Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,109
  Postimet n Bllog
  15

  Kosov: 17 ministra dhe kryetar komunash nn hetim pr korrupsion e krim t organizuar

  Drejtori i Divizionit pr Hetimin e Krimit n Policin e Kosovs, Fehmi Hoti, i ftuar n emisionin Puls n KTV, ka treguar ekskluzivisht se sa kryetar t komunave, sa ministra e sa zyrtar tjer t lart institucional po hetohen pr korrupsion dhe krim t organizuar.

  Hoti tha se kt vit ka pasur m shum arrestime dhe hetime nga institucionet e shtetit.

  Pr her t par dua tju konfirmoj se pr vitin 2016, pr shprdorim t detyrs zyrtare dhe korrupsion, jan duke u hetuar 256 persona zyrtar t lart duke filluar me 17 kryetar t komunave, ministra, zv/ministra, sekretar t prgjithshm, kryeshefa ekzekutiv, drejtor t drejtorive t komunave, drejtor t ndrmarrjeve publike t cilt po hetohen pr veprn penale t korrupsionit, ka thn Hoti n Puls.

  Ai pohoi gjithashtu se edhe pr pastrim parash jan duke u hetuar 207 persona. Sa i prket privatizimit, drejtori Hoti konfirmoi se jan duke u hetuar 6 raste.

  Inteligjenca e Policis s Kosovs i ka analizuar dhe ka ardhur n prfundim dhe jemi duke hetuar/zbuluar 21 grupe kriminale t fajdexhinjve n regjione t ndryshme t Kosovs. Do shihni rezultate s shpejti n kt fush, pohoi ai.

  MAPO

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,243

  Pr: Kosov: 17 ministra dhe kryetar komunash nn hetim pr korrupsion e krim t organizuar


 3. Anetart m posht kan falenderuar Akuamarini pr postimin:

  mesia4ever (17-06-2016)

 4. #3
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,387

  Pr: Kosov: 17 ministra dhe kryetar komunash nn hetim pr korrupsion e krim t organizuar

  Citim Postuar m par nga Akuamarini Lexo Postimin
  I nderuari Axhe votoni perseri Partine e Drejtesise sepse ajo eshte parti islamike...
  Ku ka patur more drejtesi ne islamizem e ateizem qe ende me 2016 nuk e keni kuptuar kete?!


  Ju shkoni faluni ne xhami dhe axheroni ramazan sepse duke axheru mbrohet tradita e shqiptarit, pa agjeru ramazan nuk ka shqiptarizem, merru me kryqezata dhe shpif sesi te krishteret jane armiku numer nje i myslimanve, merru me shami se kush po vesh shami e kush jo, ndersa ai i merr milionat me keqperdorim. Kuku cfar njerez trolla kemi ne Kosove e Shqiperi.


  http://botasot.info/lajme/560754/kry...te-shkarkohet/


  Ministri Ferid Agani ka marr sinjale nga kryeministri Isa Mustafa se do t shkarkohet nse nuk do t jap dorheqje, pas aktakuzs s ngritur nga Prokuroria pr rastin “Stenta”

  Ferid Agani sht duke e shqyrtuar mundsin e dorheqjes nga posti i ministrit t Mjedisit, pr t’i shptuar shkarkimit t mundshm nga kryeministri Isa Mustafa, pas ngritjes s aktakuzs dit m par nga Prokuroria e Shtetit pr rastin “Stenta”.

  Agani po akuzohet pr keqprdorim t pozits zyrtare si ministr i Shndetsis, ku gjat periudhs kohore 2011-2015, s bashku me 63 persona t tjer, n lidhje me rastin e njohur “Stentat”, dyshohet se kishin abuzuar mbi 4.5 milion euro.

  Kryeministri i Kosovs, Isa Mustafa, si bjn me dije burime t gazets “Zri” i ka thn Aganit q t shqyrtoj pozicionin e ministrit, pr t dhn dorheqje.

  N t kundrtn, ai i ka br me dije Aganit se do ta shkarkoj. Kjo, pasi Mustafa, ishte marr vesh t lidhte koalicion qeveriss me PDK-n me kusht q asnj ministr n kabinet t tij t mos ket aktakuz.
  Ndryshuar pr her t fundit nga mesia4ever : 17-06-2016 m 08:06

Fjalt Kye pr Temn

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •