Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-05-2016
  Postime
  8

  Konvertimi patentes Shqiptare.

  Pershendetje,ndokush Ka dijeni nese konbertohet dhe si funksionon konvertimi I patentes Shqiptare ne Gjermane? Faleminderit!

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e luleshtrydhe
  Anėtarėsuar
  23-01-2009
  Postime
  152

  Pėr: Konvertimi patentes Shqiptare.

  Si konvertim i mirefillt nuk ndodh pasi ne nuk jemi pjes e EU ende, por patenta shqiptare te sherben kur aplikon per patente gjermane duke te shpetuar nga testet e tyre dhe ja se si:
  Per te aplikuar per nje patente gjermane shko tek zyra e patentave (Fuhrerscheinstelle) qe ndodhet ne Bashki (Burgeramt ose Rathaus)
  Paraqit keto dokumenta:
  1.Passaport ose Personalausweis- ID gjermane
  2. Nje foto 35x45 mm
  3.Patenten nga vendi yt, pra patenten shqiptare
  4.Perkthimin ne gjermanisht te patentes qe behet nga ADAC per 40 euro
  5.Evidenca qe tregojne se sa shofer i vjeter je, pra sa vite ke qe nget makine
  6.Testi i shikimit (Sehtest) certifikata kerkohet per klasin: A,A1,B,BE,M,L ose T
  7.Evidenca qe tregojne se e ke mbaruar klasen qe te meson se si jepet ndihma e shpejt ne rast aksidentesh
  8.Evidenca qe tregojne se je i rregjistruar si banor ne Gjermani (Anmeldyng)
  9.Ne xhep 40 euro se kushton karta  Nese nuk aplikon dot per patente gjermane atehere duhet te marresh nga shteti Shqiptar nje patente te jashtme qe te lejon te ngasesh makine jasht Shqiperise deri ne nje afat te percaktuar, me duket se 1 vit. Te pershendes!
  https://m.youtube.com/watch?v=drMWD6kOyb4

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-05-2016
  Postime
  8

  Pėr: Konvertimi patentes Shqiptare.

  Atehere I bie te bej kursin nga fillimi??? Flm

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e luleshtrydhe
  Anėtarėsuar
  23-01-2009
  Postime
  152

  Pėr: Konvertimi patentes Shqiptare.

  Me pak fjale ashtu i bie somehow
  https://m.youtube.com/watch?v=drMWD6kOyb4

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •