Close
Faqja 0 prej 11 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 201
 1. #1
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,927

  ISIS : Shteti i djallit dhe i krimineleve.

  ISIS : Shteti i djallit dhe i krimineleve.


  Nuk ka mbetur kriminel e psikopat arab apo jo arab pa ju bashkuar ISIS. Kam menduar se dhe kafsheria ka limite por keta te ISIS nuk njohin asnje limit njerezor. Nuk gjej asnje fjale per te pershkruar barbarizmin e tyre. Nuk ka mundesi qe keta te jene njerez , keta jane djaj ne forme njeriu.

  Video me poshte tregon se si zagaret e ISIS kane kapur rober disa irakene te vobekte te cilet faji i vetem i tyre eshte se jane punonjes se policise kufitare asgje tjeter. Shikoni se si i vrasin me plumb pas koke pa piken e meshires. Pamjet jane te tmerrshme. Mos e shikoni nese keni probleme me zemren.

  https://www.facebook.com/photo.php?v...type=2&theater
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,202

  Pėr: ISIS : Shteti i djallit dhe i krimineleve.

  Ky eshte realiteti ne ato hapsira.
  ISIS nuk vret askend tjeter pervec muslimanve,ndersa pjestaret e tyre te plagosur ne Siri rregullisht jane sheruar neper spitalet e qyteteve kufitare te Izraelit.
  Pjelle e Tel Avivit,qe financohen nga sauditet me bekimin e amerikaneve.
  Rri qetė dhe fol Shqip !

 3. #3
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,927

  Pėr: ISIS : Shteti i djallit dhe i krimineleve.

  Citim Postuar mė parė nga semiku Lexo Postimin
  Ky eshte realiteti ne ato hapsira.
  ISIS nuk vret askend tjeter pervec muslimanve,ndersa pjestaret e tyre te plagosur ne Siri rregullisht jane sheruar neper spitalet e qyteteve kufitare te Izraelit.
  Pjelle e Tel Avivit,qe financohen nga sauditet me bekimin e amerikaneve.
  Fakti qe shtetet e fuqishme qendrojne indiferente ndaj ketyre masakrave eshte pikerisht kjo qe thua ti me lart plus imazhi boteror i krijimit te nje shteti islam ne bote. Kur bota tentonte te ndryshonte sistemin komunist ne shqiperi pat dale nje deklerate interesante e ish presidentit francez Fransua Miteran. Lerini shqiperine ashtu sic eshte i tha botes '' Le te sherbeje shqiperia si muze i komunizmit ne bote''. Doni te shikoni se ku te con komunizmi , shkoni e vizitoni shqiperine dhe do ta kuptoni. E njejta politike po ndiqet me ISIS. Izraeli me USA po i tregojne botes qe a doni te shikoni se c'ndodh po te formohet nje shtet islam? Shikoni ISIS dhe kenaquni. Kjo eshte e ardhmja e botes nen diktatin islam ndaj mendohuni dy here.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 4. #4
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Anėtarėsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  49
  Postime
  5,221

  Pėr: ISIS : Shteti i djallit dhe i krimineleve.

  Ke te drejte angmokio, Miterrand kishte te drejte mbi komunizmin, po aq sa bota ka te drejte mbi rregjimin islamik....e pame sa i shendetshem ishte shteti i studenteve te kuranit ne Afganistan....!!
  Jarigas

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Ceni-1
  Anėtarėsuar
  18-10-2012
  Vendndodhja
  Kosove
  Mosha
  32
  Postime
  832

  Pėr: ISIS : Shteti i djallit dhe i krimineleve.

  Citim Postuar mė parė nga jarigas Lexo Postimin
  Ke te drejte angmokio, Miterrand kishte te drejte mbi komunizmin, po aq sa bota ka te drejte mbi rregjimin islamik....e pame sa i shendetshem ishte shteti i studenteve te kuranit ne Afganistan....!!
  Cka dine per Islamin ti ? Ke studiuar me vite te tera , apo nga CNN dhe mediat masonike i ke burime te dijes tende per Islamin ?
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Ceni-1 : 21-06-2014 mė 01:34
  “Fe e vetme (e pranuar) tek Allahu ėshtė Islami” (Ali Imran, 19).

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e luleshtrydhe1
  Anėtarėsuar
  19-06-2014
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  89

  Pėr: ISIS : Shteti i djallit dhe i krimineleve.

  Shikoni c'fare gjeta tek DailyMail.

  Emri: article-2663447-1EF5597700000578-125_470x625.jpg

Shikime: 2380

Madhėsia: 38.8 KB

 7. #7
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  01-07-2008
  Postime
  1,323

  Pėr: ISIS : Shteti i djallit dhe i krimineleve.

  Semiku :
  ISIS nuk vret askend tjeter pervec muslimanve,ndersa pjestaret e tyre te plagosur ne Siri rregullisht jane sheruar neper spitalet e qyteteve kufitare te Izraelit.
  Pjelle e Tel Avivit,qe financohen nga sauditet me bekimin e amerikaneve.
  Kto janė akuzime tė pabaza,na trego ndonji argument pėr kėtė se ushtarėt e shtetit islamik po shėrohen nėpėr spitalet e izraelit?
  Shteti islamik siē vepron me rrafidat,njilloj do tė vepron edhe me ēifutėt...
  Tani Nuri al Maliki duke hequr pėrgjegjėsin nga vetja dhe nga pamundėsia fajin ja len Arabisė,pastaj amerikanėve ,pastsaj alienėve....

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e urtesia
  Anėtarėsuar
  22-08-2006
  Vendndodhja
  Ne Dardani -Iliride
  Postime
  430

  Pėr: ISIS : Shteti i djallit dhe i krimineleve.

  Citim Postuar mė parė nga luleshtrydhe1 Lexo Postimin
  Shikoni c'fare gjeta tek DailyMail.

  Emri: article-2663447-1EF5597700000578-125_470x625.jpg

Shikime: 2380

Madhėsia: 38.8 KB
  Per hire te muajit te agjerimit qe do te fillojm javen e ardheshme, lutem te mos merremi me paragjykime dhe me gjera per te cilet nuk e dijm kush, si dhe me cfar qellimi e ka shkruar.
  Le te ruajm shpirtin tone dhe mos e njollosim me paragjykime.
  e kam me qellim te mire dhe pa ofendime.
  urtėsia

 9. #9
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,927

  Post Pėr: ISIS : Shteti i djallit dhe i krimineleve.

  Citim Postuar mė parė nga jarigas Lexo Postimin
  Ke te drejte angmokio, Miterrand kishte te drejte mbi komunizmin, po aq sa bota ka te drejte mbi rregjimin islamik....e pame sa i shendetshem ishte shteti i studenteve te kuranit ne Afganistan....!!
  Shtet islam i mirefillte nuk eshte aplikuar kund ne shekujt e fundit. Ajo qe ndodhi ne Afganistan apo ne Siri e Irak se fundmi jane fatkeqsira per te cilat shtetet e fuqishme luajne me muslimanet si ne tavolinen e shahut. Qellimi i luftes se Afganistanit dhe i Sirise ishin fisnike per aq kohe sa nuk u futen sheiket bixhozēinj arab te cilet luajne me jetet dhe gjakun e muslimaneve.

  I ke pare postimet e fundit ne forum se c'shkruan grupi i ketyre mbeshtesin ISIS-in ? Nuk i lejojne muslimanet qe te votojne per partite islamike ne kosove e shqiperi. Arsyeja eshte e thjeshte, ketyre nuk u pelqen qe islami te ngrihet ne baze te miresise, paqes dhe llogjikes. Ketyre u pelqen shteti islam i ngritur nen gjakun e muslimaneve , nen krimet monstruoze e masakra te pashoqe. Kjo eshte ajo nga e cila vuan islami dhe muslimanet ne pergjithesi.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 10. #10
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Anėtarėsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  49
  Postime
  5,221

  Pėr: ISIS : Shteti i djallit dhe i krimineleve.

  Shteti islamik i "mirefillte", ashtu si shteti i "mirefillte" komunist, eshte utopi!!
  Pastaj, perderisa ti dhe myslimanet e tjere nuk jeni ne gjendje te kundershtoni me argumente kuranore referin(e tere perkrahesit e dhunes ne emer te Allahut), kjo do te thote se Islami eshte pikerish ai qe thote referi....e qe them edhe une: fe e dhunes dhe e shtazeve!!
  Jarigas

 11. #11
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,927

  Pėr: ISIS : Shteti i djallit dhe i krimineleve.

  Citim Postuar mė parė nga jarigas Lexo Postimin
  Shteti islamik i "mirefillte", ashtu si shteti i "mirefillte" komunist, eshte utopi!!
  Pastaj, perderisa ti dhe myslimanet e tjere nuk jeni ne gjendje te kundershtoni me argumente kuranore referin(e tere perkrahesit e dhunes ne emer te Allahut), kjo do te thote se Islami eshte pikerish ai qe thote referi....e qe them edhe une: fe e dhunes dhe e shtazeve!!
  Nqs do ulemi bashke dhe te flasim per biblen do te te nxjerr une qindra argumente e te te them se krishterimi eshte fe e dhunes dhe e masakrave . Nese do i kthehemi historise do shikojme po ashtu edhe dhunen kafsherore te krishterimit ky ISIS eshte lule ne krahasim me ta. Psikopatet teologe te tipit te referit apo atyre te krishtereve te cilet me ane te fese justifikojne dhunen duhen mbyllur ne cmendine se jane rrezik per komunitetin. Por e verteta nuk eshte e tille. Njerezit me qellime djallezore nuk e kane per problem ta keqinterpretojne kuranin sipas deshirave dhe interesave te tyre. Ne 6 mije e sa versete qe ka Kurani keta nuk meditojne ne asgje pervecse atyre verseteve te cilat flasin per luften. Por nese i futesh historise islame po ashtu do lexosh se nuk ishin muslimanet ato te cilet i luftuan jobesimtaret. Kurani i urdheronte besimtaret muslimane per vite me rradhe qe te benin durim derisa krimet e jobesimtareve arriten kulmin. Po ashtu kur profeti yne a.s cliroi Meken nuk i vrau jobesimtaret edhe pse e kishte shume te lehte por ju tha jeni te lire e te jetoni ne paqe. A e shikon qe keta te ISIS-sit nuk kane asgje te perbashket me mesimet e profetit tone? Ku jane mesimet e profetit mbi meshiren? Ku eshte paqja per te cilet muslimanet i drejtonin njeri-tjetrit sa here takohen? Nje shpirt i mbushur me urrejtje nuk ka sherim. Ketu e kam fjalen dhe per ty. Edhe ti e ke shpirtin te mbushur me urrejtje ndaj islamit ndaj dhe nuk gjen paqe. Nese do ishe ushtar i ISIS-sit edhe ti nuk do kishe shume ndryshim me ta . Eshte miresia ajo qe e ndryshon nje individ e sa kohe nje zemer ka miresi ka dhe meshire po ashtu.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 12. #12
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,919

  Pėr: ISIS : Shteti i djallit dhe i krimineleve.

  Ah keto fe, sa tragjedi i sollen botes!!!!!!!! Keto dite kemi 6.000.000 femijė ne arrati( milione e miloone te rritur nuk po i permendi) rrugeve te botes dhe neper kampe te ndryshme duke kerkuar shpetim nga keto egrsira qe po masakrojne njerez veēse i takojne nje feje ose nje sekti tjeter.

  Edhe pse kaluan shekuj te tere dhe feja solli ne pergjithesi tragjedi, masakre vuajtje... , ka njerez qe ende presin se bari do te mbije ne rėrėn shkretetirave dhe do mbetet i gjelbert. Tjeret e kan kuptuar dhe e kan gjet "barin e njome" , dhe atyre te pareve ua imponojne qe te presin se shkretetira do gjelberoje. Prit gmar sa te mbije bar.
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,202

  Pėr: ISIS : Shteti i djallit dhe i krimineleve.

  Citim Postuar mė parė nga referi_1 Lexo Postimin
  Semiku :
  Kto janė akuzime tė pabaza,na trego ndonji argument pėr kėtė se ushtarėt e shtetit islamik po shėrohen nėpėr spitalet e izraelit?
  Shteti islamik siē vepron me rrafidat,njilloj do tė vepron edhe me ēifutėt...
  Tani Nuri al Maliki duke hequr pėrgjegjėsin nga vetja dhe nga pamundėsia fajin ja len Arabisė,pastaj amerikanėve ,pastsaj alienėve....
  Plotesisht eshte e sakte qe anetaret e ISIS gjate luftimeve ne Siri ( ne pjesen e rrafshnaltes se Golanit jane sheruar ne spitalet izraelite dhe i eshte dhene ndihme mjeksore nga mjeket izraelit,gjithashtu edhe ne luftimet afer kufirit Liban-Izrael-Siri,ndersa ne Veri te Sirise pjestaret e plagosur te ISIS-it sherohen ne spitalet turke ),ke me dhjetar video,shkrime nga burime te pa-varura qe e vertetojne kete.Ju ja kryeni punet Izraelit ne menyre te perkryer, - shtimi i kaosit nder arabet vetem e shton knaqesine e Tel Avivit,ndersa ISIS vret vetem Musliman,askend tjeter (kete detyre ja kan ndare te tjeret).Keni futur urrejtjen ndermjet sunniteve dhe shiiteve qe nuk do sherohet me qindra vite,dhe ky rezultat pershendetet nga Izraeli - vetem le te zgjase !
  ISIS eshte mashe per ty kryer punet e pista te wehabisteve saudit,ata i lejojne qenve te luftes te vrasin - masakrojne ne Siri dhe Irak, por vetem le te tentojne te futen ne territorin Saudik ISIS-ovcet me ata Toyota-t e tyre te reja (te blera nga sheiket saudik), dhe do te shohesh qe do i shkrijne avionet amero-izraelit.Jo avionet saudik,te kuptohemi !

  Perndryshe cfar shteti do te formoni ne pjese te Sirise dhe Irakut ?
  Vend shkretetire,toke e papunuar,pa industri,vetem nese kapni peshk ne Lumin Eufrat dhe i shisni ato haha ...Nafta gjindet ne pjesen e Kurdeve te Irakut.
  Si mendoni te keni marrdhenie me vendet tjera,kush do ju pranoje ?
  Natyrisht qe nuk do kete shtet atje,por kaos i mbikqyrur dhe i kontrolluar nga Hebrejet.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga semiku : 21-06-2014 mė 10:02
  Rri qetė dhe fol Shqip !

 14. #14
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  01-07-2008
  Postime
  1,323

  Pėr: ISIS : Shteti i djallit dhe i krimineleve.

  Semiku :
  Plotesisht eshte e sakte qe anetaret e ISIS gjate luftimeve ne Siri ( ne pjesen e rrafshnaltes se Golanit jane sheruar ne spitalet izraelite dhe i eshte dhene ndihme mjeksore nga mjeket izraelit
  Burjum bjere vetėm nji lajm tė tillė dhe do ta shqyyrtojmė,ja ku i kemi dėshmitarė forumistėt.,ti i ke ngatėrruar luftėtarėt e FSA (free syrian army) me ISIS.Nė turqi edhe unė e di se ka tė palgosur sepse atje i dėrgon vetė ISIS dhe ua paguan krejt harxhimet nėse nė zonėn e tyre nuk ka mjekim adekuat,por jo nė izrael.ISIS nuk janė rrafida dhe tė kėrkojnė ndihmė nga ēdo langaraq ashtu siē veprojnė edhe frupet prosekulalriste tė cilat lutin pernėdimin natė e ditė,ISIS atė ēka i duhet e merr me luftė.
  Ēėshtja tjetėr ėshtė se shteti islamik ėshtė shpallur oraganizatė terroriste dhe udhėheqėsit e saj janė nė shėnjestėr nga perėndimi dhe nga rrafidat poashtu edhe nga Saudija dhe Jordani.Bile Saudija ka prur dekret qė secili banor i saudisė qė zihet tė lufton nė Siri ose Irak me shtetin islamik,dėnimi i tij minimal ėshtė 15 vite burg.
  Ėsht ėe gjthditur se shteti islamik verpon qe 10 vite nė Irak duke i shkaktuar amerikanėve humbje tė mėdha ushtarake pėr tė cilėn gjė pranuan vetė[ amerikanėt dhe pėr kėtė shkak tani atA nuk guxojn ti hynė kėtij lluksi pėr sė dyti.
  Shteti islamik dita ditės po pėrfiton mbėshtetje tė madhe nga e tėrė bota sunite bile edhe ato krishtere qė shohin realitetin ndryshe nga qė shihni juve dhe unė besoj se nuk ėsht ėlarg dita kur do tė shohim me mijėra dhe me qindra mijėra njerėz do ti japin bejėn shteti islamik dhe do tė vihen nė shėrbim tė tij,ky proces vetėm se ka filluarnėse bejn Bagdadi kjo don tė thotė se ēėshtjet po pėrshpejtohen dhe ju jeni shum vonė nė skenė.
  Tani nė moment amerikanėve po ju digjet bishti nė avganistan ku atje po pėrjetojnė tmerr dhe ėsht ėēėshtje kohe nėse ata do ta durojnė kėtė tmerr edhe dy vite ku shtet iislamik i Avganistanit tani ėshtė full i angazhuar me armiqt e jashtėm.Dhe ska dyshim se atje ėshtė potenciali ma i madh luftarak dhe ska forcė nė botė qė do tė ndalė bashkimin e ushtrive muslimane dhe vendtakimin e tyre Damaskun,dhe lufta epike dhe pėrfundimtare mes ēifutėve dhe muslimanėve.Pėr rrafida spyet kush sepse ata kėshtu kan qenė gjat gjith historisė,pra muslimanėt i kan shfrytėzuar si opinga pėr tu pėrforcuar.
  Lajmet konfirojnė se disa ditė mė parė amerikanėve ju dogjėn me qindra mjete transportuese pėr nji ditė,kurse ku ėsht ėfundi i dy viteve?
  Prej sot e tuttje islami do tė jetė nėn fokusin botėror deri nė luftėn pėrfundimtare.
  Lufta mes sunitėve dhe shiitėve (rrafidave) ka egzistuar qė nga fillimi i islamit dhe triumfi ka qenė gjithmon nė anėn e sunitėve,por tani kjo luftė do tė jetė pėrfundimtare dhe pas kėsaj mė kurrė nuk do tė ketė as rrafida e as ēifutė sepse ata do tė prėfundojnė njiher e pėrgjithmon,pra fundi i tyre do tė jetė nga dora e muslimanėve sepse tepruan me zullumin.

 15. #15
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-11-2012
  Vendndodhja
  Vojnovc Shtime
  Postime
  412

  Pėr: ISIS : Shteti i djallit dhe i krimineleve.

  Citim Postuar mė parė nga angmokio Lexo Postimin
  ISIS : Shteti i djallit dhe i krimineleve.


  Nuk ka mbetur kriminel e psikopat arab apo jo arab pa ju bashkuar ISIS. Kam menduar se dhe kafsheria ka limite por keta te ISIS nuk njohin asnje limit njerezor. Nuk gjej asnje fjale per te pershkruar barbarizmin e tyre. Nuk ka mundesi qe keta te jene njerez , keta jane djaj ne forme njeriu.

  Video me poshte tregon se si zagaret e ISIS kane kapur rober disa irakene te vobekte te cilet faji i vetem i tyre eshte se jane punonjes se policise kufitare asgje tjeter. Shikoni se si i vrasin me plumb pas koke pa piken e meshires. Pamjet jane te tmerrshme. Mos e shikoni nese keni probleme me zemren.

  https://www.facebook.com/photo.php?v...type=2&theater
  O vella ,eshte mir me pas kujdes dhe me hesht, sepse ckado qe te flasim duke u bazu ne media dhe incizime te youtubes mund te mos jet e vertet ,
  Une nuk mund ti quaj terrorist perderisa populli qmendet pas tyre ,dihet fort mir cfar roli kan mediat sot te bardhen e bejn te zez e te zezen te bardh perderisa mos ta shohim me syt tan me mir eshte te heshtim sesa ti gjykojm sipas mediave

  Jakup Asipi dikur kishte then se me te rrezikshme jan mediat e sotit sesa bomba atomike e hiroshimes dhe nagasakit ,sepse bombat ne japoni vran 100 mij njerz ndersa mediat sot vrasin miliona njerz me prapagandat e tyre pasi jan nen sherbim te te fortiv

  Sipas teje si mundet nje grup terrorist per nje koh te shkurter te pushtoj kaq shum territor ? , eshte e pamundur po te mos kishte perkrahjen e popullates ,ata jan pro shtetit islam dhe kunder regjimit shiit

  Une ju kisha then gjith muslimaneve me mir eshte te heshtim ,pasi jemi larg nga ai vend dhe nuk kemi burime te verteta qe do na tregonin per realitetin qe po ndodh atje ,perderisa nuk shkojm dhe ta shohim me syt tan me mir eshte me hesht askush sdo na pys ,por nese ne shpifin duke u bazu ne media ather nje dit kemi me dhan llogari para zotit ,

 16. #16
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,927

  Pėr: ISIS : Shteti i djallit dhe i krimineleve.

  Citim Postuar mė parė nga Shtimjanii Lexo Postimin
  O vella ,eshte mir me pas kujdes dhe me hesht, sepse ckado qe te flasim duke u bazu ne media dhe incizime te youtubes mund te mos jet e vertet ,
  Une nuk mund ti quaj terrorist perderisa populli qmendet pas tyre ,dihet fort mir cfar roli kan mediat sot te bardhen e bejn te zez e te zezen te bardh perderisa mos ta shohim me syt tan me mir eshte te heshtim sesa ti gjykojm sipas mediave

  Jakup Asipi dikur kishte then se me te rrezikshme jan mediat e sotit sesa bomba atomike e hiroshimes dhe nagasakit ,sepse bombat ne japoni vran 100 mij njerz ndersa mediat sot vrasin miliona njerz me prapagandat e tyre pasi jan nen sherbim te te fortiv

  Sipas teje si mundet nje grup terrorist per nje koh te shkurter te pushtoj kaq shum territor ? , eshte e pamundur po te mos kishte perkrahjen e popullates ,ata jan pro shtetit islam dhe kunder regjimit shiit

  Une ju kisha then gjith muslimaneve me mir eshte te heshtim ,pasi jemi larg nga ai vend dhe nuk kemi burime te verteta qe do na tregonin per realitetin qe po ndodh atje ,perderisa nuk shkojm dhe ta shohim me syt tan me mir eshte me hesht askush sdo na pys ,por nese ne shpifin duke u bazu ne media ather nje dit kemi me dhan llogari para zotit ,
  Edhe sikur vdekja te me gjej kurre nuk do hesht perballe kesaj kasaphane qe po i ndodh muslimaneve nga kriminelet e ISIS. Heshtja nuk i ka hije muslimanit , muslimani kur shikon nje te keqe e ndryshon me dore e nese nuk e ka mundesine ta ndryshoje me dore atehere me fjale. Forumi eshte mundesia e jone e fjales per te zbatuar fjalen e profetit a.s. Ne diten e gjykimit do jemi te gjithe perballe Allahut xh.sh duke dhene llogari dhe per keto jete muslimanesh qe po vriten sikur te jene qen rrugesh. Jane me 10-tra videot e publikuara nga ISIS direkt pas vrasjeve masive qe ata bejne. Nuk ka pune mediash ketu aspak , kriminelet e ISIS po publikojne vete masakrat e tyre me qellimin e vetem qe kundershtareve te tyre ti ze tmerri.

  Une nuk detyroj kend te me mbeshtese ne ate qe une shikoj e llogjikoj. Cdokush eshte pergjegjes i vetes se tij. Une keshtu e shikoj realitetin dhe do cirrem e do ti demaskoj kriminelet e ISIS sa kohe qe Allahu xh.sh te me jape jete. C'fare shenjash te tjera prisni ju qe ta kuptoni fytyren e vertete te ISIS? Muslimani gjykohet ne baze te veprave te tij dhe kjo qe ata po bejne nuk ka asnje lidhje me islamin e vertete. Keta jane me keq se serbi e me keq se cdo film horror qe kam pare ndonjehere.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga angmokio : 21-06-2014 mė 13:31
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-05-2008
  Postime
  3,745

  Pėr: ISIS : Shteti i djallit dhe i krimineleve.

  Citim Postuar mė parė nga semiku Lexo Postimin
  Plotesisht eshte e sakte qe anetaret e ISIS gjate luftimeve ne Siri ( ne pjesen e rrafshnaltes se Golanit jane sheruar ne spitalet izraelite dhe i eshte dhene ndihme mjeksore nga mjeket izraelit,gjithashtu edhe ne luftimet afer kufirit Liban-Izrael-Siri,ndersa ne Veri te Sirise pjestaret e plagosur te ISIS-it sherohen ne spitalet turke ),ke me dhjetar video,shkrime nga burime te pa-varura qe e vertetojne kete.Ju ja kryeni punet Izraelit ne menyre te perkryer, - shtimi i kaosit nder arabet vetem e shton knaqesine e Tel Avivit,ndersa ISIS vret vetem Musliman,askend tjeter (kete detyre ja kan ndare te tjeret).Keni futur urrejtjen ndermjet sunniteve dhe shiiteve qe nuk do sherohet me qindra vite,dhe ky rezultat pershendetet nga Izraeli - vetem le te zgjase !
  ISIS eshte mashe per ty kryer punet e pista te wehabisteve saudit,ata i lejojne qenve te luftes te vrasin - masakrojne ne Siri dhe Irak, por vetem le te tentojne te futen ne territorin Saudik ISIS-ovcet me ata Toyota-t e tyre te reja (te blera nga sheiket saudik), dhe do te shohesh qe do i shkrijne avionet amero-izraelit.Jo avionet saudik,te kuptohemi !

  Perndryshe cfar shteti do te formoni ne pjese te Sirise dhe Irakut ?
  Vend shkretetire,toke e papunuar,pa industri,vetem nese kapni peshk ne Lumin Eufrat dhe i shisni ato haha ...Nafta gjindet ne pjesen e Kurdeve te Irakut.
  Si mendoni te keni marrdhenie me vendet tjera,kush do ju pranoje ?
  Natyrisht qe nuk do kete shtet atje,por kaos i mbikqyrur dhe i kontrolluar nga Hebrejet.
  Nuk thone kot "I menēuri han me luge t'budalles" !
  There is a special place in hell for women who don't help other women.
  Madeleine Albright

 18. #18
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-11-2012
  Vendndodhja
  Vojnovc Shtime
  Postime
  412

  Pėr: ISIS : Shteti i djallit dhe i krimineleve.

  Citim Postuar mė parė nga angmokio Lexo Postimin
  Edhe sikur vdekja te me gjej kurre nuk do hesht perballe kesaj kasaphane qe po i ndodh muslimaneve nga kriminelet e ISIS. Heshtja nuk i ka hije muslimanit , muslimani kur shikon nje te keqe e ndryshon me dore e nese nuk e ka mundesine ta ndryshoje me dore atehere me fjale. Forumi eshte mundesia e jone e fjales per te zbatuar fjalen e profetit a.s. Ne diten e gjykimit do jemi te gjithe perballe Allahut xh.sh duke dhene llogari dhe per keto jete muslimanesh qe po vriten sikur te jene qen rrugesh. Jane me 10-tra videot e publikuara nga ISIS direkt pas vrasjeve masive qe ata bejne. Nuk ka pune mediash ketu aspak , kriminelet e ISIS po publikojne vete masakrat e tyre me qellimin e vetem qe kundershtareve te tyre ti ze tmerri.

  Une nuk detyroj kend te me mbeshtese ne ate qe une shikoj e llogjikoj. Cdokush eshte pergjegjes i vetes se tij. Une keshtu e shikoj realitetin dhe do cirrem e do ti demaskoj kriminelet e ISIS sa kohe qe Allahu xh.sh te me jape jete. C'fare shenjash te tjera prisni ju qe ta kuptoni fytyren e vertete te ISIS? Muslimani gjykohet ne baze te veprave te tij dhe kjo qe ata po bejne nuk ka asnje lidhje me islamin e vertete. Keta jane me keq se serbi e me keq se cdo film horror qe kam pare ndonjehere.
  Ku bazohesh ti ?
  cilat jan burimet qe informohesh ?
  Je 100% i sigurt se keta qenkan kriminel ?

  Perderisa ti sheh ato video une shoh disa video tjera qe nuk me lejojn te mendoj si ti ,por natyrisht qdo njeri gabon edhe ata gabojn ,dhe une as nuk i akuzoj por as nuk i perkrahi thjesht rri neutral se me nje e dy vido ne nuk mund ti gjykojm ,se ne nuk dim asgje, as pse jan denu,ndoshta e kan meritu (sepse njeriu qe vret islami e denon me vdekje ), ,as kush i ka denu sepse mund tjen edhe tjeter kush qe del ne emrin e tyre dhe qet video ne internet

  Dikur ne Kosov masakroheshin civilet e pafajshum nga ana e pushtusit serb, por faji ju hidhte luftetarve shqiptar sepse shkau kishte pushtet dhe kishte edhe mediat ne dor me te cilat jav terronte syt mbar botes ,edhe sot ushateret e UĒK bota po i ben fajtor ndersa krimilelet e beogradit heronj , sot viktim don me dal serbia nders terrorist shqiptaret sepse shqiptaret jan jetim e serbia ka shum miq ne evrop qe e mbrojn,kshtu qe perderisa nuk e sheh me syt e tu realitetin me mir eshte me hesht sepse mund te gabosh rend ,dhe nje muslimani nuk i ka hije te bie pre e mediave anti islame

  Natyrisht ti mundesh me fol e mu pozicionu ne cilen dush an, edhe mundesh mi gjyku por smunnd te jesh i drejt perderisa kete e ben nga auti

 19. #19
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,927

  Pėr: ISIS : Shteti i djallit dhe i krimineleve.

  Citim Postuar mė parė nga Shtimjanii Lexo Postimin
  Ku bazohesh ti ?
  cilat jan burimet qe informohesh ?
  Je 100% i sigurt se keta qenkan kriminel ?

  Perderisa ti sheh ato video une shoh disa video tjera qe nuk me lejojn te mendoj si ti ,por natyrisht qdo njeri gabon edhe ata gabojn ,dhe une as nuk i akuzoj por as nuk i perkrahi thjesht rri neutral se me nje e dy vido ne nuk mund ti gjykojm ,se ne nuk dim asgje, as pse jan denu,ndoshta e kan meritu (sepse njeriu qe vret islami e denon me vdekje ), ,as kush i ka denu sepse mund tjen edhe tjeter kush qe del ne emrin e tyre dhe qet video ne internet

  Dikur ne Kosov masakroheshin civilet e pafajshum nga ana e pushtusit serb, por faji ju hidhte luftetarve shqiptar sepse shkau kishte pushtet dhe kishte edhe mediat ne dor me te cilat jav terronte syt mbar botes ,edhe sot ushateret e UĒK bota po i ben fajtor ndersa krimilelet e beogradit heronj , sot viktim don me dal serbia nders terrorist shqiptaret sepse shqiptaret jan jetim e serbia ka shum miq ne evrop qe e mbrojn,kshtu qe perderisa nuk e sheh me syt e tu realitetin me mir eshte me hesht sepse mund te gabosh rend ,dhe nje muslimani nuk i ka hije te bie pre e mediave anti islame

  Natyrisht ti mundesh me fol e mu pozicionu ne cilen dush an, edhe mundesh mi gjyku por smunnd te jesh i drejt perderisa kete e ben nga auti
  Ne videon me siper keta te shkretet qe u masakruan me plumb pas koke ishin duke levizur me makinat e tyre duke shkuar ne pune. Thjeshte punonjes te policise kufitare asgje tjeter. Dhe lerini keto budallalleqet jo media keshtu e jo media keshtu. Keto jane videot e publikuara nga kanalet e ISIS online. Cfare kerkon me teper? Keta pa piken e turpit pasi bejne masakrat bertasin dhe allahu ekber. Per cfare eshte ajo thirrje allahu ekber per tu gezuar ndaj masakrave ndaj disa te vobekteve qe as arme dhe rezistence nuk i kishin bere.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 20. #20
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-11-2012
  Vendndodhja
  Vojnovc Shtime
  Postime
  412

  Pėr: ISIS : Shteti i djallit dhe i krimineleve.

  Vet fakti qe amerikanet dhe irani bashkohen kunder tyre ,edhe pse kta kan qen gjithmon aleanc por te fshehur , por tani dojn me publiku edhe publikisht aleancen e tyre kjo te ben me kuptu se ata nuk mund te jen me te kqij se kta ,Edhe turkia nga ana tjeter del kunder bombardimeve sepse e din se me bombardime do te vriten e zhduken mijra familje sunite siq ka ndodh edhe me par dhe ky eshte plani i iranit dhe shiitve qe te pakoj sa me pak sunitet . e une nuk muj me dal ne krahun e amerikaneve qe jan vrasesit me te medhenj te shekullit ,e as me iranin i cili ma lufton dhe ofendon fen time ,elzekuton vellezerit e mi vetem pse jan suni ,dhe nuk ju lejon te ken as xhami ndersa per sinagoga dhe objekte te zjarrputistave nuk eshte problem

Faqja 0 prej 11 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •