Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 23 prej 23
 1. #21
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Anėtarėsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  50
  Postime
  5,221

  Pėr: Joautenticteti i ungjillit

  [QUOTE=Ceni-1;3759012]
  Probleme me shqipen ke ti i nderuar ! E shtrove pyetjen , ta dhash pergjigjen . Cfare po deshiron ma shume ?
  Padyshim se duhet te kem une probleme me shqipen, ti s'mund te kesh, se je i ndritur nga Islami!! Une pyes se pse quhet "sipas" njerit apo tjetrit e ti pergjigjesh se cfare "eshte" Ungjilli!!
  Edhe pasi ta bera te qarte se fjala "sipas"eshte kyci i pyetjes, ti vazhdon me pergjigjen e meparshme...duhet te jete faji im!!
  Prandaj, po e ndryshoj pyetjen: Ceno, cfare nenkuptojne te krishteret me "ungjill"??
  E shoh se ke probleme ti konceptojsh gjerat . Por, po e perseris edhe njehere , me Ungjill sipas Krishtit kuptojme FJALEN e Zotit .
  Une e di se cfare kuptoni ju muslimanet me "ingjill", po a perkon kjo me ate qe nenkuptojne te krishteret??!! Apo te krishteret duhet te shikojne fene e vet me syze islamike!!??A nuj te duket absurde kjo?!
  Ama Ungjillat te cilet ti i beson si fjale te Zotit nuk kane te bejne asgje me Ungjillin e Isaut a.s . Ndoshta dicka ka mbet prej Ungjillit nga shtremberimet qe ia kane bere njerezit mbas ngritjes se Isaut a.s ne Qiell .
  Kush e shkruajti kete "ungjillin e Isaut" dhe si ju "zbrit"??!!
  Ama Unglilli origjinal e fjale per fjale si ii zbrit Jesuit/Isaut sot nuk egziston...
  Pra, ju nuk keni asnje prove empirike mbi egzistencen ndonjehere te ketij "ungjilli"!!!??? Per cfare derdellit atehere??!!
  Ti i beson verberisht , shkurt e shqip , shume i nderuari Jargo ''fese se Pavlit'' ! Dhe Biblave te tij !!! E ke te qarte tani ?!
  T'i besosh fjales se nje analfabeti epileptik qe 5regon perralla harape me shpella e engjej qe peshperisin harapce ne veshin e djatht, ky s'quhet besim i verber!!! Ndersa t'i besosh atij qe nga kriminel u be shenjtor, ky quhet "besim i verber"!!! Logjike islamike kjo.....cfare nenkupton me "besim te verber", ti islamik??!!
  Jarigas

 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-01-2013
  Postime
  67

  Pėr: Joautenticteti i ungjillit

  Citim Postuar mė parė nga Ceni-1 Lexo Postimin
  Ruana Zot prej spermatozoideve te cilet nuk mendojne se cfare flasin e shkruajne !.
  Si mundem une me e kuptu ket qe ti shkrun ??
  Dhe a ke be mesim ne shkolle se fjalet nuk kuptohen vetem dreperdrejte !? Ooooo i krishtere !
  Pikrisht se nuk kuptohen drejtperdrejt...ooooooo islamik

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Ceni-1
  Anėtarėsuar
  18-10-2012
  Vendndodhja
  Kosove
  Mosha
  34
  Postime
  832

  Pėr: Joautenticteti i ungjillit

  Citim Postuar mė parė nga marlend Lexo Postimin
  Si mundem une me e kuptu ket qe ti shkrun ??


  Pikrisht se nuk kuptohen drejtperdrejt...ooooooo islamik

  Citim Postuar mė parė nga marlend Lexo Postimin

  O Cen na bjer ndoj material tesh per muhamed pedofilin gjthm i bazum (materiali) ne kur'han-in famlarte ...!

  Nese e konsideron veten qe nuk dine cka shkruan dhe mendon , athere mund te ndjehesh i ofenduar ! E nese dine te shkruash dhe mendon racionalisht s'ke pse ofendohesh ME ATE LUTJEN TIME .
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Ceni-1 : 04-09-2014 mė 06:39
  “Fe e vetme (e pranuar) tek Allahu ėshtė Islami” (Ali Imran, 19).

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •