Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2

Tema: Jetim!!!

 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-09-2014
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 3 postime

  Jetim!!!

  Mbylli syte dhe ashtu e mbledhur kruspull ne shtratin e ftohte filloi te enderronte:
  "Nje burre te gjate,te fuqishem,te eger dhe te embel njekohesisht. Dike me nje fytyre te mbushur me vijat e jetes dhe me krenarine e mashkullit te forte. Por dhe me dashurine qe i jepte dy femijeve te vegjel duke i puthur ne balle me dashurine dhe ngrohtesine e nje babai te perkushtuar.
  Nje grua,me nje fytyre mrekullisht te zbukuruar nga lodhja e jetes dhe mendimet torturuese,por qe me buzeqeshjen e saj falte paqe dhe qetesi ne shtepine e ngrohte mbushur nga buzeqeshjet e femijeve te saj.
  Nje shtepi te vogel,me pak komoditet por me nje ngrohtesi te adhurueshme,qetesine e se ciles e prishte vetem buzeqeshjet e embla te dy camarrokeve dhe zerat e ngrohte te prinderve te cilet me dashuri i shikonin dhe ndiheshin te clodhur nga buzeqeshjet e tyre.
  Nje fundjave ndryshe nga te tjerat. Nje makine te thjeshte e te vogel vetem per ata 4,duke bere nje shetitje e duke mbushur shpirtin me qetesine e ajrit te paster dhe dashurine e familjes.
  Nje feste ku ishin te gjithe bashke te mbledhur dhe uronin njeri tjetrin per dite me te bukura ne vazhdim.
  Nje dite te keqe ku njeri prej tyre ishte i renduar emocionalisht,por bashke kalonin cdo veshtiresi..."

  Papritur hapi syte dhe ndjeu zemren ti rrihte fort e te uleriste nga dhimbja,kur pa se gjendej ne dhomen e ftohte te asaj shtepie te huaj. Ndjeu perseri dhimbjen e vetmise dhe deshiren e zjarrte e te pasurit nje familje.Deshire e cila i digjte qelizat e trupit duke e torturuar me vetmine e perjetshme. Duke ndjere mall per ate qe jeta i mohoi padrejtesisht.

  U ngrit dhe mori forca nga e vetmja gje e ngrohte qe ndjeu mbi lekure,lotin e pafajshem te nje femije te braktisur nga fati dhe prinderit. U ngrit dhe nga dhimbja mori forcen per te ecur perpara me nje premtim te bere brenda vetes:

  KURRE ME I POSHTERUAR NGA JETA!

  Nje qellim:

  TE KRIJOJ FAMILJEN TIME,ATE QE ZOTI DHE JETA MA MOHUAN PADREJTESISHT!!!

 2. 2 antarėt mė poshtė falenderuan teddy love pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  Mr-Bledi (04-06-2016),skender76 (03-06-2016)

 3. #2
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,805
  Faleminderit
  199
  283 falenderime nė 215 postime

  Pėr: Jetim!!!

  Te pergezoj per shkrimin qe na ke sjell.

  Esht aq i pafajshem, sa per nje moment me mori me vete...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •