Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 49
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    15-11-2002
    Vendndodhja
    Ne det...
    Postime
    383

    Mami apo babi?????

    Ke doni me shume dhe pse?
    Eshte e vertete qe gocat duan babin dhe cunat mamin?
    Nese po? Nese jo?
    PSE?

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-03-2003
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    25
    Unč+ tč prindrit i dua shumč.Po eshtč thčnč dhe thuhet qe nčnat kanč diēka mč tepčr se baballarčt.P.sh.kur mua mč pyesin pčr kč tč ka marrč malli mč shumč gjčja e parč qč them pčr mamin,nuk them pčr babin.Por dashuria pčr tč 2 čshtč shumč e madhe.UNč PRINDRIT E MI I KAM SHUMččččččččč XHAN
    Nuk i kam kčrkuar askujt tč lind.
    Prandaj dua ta jetoj jetčn si tč dua.

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    15-11-2002
    Vendndodhja
    Ne det...
    Postime
    383
    Ajo dihet qe gishtat e dores dhembin njelloj por prape eshte nje lloj lidhjeje me e vecante.Sikur gocat lidhen pas baballareve dhe cunat pas mamave.
    Pse? A besoni ne shpjegimin qe vajzat shohin tek baballaret figuren e mashkullit dhe atehere do donin qe edhe i dashuri i tyre te ngjante me babane.Njekohesisht,meshkujve ne pergjithesi u pleqejne femrat te cilat kane dicka qe u kujton nenen e tyre?
    A ka lidhje mardhenia vajze-baba me ate te vajzes -djal(i dashur.burre)A ndikon mardhenia qe ke ne shtepi me njerin nga prinderit e sesit te kundert?

  4. #4
    Vetvendosje Maska e INDRITI
    Anėtarėsuar
    14-11-2002
    Vendndodhja
    I ulur ne zemren e njeres.
    Postime
    2,169
    Eshte me te vertete dicka e cuditshme.
    Sa je i vogel eshte puna miremengjes o interes dmth do me shume ate qe te sjell cokollata dhe te rreh me pak.
    Kurse kur rriten djemte duan dhe lidhen shume me nenat ndersa vajzat me baballaret.
    as vete nuk e di ta shpjegoj se perse por eshte dicka e vertete.
    Injoranca nuk zhduket me top

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    15-11-2002
    Vendndodhja
    Ne det...
    Postime
    383
    Dihet qe vajzat jane te lidhura me babain dhe djemte me nenen.
    Pyetja eshte pse???PSE?
    A ka ndonje shpjegim ne kete drejtim? Pse duhet te jete keshtu?
    Nuk jeni dakort me mua qe lidhja me prindin e seksit te kundert ne familje influencon lidhjet sentimentale?
    Laguna Blu

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e Edmond83
    Anėtarėsuar
    17-01-2003
    Vendndodhja
    China Town
    Postime
    125
    une prevete u lidhash here me njanin ehre me tjeterin sima interesit
    RRaK LLdAk FaK

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    15-11-2002
    Vendndodhja
    Ne det...
    Postime
    383
    Kot nuk thone "Qingji urte pi ne dy nena"
    Laguna Blu

  8. #8
    i/e larguar
    Anėtarėsuar
    08-02-2003
    Vendndodhja
    ca po te duhet ty!!!!!!
    Postime
    101
    Une personalisht nuk mund ti ndaj sepse te dy i dua njesoj, por qe kam cik me debules eshte per babin edhe pse eshte me i rrepte se mami ose edhe pse me mamin bej muhabete si mund te bej me nje shoqen time te ngushte.....Si mami si babi prinderit jane te cmushem per ne te gjithe !!

  9. #9
    *Forever* Maska e malli
    Anėtarėsuar
    24-09-2002
    Vendndodhja
    Antwerpen
    Postime
    668
    Ne te vertet dashuria per Babin ka qene gjithmone e veēante per mua , sepse babi j
    **Gezimi , lumturia, deshperimi dhe loti im varet nga ti.

  10. #10
    *Forever* Maska e malli
    Anėtarėsuar
    24-09-2002
    Vendndodhja
    Antwerpen
    Postime
    668
    Sepse nga babi kam ndjere shume afrimitet dhe dashuri , por edhe mamin e dua shume nuk e lej ate ne nje ane .
    I LOVE MAMUSHIN DHE BABUSHIN.
    **Gezimi , lumturia, deshperimi dhe loti im varet nga ti.

  11. #11
    Drejteza Paralele Maska e Io_e_Te
    Anėtarėsuar
    24-02-2003
    Vendndodhja
    Ne Nje Glob Prej Balte
    Postime
    499
    Postuar mė parė nga Shpirta
    Pse? A besoni ne shpjegimin qe vajzat shohin tek baballaret figuren e mashkullit dhe atehere do donin qe edhe i dashuri i tyre te ngjante me babane.Njekohesisht,meshkujve ne pergjithesi u pleqejne femrat te cilat kane dicka qe u kujton nenen e tyre?
    A ka lidhje mardhenia vajze-baba me ate te vajzes -djal(i dashur.burre)A ndikon mardhenia qe ke ne shtepi me njerin nga prinderit e sesit te kundert?
    une ju pergjigjem po te gjitha ketyre!
    kete e verteton edhe egzistenca e mitit Edip, qe kur dihet bota!

    p.s: sigurisht qe i dua te dy dhe krahasime duke i vene ne peshore "dashurine per mamin" dhe "dashurine per babin".
    mgjth une gjithmone e kam adhuruar babin tim!!
    Nu stiam ca floarea amara a singuratatii are, daca o atingi pe obraz, sunetul unor pasi care pleaca.

  12. #12
    Moderatore
    Anėtarėsuar
    09-06-2002
    Postime
    1,812
    Te them qe dua njerin me shume se tjetrin me duket sikur i ndaj. Zakonisht nena eshte me e afert me femijen, e ndjek ne cdo hap te jetes dhe preokupohet me shume se babai, fale amesise. Femija kerkon tek nena edhe miken edhe shoqen.
    Une me tim ate kam qene shume e lidhur sepse me ka kuptuar drejt ne shume situata kritike dhe me ka ndihmuar. Kjo nuk do te thote qe nuk me ka kundershtuar asnjehere por ka perdorur taktin per te me bindur qe jam gabim. Kjo mardhenie te ben te ndihesh komfort dhe te shohesh tek babai nje mik te sigurt.

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    15-11-2002
    Vendndodhja
    Ne det...
    Postime
    383
    Kur isha e vogel ,isha mesuar te thoja qe dua babin me shume.Nuk e di pse ,ndoshta sepse ai me merrte me biciklete dhe me shetiste.Por me kalimin e viteve e kuptoja qe i doja njelloj te dy.Sot, pas kaq vitesh ,pas kaq kohesh se qeni larg tyre, i dua te dy me te njejten force.Ndoshta tani e kuptoj me mire mamin,me tere veshtiresite e te qenit nene,grua etj etj.Kurse babi eshte figura me e larte e jetes sime dhe ne cdo hap te saj kujtoj fjalet e tij, keshillat se si te jem ,si te flas,si te eci(me vinte te ndiqja vizat e pllakave kur ecja ne rruge,kur isha e vogel, qe te mos eci me kambet hapur si balerinat,ose te futura nga brenda)Me mesoi se si te kerkoj sa me shume nga jeta dhe si te arrij t'ia dal mbane.
    I dua shume qe te dy,por pika e dobet eshte babi.
    Laguna Blu

  14. #14
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-05-2003
    Vendndodhja
    gjakove
    Postime
    33
    o un i dua te dy.por babi me shume me ben qejfin dhe me len le dal deri ne 1 pas mesnate.por edhe mami me jep shum dashuri perkrahje dhe ne gocat disa gjera nuk mund ti flasim me babin
    trust me

  15. #15
    ~*PlaYfuLl*~*Pr|nCeS*~ Maska e Vo|i
    Anėtarėsuar
    14-06-2003
    Vendndodhja
    Analulu:)
    Postime
    108
    UNe per vete smund ti ndaj prinderit as njerin as tjetrin dhe i dua te dy njesojj i kam shume te mire. Pavaresisht se na bertasin ndonjere por ska gje besoj se te gjith Prinderit jan te repte per femijet e tyre.
    Te Dua Ty
    ndoshta eshte e kot
    Por si loti ne sy
    nuk te largoj dot
    Por do jete shume vone
    s'ke per te me takuar mua
    Edhe pse ende do te Dua.
    :^xhan

  16. #16
    Authentic Maska e DeuS
    Anėtarėsuar
    08-06-2003
    Postime
    2,319
    Kurre s,mund te besh nje zgjedhje !

  17. #17
    Une per e vete dua me shume babin
    me babin llafosem me shume edhe me kupton per cdo gje edhe me kupton kurse mamin e kam icik te eger po edhe ate e dua se me ke bere koken
    --------------------------

  18. #18
    °»¤«°mģ§§ÆŠee°»¤«° Maska e ^BabY__GirL^
    Anėtarėsuar
    28-09-2002
    Vendndodhja
    babys heart :)
    Postime
    325
    Postuar mė parė nga BarBie_GirL
    Une per e vete dua me shume babin
    me babin llafosem me shume edhe me kupton per cdo gje edhe me kupton kurse mamin e kam icik te eger po edhe ate e dua se me ke bere koken
    u read ma mind...100% njesoj me ty ndjehem...me babin mund te flas edhe me kupton se i sheh both sides of the story...kurse mami vetem sheh ate qe mendon eshte right...por nejse prape e dua se eshte si rush edhe sic tha barbie girl na ka bere koken de!
    The Heart Has Reasons That Reason Cannot Know

  19. #19
    http://www.tropoja.org
    Anėtarėsuar
    30-10-2002
    Vendndodhja
    England[SE]
    Postime
    388
    Para 5 vjetesh babin dhe mamin( nuk ndahen , sic tha edhe deus) kurse tani vetem mamin

    O Azem shqipe malsie,
    Per ty loti na ka hije.

  20. #20
    Sweet Tropojane Maska e Charmedgal
    Anėtarėsuar
    05-04-2003
    Vendndodhja
    London, England
    Postime
    221
    NUK NDAHEN

    DANGEROUS muahhhhhhhhhhhhhhhhhhh

    Elda

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •