Close
Faqja 8 prej 8 FillimFillim ... 678
Duke shfaqur rezultatin 141 deri 144 prej 144
  1. #141
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anėtarėsuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Pėr: Monoteizmi i Jezusit, profecia biblike kunder trinitetit dhe hyjnizimit te njeri

    Citim Postuar mė parė nga Ronierjoni Lexo Postimin
    Cudi si mund ti refeorohesh nje libri qe u shkrua 600 vjet mbas Krishtit, nga nje person qe nxorri vetem urrejtje e cmendurira nga goja e tij dhe e shnerroi femren ne kafshe dhe perligji pedofiline, vrasjen e gjakederdhjen.

    Ai qe do te kuptoje kupton thesht duke pare se kudo prek islmani ka vetem mjerim gjakederdhje kafsheri. Vetem kjo mund te te bente te pysje veten se ēfare nuk shkon me kete fe !

    E di qe nuk eshte e veshtire te pranosh qe kjo fe eshte ēmenduri pasi te gjithe kemi te aferm e familjare qe nga frika vazhdojne me percēen e mjerimit por Zoti ti hapte syte !
    Bravo vella, faleminderit qe po flet te verteten, te lumte goja.

  2. #142
    i/e regjistruar Maska e Xhemis
    Anėtarėsuar
    17-11-2003
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    1,431

    Pėr: Monoteizmi i Jezusit, profecia biblike kunder trinitetit dhe hyjnizimit te njeri

    Nje liber shume i bukur per krishteret

    http://d1.islamhouse.com/data/sq/ih_...e_Albanian.pdf
    Celesi i Parajses:Ska hyjni tjeter pervec Zotit, dhe se Jezusi dhe Muhamedi a.s jane profetet e Tij.

  3. #143
    i/e regjistruar Maska e lace
    Anėtarėsuar
    18-09-2014
    Postime
    240

    Pėr: Monoteizmi i Jezusit, profecia biblike kunder trinitetit dhe hyjnizimit te njeri

    Jari ke shume te drejete ,pasi Xhemis,i eshte shmangur dha po shamg per te 1000 here argumentat qe ne paraqesim,dhe verdall kote,,jam i mendimit qe te behet ashtu si propozon ti.keshtu do te jete mire per te dyja palet,

    Dhe ti Xhemis,,,e ve theksin aty ku te pelqen,dhe ato qe ste pelqejne,i ve ne skuta te erreta te mendjes tende me gjithe lavazhin e trurit!!
    Mos u Beni te gjithe Mesuesa se per kete do te gjukoheni ashper !!!

  4. #144
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anėtarėsuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221

    Pėr: Monoteizmi i Jezusit, profecia biblike kunder trinitetit dhe hyjnizimit te njeri

    Citim Postuar mė parė nga lace Lexo Postimin
    Jari ke shume te drejete ,pasi Xhemis,i eshte shmangur dha po shamg per te 1000 here argumentat qe ne paraqesim,dhe verdall kote,,jam i mendimit qe te behet ashtu si propozon ti.keshtu do te jete mire per te dyja palet,

    Dhe ti Xhemis,,,e ve theksin aty ku te pelqen,dhe ato qe ste pelqejne,i ve ne skuta te erreta te mendjes tende me gjithe lavazhin e trurit!!
    Une do t'ju lutesha ,siē kam bere edhe me pare, qe po pat mundesi, te na lini fushe te hapur mua dhe Xhemisit, pa nderhyre ne debat, e kjo jo sepse ju nuk do te ishit te zotet e fjales dhe logjikes edhe me mire se une apo Xhemis, por vetem per faktin se behet mish mash shkrimesh e nuk ia arrijme qellimit per te shtjelluar ēdo argument ne menyre te qarte per te gjithe lexuesit!!
    Nese keni ndonje keshille per te dhene apo ndonje pikeveshtrimi me te bukur a inteligjente sipas jush, do te ishte e udhes qe t'ia komunikonit ne privat atij per te cilin mbani anen!!
    Ju falemnderit paraprakisht!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga jarigas : 24-09-2015 mė 13:13
    Jarigas

Faqja 8 prej 8 FillimFillim ... 678

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •