Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-01-2006
  Postime
  459

  Fjalor i Informatiks pr shkarkim

  Fjalor i Informatiks tani mund t shkarkohet edhe n form digjitale. Botuar n vitin 2005. Prmban 18000 fjal Anglisht-Shqip dhe Shqip-Anglisht. Fjalori sht fryt i bashkpunimit n mes t akademis s shkencave t Shqipris dhe Akandemis s shkencave dhe arteve t Kosovs dhe sht prezantuar n PDF standard.

  Mnyra e shkarkimit t fjalorit; pas instalimit t PDF-it dhe hapjes s fjalorit, n pjesn e siprme do vreni ikona t ndryshme (lundro me shigjet e miut mbi fjalorin e hapur)

  Kliko n ikonn n form t printerit.Pr disa sekondave fjalori shkarkohet n kompjutor.(PDF softuerin e gjen ktu-(Kliko n meny dhe gjej-Adobe Acrobat Reader DC) -Aty eksiston edhe MCAfee Security Scan Plus-at nuk duhet ta instaloni nse s`ke nevoj pr t.

  http://www.adobe.com/products/experi...7K35&mv=other#

  http://www.ashak.org/repository/docs...aka_413239.pdf
  Ndryshuar pr her t fundit nga Rrjeti : 03-04-2016 m 04:56

 2. Anetart m posht kan falenderuar Rrjeti pr postimin:

  DiGiT@LiFE (05-04-2016)

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •