr talentat cifute te pa pare ne skuader, dhe specjalista polic shqiptaret per mbrojtje dhe, je ne rregull .

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,131

  Pėr: Meturina turke jap penallti kot dhe dhe karton te kuq shiptarve ne ndeshjen Shqipri Isreal

  Citim Postuar mė parė nga HFTengineer Lexo Postimin
  Epo merr talentat cifute te pa pare ne skuader, dhe specjalista polic shqiptaret per mbrojtje dhe, je ne rregull .
  Edhe ajo nuk eshte ide e keqe.
  Do na mbetet bosh kontrollimi kapilar i hashashit por te pakten nuk do kemi probleme trasferimi neper qytete dhe stadjumesh.
  Terroristet do ta kene te sigurte se ku do zhvillohet ndeshja.

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e luleshtrydhe
  Anėtarėsuar
  23-01-2009
  Postime
  152

  Pėr: Meturina turke jap penallti kot dhe dhe karton te kuq shiptarve ne ndeshjen Shqipri Isreal

  Citim Postuar mė parė nga HFTengineer Lexo Postimin
  Epo merr talentat cifute te pa pare ne skuader, dhe specjalista polic shqiptaret per mbrojtje dhe, je ne rregull .
  .............
  https://m.youtube.com/watch?v=drMWD6kOyb4

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Anėtarėsuar
  24-04-2016
  Postime
  469

  Pėr: Meturina turke jap penallti kot dhe dhe karton te kuq shiptarve ne ndeshjen Shqipri Isreal

  Sa per ndeshjen vete flet vete cu be. Albitri beri nje loje te pa pare pro isrelite, duke dashuar ta ballanconte me ato kartonat e verdha qe i dha atyre per justifikim apo mbajtje te qetsise.
  Edhe medjat refusojn ta mbulojn lojen. Ishte nje komentator spanjoll qe foli dhe nje gazete spanjole per kte albiter te budnesliges .
  Mbajti nje bias te jashtzakonshem pro israleite, me penallti dhe kartona qe nxori lojen ne handicap qe ska albiter profesjonal ti japi ne ate gjendje pa pike arsye te vlefshme dhe rregullore. Jo vetem qe u be simulim haptas dy here dhe nuke u ndershkuan, por penalltia dhe kartoni i kuq u dha mbasi loja kishte vashduar ne te dyten dhe u dha pa asnje parlajrim ne penalltine e pare pa kartone te verdhe mir qe i dhan penallti. Te dy penalltite jo vetem por dhe kartonat e kuqe qene te pa pare si u dhan. Skam par ndonhjere edhe ne kategori b te ligave te ndryshme te jepen ato lloj penallti apo kartona te kuq .
  Ja fali ndeshejn atyre haptas dhe mundesine te kualifikohen.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga HFTengineer : 19-11-2016 mė 12:52

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e luleshtrydhe
  Anėtarėsuar
  23-01-2009
  Postime
  152

  Pėr: Meturina turke jap penallti kot dhe dhe karton te kuq shiptarve ne ndeshjen Shqipri Isreal

  Hahahaa o mjeran po pse mo hebrejt i bejn te gjithe te zezat e botes, ato tregtin e droges, ato prostitucionin, ato mafjen....o legen. Ta paska kall ndonjera me duket dhe te dilken syt xixa cuno, me gjak hebre me siguri ajo e, cifuti po te del ne enderr o njeri. Ta neverisin anti-semitet, ptuuu fare e keqe legenash qe shajne dhe shpifin.....te nxirrni pertej edukates langaraq.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga luleshtrydhe : 21-11-2016 mė 16:09
  https://m.youtube.com/watch?v=drMWD6kOyb4

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,131

  Pėr: Meturina turke jap penallti kot dhe dhe karton te kuq shiptarve ne ndeshjen Shqipri Isreal

  hahhaa Ke filluat ti futesh Kabalas koheve te fundit ! Paske zbuluar qe ēifutet nuk e njofin Krishtin si bir i Zotit !

  Pa na e shpego njeēik perse nuk e njohin ? Ta dim dhe ne kete Shekhinah.

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e luleshtrydhe
  Anėtarėsuar
  23-01-2009
  Postime
  152

  Pėr: Meturina turke jap penallti kot dhe dhe karton te kuq shiptarve ne ndeshjen Shqipri Isreal

  Hahaha ti paske rrjedh nga trut o dit zi. Po pse mo kohe si puna jote te lexoj ato pacavuret kam une psikopat, ik mer merhum meso, merr ndonje klas ne universitet te vijne icik trut ne vend te te dalin me konspiracira dy lekeshe interneti.
  Sefo po ky qenka rrot komplet mo ca di ky nga hebrejt aman , si ke qen ti si kalon, do vij edhe andej po kam qen e zen mos ma ver re. Edhe ashtu kan qen ca pun e more vesh ti na dolen surpriza kur pash ca fotografi te njonit qe ishte ber si monster na ngeli iPadi ne dore me iku deshira te shkruaj haha. Te pershendes!
  https://m.youtube.com/watch?v=drMWD6kOyb4

 16. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar luleshtrydhe pėr postimin:

  SERAFIM DILO (22-11-2016)

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •