Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e crudelia
  Anėtarėsuar
  02-11-2006
  Postime
  123

  Divorc jashte shtetit, si mund te njihet ne Shqiperi?

  Pershendetje,

  Une jam martuar ne Shqiperi por divorcuar ne Kanada. Gjendja Civile ne Shqiperi nuk ka ndonje informacion online qe te me tregoje se si tja bej qe ky divorc te njihet edhe ne Shqiperi. Kam kontrolluar informacion ne websitin e Ambasades Shqiptare ne Ottawa, por ata flasin vetem per certifikate martese. Ka ndonje person ketu qe ka pasur te njejten eksperience dhe mund te me ndihmoje me informacion te sakte?

  Faleminderit
  "bukuria perfekte eshte mjeti me i mire per te percmuar te miren perfekte" Konfuci

 2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar crudelia pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 3. #2
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,927

  Pėr: Divorc jashte shtetit, si mund te njihet ne Shqiperi?

  Citim Postuar mė parė nga crudelia Lexo Postimin
  Pershendetje,

  Une jam martuar ne Shqiperi por divorcuar ne Kanada. Gjendja Civile ne Shqiperi nuk ka ndonje informacion online qe te me tregoje se si tja bej qe ky divorc te njihet edhe ne Shqiperi. Kam kontrolluar informacion ne websitin e Ambasades Shqiptare ne Ottawa, por ata flasin vetem per certifikate martese. Ka ndonje person ketu qe ka pasur te njejten eksperience dhe mund te me ndihmoje me informacion te sakte?

  Faleminderit
  Eksperience personale nuk kam . Megjithate mendoj se duhet te perkthesh dhe noterizosh vendimin e gjykates Kanadeze per divorcin. Ndoshta mund te te kerkojne qe ta vulosesh ne ambasaden Kanadeze ne Shqiperi nese ka ( se kam idene). Te gjitha keto i paraqet ne gjendjen civile ne Tirane dhe ta gezosh divorcin.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 4. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar angmokio pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 5. #3

  Pėr: Divorc jashte shtetit, si mund te njihet ne Shqiperi?

  Pershendetje!
  Per te njohur divorcin ne Shqiperi dhe per tu shkurorezuar ligjerisht duhet proceduar me ane te gjyqit, dmth do behet njohja e vendimit civil te huaj.
  Per me teper mund te me kontaktosh ne.
  Juliankapllanaj@yahoo.com
  Tel 00355 692569926
  Av Julian Kapllanaj.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •