Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5

Tema: Qka me bo?

  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-10-2015
    Postime
    1

    Qka me bo?

    Tung. Une jam vajz 18 vjeqe. Jetoj ndiaspor edhe ktu shkoj nshkoll. Nshkollen ton jon nja 4 shqiptare. Jom shoqe me to deri dikun nejse ato mperdorin mu ma shum se nuk e din gjuhen e une si perkthyse e tyne jom. Nejse kjo nuk ka lidhje me qito qe po du me kallxu... po prap..
    Xhaxhi jem osht njeri i martum, ka edhe fmij po e ka tradhtu grun e tij me 1 shqiptare prej shkolls tem. Gruja e tina e ka lon xhaxhin edhe ja ka marr fmit (mir ja ka bo). Po problemi osht se kreit po menojn qe une i kom shti xhaxhin edhe at qiken bashk, kishe une i kom njoftu ama une skom dit sen. Ajo qika shpesh ma ka premen xhaxhin, bile heren e par kur ja nisi me fol per to shum keq jom ni, edhe ja nisa une ti fol asaj per grun e xhaxhit kishe mja shti nmen qe osht i martum. Se kom prit qe kta dy pernime kan diqka se edhe kjo qika ka frajer nks e familja e saj e din.
    Tash u e spo di qka dreqin me bo, qysh me ja mush menen kreitve qe skom pas sen me ket pun. Kjo qika hala nuk e din qka osht tu ndodh. Tash spo di as qysh me u sill me to mo se e kom pas si shoqe tmir se kom prit prej saj ket tzez. A me shku te gruja e xhaxhit me i kallxu qka kom dit une a mi lon kreit me menu qe une i kom shti. Babi me mamin tem e din qe skom pas sen me ket pun amo kreit tjert po thojn qe une i kom fajet. Qysh me i tregu qe jom e pafajshme??

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    26-10-2015
    Postime
    3

    Pėr: Qka me bo?

    qendro indiferente
    kur ske kryer ndonje gabim, ske pse shqetsohesh per tjeret
    heret apo vone do te dali e verteta, ose do te mbyllet si muhabet
    ti prap e njejta do jesh per te gjithe

  3. #3
    Pasioni pėr shkencėn Maska e KILI MERTURI
    Anėtarėsuar
    23-01-2008
    Vendndodhja
    evropė
    Postime
    1,838

    Pėr: Qka me bo?

    laura321, mendoj nė rradhė tė parė se temen qe e ke hapur ėshtė e guximshme.

    Do tė preferoja tė bisedoje me tė gjithė pėr kėte rast. natyrisht duke filluar nga gruaja e xhaxhes.

    Tė jesh e hapur pėr kėto gjėra kur je e pafajshme ėshtė dicka qė do tė shki shumė mirė.
    Heshta , shpeshėher , mos te them gjithmonė, miret si pranim i fajit.

    Mos fajso shoqen me shum se xhaxhen, bile, xhaxhi ka shumė mė shumė ka faj.
    Faji i xhaxhit ėshtė i dyfisht, ndaj gruas sė vet , dhe ndaj teje.

    Kili Merturi
    SHQIPĖRIA ETNIKE ĖSHTĖ GJAKU IM QĖ NUK FALET!
    Nė dreq tė mallkuar tė gjithė antishqiptarėt dhe tradhtarėt e kombit!

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anėtarėsuar
    06-01-2008
    Postime
    7,511

    Pėr: Qka me bo?

    O gjeji haxhes qik tjeter,ose denonxoje se i pelqeka mishi njom,se e ke xhaxhin pothuajse pedofil.

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    24-04-2009
    Postime
    1,464

    Pėr: Qka me bo?

    ..hhaha,teme interesante(fatkeqsisht).Laura321,per mendimin tim,ti merru me punet tua,kjo eshte me se miri per ty.
    Ti nuk ke pergjigjesi asgjekundi per veprimet e te tjereve.E ke jeten perpara.Sot eshte koha e re,gjthcka ka ndryshuar.Ne
    Krishterim,te martuarit kan vene doren ne ungjill dhe betohen se do te behen nje trup i vetem,ne te mire e ne te keq,ne semundje e ne gjithe jeten.Megjithate,ka"njerez"qe tundimit te djallit nuk i qendrojne,bijne ne tundimin e tij dhe sundimin e tij,keshtuqe huqin rrugen e betimit dhe deshtojne ne familje.
    ...Ne rastese nuk ke te besh me punet e tyre,mos qaj koken per ta,mos humb kohen me ta,jeten e ke perpara,kjo eshte keshilla ime per ty,tung.

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •