Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-10-2016
  Vendndodhja
  Kaēanik
  Postime
  12
  Faleminderit
  2
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Exclamation Kengetaret e sotit...

  Shumica e kengetareve te sotit , me shume therrasin ne imoralitet me pamjet e tyre, se sa qe ne realitet kendojne.

  Klipet e tyre sikur te jene te inēizuara neper shtepi publike. E veshja e tyre para kamerave, sikur veshja e disa njerezve te zhunglles.. perveqse ketyre nje shigjete ne dore ju mungon ! Dhe sa me shume qe klipi eshte i lakuriqezuar, aq me shume eshte i popullarizuar.
  E disa prej kengetareve ne realitet kendojne, por me tekstet e tyre gjithashtu therrasin ne imoralitet. Tekstet e tyre permbajne qdo lloj fjale te felliqur, te cilen mund ta gjesh ne mesin e rrugaqve dhe njerezve te prishur. Dhe sa me shume qe fjalet jane banale, aq edhe me shume kenga behet e njohur ne mesin e njerezve.

  E pak prej kengetareve jane qe nuk i kendojne imoralitetit, por megjithate kendojne.. e qe sipas Islamit keta jane mekatar.
  Nese keta te fundit llogariten mekatare, a thua ne qfare shkalle do te jene kategorite para tyre?

  Thote Allahu (azzevexhel) :" Ata te cilet deshirojne, qe te besimtaret te perhapet imoraliteti , ata i pret denim i dhembshem ne kete bote dhe ne boten tjeter" (En-Nur\19)

 2. #2
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Anėtarėsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  47
  Postime
  5,397
  Faleminderit
  393
  249 falenderime nė 213 postime

  Pėr: Kengetaret e sotit...

  Citim Postuar mė parė nga ukhti.qendresa Lexo Postimin
  E pak prej kengetareve jane qe nuk i kendojne imoralitetit, por megjithate kendojne.. e qe sipas Islamit keta jane mekatar.
  Kenga na qenka mekat ne fene islame??! Po kur "kendon" hoxha maje minares apo perpara varrimit, a thua s'eshte mekat???

  Thote Allahu (azzevexhel) :" Ata te cilet deshirojne, qe te besimtaret te perhapet imoraliteti , ata i pret denim i dhembshem ne kete bote dhe ne boten tjeter" (En-Nur\19)
  Cili denim dhe nga kush do t'u vije ,ne kete bote??
  Jarigas

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-10-2016
  Vendndodhja
  Kaēanik
  Postime
  12
  Faleminderit
  2
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: Kengetaret e sotit...

  nga All-llahu shkurt dhe shqip i nderuar

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  977
  Faleminderit
  2
  28 falenderime nė 28 postime

  Pėr: Kengetaret e sotit...

  kenga dhe kengetaret si nje kulture arti jane inspirim nga djajte. ka patur kengetare ateiste te paster por keta kane qene te paket dhe pa peshe sociale. kenga dhe mikrofoni ka per qellim shprehine e nje fiksimi te forte te djajve, qe nuk kane mendje por instikt kafshe ne thelb, shprehjen e dashurise dhe tentativen per te bere seks me Zotin. Okej, por kaq thelle dhe larg eshte Arabia nga Shqiperia. Bota arabe eshte e semure kurse ne jemi te zhytur ne llumin e djajve qe rrojne maleve dhe i kane miq majmunet apo djajte e vendeve evropiane.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •