Close
Faqja 2 prej 9 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 168
 1. #21
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove

  Ėshtė vėrtet pėr tė ardhur keq qė njė vėndi tė cilit nuk i mungon asgjė, tė mos ketė ekonomi tė qėndrueshme. Kėto ēudira i shef vetėm nė vėndet e banuara me Shqiptarė!
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 2. #22
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove

  Citim Postuar mė parė nga Akuamarini Lexo Postimin


  Qka kan vujatur populli kosovar prej qetnikve duke u maskaruar e dhunar nga tmeret e kasapit te Ballkanit.
  Sot po vujne prej mafio- hajnia te Pdk dhe Ldk -se
  ti mos i krahaso 2 milion shqiptar me ju spiujt e ish regjimit serb
  e te thoni se qfar po hiekun
  ju ini ata qe sdo te gezoheni kurr per te arriturat e kosoves more hafit e milloshit

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime nė 72 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove


 4. #24
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime nė 72 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove


 5. #25
  i/e regjistruar Maska e ximiabedini
  Anėtarėsuar
  30-09-2012
  Mosha
  32
  Postime
  27
  Faleminderit
  18
  8 falenderime nė 7 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove

  Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin
  ti mos i krahaso 2 milion shqiptar me ju spiujt e ish regjimit serb
  e te thoni se qfar po hiekun
  ju ini ata qe sdo te gezoheni kurr per te arriturat e kosoves more hafit e milloshit
  Qdo kush qe ju kundershton ju e quani shpiun njeri te shitur pse mor llap?
  ky zotria me lart po te tregon fakte ti po e quan shpiun pse mor llap kshtuu?
  pse mor llap nuk mund te pranoni realitetin qe sot me mijra familje jetojn ne mjerim pse po ju dhemb kjo>??
  A e di mor llap sa ushtari i UCK ka ber vetvrasje per shkak se familjet e tyre skan pas buk me ngren ??? apo ndoshta edhe kta kan qen shpiuna dezertor si thua ti??/
  ti ndoshta e ke gjendjen e mir ekonomike punon ne ndonje zyr qe ta ka dhan partia dhe nuk shef perjashta asaj zyre ,mire eshte llap me dal ne teren me pa se si jetojn vertet mijra familje shqiptare

  Patriotizmi ma i madh qe sot mund te bejm eshte ta mbrojm shtetin nga PDK LDK te cilet e kan vjedh deri ne piken e fundit dhe tani jemi afer falimentimit ,sot patriotizmi me i madh eshte te ndihmojm shtetin ekonomikisht dhe duke i denu ata qe po e mjelin
  Pėrderisa ėshtė dikush nė Qiell qė mė mbron...Nuk ka askush nė Tokė qė mė mposhtė...[/FONT]

 6. #26
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove

  Citim Postuar mė parė nga ximiabedini Lexo Postimin
  Qdo kush qe ju kundershton ju e quani shpiun njeri te shitur pse mor llap?
  ky zotria me lart po te tregon fakte ti po e quan shpiun pse mor llap kshtuu?
  pse mor llap nuk mund te pranoni realitetin qe sot me mijra familje jetojn ne mjerim pse po ju dhemb kjo>??
  A e di mor llap sa ushtari i UCK ka ber vetvrasje per shkak se familjet e tyre skan pas buk me ngren ??? apo ndoshta edhe kta kan qen shpiuna dezertor si thua ti??/
  ti ndoshta e ke gjendjen e mir ekonomike punon ne ndonje zyr qe ta ka dhan partia dhe nuk shef perjashta asaj zyre ,mire eshte llap me dal ne teren me pa se si jetojn vertet mijra familje shqiptare

  Patriotizmi ma i madh qe sot mund te bejm eshte ta mbrojm shtetin nga PDK LDK te cilet e kan vjedh deri ne piken e fundit dhe tani jemi afer falimentimit ,sot patriotizmi me i madh eshte te ndihmojm shtetin ekonomikisht dhe duke i denu ata qe po e mjelin
  keso rrena e pordh te ftofta te koalicionit W-ISIS-BIA serbe na kini lodh per dit
  por ka dasht zoti e populli qe spo jau var kush ini pakic apsulute

 7. #27
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove

  Propaganda kundėr Hashim Thaēit i ka rrėnjėt nė Beograd
  Bardhyl Mahmuti

  Propaganda kundėr Hashim Thaēit i ka rrėnjėt nė Beograd

  Nė tė gjitha momentet vendimtare tė historisė sė re tė Kosovės udhėheqėsit e saj janė sulmuar nė mėnyrėn mė tė ulėt tė mundshme. Janė pėrdorur tė gjitha mjetet pėr tė denigruar personalitetet, tė cilėt, nė kėto momentet, kishin pozita kyēe.

  Kėshtu, gjatė periudhės sė luftės ēlirimtare nė Kosovė dhe fill pas pėrfundimit tė saj, Shėrbimi Sekret Serb pėrgatiti dhe tė orkestroi njė fushatė histerike kundėr Hashim Thaēit, Kadri Veselit, Azem Sylės, Ramush Haradinajt, Fatmir Limajt, Rexhep Selimit, Elmi Reēicės, Adem Grabovcit dhe bartėsve tjerė tė UĒK-sė.

  Mbi 27 mijė faqe materiale tė pėrgatitura nė formė CD dhe mbi 2000 faqe nė formė libri tė pėrgatitura nga Shėrbimi Sekret Serb u shpėrndanė zyrtarisht nga Ministria e Punėve tė Jashtme tė Jugosllavisė dhe pas shpėrbėrjes sė saj nga Ministria e Punėve tė Jashtme tė Serbisė.

  Boshti kryesor rreth tė cilit pėshtillej propaganda serbe kishte me pėr qėllim qė udhėheqėsit e luftės ēlirimtare tė Kosovės tė paraqiten herė si terroristė dhe udhėheqės tė njė strukture terroriste (UĒK-sė), e herė si kriminel dhe udhėheqės tė njė strukture kriminale. Shkurt, nė shkrimet e pėrpiluesve e Shėrbimit Sekret Serb, liderėt politikė dhe ushtarak tė UĒK-sė ishin nė tė njėjtėn kohė terroristė dhe udhėheqės tė klaneve kriminale. Sipas propagandės serbe ata “ ishin pėrgjegjės pėr vrasjen e civilėve tė pafajshėm, pėr rrėmbimet e shumta, pėr burgosjet e paligjshme, pėr trafikimin e organeve njerėzore tė civilėve serbė…ata merreshin me trafikimin e drogės, me emigracionin ilegal, me tregtinė me armė…”

  Sa i pėrket kėsaj propagande, ndėrhyrja ushtarake e NATO-s kundėr Serbisė ishte indikatori mė i fuqishėm pėr dėshtimin e shpifjeve tė sajuara nga Shėrbimi Sekret serb kundėr udhėheqėsve tė UĒK-sė. Por, intervenimi i NATO-s pėr tė ndėrprerė politikėn e gjenocidit nė Kosovė mobilizoi filozofė, publicistė, politologė, sociologė, historianė e politikanė tė orientimeve politike tė majta e tė djathta, qė kishin emėrues tė pėrbashkėt «antiamerikanizmin», tė mobilizohen nė “mbrojtje tė Evropės nga imperializmi amerikan.” «Antiamerikanizmi», si kėndvėshtrim i tyre ideologjik, bėri qė pėrkundėr divergjencave qė kishin nė fusha dhe tema tė caktuara, tė dalin me qėndrim tė pėrbashkėt se Hashim Thaēi, Kadri Veseli, Azem Syla, Ramush Haradinaj, Fatmir Limaj, Rexhep Selimi, Elmi Reēica, Adem Grabovci dhe bartėsit tjerė tė UĒK-sė “ janė spiuj tė amerikanėve” qė mundėsuan ndėrhyrjen e amerikanėve nė “territorin e Evropės” duke krijuar kushtet pėr “ndėrtimin nė Kosovė tė bazės mė tė madhe ushtarake amerikan nė Evropė.”

  Akuzat kundėr udhėheqėsve tė UĒK-sė pėr “terrorizėm”, “krim tė organizuar” dhe si “spiun tė amerikanė” shkuan duke u intensifikuar pas pėrfundimit tė luftės. Gjatė procesit tė pėrcaktimit tė statusit politik tė Kosovės akuzat e tilla arritėn njė shpėrndarje shumė tė madhe dhe arriti KULMIN pas shpalljes sė pavarėsisė sė Kosovės.

  Kulmi i kėsaj fushate filloi me Carla Del Ponten. Njė muaj e gjysmė pas shpalljes sė pavarėsisė sė Kosovės ish- Prokurorja e Pėrgjithshme e Gjykatės Penale Ndėrkombėtare pėr ish-Jugosllavinė, Carla del Ponte botoi librin e saj «Pėrndjekja: Unė dhe kriminelėt e luftės». Nė kėtė libėr, sa i pėrket udhėheqėsve tė lartpėrmendur tė UĒK-sė, Carla Del Ponte i pėrvetėson fjalė pėr fjalė akuzat e ngritura nė «Librin e Bardhė» tė Shėrbimit Sekret Serb. Nga publikimi i kėtij libri pasoi i ashtuquajturi “Raporti i Dick Marty-t”, qė paraqet njė sintezė tė shpifjeve dhe sajimeve tė Shėrbimit Sekret Serb, “Sintezė shpifjesh” qė u shndėrrua nė Raport tė Kėshillit tė Evropės, pėr tė vazhduar me Task Forcėn Hetimore Speciale dhe votimin nga deputetėt e Kuvendit tė Kosovės pėr krijimin e Gjykatės Speciale pėr krimet e supozuara tė UĒK-sė!

  Vlen tė pėrmendet se pėrkundėr proceseve tė montuara gjyqėsore kundėr Fatmir Limajt, Ramush Haradinajt, Sami Lushtakut, Sylejman Selimit, Rrustem Mustafės dhe kundėr shumė luftėtarėve tė lirisė shpifjet e lartpėrmendura nuk ēonin peshė te opinioni publik shqiptar. Pėrkundrazi. Tė bindur pėr faktin se shpifjet dhe akuzat e tilla ishin sajuar nga Shėrbimi Sekret Serb, proceset gjyqėsore kundėr luftėtarėve tė lirisė kishin efekt revoltėn e madhe tė popullit tė Kosovės. Kjo revoltė shprehet mė sė miri nė pritjet madhėshtore qė ju bėnė tė gjithė tė liruarve nga akuzat e fabrikuara nga Shėrbimi Sekret Serb.

  Tė gjitha problemet e lartpėrmendura i kam trajtuar hollėsisht nė pjesėn e dytė tė librit tim (Mashtrimi i Madh f. 397-560). Tė interesuarit pėr vėrtetėsinė e pohimeve qė solla nė kėtė shkrim tė shkurtėr mund t’i konsultojnė referencat qė sjell nė libėr.

  Ajo qė mė shtyri tė reagoj duke rikujtuar shpifjet dhe akuzat qė u sajuan nga Shėrbimi Sekret Serb ka tė bėj me njė fushatė histerike qė pėrpiqet ta paraqes Hashim Thaēin si “spiun tė Francės…” E shoh tė udhės tė reagoj sepse kėtu kemi tė bėjmė me njė kontekst tė ri historik dhe me njė periudhė tė re tė luftės speciale kundėr luftės ēlirimtare tė Kosovės.

  Pėr dallim nga periudha paraprake kur ish-udhėheqėsit e UĒK-sė kishin njė minimum solidariteti pėrball padrejtėsive qė u kanoseshin, pėrkundėr divergjencave qė kishin nė mes tyre nė fusha tė ndryshme, tani kemi njė situatė ku divergjencat rrezikojnė tė shndėrrohen nė armiqėsi “brenda llojit”. Nuk mė takon mua “tė ndaj drejtėsi” se kush ėshtė “mė shumė” apo “mė pak” fajtor pėr situatėn e krijuar. Ajo qė shihet ėshtė e tmerrshme. Shpifjet dhe akuzat e sajuara nga shėrbimet antishqiptare po shpėrndahen edhe nga njerėzit qė vepruan pėr dekada tė tėra nė tė njėjtat struktura organizative.

  Qėllimi im nuk ėshtė tė polemizoj me asnjėrin prej tyre sepse kjo histeri shpifjesh ka kaluar caqet individuale. Prandaj nuk po ua pėrmend emrat. Por, siē thotė njė shprehje popullore «Nė kofsh Bektesh e merr vesh»!

  Nuk ka turp mė tė madh ku shpifjet e njė ish-Zėvendės Drejtor Teknik tė njėrit nga Shėrbimet Sekrete tė Francės (Shėrbimit tė Jashtėm) tė pėrhapen nė mediet shqiptare me tituj bombastik se gjoja “ sipas ish –shefit tė shėrbimit francez Pierre Siramy, Hashim Thaēi ėshtė agjent i Francės!” Poshtėrsia ėshtė edhe mė e madhe kur tė njėjtėn dezinformatė e shpėrndajnė njerėzit me tė cilėt kemi vepruar bashkė.

  Sikur t’u kishte interesuar e vėrteta lidhur me kėto “pretendime” secili do tė kishte mundur tė bindej se prapa Pierre Syrami-t nuk qėndron asnjė shef i Shėrbimit Francez por bėhet fjalė pėr pseudonimin e Maurice Dufresse, njė ish Zėvendės drejtor TEKNIK, i pensionuar pėr “ēėshtje shėndetėsore” dhe i cili ka botuar njė libėr, ndaj tė cilit janė ngritur disa padi pėr shpifje.
  Sikur t’u kishte interesuar e vėrteta, para se tė botonin shpifje tė rėnda, do tė ishin bindur se nė librin “Dėshmia e Pierre Siramy-t, 25 vjet nė shėrbimet sekrete” nė 793 faqe tė shpėrndarė falas pėrmes internetit (http://data.over-blog-kiwi.com/0/94/...amy-pierre.pdf), as edhe njė fjalė e vetme pėr Hashim Thaēin!

  Kujt i shkon pėrshtati qė nė kohėn kur pritet qė tė themelohet Gjykata Speciale tė futė thika tė tilla me qėllim qė divergjencat e ish shokėve tanė tė shndėrrohen nė armiqėsi. Meqenėse disa ish bashkėveprimtarė mė janė drejtuar publikisht nėpėrmes profileve tė tyre tė Facebook-ut qė tė jap mendimin tim lidhur me “pretendimet” se gjoja “Hashim Thaēi ėshtė spiun francez” e shoh tė udhės qė tė shprehem publikisht rreth kėsaj ēėshtjeje.

  Gjatė veprimtarisė sė pėrbashkėt diplomatike me Hashim Thaēin (si pėrfaqėsues politikė tė UĒK-sė, nė kuadėr tė Qeverisė sė Pėrkohshme tė Kosovės dhe nė kuadėr tė PDK-sė) Hashim Thaēi ka dėshmuar njė konsekuencė tė vazhdueshme nė qėndrime. Nė qindra takime qė kemi pasur me pėrfaqėsues tė niveleve tė ndryshme politike dhe shtetėrore ndėrkombėtare Hashim Thaēi ka mbrojtur qėndrimin se pavarėsia e Kosovės ishte zgjidhje e vetme e mundshme qė do tė garantonte stabilitetin nė Ballkanin Perėndimor.

  Nė tė gjitha takimet qė kemi pasur pas luftės Hashim Thaēi insistonte me ngulm pėr lirimin e menjėhershėm tė gjithė shqiptarėve qė ishin marrė peng nga regjimi i Millosheviqit dhe nė mesin e tyre, nė ēdo takim ka pėrmendur Albin Kurtin dhe Nahit Hasanin. Nė tė gjitha takimet diplomatike Hashim Thēi insistonte nė domosdoshmėrinė e presioneve ndėrkombėtare pėr ndriēimin e fatit tė atyre qė konsideroheshin tė zhdukur dhe nė kėtė kontekst nuk e lente pa pėrmendur rastin e politologut Ukshin Hotit dhe veprimtarit tė njohur Xhavit Haziri…

  Pėr mua ėshtė e qartė se prapa Pierre Siramy-sė dhe tė gjithė atyre qė bėjnė propagandė e lartpėrmendur qėndron Serbia. Tė gjithė bashkėveprimtarėve u drejtohem me njė kėshillė: divergjencat eventuale qė mund tė keni mes nesh nuk duhet tė na verbojnė deri nė atė shkallė sa tė heshtim para shpifje, pėr tė cilėn thellėsisht jemi tė bindur se janė tė sajuara nga shėrbimet sekrete antishqiptare.

  Ėshtė e drejtė e secilit prej nesh tė ketė mendimin e vet se ēfarė presidenti i duhet vendit. Dikujt mund t’i duke e arsyeshme qė Hashim Thaēi tė zgjidhet nė kėtė funksion nė pėrputhje me marrėveshjen PDK-LDK; dikujt mund t’i pėlqente qė nė vend tė tij tė ishte Isa Mustafa, nė pėrputhje me marrėveshjen e pėrparshme tė VLAN-it, e dikujt tjetėr mund t’i pėlqejė njė i tretė. Kjo ėshtė ēėshtje pikėpamjesh dhe pozicionesh nė garėn politike. Por, tė gjithė e dimė se Hashim Thaēi nuk ėshtė spiun as i Francės e as i ndonjė shteti tjetėr siē e dimė se propaganda qė bėhet kundėr babait, gjyshit dhe stėrgjyshit tė Hashim Thaēit ėshtė propagandė e sajuar nė Beograd pikėrisht pėr shkak tė veprimtarisė qė Hashim Thaēi ka zhvilluar kundėr Serbisė gjatė luftės ēlirimtare, gjatė procesit tė pėrcaktimit tė statusit final tė Kosovės, nė shpalljen e pavarėsisė sė Kosovės…

  Propaganda e Shėrbimit Sekret Serb ka vėrshuar Kosovėn. Nėse dikush pa vetėdije ka ra nė grackė tė kėsaj propagande ėshtė momenti qė tė tėrhiqet, sepse kjo fushatė histerike nuk mund ta pengojė Hashim Thaēin tė bėhet president i Kosovės.

  Ndėrsa, ata qė me vetėdije (me pagesė apo pa pagesė) shpėrndajnė kėtė propagandė, jam plotėsisht i vetėdijshėm se do tė vazhdojnė avazin e diktuar nga padronėt e tyre! Atyre u them: qafėn e thefshi!

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e ximiabedini
  Anėtarėsuar
  30-09-2012
  Mosha
  32
  Postime
  27
  Faleminderit
  18
  8 falenderime nė 7 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove

  Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin
  keso rrena e pordh te ftofta te koalicionit W-ISIS-BIA serbe na kini lodh per dit
  por ka dasht zoti e populli qe spo jau var kush ini pakic apsulute
  ok
  hajde or vella eja te paguj diten dhe gjitha shpenzimet dhe do vizitojm me qindra familje qe ti po thu qe nuk po egzistojkan,eja shikoj me syt e ty faktet dhe mos me beso mu se une mund te jem shpiun isis kriminel vrases gjithcka sipas teje, ehde pse pamje tmerruse perqdo dit ke ne tv ke edhe ne internet pamje nga shoqata te ndryshme etj etj

  une nuk muj me besu se cfar njerz jeni ju ,a keni ndjenja a keni zemer apo ne vend te zemres keni gur ,

  ju keni syt ne basll por syt e zemres i keni te verber

  nuk kemi cka diskutojm qe do fakte eja ose vazhdo me prrallat e tua
  Pėrderisa ėshtė dikush nė Qiell qė mė mbron...Nuk ka askush nė Tokė qė mė mposhtė...[/FONT]

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Anėtarėsuar
  04-08-2015
  Postime
  507
  Faleminderit
  42
  73 falenderime nė 65 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove

  Citim Postuar mė parė nga ximiabedini Lexo Postimin
  ok
  hajde or vella eja te paguj diten dhe gjitha shpenzimet dhe do vizitojm me qindra familje qe ti po thu qe nuk po egzistojkan,eja shikoj me syt e ty faktet dhe mos me beso mu se une mund te jem shpiun isis kriminel vrases gjithcka sipas teje, ehde pse pamje tmerruse perqdo dit ke ne tv ke edhe ne internet pamje nga shoqata te ndryshme etj etj

  une nuk muj me besu se cfar njerz jeni ju ,a keni ndjenja a keni zemer apo ne vend te zemres keni gur ,

  ju keni syt ne basll por syt e zemres i keni te verber

  nuk kemi cka diskutojm qe do fakte eja ose vazhdo me prrallat e tua
  Ketij i ka dhjer trut kadri krimineli, kurse n'vend te zemres, ka pėr m** jashtqitjen e hashim brojes.

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime nė 72 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove


 11. #31
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime nė 72 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove


 12. #32
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime nė 72 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove


 13. #33
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove

  Citim Postuar mė parė nga Evian Lexo Postimin
  Ketij i ka dhjer trut kadri krimineli, kurse n'vend te zemres, ka pėr m** jashtqitjen e hashim brojes.
  ivane te dyt ti kan palue ato bukuroshet tuaja
  e ti tash nga serbija dhiej per goje e he vet sa te duesh
  kryesorja nga kosova te kem debue o spiuni i rankoviqit
  shaj sa te duesh kurvo e mshefur pas kompjuteri

 14. #34
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove

  Kush e orkestron fushatėn shpifėse kundėr Hashim Thacit?

  / Prof.Dr. Lisen BASHKURTI
  February 16, 2016

  Nje fushate mediatike dhe rrjetesh sociale e bazuar ne mashtrime, manipulime dhe falsifikime eshte orkestruar kohet e fundit kunder Hashim Thacit, ne prag te kandidimit te tij per President i Kosoves.

  Qellimi i kesaj fushate, menyra e organizimit te saj, rruget dhe format qe po ndiqen deri edhe stili dhe gjuha e perdorur deshmojne qartesisht se kemi te bejme me nje organizim te bere nga eminencat e Jugosllavise dhe dora e zeze e Serbise.

  Eminencat e Jugosllavise dhe dora e zeze e Serbise po vishen me petka qytetarie dhe intelektuale, me tituj e grada akademike e shkencore, me gjuhe e kulture perendimore, po fshihen prapa sakrificave e dekoratave te luftes, po qajne me lot krokodili per vuajtjet e denimet e burgjeve politike.

  Gjithe kjo aradhe eshte mbledhur dhe po trumbeton shpifje dhe akuza false kunder Hashim Thacit, duke e quajtur “pjese e sherbimeve sekrete antishqiptare”. Per ta bere me te besueshme kete fushate shpifjesh kane bashkuar ne kete korale qyqesh dashakeqe edhe disa zera te huaj nga vende Perendimore. Per ato qe kane dijet dhe pervojen e mjaftueshme mbi Jugosllavine dhe doren e zeze te Serbise kjo fushate shpifjesh kunder Hashim Thacit eshte krejtesisht e qarte.

  Hashim Thaci goditet si figure historike ne dy dekadat e fundit ne Kosove. Me Thacin lidhen momentet dhe arritjet nga lufta e UCK dhe popullit te Kosoves deri ne clirimin e saj. Me Thacin lidhen sfidat e medha te formimit te PDK dhe tranzicioni i veshtire i kalimit nga qeverisja nderkombetare drejt organeve veteqeverisese. Me Thacin lidhet shpallja e pavaresise se Kosoves, shtet-formimi, demokratizimi dhe modernizimi i saj. Me Thacin lidhen hapat e jashtzakonshem per njohje nderkombetare te Kosoves dhe integrimin euro-atlantik te saj.

  Fushata e eminencave te Jugosllavise dhe dores se zeze te Serbise ka vene ne shenjester Hashim Thacin si themelues dhe drejtues i UCK dhe luftes clirimtare me qellim qe te baltosin kete histori te pergjakur dhe te ndritur te popullit te Kosoves. Kori i qyqeve deshiron te erresoje luften patriotike te UCK dhe te neperkembe gjakun e deshmoreve, dhimbjen e te humburve dhe plaget e veteraneve e invalideve te luftes.

  Orkestrimi plot shpifje e manipulime mediatike e rrjetesh sociale kunder Hashim Thacit si drejtues prej gjashtembedhjete vitesh i PDK synon te hedhe poshte rolin udheheqes, konstruktiv e demokratik te kesaj force ne periudhen me kritike dhe historike te Kosoves dhe popullit te saj. Fushata manipulative e mbeturinave te Jugosllavise dhe dores se zeze te zgjatur te Serbise kunder Hashim Thacit si kryeministri e shpalljes se pavaresise dhe drejtimit te saj ne dekaden e pare synon te hedh poshte gjithe vepren monumentale te pavaresise dhe te shtet-formimit ne Kosove.

  Orkestrimi i korales se qyqeve qe po pin uje nga Vollga deri ne Save, sulmon Hashim Thacin si drejtuesi i politikes se jashtme dhe i diplomacise se Kosoves me qellim qe te shmange Kosoven nga orientimi Euro-Atlantik dhe aleanca strategjike me ShBA dhe Bashkimit Evropian. Koralja e qyqeve qe notojne nga Vollga ne Save mendon se i ka ardhur momenti qe te rehabilitohen me endrren e tyre post-Jugosllave apo te Nacertanies. Por meqenese nuk gezojne as respekt dhe nuk kane as trimeri e as mbeshtetje popullore po fshihen ne skalionin e dyte prapa forcave opozitare shqiptare patriotike dhe demokratike.

  Eminencat e Jugosllavise dhe dora e zeze e zgjatur e Serbise ne fushaten e turpshme anti-shqiptare kunder Hashim Thacit hedhin gurin e fshehin doren. Ashtu sikunder fshiheshin dikur ne Grand kur Hashim Thaci dhe disa lidere te opozites se sotme te Kosoves luftonin per liri ose vuanin neper burgjet e Serbise, po ashtu edhe sot po fshihen prapa mediave te caktuara dhe rrjeteve anonime sociale per te baltosur gjithe Kosoven, luften, pavaresine dhe shtetin e saj.

  Historia moderne e Kosoves, lufta per liri, perpjekjet politiko-diplomatike per pavaresi dhe sukseset e medha ne shtet-formim te Kosoves dhe popullit te saj jane te lidhura ne menyre te pandashme me jeten dhe veprimtarine e Hashim Thacit dhe bashkepunetoreve te tij ngushte. Zgjedhja e Hashim Thacit si President i Kosoves eshte nje garanci me shume per Kosoven shtet te pavarur e sovran, demokratik e multietnik, antare e denje e familjes se kombeve te lire, ne aleance strategjike te perjetshme me ShBA dhe Bashkimin Evropian.

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Anėtarėsuar
  04-08-2015
  Postime
  507
  Faleminderit
  42
  73 falenderime nė 65 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove

  Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin
  ivane te dyt ti kan palue ato bukuroshet tuaja
  e ti tash nga serbija dhiej per goje e he vet sa te duesh
  kryesorja nga kosova te kem debue o spiuni i rankoviqit
  shaj sa te duesh kurvo e mshefur pas kompjuteri
  Euu ēka m'thae, o sa per qe mshefna per shkak tondin apo atyne baballarve tu, ta dish qe t'hi n'shpi e 700 mije nona t'i shkėrdhej !

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Anėtarėsuar
  04-08-2015
  Postime
  507
  Faleminderit
  42
  73 falenderime nė 65 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove  Po kerkojm liberalizim vizash per t'i shitur endrra populllit shqiptar.

 17. #37
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove

  Citim Postuar mė parė nga Evian Lexo Postimin
  Euu ēka m'thae, o sa per qe mshefna per shkak tondin apo atyne baballarve tu, ta dish qe t'hi n'shpi e 700 mije nona t'i shkėrdhej !
  qkerdhe nihere nanen tane e tani ne mujsh me hi ne kosove qkerdhenaj edhe tonat
  ivane jebise mater kurva e rankoviqit

  leht shan ti nga serbija hajde ne kosove dhe shaj ne paq dupe kurva e rankoviqit

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime nė 72 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove


 19. #39
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove

  te gjith keta qa po i sillni ju ketu ju ka rregullue banimi dhe shumica jan nga menihere paslufte
  ku shumica e shtepive jan kall nga miqet e juaj serb

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime nė 72 postime

  Pėr: Varferia ne Kosove


Faqja 2 prej 9 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •