Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 44
 1. #21
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: Merkato e verės - 2014/2015

  ZYRTARE: Kaka kalon tek Orlando City ne kampionatin Amerikan, MLS.

  Zyrtarisht, Kaka eshte pjese e klubit Amerikan Orlando City. Kaka ka kaluar si trasfer i lire tek Orlando si rrjedhoje e nje klauzole ne kontraten e tij me Milanin, qe nese Milan nuk kualifikohej ne Champions League, Kaka ishte i lire te largohej. Kaka do te huazohet per 3 muaj ne ekipin brazilian te Sao Paolos pasi MLS fillon ne Mars te vitit 2015.  ZYRTARE: Lallana kalon nga Southampton tek Liverpool

  Liverpool ka zyrtarizuar blerjen e Adam Lallana nga Southampton. Klubi i Liverpool nuk i ka bere ende te ditura detajet e transferimit, por sipas mediave Liverpool ka paguar 25 milione Sterlina (diēka me teper se 30 mln Euro) per 26 vjeēarin. Lallana ka nenshkruar nje kontrate 5-vjeēare me Liverpool.  ZYRTARE: Vidiē edhe zyrtarisht lojtar i Interit, behet prezantimi

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga MaDaBeR : 06-07-2014 mė 11:05
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 2. #22
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: Merkato e verės - 2014/2015

  Lajme jo-zyrtare nga merkato:

  Roma e interesuar per transferimin e Xherdan Shaqirit. Ne tratativa mund te perfshihet edhe mbrojtesi i Romes Benatia, per te cilin Bayern Munich ka shfaqur interes.

  Alvaro Morata pothuajse lojtar i Juventus. Sipas mediave eshte arritur akordi mes Juventus dhe Real Madrid dhe transferimi pritet te kryhet ne ditet e ardhshme. Sipas thashethemeve te mediave, akordi eshte arritur mbi bazen e 18 milione Eurove qe Juventus do t'i paguaje deri ne vitin 2016 + 4 milione Euro bonuse per Realin ne rast te paraqitjeve te mira te Morata-s me Juventusin. Ne marreveshje do te futet edhe nje klauzole per ri-blerjen e Morata-s nga Reali per shumen maksimale prej 36 milione Eurosh. Ndersa vete lojtari pritet te firmose nje kontrate 4-vjeēare me nje perfitim prej 2.2 milione Euro ne sezon.

  Inter thuhet se eshte prane arritjes se trasferimit te mbrojtesit Kilian Medel nga Cardifi per shumen e 7 milione Eurove. Por lajmi me interesant eshte se sipas shtypit Inter eshte shume prane huazimit me te drejte blerje ne fund te sezonit te sulmuesit te Manchester City, Stevan Jovetic.

  Dani Alves eshte shprehur per mediat se nuk ka vendosur asgje per te ardhmen e tij dhe se po pret qe te rikthehet ne Barcelone per te vendosur perfundimisht se ku do te luaje per sezonin e ardhshem. Ai eshte shprehur i gatshem te qendroje ne Barcelone, por vetem nese klubi i jep garanci teknike.
  Nga ana tjeter, Xavi Hernandez, sipas "Catalunya Radio", pritet qe ne ditet e ardhshme t'i jape lamtumiren Barcelones dhe te bashkohet me klubin e New York City, klub me te cilin disa dite me pare eshte bashkuar dhe ish shoku i tij tek Barcelona dhe ne Kombetare, David Villa.

  Sipas Goal.com, shume shpejt mund te kemi dhe transferimin me te bujshem te kesaj merkatoje, blerjen e Luis Suarez nga Barcelona per nje shume prej 88 milione Eurosh. Mediat britanike si dhe goal.com shkruajnee se marreveshja eshte arritur te Merkuren ne mbremje dhe brenda 48 oreve mund te vije edhe zyrtarizimi per transferimin e Suarez ne Barcelone.

  Prej levizjes se Suarez varen dhe shume situata te tjera ne merkato.

  Alexis Sanchez eshte shume prane nen-shkrimit me Arsenalin pasi klubi Londinez eshte gati te paguaje 40 milione Euro per te.

  Liverpool ne rast te largimit te Suarez eshte gati qe te perforcoje ekipin me serbin Lazar Markovic nga Benfica, sulmuesin e ri dhe te talentuar belg qe luan ne kampionatin Francez per Lille, Origi si dhe mbrojtesin e Southampton Dejan Lovren.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 3. #23
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: Merkato e verės - 2014/2015

  ZYRTARE: AS Roma zyrtarizon nenshkrimin me Ashley Cole nga Chelsea dhe Salih Uēan nga Fenerbahēe.  Ashley Cole, 33 vjeēar, ka nenshkruar per 2 vitet e ardhshme me ekipin e Romes. Ai eshte transferuar ne Rome si nje lojtar i lire pas perfundimit te kontrates me Chelsea.
  Ndersa per 20-vjeēarin Salih Uēan, faqja zyrtare e AS Roma, njofton se ka arritur nje marreveshje me klubin turk Fenerbahēe per huazimin e lojtarit per sezonin 2014/2015 mbi bazen e 4.75 milione eurove me te drejte rinovimi te huazimit edhe per nje sezon tjeter pa kosto shtese dhe me te drejte blerje ne perfundim te sezonit 2015/2016 per 11 milione Euro.
  Prandaj Salih Uēan ka nenshkruar nje kontarte 5-vjeēare e cila skadon me 30 Qershor 2019.

  ZYRTARE: Jose Rodolfo Pires Ribeiro, i njohur si Dodo kalon nga Roma tek Inter

  FC Inter ka njoftuar ne faqen zyrtare ne internet se ka arritur marreveshjen me Romen per huazimin e Dodo me te drejte blerje ne vitin 2016. Dodo ka nenshkruar me Interin kontrate qe skadon ne Qershor te vitit 2019.

  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 4. #24
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: Merkato e verės - 2014/2015

  Lajme jo-zyrtare nga merkato:

  Juventus, pasi ka arritur te siguroje Alvaro Moratta-n nga Real Madrid, sipas shtypit, eshte shume prane transferimit edhe te dy lojtareve te tjere, Patrice Evra i cili nuk ka rinovuar me Manchester United dhe eshte gati te kaloje tek Juventus dhe te firmose nje kontrate per 2 vitet e ardhshme per 3.5 mln euro ne sezon, si dhe Juan Iturbe per te cilin Juventus ka ofruar 25 milione Euro Verones dhe kontrate 4-vjeēare lojtarit me nje perfitim prej 1.5 milione Euro ne sezon. Per Iturbe jane interesuar dhe thuhet se kane bere oferten e tyre edhe Milan dhe Atletico Madrid.

  Valdet Rama, lojtari i Kombetares se Shqiperise qe luante ne Spanje per Valadollid, ka prishur kontraten me kete klub pasi trajneri i ri i ekipit te Valadollit nuk e ka ne planet e tij. Tashme ai eshte nje lojtar i lire dhe sipas mediave mund te nenshkruaje me gjigandin turk Besiktas per sezonin e ardhshem.

  Mario Balotelli drejt Galatasaray. Sipas shtypit Turk, presidenti i Galatasaray eshte gati t'i beje nje oferte prej 20 mln Eurosh Milanit per Mario Balotellin.

  Sipas shtypit Britani, Wesley Sneijder mund te transferohet nga Galatasaray tek Manchester United. Sipas mediave angleze, trajneri i ri i Manchester United deshiron te perforcoje mesfushen me Sneijder pasi ka besim tek aftesite e mesfushorit Hollandez qe e ka stervitur ne kete Kupe Bote edhe me Hollanden.
  West Ham eshte prane nenshkrimit me sulmuesin e Ekuadorit, Ener Valencia. Po sipas mediave angleze, West Ham mund te mbyll gjithēka per 12 milione £ dhe ta beje te vetin sulmuesin e Pachuca-s.

  Chelsea perflitet se i ka bere nje oferte prej 7 mln £ PSG per talentin 19 vjeēar Adrien Rabiot. Eshte mbyllur gjithcka per transferimin e Filipe Luis nga Atletico Madrid drejt Chelsea. Ndersa lajmi me bombastik i mediave britanike ben fjale per nje oferte prej 60 milione £ nga Chelsea per talentin e Juventusit Paul Pogba.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 5. #25
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: Merkato e verės - 2014/2015

  ZYRTARE: Alexis Sanchez kalon nga Barcelona tek Aresenal

  Faqja zyrtare e Arsenalit ne internet njofton se ka nenshkruar nje kontrate afatgjate me Alexis Sanchez. Arsenali nuk i ben te ditura detajet e kontrates por sipas shtypit thuhet se Arsenal ka paguar rreth 30 milione £ Barcelones dhe Sanchez ka nenshkruar per 5 vite me Arsenalin.  ZYRTARE: Mario Mandzukic kalon nga Bayern Munich tek Atletico Madrid


  Atletcio Madrid njofton se ka transferuar sulmuesin Mario Mandzukic nga Bayern Munich.  ZYRTARE: Agazzi, Albertazzi dhe Menez, prezantohen si blerjet e Milan

  Michael Agazzi, portieri 27 vjeēar eshte transferuar nga Chievo tek Milan.
  Michelangelo Albertazzi, mbrojtesi i Milanit qe 3 sezonet e fundit ka qene i huazuar neper ekipet e tjera eshte rikthyer tek Milan pasi sezonin e fundit ishte pjese e Hellas Verona, ekip me te cilin arriti te luaje 15 ndeshje gjate sezonit 2013-2014.
  Jeremy Menez eshte transferuar nga PSG tek Milan si trasfer i lire.

  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 6. #26
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: Merkato e verės - 2014/2015

  ZYRTARE: Allegri trajner i Juventusit per 2 sezonet e ardhshme

  Pas largimit ne menyre surprize te Antonio Conte-s nga drejtimi i Juventus, shoqeria bardhezi ka nenshkruar per 2 vitet e ardhshme me ish trajnerin e Milanit, Massimiliano Allegri.  ZYRTARE: Diego Costa kalon nga Atletico Madrid tek Chelsea

  Chelsea FC ka bere te ditur nepermjet faqes zyrtare ne internet se ka arritur marreveshjen per te transferuar sulmuesin e Atletico Madrid, Diego Costa. Chelsea njoftoi se ka nenshkruar nje kontrate 5-vjeēare me sulmuesin.  ZYRTARE: Luis Suarez kalon nga Liverpool tek Barcelona

  Eshte bere zyrtar transferimi i Luis Suarez tek Barcelona. Sipas asaj qe raportojne mediat britanike, behet fjale per nje shume prej rreth 75 milion paund qe Barcelona i ka paguar klubit te Liverpool per te arritur kete marreveshje.

  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 7. #27
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: Merkato e verės - 2014/2015

  ZYRTARE: Toni Kroos transferohet nga Bayern Munich tek Real Madrid

  Dje, ne te njejten kohe, Bayern Munich dhe Real Madrid, komunikuan nepermjet faqeve te tyre zyrtare ne rrjetet sociale arritjen e marreveshjes per transferimin e Toni Kroos tek galaktiket e Real Madrid. Detajet e marreveshjes nuk behen te ditura por sipas shtypit thuhet per 30 milione Euro qe Reali ka paguar Bayernit dhe 70 te tjera do t'i perfitoje Kroos gjate 6 viteve te ardhshme.  ZYRTARE: M'Vila kalon nga Rubin Kazan tek Inter  ZYRTARE: Alvaro Morata transferohet nga Real Madrid tek Juventus

  Alvaro Morata eshte bere zyrtarisht lojtar i Juventusit. Morata qe prej dites se djeshme ndodhej ne Torino ndersa sot ka kryer vizitat mjeksore e me pas ka dale ne konference per shtyp me Drejtorin Sportiv te Juventus, B. Marotta. Morata do te mbaje numrin 9 ne fanelle.

  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 8. #28
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: Merkato e verės - 2014/2015

  ZYRTARE: James Rodriguez kalon nga Monaco tek Real Madrid

  James Rodriguez eshte lojtari me i ri i Real Madrid. Detajet nuk jane bere te ditura nga klubet por flitet per nje transferte qe ka kushtuar rreth 75 milione Euro me lojtarin qe do perfitoje 5 milione Euro ne sezon nga kontrata 5-vjeēare qe ka nenshkruar me Realin.  ZYRTARE: Lazar Markovic transferohet nga Benfica tek Liverpool  ZYRTARE: Filipe Luis transferohet nga Atletico Madrid tek Chelsea


  Sipas mediave behet fjale per nje transferim qe ka kushtuar rreth 28 milione Euro.

  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 9. #29
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: Merkato e verės - 2014/2015

  Thashetheme rreth transferimit te futbollisteve.

  Sipas mediave Angleze, Fellaini pritet te kaloje nga Manchester United tek Napoli ne Serie A. Fellaini u transferua vitin e kaluar nga Everton tek Manchester United por nga te gjithe u cilesua si blerje e deshtuar pasi lojtari nuk arriti asnjehere te tregoje veten me Manchesterin dhe Van Gaal nuk e ka llogaritur ne planet e tij per sezonin e ardhshem.

  Inter vazhdon te ngulojme per te transferuar mbrojtesin nga Kili, Medel, qe eshte pjese e Cardif ne Angli.

  Per Robinho-n, qe Milan po mundohet me doemos te gjeje nje klub per ta transferuar, ka shfaqur interes se fundmi edhe Beshiktash, pas interesit te shfauqr nga disa klube ne Brazil si Flamengo apo Santos. Problem mbetet paga e tij e larte.

  Ndersa per Xavi-n vazhdojne te bien sirena sheikesh. Thuhet se Xavi ka mare nje oferte prej 7.5 mln ne sezon me nje kontrate 3 vjeēare nga klubi i El Jaish nga Katari.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga MaDaBeR : 30-07-2014 mė 11:36
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 10. #30
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: Merkato e verės - 2014/2015

  Kemi pasur edhe ne kampionatin Shqiptar disa levizje "BIG", duke llogaritur nivelin e kampionatit tone. Keshtu, Skenderbeu, Tirana e Partizani apo edhe Flamurtari, kane afruar disa lojtare te Kombetares ne ekipet e tyre. Po nisim me klubin me te titulluar te futbollit Shqiperia, Tirana.

  ZYRTARE: Elis Bakaj transferohet nga Chornomorets Odessa tek FK Tirana

  Bakaj ka nenshkruar nje kontarte 1-vjeēare me klubin e Tiranes.  ZYRTARE: Debatik Curri transferohet nga Sevastopol tek KF Tirana

  Debatik Curri ka nenshkruar nje kontrate 1-vjeēare me ekipin e Tiranes nga e cila do te perfitoje reth 80 mije Euro. Ai ka thene se ishin disa skuadra ne gare per te, por e ka bindur fjala e ish presidentit te Tiranes, Lutfi Nuri, qe te firmose per Tiranen.  ZYRTARE: Ervin Bulku transferohet nga Sepahan tek KF Tirana

  Ervin Bulku eshte kthyer ne ekipin ku doli si talent dhe u be profesionist, KF Tirana. Ai ka firmosur per 2 vitet e ardhshme me Tiranen. Po ashtu, ai do te jete edhe kapiteni i ri i ekipit, pasi Erando Karabeci ka mare nje vendim personal per t'ia kaluar shiritin e kapitenit, atij qe ka qene simboli i Tiranes para 7 viteve, para se te largohej nga Tirana.

  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 11. #31
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: Merkato e verės - 2014/2015

  ZYRTARE: Kristi Vangjeli transferohet nga Aris Selanik tek Skenderbeu

  Pas largimit nga Aris i Selanikut, Kristi Vangjeli u aktivizua per 2 ndeshje me Skenderbeun ndaj Bate Borisov ne Champions League. Ne te dy ndeshjet mbrojtesi ka zhvilluar nje loje mjaft te mire. Ne perfundim te ndeshjeve ne Champions, presidenti Takaj i ka ofruar nje kontrate 1 vjeēare lojtarit dhe Vangjeli ka firmosur keshtu per 1 sezon me Kampionet e Shqiperise.  ZYRTARE: Emiliano Vila transferohet nga PAS Giannina tek Partizani

  Pasi ka lene ekipin e Janines, Emiliano Vila ka nenshkruar per Partizanin per nje sezon me opsion edhe per nje sezon tjeter. Keshtu pra, Partizani ben nje goditje te bujshme ne Merkato duke afruar nje kontigjent te kombetares ne ekip.  ZYRTARE: Gjergji Muzaka transferohet nga Skenderbeu tek Flamurtari

  Gjergji Muzaka eshte larguar nga ekipi kampion i Skenderbeut dhe eshte bashkuar me ekipin e Flamurtarit. Muzaka ka nenshkruar nje kontrate 2-vjeēare me ekipin e Flamurtarit

  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 12. #32
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: Merkato e verės - 2014/2015

  ZYRTARE: Luke Shaw transferohet nga Southampton tek Manchester United  ZYRTARE: Ander Herrera transferohet nga Athletic Bilbao tek Manchester United  ZYRTARE: Gery Medel transferohet nga Cardif tek Inter

  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 13. #33
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: Merkato e verės - 2014/2015

  ZYRTARE: Keylor Navas transferohet nga Levante tek Real Madrid

  Navas, portieri qe ra ne sy vitin e kaluar ne klubin e Levantes, por sidomos ne Boterorin Brazil 2014, u transferua tek Real Madrid per shumen e 10 Milione Eurove. Navas, 27 vjeēar, ka nenshkruar kontrate 6-vjeēare me Real Madrid.  ZYRTARE: Jérémy Mathieu transferohet nga Valencia tek Barcelona  Mbrojtesi 30 vjeēar Mathieu u transferua nga Valencia tek Barcelona per shumen e 20 milione Eurove.

  ZYRTARE: Thomas Vermaelen transferohet nga Arsenal tek Barcelona

  Mbrojtesi belg 29 vjeēar, Vermaelen, u transferua nga ekipi i Arsenalit per tek Barcelona, pasi kishte refuzuar disa here te rinovonte kontraten me Arsenalin. Transferimi ka kushtuar 10 milione Euro.

  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 14. #34
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: Merkato e verės - 2014/2015

  Nga merkato e veres:

  Pablo Armero dhe Diego Lopez kane mberritur ne Milano dhe pas perfundimit te testeve mjeksore pritet vetem zyrtarizimi i tyre si lojtaret me te rinj te AC Milan.

  Sipas Daily Mail, sot pritet qe Milan te beje edhe nje tjeter oferte deri ne 3 milion £ per Adel Taarabt. Lojtari ka kembengulur per t'u transferuar perfundimisht tek Milani ndersa trajneri i QPR, Redknap ka theksuar se nuk do ta mbaje ate pa deshiren e tij ne ekip.
  Nje interesim te madh te Milan ka edhe per Alessio Cerci te Torinos, i cili kerkohet me ngulm nga trajneri Inzaghi.

  Manchester United ka bere nje oferte zyrtare per mbrojtesin e kombetares se Argjentines Marcos Rojo. Sipas shtypit britanik, oferta e Manchester United ne drejtim te Sporting Lisbona, klubit aktual te Rojo, eshte rreth 16 milione £.

  Liverpool dhe Sevilla jane ende ne bisedime per te arritur nje marreveshje per mbrojtesin e majte te Sevilla, Alberto Moreno. Sipas shtypit Britanik, klubi spanjoll e vlereson kartonin e lojtarit rreth 20 milione £.

  Vazhdojne zerat per nje transferim te mundshem te Arturo Vidal tek Manchester United. Nga ana tjeter, gjithmone sipas shtypit, nese Vidal kalon tek United, Juventus eshte i gatshem te shpenzoje per te mare ne ekip Cuadradon nga Fiorentina.

  Sipas shtypit Anglez, trajneri i Manchester United, Louis Van Gaal, ka cilesuar si te panevojshem per projektin e tij 7 lojtare, te cilet jane: Javier Hernandez, Rafael, Marouane Fellaini, Nani, Anderson, Wilfried Zaha dhe Will Keane. Surpriza ne kete liste ka qene Rafael si dhe mosperfshirja ne listen e te padeshiruarve te Kagawa. Megjithese Van Gall i ka komunikuar Kagawa se do te jete zgjedhje e trete, pas Juan Matta dhe Ander Herrera, vete Kagawa ka pranuar te qendroje.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 15. #35
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: Merkato e verės - 2014/2015

  Nje lajm pikant, persa i perket transferimeve. Ka te beje me klubin qe ka shitur me se shumti lojtare per vlera mjaft te medha.

  Porto, akademia mė fitimprurėse e Europės

  Shitja e Eliakuim Mangalas te Manēester Siti ėshtė vetėm njė “seri” e njė telenovele qė ka nisur qė nė 2004-n. Skuadra e Portos mund tė konsiderohet si “pasardhėsja” ideale e Ajaksit tė Amsterdamit. Ekipi portugez ka fituar njė mal me para me shitjet e yjeve tė vet qė jo gjithmonė kanė justifikuar ēmimin e vendosur nga “dragonjtė”.
  “El Papa” - Nė tri dekadat e fundit, Porto ėshtė menaxhuar nė mėnyrė perfekte nga Zhorge Nuno de Lima Pinto da Kosta, ose siē njihet ndryshe Pinto da Kosta. “El Papa”, kur mori klubin nė 1982-shin premtoi se do ta bėnte atė njė nga mė tė mėdhenjtė e Europės. Por, koha tregoi se biznesmeni, pėrveē kupave (fitoi Ligėn e Kampioneve nė 1987 dhe 2004, dy herė Ligėn e Europės dhe 19 tituj kampionė nė Portugali), kishte dobėsi edhe pėr paratė.
  Biznes - Pronari 76-vjeēar i Portos ka treguar me vepra se nuk shet vetėm futbollistė. Ai nė 2012-n detyroi Totenhemin qė t’i paguante plot 15 milionė euro vetėm qė ta linte tė lirė trajnerin Vijas Boas, qė nė atė kohė konsiderohej si pasardhėsi i Murinjos.

  LISTA

  2004 P.Ferreira/Ēelsi (20 mln €)

  2004 Deko/Barēa (20 mln €)

  2004 R.Karvajo/Ēelsi (30 mln €)

  2007 Anderson/M.Junajtid (32 mln €)

  2007 Pepe/R.Madrid (30 mln €)

  2008 H.Bosingua/Ēelsi(20 mln €)

  2008 R.Kuaresma/Inter (28 mln €)

  2009 “Lucho” /O.Marsej (18 mln €)

  2009 L.Lopez/O.Lion (30 mln €)

  2010 B.Alves/Zenit (22 mln €)

  2011 R.Falkao/A.Madrid (40 mln €)

  2012 Hulk/Zenit (42 mln €)

  2013 Zh.Mutinjo/Monako (25 mln €)

  2013 Zh.Rodrigez/Monako (45 mln €)

  2014 E.Mangala/M. Siti (57 mln €)


  Burimi: http://www.panorama-sport.com/lajme-...#ixzz3ATLgTzYV
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 16. #36
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: Merkato e verės - 2014/2015

  ZYRTARE: Dejan Lovren eshte transferuar nga Southampton tek Liverpool

  Lovren eshte edhe mbrojtesi qe i ka kushtuar me shtrenjte Liverpoolit ne historine e tij. Ai u ble nga Southampton per shumen e 20 milione Eurove. Lovren ka nenshkruar nje kontrate 5 vjeēare me Liverpool, nga e cila do te perfitoje 50,000 pound ne jave, rreth 1.8 milione pound ne vit.  ZYRTARE: Kostas Manolas transferohet nga Olympiakos tek Roma

  Manolas, i cili mbahet nje nga talentet me premtuese te Greqise, ka lene Olympiakos per t'u transferuar tek Roma, te cilet paguan 10.3 milione pound ose rreth 13 milione Euro per te bere te vetin mbrojtesin qe kerkohej edhe nga Juventus e Arsenal.  ZYRTARE: Diego Lopez dhe Pablo Armero transferohen perkatesisht nga Real Madrid dhe Udineze tek Milan

  Milan vazhdon me politiken "KOSTO 0". Diego Lopez eshte afruar si nje trasfer i lire nga Real Madrid dhe ka nenshkruar nje kontrate 4-vjeēare me Milanin, nga e cila do te perfitoje 2.5 milione Euro ne sezon plus bonuset. Ndersa Pablo Armero, pasi perfundoi periudhen e huazimeve tek Napoli dhe West Ham, u lidh me Milanin per nje tjeter periudhe huazimi 1-vjeēare, me te drejte blerje ne fund te sezonit nga Udineze.

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga MaDaBeR : 29-08-2014 mė 09:58
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 17. #37
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: Merkato e verės - 2014/2015

  ZYRTARE: Robinho transferohet nga Milan tek Santos ne formen e huazimit

  Milan dhe Santos kane gjetur akordin per huazimin 1-vjeēar te Robinho-s tek Santos, me te drejte blerje pas 30 Qershorit 2015.  ZYRTARE: Kevin Constant transferohet nga Milan tek Trabzonspor

  Kevin Constant eshte larguar nga Milan ne drejtim te klubit turk Trabzonspor, me te cilin ka firmosur nje kontrate 3-vjeēare.  ZYRTARE: Mauricio Isla transferohet nga Juventus tek QPR ne formen e huazimit

  Mauricio Isla eshte larguar nga Juventus tek QPR ne kampionatin Anglez ne formen e huazimit per 1 sezon.

  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 18. #38
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Vinjol
  Anėtarėsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  1,570
  Faleminderit
  43
  59 falenderime nė 51 postime

  Hamburgu ofron 7 milionė euro pėr Behramin

  Mesfushori nga Mitrovica, qė nuk ka mė rolin e titullarit te Napoli, ėshtė vėnė nė treg nga klubi

  Valon Behrami e ka humbur vendin e titullarit te Napoli. Ashtu sikundėr edhe Blerim Xhemajli, shqiptari tjetėr qė luan nė skuadrėn e Serie A tė Italisė, ėshtė me valixhe nė dorė nė pritje tė njė ekipi tė ri.
  Janė tė shumta skuadrat qė interesohen pėr tė. Nėse Xhemalji duket se shumė shpejt do tė jetė njė lojtar i ri i Milanit, pėr Behramin gjėrat janė ndryshe.
  Napoli kėrkon minimalisht 8 milionė euro pėr leje-kalimin e lojtarit, ndėrsa skuadra qė i ėshtė afruar mė shumė kėrkesės sė presidentit De Laurentis, duket se ėshtė Hamburgu.
  Gjermanėt kanė ofruar deri nė 7 milionė euro pėr Valon Behramin, njė shifėr qė ėshtė shumė pranė asaj qė ka kėrkuar Napoli. Tashmė, fjalėn e ka klubi napoletan.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

 19. #39
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: Merkato e verės - 2014/2015

  Lajme dhe levizje interesante ne ditet e fundit te merkatos

  ZYRTARE: Balotelli transferohet nga Milan tek Liverpool

  Ne nje kohe kur Adriano Galliani kishte thene qe me 99.8% Balotelli do te ngelet ne Milan, vjen dhe marreveshja e transferimit te tij ne Liverpool. Balotelli ka nenshkruar 3 vite kontrate me Liverpool nga ku do te perfitoje rreth 6.5 mln Euro ne vit. Sipas shtypit, ne kontraten e tij ka edhe penalizime ne rast te sjelljeve josportive te tij, qe ne te shkuaren kane qene te shumta, si ne Itali ashtu edhe ne Angli. Transferimi eshte kryer mbi bazen e 22 milione Eurove.  ZYRTARE: Angel di Maria transferohet nga Real Madrid tek Manchester United

  Angel di Maria eshte transferuar nga Real Madrid per tek Manchester United per shifren rekord prej 75 milione Euro. Keshtu, Di Maria behet blerja me e shtrenjte ne historine e Premier League. Di Maria ka nenshkruar nje kontrate 5-vjeēare me Manchesterin, nga e cila do te perfitoje 12 milione euro ne vit, njesoj si Robin van Persie. Vetem kapiteni Runeey paguhet me shume se Di Maria dhe Van Persie.  ZYRTARE: Mehdi Benatia transferohet nga Roma tek Bayern Munich

  Mbrojtesi i shumekerkuar Benatia, ka mbyllur transferimin e tij nga Roma per tek Bayern Munich. Marreveshja eshte arritur mbi bazen e 26 milione eurove + 4 milione te tjera bonuse. Ndersa lojtari ka nenshkruar nje kontrate 5-vjeēare nga e cila do te perfitoje 4 milione euro neto ne sezon.

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga MaDaBeR : 29-08-2014 mė 10:49
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 20. #40
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: Hamburgu ofron 7 milionė euro pėr Behramin

  ZYRTARE: Ricky Alvarez transferohet nga Inter tek Sunderland

  Eshte zyrtarizuar transferimi i Alvarez nga Interi per tek Sunderland. Marreveshja eshte arritur mbi bazen e huazimit 1 vjeēar me te drejte blerje ne fund te sezonit per 18 milione Euro. Por, blerja e kartonit te lojtarit do te behet vetem nese Sunderland siguron mbijetesen ne Premier League. Ne te kundert lojtari do te rikthehet serish tek Interi.  ZYRTARE: Samuel Et'o transferohet nga Chelsea tek Everton

  Samuel Et'o ka nenshkruar nje kontrate 2-vjeēare me Evertonin pas perfundimit te aventures me ekipin e Chelsea. Per lojtarin ishin te interesuar edhe Liverpool, tek te cilet lojtari kreu dhe vizitat mjekesore, por pas transferimit te Balotellit tek Liverpool, Et'o nenshkroi me Everton.  ZYRTARE: Del Piero arrin marreveshjen per huazimin 3-mujor tek klubi indian Delhi Dynamos

  Del Piero ka perfunduar aventuren ne Australi tek klubi i Sydnej dhe ka arritur marreveshjen per nje huazim 3 mujor tek klubi indian Delhi Dynamos. Me pas Del Piero do te kaloje ne kampionatin Amerikan MLS.

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga MaDaBeR : 29-08-2014 mė 10:57
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •