Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e luleshtrydhe1
  Anėtarėsuar
  19-06-2014
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  89

  Te reduktohen per disa kohe temat me efekt fetar

  Pershendetje

  Perse sa here futem ne forum dhe i jap "postimet e reja" do shofesh vetem tema islamike , anti-islamike , kristiane , anti-kristiane?

  Po shof nje forum sikur muslimvschristian.al
  Adresat e faqeve personale mund ti vendosni ne profil por jo ne firm. Stafi i Forumit

 2. #2
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Anėtarėsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  49
  Postime
  5,221

  Pėr: Te reduktohen per disa kohe temat me efekt fetar

  Citim Postuar mė parė nga luleshtrydhe1 Lexo Postimin
  Pershendetje

  Perse sa here futem ne forum dhe i jap "postimet e reja" do shofesh vetem tema islamike , anti-islamike , kristiane , anti-kristiane?

  Po shof nje forum sikur muslimvschristian.al
  Eshte e vertete pjeserisht ajo qe thua!!
  Tema "kristiane" nuk hapen perveēse ne nenforumet perkatese!!
  Kjo sepse krishterimi si fe, eshte i depoliticizuar tashme, ndaj edhe nuk egziston me krishterimi militant!!
  Ndersa per sa i perket temave islamike dhe atyre anti-islamike,kjo ndodh per shkak te natyres se fese ne fjale!!
  Nje fe tejet e politicizuar dhe militante deri ne kercenim te vlerave demokratike, ndaj eshte e natyrshme qe si pergjigje te hapen tema anti-islamike, njesoj siē hapen edhe temat anti-komuniste, me nje ndryshim te vetem: ndersa komunistet tashme kane rene nga kali, islamiket ndjehen te forte nga numri i pasuesve e sidomos nga liria e fjales dhe shjprehjes qe u jep demokracia!! Kjo gje s'do te ndodhte sikur te njejtat liri fjale te respektoheshin edhe ndaj atyre qe e mendojne ndryshe nga islamiket e qe i luftojne ideologjikisht, po ashtu si islamiket luftojne demokracine!!
  Le te themi se Perendimi akoma nuk don t'i hape syte ndaj fashizmit fetar!!
  Nuk egziston ndeshja muslimvschristian.al, por muslimvsdemocracy.al!!
  Jarigas

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,090
  Postimet nė Bllog
  3

  Pėr: Te reduktohen per disa kohe temat me efekt fetar

  Ajo qe ju kerkoni e ka emrin censure dhe ne forumin shqiptar ne nuk aplikojme asnje lloj censure. Cdo anetar i forumit eshte i lire te shprehi mendimin e tij lirshem. Ashtu si cdo anetar i forumit qe i perket nje besimi te caktuar eshte i lire te praktikoje e shprehi besimin e tij. Nderhyjme vetem atehere kur preket liria e nje anetari per te shprehur mendimin e tij lirshem duke i mohuar apo sulmuar nje anetari tjeter mendimin e lire.

  Ndryshe nga mediat e tjera shqiptare ku aplikohen "filtra" dhe "editoriale", ne jemi nje pasqyre e paster e realitetit shqiptar. Lexon ne forum temat qe vete anetaret hapin dhe mendimet qe ata vete postojne ne keto tema. Dhe kjo eshte vlere dhe bukuri e forumit, pasi kushdo qe futet e lexon ketu, njihet me larmine e mendimeve te shqiptareve nga te gjitha trojet e nga mbare bota.

  Nese nuk ju pelqen imazhi qe shikoni ne pasqyre, ky eshte problemi juaj e jo i forumit shqiptar.

  Albo
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Albo : 30-08-2014 mė 12:42

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •