Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 20
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime nė 93 postime

  Elbasan Arena

  “Ruzhdi Bizhuta” (tani quhet Elbasan Arena pas rikonstruktimit), plani pėr ta kthyer stadium ndėrkombėtar

  Projekti pėr rikonstruksionin e stadiumit tė Elbasanit pėrfshin rikonstruksionin total tė dhomave tė zhveshjes, me kushtet qė kėrkon UEFA, doping, sallėn e konferencave pėr shtyp, rikonstruksionin e tė gjithė dhomave tė gjyqtarėve, ndėrhyrja e emergjencės, investime nė pjesėn e personave VIP, me rreth 400 vende, godinat e transmetimit. Ndėrkohė qė fusha e stadiumit do tė jetė tėrėsisht e re, qė nga ndriēimi, ora elektrike, vendosja e 10200 stolave plastikė apo ndarjet publike. Ky investim ėshtė vlerėsuar jo vetėm nga Bashkia dhe stafi i stadiumit, por edhe nga shumė tifozė tė qytetit tė Elbasanit.
  Artin Kovaēi, shefi i Sport Klub Elbasanit, deklaron se “rikonstruksioni i stadiumit, nė pėrputhje me standardet e vendosura nga FIFA dhe UEFA, si edhe me mbėshtetjen e Qeverisė shqiptare, do t’i shėrbejė jo vetėm skuadrės sonė kombėtare, por brezave tė tėrė sportistėsh”. Tė njejtin mendim ndan me tė edhe kryebashkiaku i qytetit, Qazim Sejdini, i cili, duke pėrshėndetur kėtė vendim tė UEFA- s pėr liēensimin e stadiumit “Ruzhdi Bizhuta”, vlerėson se “ėshtė njė kontribut madhor, pasi nuk ėshtė thjesht pėrfitimi infrastrukturor i njė objekti tė rėndėsishėm, sikurse ėshtė stadiumi i Elbasanit, i cili do tė jetė model, por ėshtė njė pėrfitim pėr brezat dhe fėmijėt.
  Me ribėrjen e kėtij stadiumi, Sejdini thotė se brezat kanė ku tė marrin shembull nga stėrvitja e ekipeve ndėrkombėtare qė do tė behen nė Elbasan. “Mė vjen mirė, pasi ne si bashki, me FSHF kemi pasur marrėdhėnie tė shkėlqyera, kemi bėrė shumė bashkėpunime nė drejtim tė infrastrukturės, siē ėshtė qendra sportive “ Shefqet Lamēja” dhe shpresoj qė ky bashkėpunim do tė jetė efiēent” deklaron kryebashkiaku i Elbasanit.
  Projekti pėr rikonstruksionin e stadiumit parashikohet tė fillojė nė zbatohet pas dhjetė ditėsh. Mė pas,nė stadiumin e ri, hyrja do tė bėhet me bileta nėpėrmjet teknologjisė elektronike, duke e kthyer kėtė ambient nė njė stadium ndėrkombėtar, me kushtet mė moderne dhe bashkohore, pėr tė luajtur dhe shijuar ndeshjet e futbollit, tha Kovaēi.
  Pjesė e projektit ėshtė edhe Bashkia e Elbasanit, me njė fond tė akorduar nga kjo e fundit pėr rikonstruksionin e rrugės rreth e qark stadiumit, si edhe hyrjes sė tij, ndėrsa pjesa tjetėr, do tė jetė investim i UEFA-s dhe qeverisė shqiptare. Pas rikonstruksionit total tė stadiumit, ėshtė parashikuar qė nė vitin 2016, kombėtarja shqiptare tė zhvillojė nė stadiumin model tė Elbasanit, ndeshjet e saj pėr kualifikimet europiane.

 2. #2
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  31
  Postime
  3,861
  Faleminderit
  174
  110 falenderime nė 95 postime

  Pėr: Elbasan Arena

  Elbasan Arena drejt perfundimit.

  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 3. #3
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  31
  Postime
  3,861
  Faleminderit
  174
  110 falenderime nė 95 postime

  Pėr: Elbasan Arena

  30 ditė nga pėrfundimi i stadiumit


  “Elbasan Arena” do tė jetė gati pas 30 ditėsh dhe nė kėtė stadium do tė luhet ndeshja e pėrfaqėsueses sonė me Danimarkėn.
  Punimet qė po zhvillohen i kanė ndjekur edhe pėrfaqėsuesit e UEFA-s. Ndėrkohė, kapaciteti i stadiumit ėshtė rritur me 2 mijė e 500 vende.

  Nga gjashtė shkallė tė shtuara nė tė gjithė perimetrin e tij dhe njė tribunė qendrore e mbuluar dhe e zmadhuar. Pėr momentin, mes gjithė kėtij betoni, ajo qė e lidh kėtė objektiv me njė stadium ėshtė fusha e re e shtruar, e cila ende nuk ėshtė nė gjendjen opimale, por sipas specialistėve tė UEFA-s qė e kanė kontrolluar dy herė, duket se situata ėshtė normale dhe do tė jetė nė kushtet mė tė mira tė mundshme pėr ndeshjen e parė.

  Kanė mbetur rreth 30 ditė nga dorėzimi i stadiumit tė pėrfunduar dhe tė gatshėm pėr ndeshjen me Danimarkėn dhe sigurisht qė kryefjala mbeten afatet dhe a do tė jetė gati apo jo. Administratori i caktuar pak ditė mė parė, Dritan Kadija, ėshtė i bindur se gjithēka do tė jetė gati: “Po punohet nė tė gjithė sektorėt dhe gjithēka po bėhet sipas planeve. Afatet po respektohen si nga kompania qė po realizon punimet, ashtu si edhe nga furnitorėt. Po prodhohen portat e stadiumit qė do tė jenė automatike. Bileta do tė jetė e personalizuar pėr secilin spektator. Publiku do tė ketė ēdo shėrbim, duke nisur nga parkimi dhe kateringu.”

  Nė tėrėsi, stadiumi i Elbasanit ka pėrfituar njė rritje nė kapacitet me shkallėt e shtuara, duke shkuar nė total nga 10 mijė qė ishte parashikuar, nė 12.500 vende. Nga java e ardhshme pritet tė montohen edhe poltronat nė tribunėn qendrore qė do tė jenė kuq e zi dhe do tė ketė njė kombinacion simbolik qė lidhen me ngjyrat e flamurit tonė.

  Gjithashtu, stadiumi, sipas administratorit tė ri, do tė pėrdoret edhe pėr ndeshjet e kampionatit shqiptar menjėherė pas ndeshjes sė 11 tetorit qė do tė luajė Shqipėria me Danimarkėn.

  Sipas tij, shifra qė do tė paguajė njė klub pėr tė organizuar njė ndeshje me drita nė stadiumin e ri do tė jetė rreth 300 mijė lekė.


  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 4. #4
  Peace and love
  Anėtarėsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,900
  Faleminderit
  122
  65 falenderime nė 61 postime

  Pėr: Elbasan Arena

  nje shoku im qe punon prej shume vitesh ne federate me tha se kishte frike se nuk do jete gati stadiumi.tjeter gje kane thene ata te uefas qe kontrolluan para pak ditesh dhe tjeter thote federata jone. Shpresoj te jete gati por edhe pak jave kane mbetur dhe punimet po ecin shume ngadale.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e par
  Anėtarėsuar
  10-09-2010
  Postime
  821
  Faleminderit
  13
  54 falenderime nė 50 postime

  Pėr: Elbasan Arena

  rikonstrusion I stadiumit per ndeshjet e kombetares duhet te ishte bere stadiumi Loro Borici I Shkodres per shkak te kapacitetit me te madh dhe te tifozllikut qe eshte shume me I madh krahasuar me vendet e tjera te shqiperise, por vendimi per te ndertuar ate te elbasanit ishte politik dhe ne sherbim te votimeve bashkiake, nese ju kujtohet ndeshja me rusine per te kuptuar atmosferen qe u krijua ne Shkoder.

  gjithesesi Shkodres nuk I humb atmosfera sportdashese pavarsisht vendimeve politike.
  Morali & Miresia
  Virtyte te trazuara nga mendje te modifikuara.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Vinjol
  Anėtarėsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  1,564
  Faleminderit
  43
  59 falenderime nė 51 postime

  Pėr: Elbasan Arena

  Bravo per stadiumin
  por nisni rikonstrukti in e Qemal Stafes ju
  Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

 7. #7
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  31
  Postime
  3,861
  Faleminderit
  174
  110 falenderime nė 95 postime

  Pėr: Elbasan Arena

  Elbasan Arena... dhe faqa zyrtare ne fb

  https://www.facebook.com/elbasan.arena?fref=ts  Tek foto e fundit duket dhe vendi ku do te montohet ekrani gjigand.
  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Bamba
  Anėtarėsuar
  22-12-2006
  Postime
  3,411
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 21 postime

  Pėr: Elbasan Arena

  Une nje gje nuk kuptoj, per cfare hyn ne pune pista e atletikes?
  Nejse pune shqiptaresh!

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime

  Pėr: Elbasan Arena

  Citim Postuar mė parė nga Bamba Lexo Postimin
  Une nje gje nuk kuptoj, per cfare hyn ne pune pista e atletikes?
  Nejse pune shqiptaresh!
  Me prishjen e qemal stafes dhe berjen e stadium futbolli vetem, sdo kene ku te bejne kampionatin kombetar te atletikes., se sdo kene asnji piste vrapimi me.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 10. #10
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  31
  Postime
  3,861
  Faleminderit
  174
  110 falenderime nė 95 postime

  Pėr: Elbasan Arena

  Citim Postuar mė parė nga Bamba Lexo Postimin
  Une nje gje nuk kuptoj, per cfare hyn ne pune pista e atletikes?
  Nejse pune shqiptaresh!
  Per organizim te garave atletike kombetare dhe nderkombetare, evente te tjera te ndryshme qe patjeter do jete e domosdoseshme si piste.
  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 11. #11
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  31
  Postime
  3,861
  Faleminderit
  174
  110 falenderime nė 95 postime

  Pėr: Elbasan Arena
  ...dhe Elbasan Arena drejt perfundimit...
  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e xhori
  Anėtarėsuar
  25-12-2006
  Vendndodhja
  MARCHE
  Postime
  1,528
  Faleminderit
  6
  35 falenderime nė 28 postime

  Pėr: Elbasan Arena

  shyqyr nje stadium tamam si evropa se ngelem me ato stadiumet qe as ne uganda nuk gjenden
  jeshét prčmč ne aliarčm
  jeshčm more jeshčm
  po drita skeshčm

 13. #13
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  31
  Postime
  3,861
  Faleminderit
  174
  110 falenderime nė 95 postime

  Pėr: Elbasan Arena

  po mer pamje Elbasan Arena!
  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 14. #14
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  31
  Postime
  3,861
  Faleminderit
  174
  110 falenderime nė 95 postime

  Pėr: Elbasan Arena

  New Photo !
  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 15. #15
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  31
  Postime
  3,861
  Faleminderit
  174
  110 falenderime nė 95 postime

  Pėr: Elbasan Arena

  Vashdojme...
  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 16. #16
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  31
  Postime
  3,861
  Faleminderit
  174
  110 falenderime nė 95 postime

  Pėr: Elbasan Arena

  Uniqueeeeeeee!!!!!!!


  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 17. #17
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  31
  Postime
  3,861
  Faleminderit
  174
  110 falenderime nė 95 postime

  Pėr: Elbasan Arena

  Ola laaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 18. #18
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Anėtarėsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  31
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime nė 16 postime

  Elbasan Arena

  Jeta ime, mban emrin e saj..

 19. #19
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Anėtarėsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  31
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime nė 16 postime

  Pėr: Elbasan Arena

  Jeta ime, mban emrin e saj..

 20. #20
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  31
  Postime
  3,861
  Faleminderit
  174
  110 falenderime nė 95 postime

  Pėr: Elbasan Arena

  Nuk hapen kto vidiot. Kush ka ndonje info per pisten e stadiumit... a u shtrua tartani!?
  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •