Close
Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 148
 1. #41
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,995

  Pėr: Eurovision Song Contest 2016 - Sweden

  SUKSESE ENEDA E OLSA !

  ME FAT SHQIPJA JONE !

 2. #42
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,995

  Pėr: Eurovision Song Contest 2016 - Sweden

  LITUANIA - Gjysem Finalja e Dyte.


 3. #43
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,995

  Pėr: Eurovision Song Contest 2016 - Sweden

  ĒEKIA - Gjysem Finalja e Pare .


 4. #44
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,995

  Pėr: Eurovision Song Contest 2016 - Sweden

  AUSTRALIA - Gjysem Finalja e Dyte.
  Vjet Australia do te merrte pjese me statusin e nje te ftuari special ne Edicionin e 60-te dhe hyn direkt ne Finale, sivjet garon ne nje prej gjysem-finaleve.

  http://aa.com.tr/sq/kultur%C3%AB-dhe...ng-2016/475020

  http://www.eurovision.tv/page/news?i...n_song_contest
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 26-03-2016 mė 11:09

 5. #45
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,995

  Pėr: Eurovision Song Contest 2016 - Sweden

  SERBIA - Gjysem Finalja e Dyte.


 6. #46
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,995

  Pėr: Eurovision Song Contest 2016 - Sweden

  MALTA - Gjysem Finalja e Pare.  Sivjet eshte Malta qe ndryshon kengen e saj.

 7. #47
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Pėr: Eurovision Song Contest 2016 - Sweden

  FITON....RUSIA...

  GREATE.

 8. #48
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Pėr: Eurovision Song Contest 2016 - Sweden

  Citim Postuar mė parė nga sirena_adria Lexo Postimin
  SUKSESE ENEDA E OLSA !

  ME FAT SHQIPJA JONE !
  kjo do fitoje.....hahahaha...

 9. #49
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Pėr: Eurovision Song Contest 2016 - Sweden

  Duhet ORIGJINALE....dhe jo kacavitesh ne shilarse...  Promotore.

 10. #50
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,995

  Pėr: Eurovision Song Contest 2016 - Sweden

  Citim Postuar mė parė nga martini1984 Lexo Postimin
  kjo do fitoje.....hahahaha...
  as qe behet fjale...... do jemi me fat nese hyn ne Finale !

 11. #51
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,995

  Pėr: Eurovision Song Contest 2016 - Sweden

  Citim Postuar mė parė nga martini1984 Lexo Postimin
  FITON....RUSIA...

  GREATE.
  Nje prej 2 pretendenteve me te forte, per mua !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 26-03-2016 mė 14:17

 12. #52
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,995

  Pėr: Eurovision Song Contest 2016 - Sweden

  KROACIA - Gjysem Finalja e Pare.


 13. #53
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,995

  Pėr: Eurovision Song Contest 2016 - Sweden

  BULLGARIA - Gjysem Finalja e Dyte.


 14. #54
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,995

  Pėr: Eurovision Song Contest 2016 - Sweden

  Bullgaria ishte e fundit qe perzgjodhi kengen perfaqesuese e keshtu Startoi Faza e Dyte e gares mes 43 pjesmarresve te ESC 2016 - GARA AUDIO - VIZUALE !!!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 26-03-2016 mė 14:28

 15. #55
  Super Moderator Maska e Neteorm
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,504

  Pėr: Eurovision Song Contest 2016 - Sweden

  Shpresoj te marim dicka te mire sivjet.
  Nėse do mundoheshe tė lexoje mendjen time, do tė humbisje tėnden..

 16. #56
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,995

  Pėr: Eurovision Song Contest 2016 - Sweden

  Citim Postuar mė parė nga sirena_adria Lexo Postimin
  SUKSESE ENEDA E OLSA !

  ME FAT SHQIPJA JONE !


  Tre kėngėtarė shqiptarė shoqėrojnė Eneda Tarifėn nė Eurovizion

  Tarifa ka kėtė treshe si backvokalistė dhe me ta do tė pėrfaqėsojė Shqipėrinė nė Eurovision Song Contest 2016.

  Venera Lumani, fituesja e The Voice of Albania, Besa Krasniqi, kėngėtare shqiptare qė jeton prej kohėsh nė Suedi dhe Xhoni Jesku – djalė i ri i panjohur por vokal qė ka kėnduar nė evente tė ndryshme nė Turqi e Gjermani.

  KultPlus.com - http://www.kultplus.com/?id=6&l=13197

 17. #57
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,995

  Pėr: Eurovision Song Contest 2016 - Sweden

  VENERA LUMANI


 18. #58
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,995

  Pėr: Eurovision Song Contest 2016 - Sweden

  BESA KRASNIQI


 19. #59
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,995

  Pėr: Eurovision Song Contest 2016 - Sweden

  XHONI JESKU


 20. #60
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,995

  Pėr: Eurovision Song Contest 2016 - Sweden

  Kush do tė kujdeset pėr veshjen e Eneda Tarifės nė Eurosong ?

  Eneda Tarifa ka fituar tė drejtėn pėr ta prezantuar Shqipėrinė nė festivalin evropian tė muzikės me kėngėn “Pėrallė”.

  Por, shtrohet pyetja se kush do tė pėrkujdeset pėr veshjen e kėngėtares shqiptare. Bėhet fjala pėr kreatoren e modės, Rezarta Skifteri, e cila ėshtė pėrkujdesur pėr veshjen e Eneda Tarifės kur ajo triumfoi nė Festivalin e 54-tė tė TVSH-sė.

  Nė njė intervistė pėr Eurovizion Albania ajo ka treguar se asaj i ėshtė kėrkuar tė jetė pjesė e ekipit shqiptar nė Eurovizion, pėr tė dizajnuar kėshtu veshjen e Tarifės.

  “Po, mė ėshtė kėrkuar qė tė shkoj tė dizajnoj dhe tė realizoj veshjen e Enedės nė Eurovizion. Mė ėshtė kėrkuar tė jem pjesė e stafit qė do tė shkojė nė Suedi por shkaku i impenjimeve tė mia tė shumta kjo do tė jetė pak e vėshtirė. Megjithatė, besoj se veshja qė ėshtė disa herė e kėrkuar nga Eneda do tė jetė kėnaqėsi pėr mua”, tregon Skifteri nė kėtė intervistė.

  Eurovizioni i kėtij viti mbahet nė muajin maj nė Stokholm tė Suedisė. /Telegrafi/

  http://www.telegrafi.com/kush-do-te-...s-ne-eurosong/

Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •