Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  13-05-2014
  Vendndodhja
  TIRANE
  Postime
  7

  Norma baze e interesit ne Rusi shkon 17%!!!

  Dje monedha ruse rubla arriti ne 80 rubla per dollar nga 35 rubla per dollar qe ishte para disa muajsh.Dhe Banka Qendrore ne Rusi rriti normen baze te interesit ne 17 %. Imagjinoni te merrni nje kredi me interes te barabarte me norme baze +8% pra 25 %.
  Mesa duket Rusia po shkon drejt falimentimit.

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-12-2014
  Vendndodhja
  FRANCE
  Postime
  151

  Pėr: Norma baze e interesit ne Rusi shkon 17%!!!

  po e vertet .. studioj per ekonomi dhe ende nuk e kisha degjuar kete. mesa duket ju pelqeka ekonomia kriselda?

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •