Close
Faqja 6 prej 7 FillimFillim ... 4567 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 120 prej 124
 1. #101
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime

  Pėr: PD: 19 depute socialiste jane njerez nga bota e krimit, shteti i kapur nga krimi

  Kur them une qe Arben Ndoka esht e keqja me e vogel ne parlament, juve ēuditeni....

  PD-ja kur i kishte brenda saj ishte ēdo gje ok. Tashi qe shkun me kundershtarin i nxjerr te palarat...

  Rilindasit po kerkojn me qirinj shkelesit e ligjit/t'interesa t'tyre , ndersa nga ana tjeter .....

  Dikush thot: Pse nuk reagon Edi Rama??
  Jua them une pse, sepse e gjithe kjo fushate shkon ne favor te Edi Rames. Ai nuk e heq nga parlamenti Arben Ndoken, te pakten do bej t'pamunduren... Ne ket mnyre ai perforcon strukturen e tij banditeske, vazhdon qartazi presionin mbi PD-ne dhe popullit t'ndershem...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 2. #102
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-09-2009
  Vendndodhja
  Ke dollari
  Postime
  1,424
  Faleminderit
  12
  52 falenderime nė 49 postime

  Pėr: PD: 19 depute socialiste jane njerez nga bota e krimit, shteti i kapur nga krimi

  Nje pyetje kam une, kushtetuta lejon apo jo te denuar te behen deputete?
  Kliko pėr tė mėsuar se pėrse nuk duhen marrė seriozisht ato qė shkruan Albo => http://bit.ly/1fAVbUU

 3. #103
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  33
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: PD: 19 depute socialiste jane njerez nga bota e krimit, shteti i kapur nga krimi

  Citim Postuar mė parė nga Xinxerfilli Lexo Postimin
  Nje pyetje kam une, kushtetuta lejon apo jo te denuar te behen deputete?
  E ēfare rendesie ka kjo?

  Ty si qytetar, si te duket qe nje njeri qe te perfaqeson ty ne Parlament, qe flet ne emrin tend, qe mer vendime ne emrin tend, te jete i denuar per prostitucin e krime te tjera te ketij lloji? Nuk ndjen aspak fyerje per dinjitetin tend?
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 4. #104
  Larguar Maska e Noellag
  Anėtarėsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,593
  Faleminderit
  0
  32 falenderime nė 26 postime

  Pėr: PD: 19 depute socialiste jane njerez nga bota e krimit, shteti i kapur nga krimi

  ore xixerfilli ti qenke ekszemplar fare. Po pse ka nevoje per kushtetute qe kriminelet te mos hyjne ne parlament? Kushtetuta nuk specifikon individin o xixerfilll , mesoje ket.

  Do doja te dija mendimin e Mias dhe pinkut per ket ceshtje meqe e kane simpati Ramen.. CFar mendojne per lidhjet e kryeministrit me krimin e organizuar ?
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 5. #105
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime

  Pėr: PD: 19 depute socialiste jane njerez nga bota e krimit, shteti i kapur nga krimi

  PD: 9 ditė nga dhuna nė Kuvend, njė javė nga faktet tronditėse, Rama sėrish hesht
  E shtunė,19 Korrik 2014

  Deputeti Pollo denoncon mosreagimin e Kryeministrit pas publikimit tė dosjes sė plotė tė sė shkuarės kriminale tė deputetit Ndoka

  Nėntė ditė mė parė, nė Kuvend, deputeti i Partisė Demokratike, Gent Strazimiri u sulmua dhunshėm nga deputeti i Partisė Socialiste, Arben Ndoka. Gent Strazimiri mbajti njė fjalim objektiv dhe tė saktė pėr gjendjen e kriminalitetit dhe tha njė tė vėrtetė tė madhe qė kriminelėt kanė hyrė edhe nė Kuvend me mandatin e deputetit. Z. Rama, Kryeministri, ishte i pranishėm me shenja, me dorė, dhe me sms nė fillim donte tė nxiste z Strazimiri qė tė thoshte emra dhe ta kthente nė njė sherr gjoja banal. Pastaj me frymėzimin e tij, deputeti Ndoka dhe tė tjerė e ndoqėn pėr ta goditur nė koridorin e Kuvendit. Kaq dhe do tė ishte shumė e rėndė. Por nė ditėt nė vijim Partia Demokratik publikoi dokumenta pėr tė kaluarėn krminale tė deputetit tė Partisė Socialiste, Ndoka. Shfrytėzim prostitucioni, rrėmbim personi, dėnim nė Itali nga gjykatat e atij vendi dhe vuajtje dėnimi nė burgjet e Italisė dhe nė burgjet e Shqipėrisė.
  Ēfarė duhet tė bėjė njė kryeministėr nė kėto rrethana ?! Njė kryeministėr qė thotė se Europėn duhet ta ndėrtojmė brenda nesh. Minimumi duhej tė kishte reaguar qė atė ditė dhe tė dėnonte aktin e dhunshėm dhe autorin e tij. Edi Rama u paraqit si solomonik. E dėnojmė dhunėn dhe nga e majta dhe nga e djathta, sikur nuk kishte ndodhur goditja para syve tė tij. Por mbasi u publikuan tė dhėnat e dosjes penale, asnjė kryeministėr nė Europė, Amerikė Latine por edhe nė Afrikė, nuk do tė mund tė kishte heshtur ashtu siē hesht prej gati njė jave Edi Rama. Qė shėtit lart e poshtė Shqipėrisė pėr tė shpallur suksese imagjinare, arritje virtuale, qė egzistojnė ndoshta vetėm nė mendjen e tij, apo nė propagandėn e ekipit tė tij. Por nuk thotė asnjė fjalė. As ai dhe as njerėzit, ministrat dhe deputetėt fjalėshumė qė ai ka rreth vetes, pėr njė incident qė ka tronditur opinionin publik nė dimensionet e tij dhe qė ka tronditur komunitetin ndėrkombėtar tė interesuar pėr Shqipėrinė.
  Prandaj, ėshtė koha tė themi, ndoshta jo pėr herė tė parė, por me forcė tė re, tė vėrtetėn qė Edi Rama erdhi nė pushtet duke bėrė aleancė me kėto segmente tė shoqėrisė, duke kapur vota me tė fortėt, banditėt, tė dėnuarit, burgaxhinjtė, e njė krahine apo njė tjetre. Dhe sot nuk mund qi ti shmanget pėrgjegjėsisė si Kryeministėr pėr tė qėnė i qartė para publikut nė raport me ligjet e kėtij vendi. Fatkeqėsisht ai vazhdon tė heshtė dhe ne e ftojmė edhe njėherė tė prononcohet ēfarė ka pėr tė thėnė. Qoftė edhe tė thotė shumė mirė ia bėri, ta godiste edhe mė shumė e madje ta vriste nė vend, ose ta dėnojė aktin ose tė dėnojė edhe deputetin, ose tė thotė se ēfarė ka ndėrmend tė bėjė nėse ka ndėrmend. Tė marrė masa ligjore apo edhe politike pėr tė shkėputur elementėt kriminalė sepse Arben Ndoka ėshtė vetėm njė prej tyre. Mund tė flasim pėr njė duzinė po tė shikojmė dosjet e botuara edhe nėpėr gazeta tė deputetėve tė kėtij lloji. Pėr tė mos shkuar mė pas tek drejtorėt e pėrgjithshėm dhe ata rajonalė tė cilėt PD i ka denoncuar nė vazhdimėsi dhe janė persona me precedent penalė pėr drogė, grabitje, vjedhje, korrupsion, etj.
  Kjo ėshtė ajo qė ne duam tė dėgjojmė, dhe besoj se kjo ėshtė ajo qė tė paktėn nga Partia Demokratike, opinion shqiptar dhe mė gjerė, do tė dėgjojė.
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 6. #106
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  742
  Faleminderit
  4
  8 falenderime nė 8 postime

  Pėr: PD: 19 depute socialiste jane njerez nga bota e krimit, shteti i kapur nga krimi

  Citim Postuar mė parė nga Noellag Lexo Postimin
  ore xixerfilli ti qenke ekszemplar fare. Po pse ka nevoje per kushtetute qe kriminelet te mos hyjne ne parlament? Kushtetuta nuk specifikon individin o xixerfilll , mesoje ket.

  Do doja te dija mendimin e Mias dhe pinkut per ket ceshtje meqe e kane simpati Ramen.. CFar mendojne per lidhjet e kryeministrit me krimin e organizuar ?

  Taktike elektorale,,,,,,,,,do te pergjigjen
  Nuk ashte simpati per Edi Ramen ,,,,,por urrejtje per maloket dhe geget ne pergjithsi
  Kina demokratike dhe Rusia komuniste diktatoriale G,Soros

 7. #107
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-09-2009
  Vendndodhja
  Ke dollari
  Postime
  1,424
  Faleminderit
  12
  52 falenderime nė 49 postime

  Pėr: PD: 19 depute socialiste jane njerez nga bota e krimit, shteti i kapur nga krimi

  Citim Postuar mė parė nga MaDaBeR Lexo Postimin
  E ēfare rendesie ka kjo?

  Ty si qytetar, si te duket qe nje njeri qe te perfaqeson ty ne Parlament, qe flet ne emrin tend, qe mer vendime ne emrin tend, te jete i denuar per prostitucin e krime te tjera te ketij lloji? Nuk ndjen aspak fyerje per dinjitetin tend?
  Kujton ti se ata mijera demokrate qe i dhane voten Nokes nuk e dine se kush ishte? Noka ishte vendosur ne menyre taktike i treti, per te marre sa me shume vota per shkak te ndikimit qe kane ata si familje. Eshte qesharake te flitet per fyerje te dinjitetit nga njerez qe mbeshtesin Sali Berishen

  Citim Postuar mė parė nga Noellag Lexo Postimin
  ore xixerfilli ti qenke ekszemplar fare. Po pse ka nevoje per kushtetute qe kriminelet te mos hyjne ne parlament? Kushtetuta nuk specifikon individin o xixerfilll , mesoje ket.

  Do doja te dija mendimin e Mias dhe pinkut per ket ceshtje meqe e kane simpati Ramen.. CFar mendojne per lidhjet e kryeministrit me krimin e organizuar ?
  Ne Itali nuk lejohen te denuarit te behen deputete, prandaj dhe Bepe Grillo smund te jete ne parlament. Duhet bere ligji dhe tek ne dhe keshtu nuk futen njerez te denuar e parlament. Per sa kohe ligji nuk e ndalon kete gje Noka dhe Ristani do te vazhdojne te jene ne parlament, derisa tu duket e pamoralshme per te qendruar ne ate post.
  Kliko pėr tė mėsuar se pėrse nuk duhen marrė seriozisht ato qė shkruan Albo => http://bit.ly/1fAVbUU

 8. #108
  Larguar Maska e Noellag
  Anėtarėsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,593
  Faleminderit
  0
  32 falenderime nė 26 postime

  Pėr: PD: 19 depute socialiste jane njerez nga bota e krimit, shteti i kapur nga krimi

  Xixerfille kokefortesia dhe militanzimi nuk te ben me bindes ne ate qe shkruan. Cdo shtet ka kushtetuten e vet, ne kemi kushtetuten tone. Kushtetuta nuk specifikon individin ne vecanti, te lejohet apo mos lejohet. Kushtetuta shprehet ne terma te pergjithshme dhe sherben si rregullator i sistemit. Ceshtja e individeve qe hyjne ne parlament nuk kane te bejne me kushtetuten por me sistemin elektoral i partive. Qe do te thote, pergjegjesia kryesore per futjen e krimit ne parlament eshte kryetarit i partise qe e fut ne liste per deputet nje person te denuar per trafik pronstitucioni.

  Meqe na dhe mend qe te behen ligje per te ndaluar njerez te denuar , shkoj thuaja atij kryetarit tend te beje ligjin se ka plot vota per ta bere kollaj. Por para qe te beje ligjin thuaj qe vete mos ti fuse kriminelet me lista ne parlament
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 9. #109
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-09-2009
  Vendndodhja
  Ke dollari
  Postime
  1,424
  Faleminderit
  12
  52 falenderime nė 49 postime

  Pėr: PD: 19 depute socialiste jane njerez nga bota e krimit, shteti i kapur nga krimi

  Prisni te prononcohet Rama njehere se ndoshta habiteni
  Kliko pėr tė mėsuar se pėrse nuk duhen marrė seriozisht ato qė shkruan Albo => http://bit.ly/1fAVbUU

 10. #110
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,076
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime

  Pėr: PD: 19 depute socialiste jane njerez nga bota e krimit, shteti i kapur nga krimi

  Nese Rama do te reagonte ndaj rastit "Ndoka" do ti binte qe ai te reagonte ndaj vetvetes dhe ndaj gjithe koalicionit "fitues" PS-LSI.

  Mustafa Nano i ka emertuar si koalicion "qelbesirash"!

  Po pret njehere qe te linde Linda dhe me pas do te reagoje nepermjet Koēo Kokedhimes ose dikujt tjeter qe do te guxoje te dale kunder Ndokes. Vete Rama nuk guxon te dale hapur. Mirepo Rama ka friken se Ndoka me pas do ti hape shume pune, sepse Lezha (jo vetem ajo) eshte simbioza e bashkejeteses se politikes me krimin e te gjitha niveleve, te perfaqesuar denjesisht nga LSI.
  Dhe Rama pa LSI do te ishte thjeshte nje ish-kryeminister.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga DYDRINAS : 20-07-2014 mė 14:27

 11. #111
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,127
  Faleminderit
  65
  785 falenderime nė 643 postime

  Pėr: PD: 19 depute socialiste jane njerez nga bota e krimit, shteti i kapur nga krimi

  Bujar Kapexhiu, nje karikature sa 1000 fjale.

  Emri: Part-time.jpg

Shikime: 152

Madhėsia: 77.9 KB

 12. #112
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime

  Pėr: PD: 19 depute socialiste jane njerez nga bota e krimit, shteti i kapur nga krimi

  Citim Postuar mė parė nga Xinxerfilli Lexo Postimin
  Prisni te prononcohet Rama njehere se ndoshta habiteni
  Sa do Edua qe t'prononcohet, 9 muaj...???

  1000 t'meta ka dr. Berisha, por Pangon e shkarkoi menjehere per nje pale mberthecka te Topit....
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 13. #113
  i/e regjistruar Maska e Vinjol
  Anėtarėsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  1,564
  Faleminderit
  43
  59 falenderime nė 51 postime

  Pėr: PD: 19 depute socialiste jane njerez nga bota e krimit, shteti i kapur nga krimi

  Kush Shkoi Atje e su be kriminel nuk me thoni ??

  Njeriu eshte i prire gjithmoine per te pasur sa me shume

  Kam qene i djathe............
  Kalova i Majte....

  Dhe tani Ja kam ***** motrat te dyjave paleve

  Se askush seshte per ne/.......................
  Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

 14. #114
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime

  Pėr: PD: 19 depute socialiste jane njerez nga bota e krimit, shteti i kapur nga krimi

  Citim Postuar mė parė nga DYDRINAS Lexo Postimin
  Nese Rama do te reagonte ndaj rastit "Ndoka" do ti binte qe ai te reagonte ndaj vetvetes dhe ndaj gjithe koalicionit "fitues" PS-LSI.

  Mustafa Nano i ka emertuar si koalicion "qelbesirash"!

  Po pret njehere qe te linde Linda dhe me pas do te reagoje nepermjet Koēo Kokedhimes ose dikujt tjeter qe do te guxoje te dale kunder Ndokes. Vete Rama nuk guxon te dale hapur. Mirepo Rama ka friken se Ndoka me pas do ti hape shume pune, sepse Lezha (jo vetem ajo) eshte simbioza e bashkejeteses se politikes me krimin e te gjitha niveleve, te perfaqesuar denjesisht nga LSI.
  Dhe Rama pa LSI do te ishte thjeshte nje ish-kryeminister.

  LSI esht realiteti i hidhur.

  Ne bejme llustrafingo sa te dush, por me parametrat e sistemit tone shoqeror (t'kalbur) LSI esht me OK se PD-ja dhe PS-ja.
  Meta ka ngrit nje strukture t'atille ku shperblehen te gjithe...., te gjithe e marrin ndonje kocke qe t'lepihen....


  Rama vete nuk e heq Ndoken nga parlamenti, sepse do ishte krisja e pare... Nuk e ka problem Ndoken, sepse do ja gjente anen...., por i rrezohet sistemi, sepse krimbinelat e tjere do humbnin besimin...
  Sepse pas Ndokes e ka rradhen Prenga me shoke....


  Rasti i Ndokes nxorri ne driten e diellit se kush jane parlamentaret tane ne t'vertete.
  Nese do kishte ndonje menyre, un do e kisha pastru ate parlament, duhet nje dizinfektim total.
  Ne ate parlament jane mbledh njerzit me t'rrezikshem qe ka Shqiperia.

  Te gjithe bejne betimin e "hajdutit".
  Ajo shprehja e famshme: Pas atdhetarizmit fshihen krimenelet me t'medhenj te nje kombi.
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 15. #115
  i/e regjistruar Maska e Cerebro
  Anėtarėsuar
  11-07-2014
  Postime
  125
  Faleminderit
  30
  18 falenderime nė 14 postime

  Post Armand Shkullaku: Partia e Fortė e Edi Ramės

  Partia e Fortė e Edi Ramės

  nga Armand Shkullaku {24/07/2014}

  Opozita lodhet mė kot duke numėruar ditėt kur kryeministri Edi Rama do tė dalė tė distancohet apo tė dėnojė veprimet e dhunshme tė armand shkullakudisa deputetėve tė tij. Ai nuk do ta bėjė kėtė. Njė kryeministėr normal do tė tronditej nga akte tė tilla, pavarėsisht se nga cili kamp janė autorėt dhe sigurisht qė jo vetėm nuk do tė pajtohej por do tė kėrkonte largimin e tyre nga grupi parlamentar i forcės qė ai pėrfaqėson. Nėse njė deputeti mandatin ia japin votuesit, politikisht ēdo kryeministėr apo kryetar partie nuk mund tė justifikohet duke heshtur pėr aktet e dhunshme, edhe nėse pushteti i tij do tė varej nga njė votė e vetme.

  Por kryetari i Partisė Socialiste nuk bėn pjesė te ky rast. Ai nuk ndėrmori politikisht asnjė veprim sepse nuk ėshtė aspak i befasuar nga ajo qė ndodhi. Jo vetėm sepse ishte njė fenomen i pėrsėritur, por sepse nė thelb, partia- hibrid qė ai ka shartuar kėto vite ka marrė gjithnjė e mė shumė trajtat e njė partie tė fortė. Nevoja pėr vota nga njėra anė dhe, nga ana tjetėr ankthi i pashpjegueshėm i Ramės qė kėrkon tė ketė pranė vetes individė tė fortė qė duket se i japin qetėsi, kanė ngjizur njė forcė politike pothuajse krejtėsisht pa identitet. Njė konglomerat ku gjenden ende duke vegjetuar tė majtė tė mbetur nga kohėt e hershme, tė djathtė e ish tė persekutuar tė konvertuar nė socialistė, biznesmenė, servilė tė bindur e individė rastėsorė qė interesi i ka ēuar nė portat e PS-sė. Kėtij grupimi, tė vetmen ngjyrė qė Edi Rama mundi t’i japė nė kėto nėntė vite qė ai e drejton ėshtė agresiviteti. Asgjė tjetėr. Karakteri i dhunshėm, kėrcėnues, bojkotues dhe provokues dominuan vitet e fundit tė opozitės sė PS duke ia humbur vlerat e ideve, moderacionit, tolerancės dhe dialogut qė e bėnte tė ndryshme kėtė parti nga rivalja e saj historike, PD. Nėse PD ishte kthyer dikur nė simbol tė agresivitetit dhe politikės sė dhunshme, PS dallohej pikėrisht nga e kundėrta. Vetėm fakti i sjelljes politike tė qytetėruar ishte i mjaftueshėm pėr njė numėr tė madh njerėzish qė tė votonin PS. Me Edi Ramėn, Partia Socialiste u shndėrrua nė njė parti tė fortė. Kriza e tij pėr tė forcuar lidershipin dhe problemet personale, e ēuan PS-nė drejt radikalizmit dhe politikės sė urrejtjes, ku zėri i arsyes shkoi drejt shuarjes. Ky transformim me siguri qė ndikoi tek elektorati i majtė, i cili nuk e votoi si shumicė PS-nė e Edi Ramės as nė 2009 e as nė 2013.

  Mirėpo falė kėsaj mėnyre tė tė bėrit politikė, Edi Rama arriti tė zgjidhej kryeministėr, ndaj edhe nuk duket se ka ndėrmend ta ndryshojė atė. Heshtja e tij sot nuk ėshtė pėr shkak se kėrkon “tė mbrojė tė vetėt”, por t’i frymėzojė ata. Nėse Rama do tė distancohej nga njė apo disa deputetė, ai do tė distancohej nė tė njėjtėn kohė nga vetė fryma e tij qė ka mbjellė nė PS. Dhe kėsisoj do tė krijonte hapėsirė pėr ata qė kanė arsyen si mjet pėr tė bėrė politikė, qė mendojnė edhe ndryshe, qė debatojnė dhe vlerėsojnė alternativat politike. Kėta individė Edi Ramėn e shqetėsojnė, ia prishin gjumin dhe i rikthejnė krizėn e kompleksit tė lidershipit. Prandaj ai nuk ka ndėrmend tė dėnojė veprimet e dhunshme. Prandaj ai do tė vazhdojė edhe vitin e dytė, edhe tė tretė… tė qeverisjes tė bėrtasė kundėr Sali Berishės, tė provokojė nė parlament dhe ta mbajė tė ndezur konfliktin politik me ēdo mjet. Prandaj do tė pėrdorė gjuhė mė tė keqe se ajo e rrugės pas shpinės sė kundėrshtarit, qė ta dėgjojnė tė vetėt dhe ta gjejnė motivimin tek agresiviteti dhe jo tek normaliteti. Prandaj si kryeministėr do tė flasė pėr shembje dhe tritol, duke vėnė nė plan tė parė tensionimin dhe jo qetėsimin, pėr tė cilin vendi ka aq shumė nevojė.

  Tė gjitha kėto i duhen pėr ta dominuar njė grupim politik me frymėn e njė partie tė fortė, ku qytetaria dhe arsyeja tė struken vetvetiu. Ėshtė vėrtet e habitshme se si pėr hir tė pushtetit njė njeri mund tė pėsojė njė metamorfozė tė tillė. Edi Rama, dikur vetė viktimė e dhunės sė egėr, sot e gjeneron atė me veprimet e mosveprimet e tij. Ndoshta mendon se mund ta pėrdorė kėtė frymė dhe kėta individė deri sa tė konsolidojė njė pushtet absolut e mė pas me dinakėri t’u bishtnojė e t’i braktisė. Do ta ketė me siguri tė vėshtirė. Nuk ėshtė ēudi qė nėse e tenton, Rama ta shohė veten si viktimė tė asaj qė vetė ka prodhuar.

  Mapo.al
  Tomorrow Never Dies.

 16. #116
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-09-2009
  Vendndodhja
  Ke dollari
  Postime
  1,424
  Faleminderit
  12
  52 falenderime nė 49 postime

  Pėr: PD: 19 depute socialiste jane njerez nga bota e krimit, shteti i kapur nga krimi

  Citim Postuar mė parė nga skender76 Lexo Postimin
  Sa do Edua qe t'prononcohet, 9 muaj...???

  1000 t'meta ka dr. Berisha, por Pangon e shkarkoi menjehere per nje pale mberthecka te Topit....
  Eshte turp te flitet per Pangon qe nuk i beri keq kujt nderkohe qe per krahasim mund te kesh njerez te tipit Berisha, Mediu, Basha, Olldashi, Imami, etj te ketij kalibri para te cielve Ndoka eshte lule. Pango iste koke turku sa per te thene qe ne nuk e lejome imoralitetin ne PeDe. Nderkohe qe vrasesit e hajdutet i mbrojme me cdo kusht!

  Gjithesesi Pangon e shkarkuan nga minister jo deputet, se deputetet nuk i shkarkon as Berisha as Rama e asnjeri sepse jane zgjedhur nga populli.

  Perderisa ish te denuarit nuk i pengon ligji te behen deputet atehere nuk e di ca prisni ju tani? Rama nuk ka folur per kete ceshtje ende.

  Po mire Ndoken qe edhe nuk mund te jete ditur se ka qene ne burg se dosjet ne sirtar Berisha i mbante, po Ristanin qe e futi vete ne burg, cne qe e beri deputet? Apo se dinte?
  Kliko pėr tė mėsuar se pėrse nuk duhen marrė seriozisht ato qė shkruan Albo => http://bit.ly/1fAVbUU

 17. #117
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime

  Pėr: PD: 19 depute socialiste jane njerez nga bota e krimit, shteti i kapur nga krimi

  xinxo,

  e urove per zahon?
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 18. #118
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime

  Pėr: PD: 19 depute socialiste jane njerez nga bota e krimit, shteti i kapur nga krimi

  Citim Postuar mė parė nga Xinxerfilli Lexo Postimin
  Eshte turp te flitet per Pangon qe nuk i beri keq kujt nderkohe qe per krahasim mund te kesh njerez te tipit Berisha, Mediu, Basha, Olldashi, Imami, etj te ketij kalibri para te cielve Ndoka eshte lule. Pango iste koke turku sa per te thene qe ne nuk e lejome imoralitetin ne PeDe. Nderkohe qe vrasesit e hajdutet i mbrojme me cdo kusht!

  Gjithesesi Pangon e shkarkuan nga minister jo deputet, se deputetet nuk i shkarkon as Berisha as Rama e asnjeri sepse jane zgjedhur nga populli.

  Perderisa ish te denuarit nuk i pengon ligji te behen deputet atehere nuk e di ca prisni ju tani? Rama nuk ka folur per kete ceshtje ende.

  Po mire Ndoken qe edhe nuk mund te jete ditur se ka qene ne burg se dosjet ne sirtar Berisha i mbante, po Ristanin qe e futi vete ne burg, cne qe e beri deputet? Apo se dinte?

  xinxo,

  deri tani un mendojsha se ben vete, por ti qenke me t'vertet.


  Degjo tashi, Pango-ja per mendimin tim duhet t'denohej me nje 5-vjetsh burg, sepse ai shfryrtzonte postin per t'ber pedofilira me zoēka te reja..., pastaj ishte Topi qe i beri gracken, pak rendsi ka...

  Tjeter, per votat e cilit popull e ke fjalen??!!
  Popullin se ka pyt kush..., fletet e votimit dhe procesverbalet kane qen te plotsume qe para zgjedhjeve.

  Rrahen Strazimirin mu ne parlament, deputetin e opozites, dhe ti akoma i mbron??
  Jo se m'vjen keq per Strazimirin, por deri sa rrahen Strazimirin ti kujton se e kan problem per njerzit e thjeshte??!!

  Rilindasit nuk i ndal me dot kush!!
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 19. #119
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-09-2014
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: PD: Vėllai i deputetit tė PS-sė nė kėrkim ndėrkombėtar pėr trafik droge

  Nuk ma merr mendja se ka shqiptar qe nuk ka bere nje krim ne jeten e tij sado te vogel..Justifikofet te neve, kemi qene populli me fukara dhe ēdo gje eshte bere per mbijetese… Por tani duhet ti shikojme punet e kesaj qeverie me thelle, megjithmend ka deputet qe vijne nga bota e krimit, por mos harroni se tashme i gjith parlamenti shqiptar eshte kriminalizuar, dikush me krime rruge e te tjeret me krime te sofistikuara qe perdorin pozicionet qeveritare per ti mbuluar krimet e tyre. Per mendimin tim me te rrezikshem jane ata te dytet sepse nga krimet e tyre aktive po e paguajn i gjith populli shqiptar, kurse ata ish krimenelet jo vetem qe nuk kane force per te ndryshuar asgje ne kete dhoj qeverisjeje por po perdoren nga mediat shqiptare per te mbushur gazetat me broqkulla qe ntia terheqe vemendjen popullit (bageti) dhe tiu hape rruge ketyre byth pamukeve me kollare te bllokut qeverises.

 20. #120
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-09-2014
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: PD: 19 depute socialiste jane njerez nga bota e krimit, shteti i kapur nga krimi

  Ke te drejte Vella, Arben Ndoka dhe te tjeret si ai jane nje e keqe qe duhet te jene aty. Qeverisjet shqiptare bien ne paqe dhe ndajne pozicionet per vjedhje po mos te jene keta qe nuk ja dalin dot me dhafollogje por kan forcen e dajakut, pra per nje qeverisje paksa te shendoshe duhet dhe keto ballance te dhojeve te ndryshme perfshire dhe boksieret.

Faqja 6 prej 7 FillimFillim ... 4567 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •