E trishtė, shuhet njė tjetėr yll i kinematografisė shqiptare...

Emri:  225052_m.jpg

Shikime: 1254

Madhėsia:  18.7 KB

Ndahet nga jeta Dhimitra Plasari aktorja e filmave tė kinostudios “Shqipėria Sot”, pjesė e teatrit tė Korēės.

Plasari u bė e njohur nė filmat, si “Dimri i fundit”, “Streha e re” “Vajzat me kordele tė kuqe”, Pėrballimi" etj

Dhimitra Plasari do tė mbahet mend pėr rolet e saj pėrkrah emrave tė njohur tė kinematografisė shqiptare si Pandi Raidhi, Dhorkė Orgocka, Jani Riza, Sandėr Prosi, Stavri Shkurti etj.

Ndėrsa do tė mbahen mend batutat e saj tek filmi pėrballimi.

“Pėr tė ftuar nuk na ftuan dhe bėnė gabim kėta shokėt, po ne erdhėm vetė, jemi gjysma e fshatit ne Tare...

Ti vjen e na bėn qyfyre atėherė kur nuk ta kemi ngenė....

Shqiptarja