Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 7
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Vinjol
  Anėtarėsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  1,540

  Exclusive/ Si u rekrutua nga CIA Mehmet Shehu

  Sonte nė mbrėmje, nė orėn 20:05, nė pjesėn e dytė tė Exclusive “Spiuni Made in Albania”, vijnė fakte dhe dokumenta tė asaj qė ėshtė pjesa mė e errėt e regjimit komunist, ajo e Sigurimit tė Shtetit. Si lindi, si u ngrit, si rekrutoheshin spiunėt dhe lojrat e sigurimit me shėrbimet e huaja. Ēfarė zbuloi realisht sigurimi lidhur me Mehmet Shehun, rekrutimin e tij qė nė rini nga CIA dhe deri tek vetėvrasja.  Enver Hoxha nuk e kishte problem qė t’i quante bashkėpunėtorėt e tij nga komandantė legjendarė nė poliagjentė, tradhtarė e puēistė. Pasi asgjėsoi shumė nga njerėzit qė e mbėshtetėn nė marrėzitė e tij, ai mbėrriti tek Mehmet Shehu.

  27 vjet kryeministėr i vendit, Shehu u vendos me shpatulla pas muri me pretekstin se njėri nga djemtė e tij ishte fejuar me volejbollisten e talentuar tė Dinamos, e cila rridhte nga njė familje e deklasuar.

  Studiuesi Thimo Bare thotė: “Nuk del poliagjent. Poliagjent duhet tė jesh i shumė zbulimeve. Vetėm i njėrit del Mehmet Shehu. Del i CIA-s. Misha e kishte pseudonimin: Mehmet Ismail Shehu”.

  Mehmet Shehu mendohet se ėshtė rekrutuar nė shkollėn teknike amerikane nė atė kohė, drejtues i sė cilės ishte “Harry Fulz”. Babai i tij u pėrpoq shumė qė i biri tė mėsonte nė njė shkollė prestigjoze. Sipas bashkėpunėtorit tė vjetėr shkencor Thimo Bare, pikėrisht nė kėtė kohė Mehmet Shehu ėshtė rekrutuar si agjent i CIA-s.

  / Top Channel
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,193

  Pėr: Exclusive/ Si u rekrutua nga CIA Mehmet Shehu

  CIA ka pasur e rekrutar dhe poli-poli-poliagjent....Kjo edhe mund te diskutohet.
  Ajo qe nuk mundet te diskutohet eshte se M.SHehu shkollen "Harry Fulz" e ka kryer perpara luftes. Nuk diskutohet kur ishte i ri,dhe i ri duhet te ishte perpara luftes .Mbetet vetem per tu diskutuar kur eshte krijuar CIA,o edhe kur ka qene Trumani president. Mbas o perpara luftes se dyte boterore !

 3. #3
  Peace and love
  Anėtarėsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,895

  Pėr: Exclusive/ Si u rekrutua nga CIA Mehmet Shehu

  mehmet shehu ishte qeni me besnik i enver hoxhes dhe si qen vdiq, agjenti i leshit 40 vjet agjent dhe nuk arriti te vriste enverin? idiotesira shqiptaresh. vetem ne merremi me te tilla idiotesi

 4. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar murik pėr postimin:

  SERAFIM DILO (15-03-2016)

 5. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-10-2012
  Postime
  98

  Pėr: Exclusive/ Si u rekrutua nga CIA Mehmet Shehu

  sa per agjent o poliagjent o spiun po deshe o cfardo tjeter lloj .....nuk ka te CIA s apo KGB apo ndonji emertese tjeter...por vetem rob dreqi ose rob Zoti..... njeri qe veporon per hater te Zotit dmth kur ka gjo ne dore vepron mire e nga ana tjeter njeri qe vepron keq.... njerrzit jane lodra.pergjithsisht e per fat te keq...manipulohen.
  E keqja se ka humb e as qe kuptohet fare nocjoni i se mires e se keqes,njerzit jan bo ne fakt materjalista si robote,me fjale me te modes mashtrohet me termin i majt e i djatht kurse ne te vertete jan e njejta gjo po hajde kuptoje,

 6. #5
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827

  Pėr: Exclusive/ Si u rekrutua nga CIA Mehmet Shehu

  mehmeti or themi bare ka qen vetem agjent i enverit e i askujt tjeter. vazhdojn me intriga enveristet.

 7. #6
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,762

  Pėr: Exclusive/ Si u rekrutua nga CIA Mehmet Shehu

  Perrallat e Enverit per te manipuluar publikun
  rritur reputacionin zgjuarsine e tij
  si udheheqes nepermjet medias
  dhe futur ne popull psikozen e varesise totale ndaj Enverit dhe
  psikozen e frikes ne popull
  Mehmeti,Kadriu e kompani
  u quajten agjente sepse ashtu besonte Enveri
  Prova qe te vertetojne qe ato ishin
  te rekrutuar instruktuar paguar dhe me aktivitet per llogari te Cias Kgb apo udb nuk kane ekzistuar dhe nuk ekzistoje.
  Etiketimi i tyre agjente poliagjente
  ishte e pa mbeshtetur ne fakte
  por e mbeshtetur ne imagjinaten
  dhe besimin e Enverit
  Nje teori e deshtuar konspirative
  Kush beson qe Mehmeti dhe
  Kadriu ishin agjente apo armiq te popullit eshte komplet idiot.

 8. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  978

  Pėr: Exclusive/ Si u rekrutua nga CIA Mehmet Shehu

  Enveri nuk duket si psikopat dhe as manjat killer, keshtu qe vrasjet(burgimet skajore) qe beri nuk mund te justifikohen vetem me varesine e tij ndaj Kerpudhes Atomike Ruse, kesaj Persie te re qe po zhytet ne Azi. Po ashtu edhe Mehmet Shehu u vetvra nga Enveri ne kohen e kesaj reforme ruse, mbase ruset nuk mund te leshonin me pe ne Ballkan, oborrin Aziatik. Agjentura e Shehut ndaj CIA-s Amerikane duhet kuptuar si nje tentative e tij per te sherbyer vertet diku dhe zhgenjimin ndaj klanit komunist, nje servilizem dhe perkedhelje jo e ndersjelle.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •