Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Vinjol
  Anėtarėsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  1,540

  LSI feston 10-vjetorin

  Lėvizja Socialiste pėr Integrim feston 10-vjetorin e krijimi tė saj. Por ky pėrvjetor po festohet ndryshe, pasi tė gjithė drejtuesit dhe aktivistėt e saj janė shpėrndarė nė tė gjithė vendin dhe i janė pėrkushtuar ēėshtjeve tė ndjeshme sociale qė kanė tė bėjnė me kujdesin ndaj fėmijėve dhe tė moshuarve, por dhe ēėshtjeve qė lidhen me pėrkujdesjen ndaj mjedisit.


  Njė rėndėsi e veēantė i ėshtė kushtuar fėmijėve tė shtėpisė Zyber Hallulli, ku tė rinjtė e LRI kanė pastruar ambientet e jashtme tė saj, tė cilat i vizitoi edhe kryetari Ilir Meta.

  “Anėtarėt dhe zimpatizantėt tanė janė pėrfshirė nė njė aksion pėr tė ndryshuar ambjentet parazitare nė ambjente edukative, qė ne tė kemi mundėsi tė vimė sėrish pėr tė parė ambjente tė transformuara, sepse ėshtė e rėndėsishme tė rrisim pėrgjegjėsitė sociale, tė zgjerojmė solidaritetin tonė me tė gjitha komunitetet nė nevojė”, ka thėnė Meta.

  Gjatė gjithė ditės, drejtues dhe aktivistė tė LSI-sė kanė zhvilluar aktivitete tė ngjashme nė tė gjitha qytetet nė kuadėr tė 10-vjetorit tė krijimit tė kėsaj force politike.

  “Kėtė e bėj si ministėr Mjedisi por edhe si qytetar i Durrėsit. Ndihem krenar, ėshtė njė krijim shumė domethėnės. Tė gjithė sė bashku mund tė bėjmė njė ndryshim tė madh dhe jam i bindur se LSI me kėto energji tė reja do bėjė mė tė mirėn pėr Durrėsin dhe Shqipėrinė nė tėrėsi”, tha nga qyteti bregdetar ministri Lefter Koka.

  Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Vinjol
  Anėtarėsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  1,540

  Pėr: LSI feston 10-vjetorin

  me kane vjedh kta.............
  pupupupupupupu
  Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •