Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-10-2016
  Postime
  1

  Trupi i njeriut dhe shperndarja e peshes

  Nese kemi x persona me gjatesi dhe peshe te njesoj a eshte i njejte volumi i trupit per te gjith personat pra a kemi nje rishperndarje te njejte te peshes si gjersia e belite krave e kofsheve etj . A ka nje formule llogaritje qe perdoret ? A ka dhe faktor te tjere qe ndikojn si mosha psh? Deshiroj te theksoj qe jam nduke u marr me nje projekt dhe ky informacion do ishte teper i vlefshem.

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-03-2019
  Postime
  2

  Pėr: Trupi i njeriut dhe shperndarja e peshes

  Jo nuk eshte njelloj . Per faktin qe trupi jone eshte i perbere prej lengjeve dhe mineraleve. Perqendrimi i minerale ne Kocka mund te jet i tille qe te rrisi apo zvogeloj peshen.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •