Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 12
 1. #1
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,604

  Toni Bler/ Si i mer parat kshilltari i Rams?

  Kshilltari i kryeministrit shqiptar, Toni Bler sht vn srish n qendr t vmendjes s shtypit perndimor si nj njeri q ka fituar imazhin e atij q ndihmon regjimet e diktatorve satrap, n kmbim t shumave maramendse t parave. Po kt her sht nj investigim i gazets s referencs n Franc. “Le Monde” q mban datn e sotme q na zbardh shumka nga skema se si funksionon makina e parave Bler. Madj aty prmendet edhe Shqipria si nj nga vendet ku burri bn lobingun dhe gruaja me kompanin e saj merr parat. Kaq thot Le Monde. Por n ort n vijim Lapsi.al do t zbardh edhe fakte t reja se si ka funksionuar ifti Bler n vendin ton. Si sht prfshir ktu kompania Omnia Strategy e Cheri Blair dhe se si sht ndjekur fiks e njjta skem e dhnies s parave si n shtetet autoritare si Kazakhstani, Raboni apo Ruanda. Por fillimisht le t shohin se shkruan Le Monde n kto pasazhe t przgjedhura nga Lapsi.al

  Faqja e pare e Le Monde 17 korrik poshte faksimile shkrimi i plote

  “Kush nga qiraxhinjt e 19 Downing Street ka mundur t bjer nga maja e pramids n humner? Askush tjetr vese Toni Blerit, popullariteti i t cilit shkonte n 70% n vitin 2003, ndrsa sot sht politikani q britanikkt dashurojn m shum...ta urrejn”. Sipas shkrimit t Le monde (me autor: Beniamin Barthe dhe Philipphe Bernard) ikona e kryeministrit t ri dhe me kurajo i ka ln vendin imazhit t zvogluar t nj njeriu q i shrben satrapve m t madhej t planetit, duke prdorur portofolin e tij t adresave, pr t plotsuar pasionin m t fundit: paran. Dhe ktu sht pika m e rndsishme q na interson edhe ne shqiptarve. E prditshmja e referencs franceze shkruan: “Edhe funksionet publike pr t cilat ai nuk pranon t paguhet, nxisin neveri ndaj figurs s tij”. N qendr jan abuzimet. Pak koh m par gazeta britanike “Daily Mail”, raportoi se nj grup ish ambasadorsh britanik kishin krkuar shkakrimin e tij si i drguari special pr lindjen e mesme me pretendimin se ai ngatrronte biznesin me diplomacin. Nj arsye tjetr ishte se vetm se Bler i kushton kontribuuesve britanik plot 125 000 mij sterlina (178 000 euro) sepse ai duhet t ruhet ende nga nj armat me 12 badigard.

  Le Monde jep nj shembull tipik se si ky ish kryeministr prdor lidhjet e tij pr t br biznes. Fjal sht pr kompanin telefonike “atenya” n vitin 2007. Kjo kompani kishte marr nj licens nga autoritetet e Ramallahut pr t ushtruar aktivitetin e saj n territoret palestineze. Por ushtria izraelite refuzonte ti jepte frekuencat. U deshn afro dy vjet e gjysm lobim i fort nga Bler q ajo ta arrinte kt. Por ajo q u morr vesh me pas qe e uditshme. Financuesja kryesore e kompanis telefonike qe banka JPMorgan. Po e njjta bank q e paguante Toni Blerin me 2 milion sterlina n vit si kshilltar.

  Emri: image.jpg

Shikime: 416

Madhsia: 35.4 KB

  Emri: image.jpg

Shikime: 425

Madhsia: 96.0 KB

  Por ajo q nnvizon Le Monde sht se ifti q Bler krijon me gruan e tij cherie, 60 vje, sht nj makin e vrtet parash. N nj libr t dal n Londr, Blair Inc me autor John Blake pretendohet se pasuria e dyshes Bler shkon n 85 milion euro. Pikrisht pr kt ish kryeministri refuzoi t bhej pjestar i Dhoms s Lordve vetm q t mos publikonte pasurin e tij.

  Dhe nj pjes e ksaj pasurie sht br sipas le Monde duke pasur si klient shefa shtetesh aspak demokrat si kongolezi Joseph Kabila, ruandezi Pol Kagame, Alpha Conde i i Guines dhe Nursulltan Nazarbaievi q vazhdon t jet president i kazakistanit q prej vitit 1990. Madje Bler sht prdorur edhe n nj spot promovues t Kazakhstanit, ku nn sfondin e nj dielli q ngriohet dhe t nj harpe, ai prgzon performancat ekonomike t ktij shteti autokratik. Duke prfituar 7 milion sterlina n vit ai e kshillon diktatorin n komunikim. Por le t kthehemi srish tek gruaje e tij Cheri e cila sipas burimeve t lapsi.al tashm ka marr nj shum t mir parash nga buxheti i shtetit shqiptar.

  Cheri Blair ose Cheri Booth, me emrin e saj t vajzris, praktikon t njtat aktivitete si i shoqi (investime n miniera, n naft n kshilla strategjike, pr qeverisje dhe pr siguri), shkruan gazeta. Por ajo nnvizon nj gj q nuk mund ta anashkaloj interesin e lexuesit t Lapsi.al. Pasi tregon se si ajo i braktisi aktivitetet e saj n bamirsi pr t hapur kompanin e saj Omnia Strategy gazeta v re edhe lidhjen mes ktij biznesi me at t gruas le ta citojm t plot: “Klientt e saj i ngjajn atyre t “Tonit”: drejtuesit e Kazakhstanit, Shqipris, Gabonit, Ruands, Bahreinit dhe Maldiveve. Asnj udi pra q aktivitetet e saj kryqzohen me ato t t shoqit. T njjtat pretendime, t njjtat tarifa astronomike, t njjtat kundrthnie” shkruan Le Monde. Gazeta e mbyll investigimin e saj me nj paragraf ironik q gjithashtu lapsi.al Po e sjell t plot: “Pragmatizmi i ka uar drejt ndihms q i japin regjimeve m t uryera, “pr ti prmirsuar”, ose pr ti zhvatur sa m shum para”. (Lapsi.al)
  Ndryshuar pr her t fundit nga Duke_Of_Arberia : 18-07-2015 m 06:13
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #2
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,604

  Pr: Toni Bler/ Si i mer parat kshilltari i Rams?

  E mbani mend si tha KM ne shtator te vitit 2013: vjen e bene konsulence falas Tony Blair...

  Me te drejte i kerkojme Rampalles arsyen perse ai genjeu si nje mashtrues ordiner i afirmuar, kur sqaroj faturen prej zero poundesh te lobizmit te Blair-it! Btw di gje njeri te kemi perfituar dicka ne arenen nderkombetare fal keshillave tejmase te kushtueshme te Blair-it?! Ne nje kohe kur varferia ne vend ka arritur ne kulmin e saj, Rampalla merr parate e taksapaguesve shqiptar pa asnje lloj transparence dhe i perdor ato per qellime perverse...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 3. #3

  Pr: Toni Bler/ Si i mer parat kshilltari i Rams?

  Me mire te shperderohe disa para per te mire e interesave kombetare, se sa te shperdorohen parate rendomte per oborret familjare te ish diktator berishes me shoke.
  Ti, Shqipri, M Jep Nder, M Jep Emrin Shqiptar

 4. #4
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,604

  Pr: Toni Bler/ Si i mer parat kshilltari i Rams?

  Sa para na kushton Toni Bler?

  Postuar n 17 Korrik, 2015 09:07

  T gjith e mbajn mend shprehjen e famshme t kryeministrit Rama, kur n krah t Toni Blerit, n selin e kryeministris, thrriste me t madhe: “Zero lek”. Zero qe shifra q sipas Edi Rams shqiptart do t nxirrnin nga xhepat e tyre pr t paguar ish kryeministrin anglez q kish ardhur t kshillonte qeverin ton. Timbri binds i Rams dhe figura e kshilltarit t tij, q ende n kto an mbahej mend si njeriu q bombardoi Beogradin, liroi Kosovn dhe u fut me nj bluz t njomur nga djersa mes refugjatve t mbrritur n Shqipri, e bnin t besueshme kt marveshje. S paku pr ata q ende mbanin mend nj Toni Bler, idealist dhe karizmatik q fitonte zgjedhjet me lehtsin m t madhe n vendin e tij dhe q krkone ti jepte planetit nj fytyr m humane, prmes ndrhyrjeve pr qllimeve humanitare.

  Por kur Edi Rama bnte kt deklarat, ky idil tashm kishte prfunduar. Lideri historik i rrugs s tret ishte transformuar tashm n nj biznesmen cinik pasuria e t cilit mendohet t jet rreth 85 milion euro dhe nj lobist q ndihmon diktatort anemban globit, pr prfitime personale. Ky sht s paku versioni i shkrimit q Lapsi.al ka rimar sot nga gazeta prestigjioze franceze Le Monde. (shih rubrikn lajme). N kt investigim shterues dhe plot fakte flitet edhe pr nj aspekt t veant q mund ti interesoj shum lexuesve t ktyre anve. Pasi thuhet se Toni Bler sht shndruar n nj njeri t urryer edhe n ato misione ku pretendon se punon pa para, e prditshmja franceze shpjegon edhe mnyrn e funksionimit t vjeljes s t ardhurave.

  N nj nga shum rastet kur Bler bn kshilltarin me duar t pastra, pasi tij vjen e shoqja, 60 vjearja Cheri, e cila me tufn e saj t avokatve dhe kshilltarve mbledh fondet e qeverie. Ajo sht n krye t nj kompanie t quajtur Omnia Strategy. Po ja se shkruan Le Monde pikrisht pr kt kompani t drejtuar nga Cheri: “ “Klientt e saj i ngjajn atyre t “Tonit”: drejtuesit e Kazakhstanit, Shqipris, Gabonit, Ruands, Bahreinit dhe Maldiveve. Asnj udi pra q aktivitetet e saj kryqzohen me ato t t shoqit. T njjtat pretendime, t njjtat tarifa astronomike, t njjtat kundrthnie”.

  Pra gazeta e cila nuk shton asnj grm kot e fut edhe Shqiprin midis shteteve ku gruaja vjen t mbledh parat t cilave ua ka hapur rugn i shoqi. Dhe po t’i kthehemi fakteve kshtu ka ndodhur vrtet. Nrse kryeministri Rama betohej se kshillat e Blerit nuk i kushtonin shqiptarve asnj lek, ky pohim nuk qe i vrtet edhe pr Cheri-n. Pak m pak se nj vit m par agjensia investiguese BIRN foli pr her t par pr nj tender q po fitohej nga kompania e saj “Omnia strategy”. Fjala ishte pr nj mbrojtje t vendit ton n nj arbitrazh ndrkombtar. Deri ktu n pamje t par nuk ka asnj gj t keqe. T l pak t dyshosh trafiku i influencs, megjithse pr kto gjra pak kush sht i ndjeshm n kt vend.

  Por historia nuk mbaron ktu. Pr t prfaqsuar Ministrin ton t Financave dhe drejtorin e Doganave n at arbitrazh kundr Rapiscan Systems, kompania e Cherit “Omina strategy”, u zgjodh n kundrshtim me rregullat. Kur hapi tenderin qeveria shqiptare kishte vn si kriter se kompania q do ta mbronte at duhej t kishte nj eksperienc 5 vjeare. “Omnia strategy” nuk e kishte, por pr zyrtart shqiptar kjo kishte pak rndsi. Ajo qe bashkshortja e kshilltarit t Rams.

  N mars t ktij viti qeveria shqiptare mori nj vendim pr t paguar me gati gjysm milioni euro zyrn e Cheri Blair. Interesant sht fakti se ajo nuk e hodhi n faqen e saj n internet kt vendim. Interesant sht gjithashtu nj episod: ish banorja e Downing Street 10 zbarkoi vet n Shqipri pr t “marr” parat. Ndrsa qesharak sht fakti se ministrat q e pritn at u solln vrtet si prfaqsues t republikave t bananeve. Mjafton ti hedhsh sot nj sy njoftimeve t Agjensis Telegrafike Shqiptare pr vizitn e zonjs Bler n Tiran dhe shikon me habi se ajo sht pritur si nj kryetare shtetit. N njoftimet e dala n institucionet tona, ajo informohet nga ministrat pr reformat, gjendjen politike dhe zhvillimin e vendit. Ndrkoh q ajo ka ardhur vetm pr t br biznesin q ia ka hapur i shoqi dhe pr t mar parat.

  Sot kur kan kaluar disa muaj nga kjo vizit, shteti shqiptar i ka mbyllur me marveshje kontradiktat me Rapiscan Systems. Ndaj nuk sht e qart nse Cheri Blair i ka marr t gjitha 495 mij eurot e akorduara pr t, ka mar vetm nj pjes, apo sa? Por ktu, megjithse shum e lart, shifra ka fare pak rndsi. Sepse m tepr sesa ajo, fakti i prfshirjes s gruas nga burri kshilltar, vrteton pikrisht at investigim q botonte gazeta le Monde e ksaj t premteje. Ai vlen pr t zbardhur se edhe ktej nga ant tona, ifti Bler prdor t njjtn skem: “Toni” q bn lobing duke u sjell si babaxhan q nuk paguhet, duke mbajtur mbi supe aureoln e lirimtarit t gjysms s kombit dhe e shoqja q vjen t mbledh mimin e ksaj lavdie. N thelb ato jan para t nxjera nga Toni Bler dhe t dhna pr t. Pikrisht pr kt Edi Rama nuk ka thn t vrtetn kur fliste prpara shqiptarve se ish kryeministri anglez po punonte falas pr t. Kjo fabul sht shum e bukur pr t qen e vrtet. Madje ajo mund t ngjaj shum m shqetsuese po t shohsh se cilt jan homologt e tjer t Rams, nga t cilt Bler ka vendosur t paguhet. (Lapsi.al)
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 5. #5
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,604

  Pr: Toni Bler/ Si i mer parat kshilltari i Rams?

  Me e bukura ne kete mes eshte fakti se te gjitha gjyqet nderkombetare i kemi humbur me ardhjen e Rampalles ne pushtet!

  Atehere me te drejte lind pyetja, perse na duhet Tony Blair???
  Qe te keshilloj Ramen sesi te genjej, mashtroj, intimidoj popullin e tij sa here qe i plas skandali i rradhes ne dore?!

  Megjithate nga nje rampallist, qe i ka thyer nofullat dhe nxirre syte te gjitha grave te veta, qe nxirrte te emen nje e dy me kemishe nate perjashte si te ishte plake e huaj, qe hante do dy tre muaj drru tek 21-shi se bente seks me gruan e Bledar uit me penxhere hapur, qe jetonte si halabak poshte urave te Parisit, duhet te presesh gjera edhe me skandaloze se keto...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 6. #6

  Pr: Toni Bler/ Si i mer parat kshilltari i Rams?

  Partia Socialiste ka mbledhur sot Asamblen Kombtare. N fjaln e tij n kt asamble, kryeministri i vendit, Edi Rama njkohsisht kreu i PS, ka br nj rezyme t arritjeve t qeveris s tij t majt n 2 vjet pushtet duke u shprehur se, socialistt ndihen krenar q mundn t bjn n 2 vjet aq sa nuk ishte br n 20 vjet.

  Rama vlersoi arritjet n Ministrin e Mirqenies Sociale me reformat e rndsishme si ajo e pensione, vlersoi punn pr reformn administrative-territoriale t ciln e vlersoi si historike, ndrsa shprehu konsideratat m t larta pr komisionin e posam t reform n drejtsi dhe kreun e saj, Fatmir Xhafaj, duke ritheksuar se reforma n drejtsi do t votohet n vjesht t ktij viti.

  “Konsiderat meriton puna e komisionit t reforms n drejtsi duke br t mundur hedhjen e nj hapi t rndsishm me votimin n parlament t reform n vjesht dhe duke elur nj betej t madhe dhe pa asnj toleranc ndaj korrupsionit n sistemin e drejtsis”, tha Rama.

  Me gjith sukseset pr t cilat sipas kryeministrit, t gjith socialistt jan krenar, ai pranoi se ka edhe gjra q nuk kan shkuar si duhet brenda partis, ndaj bri me dije se Asambleja do t prcaktoj nj plan veprimi t partis q do t prqendrohet n dy momente: 1. Hapje pr antarsime t reja, me objektivin q n 25 vjetorin e krijimit t saj PS t jet parti me 150 mij antar. 2. Zgjedhje t reja n t gjitha strukturat dhe riorganizim i plot pr t arritur nj fitore t thell n zgjedhjet e prgjithshme t vitit 2017.

  “PS duhet t angazhoj t gjitha forcat n mnyr q do shqiptar i cili ka dshir t bhet pjes e PS t mundet ta bj kt”, tha Rama.

  Kryesocialisti paralajmroi ngritjen e nj regjistri dixhital pr antart e PS, q sipas tij do t paraprihet nga nj census i prpikt i numrit t antarve. Kjo, sipas Rams, do t bj t mundur reduktimin e antarsimeve fiktive dhe do t nxjerr n pah kontributin real t gjithsecilit.

  Rama bri publike edhe prbrjen e grupit t puns pr organizimin dhe Koordinimin e Fushats s Antarsimeve dhe Zgjedhjeve t reja, q do t drejtohet nga Gramoz Rui. Antar t tij do t jen edhe Taulant Balla, Saimir Tahiri, Dritan Leli, Koo Kokdhima, Vangjush Dako e t tjer.

  Sipas kryesocialistit, Partia Socialiste do t organizohet n rang bashkish, q do t thot se do t ket 61 deg me nga nj kryetar.
  Ti, Shqipri, M Jep Nder, M Jep Emrin Shqiptar

 7. #7

  Pr: Toni Bler/ Si i mer parat kshilltari i Rams?

  Citim Postuar m par nga {A_N_G_E_L_69} Lexo Postimin
  Partia Socialiste ka mbledhur sot Asamblen Kombtare. N fjaln e tij n kt asamble, kryeministri i vendit, Edi Rama njkohsisht kreu i PS, ka br nj rezyme t arritjeve t qeveris s tij t majt n 2 vjet pushtet duke u shprehur se, socialistt ndihen krenar q mundn t bjn n 2 vjet aq sa nuk ishte br n 20 vjet.

  Rama vlersoi arritjet n Ministrin e Mirqenies Sociale me reformat e rndsishme si ajo e pensione, vlersoi punn pr reformn administrative-territoriale t ciln e vlersoi si historike, ndrsa shprehu konsideratat m t larta pr komisionin e posam t reform n drejtsi dhe kreun e saj, Fatmir Xhafaj, duke ritheksuar se reforma n drejtsi do t votohet n vjesht t ktij viti.

  “Konsiderat meriton puna e komisionit t reforms n drejtsi duke br t mundur hedhjen e nj hapi t rndsishm me votimin n parlament t reform n vjesht dhe duke elur nj betej t madhe dhe pa asnj toleranc ndaj korrupsionit n sistemin e drejtsis”, tha Rama.

  Me gjith sukseset pr t cilat sipas kryeministrit, t gjith socialistt jan krenar, ai pranoi se ka edhe gjra q nuk kan shkuar si duhet brenda partis, ndaj bri me dije se Asambleja do t prcaktoj nj plan veprimi t partis q do t prqendrohet n dy momente: 1. Hapje pr antarsime t reja, me objektivin q n 25 vjetorin e krijimit t saj PS t jet parti me 150 mij antar. 2. Zgjedhje t reja n t gjitha strukturat dhe riorganizim i plot pr t arritur nj fitore t thell n zgjedhjet e prgjithshme t vitit 2017.

  “PS duhet t angazhoj t gjitha forcat n mnyr q do shqiptar i cili ka dshir t bhet pjes e PS t mundet ta bj kt”, tha Rama.

  Kryesocialisti paralajmroi ngritjen e nj regjistri dixhital pr antart e PS, q sipas tij do t paraprihet nga nj census i prpikt i numrit t antarve. Kjo, sipas Rams, do t bj t mundur reduktimin e antarsimeve fiktive dhe do t nxjerr n pah kontributin real t gjithsecilit.

  Rama bri publike edhe prbrjen e grupit t puns pr organizimin dhe Koordinimin e Fushats s Antarsimeve dhe Zgjedhjeve t reja, q do t drejtohet nga Gramoz Rui. Antar t tij do t jen edhe Taulant Balla, Saimir Tahiri, Dritan Leli, Koo Kokdhima, Vangjush Dako e t tjer.

  Sipas kryesocialistit, Partia Socialiste do t organizohet n rang bashkish, q do t thot se do t ket 61 deg me nga nj kryetar.


  Nuk i la gje Saliut,shkojne ne pushtet e mendojne per antarsimet ne parti. Bejne kryeministrin ne kohen e lire dhe pjesen tjeter te dites qe u mbetet mendojne per votimet. Qeveri militantesh,sikur tju heqesh punesimin ne administraten publike nuk do dine me fare te meren.

  Mjer ai popull qe far mostrash prodhon

 8. #8
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,604

  Pr: Toni Bler/ Si i mer parat kshilltari i Rams?

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Me e bukura ne kete mes eshte fakti se te gjitha gjyqet nderkombetare i kemi humbur me ardhjen e Rampalles ne pushtet!

  Atehere me te drejte lind pyetja, perse na duhet Tony Blair???
  Qe te keshilloj Ramen sesi te genjej, mashtroj, intimidoj popullin e tij sa here qe i plas skandali i rradhes ne dore?!

  Megjithate nga nje rampallist, qe i ka thyer nofullat dhe nxirre syte te gjitha grave te veta, qe nxirrte te emen nje e dy me kemishe nate perjashte si te ishte plake e huaj, qe hante do dy tre muaj drru tek 21-shi se bente seks me gruan e Bledar uit me penxhere hapur, qe jetonte si halabak poshte urave te Parisit, duhet te presesh gjera edhe me skandaloze se keto...
  ............
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 9. #9
  Perjashtuar
  Antarsuar
  25-09-2002
  Vendndodhja
  Mudder
  Postime
  447

  Pr: Toni Bler/ Si i mer parat kshilltari i Rams?

  Se ku lexova qe te gjithe stafin e kr/ Bler e kishte mare Beogradi !! E sigurte fare kjo ee... Hajde gjeje se far po ndodh ?! Blerin e mer Rama, ndersa stafin e tije e mer Vui :-(

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e CRO
  Antarsuar
  29-12-2013
  Vendndodhja
  Tiran
  Postime
  305

  Pr: Toni Bler/ Si i mer parat kshilltari i Rams?

  Citim Postuar m par nga {A_N_G_E_L_69} Lexo Postimin
  Me mire te shperderohe disa para per te mire e interesave kombetare, se sa te shperdorohen parate rendomte per oborret familjare te ish diktator berishes me shoke.
  Ja psh, ky duket qarte qe eshte nje kokerr idioti. O njeri por jane parat e taksave te tua dhe te mia o parazit injorant. O gdhe. I quan interesa kombetare ti japesh para kot Toni Blerit, tipit qe kontribuoi per te bere lufte ne Irak dhe per te shperduruar para kot?

  Po ka me gdhe se kaq?

 11. #11

  Pr: Toni Bler/ Si i mer parat kshilltari i Rams?

  Citim Postuar m par nga CRO Lexo Postimin
  Ja psh, ky duket qarte qe eshte nje kokerr idioti. O njeri por jane parat e taksave te tua dhe te mia o parazit injorant. O gdhe. I quan interesa kombetare ti japesh para kot Toni Blerit, tipit qe kontribuoi per te bere lufte ne Irak dhe per te shperduruar para kot?

  Po ka me gdhe se kaq?
  Me gdhe se kaq!!! Sjam as idiot dhe as gdhe, por tipa si puna jote i marin per te verteta cdo lajm ku shahet Edi Rama.

  Ske faj ti dhe shume te tjere qe flisni ne kte menyre. Tipa si ty jane ato tipiket qe edhe ne goje ja marin sales dhe bashes.
  Ti, Shqipri, M Jep Nder, M Jep Emrin Shqiptar

 12. #12
  Perjashtuar
  Antarsuar
  25-09-2002
  Vendndodhja
  Mudder
  Postime
  447

  Pr: Toni Bler/ Si i mer parat kshilltari i Rams?

  Ashtu ju lumt, ata pasurohen ju grinduni !!

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •