Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6

Tema: Pyetje

 1. #1
  Mommy to a beautiful girl Maska e MijnWonder
  Anėtarėsuar
  01-05-2006
  Vendndodhja
  Paesi Bassi
  Postime
  938

  Pyetje

  Kam nje foshnje 8 muajshe dhe refuzon ujin cajin me biberon. Kam provuar tja jap me gote kuptohet gota apostafat per bebe por prape se do. Ka pasur problem me reflux dhe qumeshtin mezi e pi. Di ndonje nga ju nenat e forumit ndonje "marifet" flm
  ●•∙ яє¢ℓαιмιηg вα¢к мy ωσяℓ∂●•∙

 2. #2
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,095

  Pėr: Pyetje

  Nese refuzon qumeshtin mos insisto shume, vlerat ushqyese te qumeshtit mund t'i zevendesosh me kosin ose djathe te grire parmigiano qe mund t'i shtosh te ushqimi. Ama uji eshte i rendesishem, sepse nese pi pak uje mund te kete probleme me kapsllekun, shtoja ujin te kosi ose ushqimi qe i pergatit, qe ai te mos e kuptoje qe eshte uje.

 3. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar broken_smile pėr postimin:

  MijnWonder (30-05-2014)

 4. #3
  i/e regjistruar Maska e Linda5
  Anėtarėsuar
  03-10-2007
  Postime
  7,277

  Pėr: Pyetje

  Provoje dhe jipja me luge te vogel,ujin apo ēajin.

  Ta kesh me jet bebin
  Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

 5. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Linda5 pėr postimin:

  MijnWonder (30-05-2014)

 6. #4
  Mommy to a beautiful girl Maska e MijnWonder
  Anėtarėsuar
  01-05-2006
  Vendndodhja
  Paesi Bassi
  Postime
  938

  Pėr: Pyetje

  Flm broken smile qumeshtin sja pres dot eahte qumeshti formule mbasi nuk i jap gji. Dhe tani ka filluar me ushqim sepse ngaqe spo ritej e kam pasur dhe ne spital per refluxin. Me rekomandim na doktori dhe dietistja i jepja vetem cece me mjell orizi dhe qumeshtin kur flinte.
  Edhe me luge kam provuar vete e gjitha ne gjoks e nxjer.
  Tani edhe grindet mbasi po i dqlin dhembet e pare e cuditerisht po i dalin siper =-O
  ●•∙ яє¢ℓαιмιηg вα¢к мy ωσяℓ∂●•∙

 7. #5
  Mommy to a beautiful girl Maska e MijnWonder
  Anėtarėsuar
  01-05-2006
  Vendndodhja
  Paesi Bassi
  Postime
  938

  Pėr: Pyetje

  Linda5 flm )
  ●•∙ яє¢ℓαιмιηg вα¢к мy ωσяℓ∂●•∙

 8. #6
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,095

  Pėr: Pyetje

  Provo shtoja ushqimit, ndoshta keshtu funksionon

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •