Close
Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 113
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,379

  Eurovision Song Contest 2014

  Edicioni I Rradhes I Gares Muzikore Europiane do te zhvillohet ne data 6, 8 dhe 10 Maj nė kryeqytetin e Danimarkės, Kopenhagen. 37 jane konkurrentet e sivjetem te kesaj gare.

  2 gjysem-finale fillimisht, nga ku perzgjidhen 10 me te mirat e seciles nate ....... per te ju bashkuar 6 automatikisht finalisteve : Angli, France, Gjermani, Spanje, Itali dhe kampiones ne fuqi & njeherazi mikpritese Danimarkes .

  GJYSEM FINALJA I

  - Shqiperi
  - Armeni
  - Azerbajxhan
  - Estoni
  - Islande
  - Letoni
  - Rusi
  - Suedi

  - Belgjike
  - Hungari
  - Moldavi
  - Mali I Zi
  - Hollande
  - Portugali
  - San Marino
  - Ukraine

  Spanja, Franca, Danimarka votojne ne Naten e Pare Gjysem Finale .  GJYSEM FINALJA II

  - Austri
  - Gjeorgji
  - Izrael
  - Lituani
  - Malta
  - Norvegji
  - Poloni

  - Bjellorusi
  - Finlande
  - Greqi
  - Irlande
  - Maqedoni
  - Rumani
  - Slloveni
  - Zvicer

  Gjermani, Angli, Itali votojne ne Gjysem Finalen e Dyte .


  http://en.wikipedia.org/wiki/Eurovis...g_Contest_2014
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 05-02-2014 mė 16:57

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,379

  Pėr: Eurovision Song Contest 2014

  UKRAINA ishte i pari vend pjesmarres qe do zgjidhte kengen perfaqesuese ne 21 Dhjetor, duke startuar keshtu garen e Festivalit Europian per kete vit - ESC 2014 .

  Mariya Yaremchuk garon me kengen "Tick-Tock" ne Gjysem - Finalen e Pare .
  http://en.wikipedia.org/wiki/Ukraine...g_Contest_2014

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,379

  Pėr: Eurovision Song Contest 2014

  SHQIPERIA do vijonte garen duke zgjedhur kengen qe na perfaqeson permes Festivalit te Kenges ne RTSH, ne 28 Dhjetor.

  HERSI MATMUJA garon me kengen " Zemerimi i nje nate " po ne Gjysem - Finalen e Pare .  http://en.wikipedia.org/wiki/Albania...g_Contest_2014
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 06-03-2014 mė 14:26

 4. 3 antarėt mė poshtė falenderuan sirena_adria pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  jarigas (07-05-2014),Sorkadhe_Kelcyre (06-03-2014)

 5. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,379

  Pėr: Eurovision Song Contest 2014

  BJELLORUSIA perzgjodhi Teo-n me " Cheesecake " si kengen e tyre perfaqesuese permes nje gare ne 10 Janar. Garon ne Gjysem - Finale e Dyte.
  http://en.wikipedia.org/wiki/Belarus...g_Contest_2014
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 06-03-2014 mė 14:25

 6. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,379

  Pėr: Eurovision Song Contest 2014

  ITALIA vijon garen duke perzgjedhur EMA MARRONE-n me kengen " La mia citta " si perfaqesusese te saj ne ESC 2014. Garon ne Naten Finale .  http://en.wikipedia.org/wiki/Italy_i...g_Contest_2014

 7. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,379

  Pėr: Eurovision Song Contest 2014

  Muajt kaluan dhe te gjitha shtetet pjesmarrese perzgjodhen kenget dhe I paraqiten me videoklipe gjate kesaj kohe .

  Edhe 3 dite dhe gara fillon !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 03-05-2014 mė 10:35

 8. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,379

  Pėr: Eurovision Song Contest 2014

  Tashmė janė kryer provat pėrfundimtare pėr performancėn e Hersi Matmujės nė “Eurosong 2014”.

  Kėngėtarja pėrfaqėson Shqipėrinė nė edicionin e sivjetmė tė Eurovisionit qė zhvillohet nė Kopenhagė tė Danimarkės, me kėngėn “One Night's Anger” qė ėshtė versioni anglisht i kėngės “Zemėrimi i njė nate”, me tė cilėn ajo fitoi edicionin e 52-tė tė Festivalit nė RTSH.

  “Kjo ėshtė prova ime e dytė dhe ndihem e sigurt, ēdo do tė shkojė mirė”, ėshtė shprehur Hersi pak para provės sė saj tė dytė dhe tė fundit, nė prag tė netėve finale tė Festivalit Evropian. Menjėherė mė pas, performanca vokale e Hersit ėshtė cilėsuar si e shkėlqyer.

  Po ashtu, janė zbuluar edhe veshjet e ekipit shqiptar qė do tė na pėrfaqėsojė nė Eurovision, ku mbizotėron ngjyra e argjendtė. Gjatė performancės sė saj, Hersi do tė jetė e ngjitur nė njė piedestal, do shoqėrohet nė ekranin e madh nga njė qiell me re dhe efekte tymi. /BW/Telegrafi/

  http://time.ikub.al/3805554cd1/5cd3c...ng-Video-.aspx

 9. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,379

  Pėr: Eurovision Song Contest 2014

  VIDEO NGA PROVAT GJENERALE :


 10. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,379

  Pėr: Eurovision Song Contest 2014


 11. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,379

  Pėr: Eurovision Song Contest 2014

  Hersi zbulon detaje nga prezantimi ne Eurosong 2014

  Materiali ne linkun ne vijim :

  http://www.panorama.com.al/2014/05/0...s-ne-eurosong/

 12. #11

  Pėr: Eurovision Song Contest 2014

  Hersi ka ze te mire dhe kete e tregoi qe ne interpretimin live kendoi po aq mire sa versioni i studios...Suksese!

  Nga ato qe kam degjuar per kete vit, me ka pelqyer kenga perfaqsuese e Gjermanise...

  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 13. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar shigjeta pėr postimin:


 14. #12
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Anėtarėsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,033

  Pėr: Eurovision Song Contest 2014

  Citim Postuar mė parė nga sirena_adria Lexo Postimin
  VIDEO NGA PROVAT GJENERALE :

  Nuk ka shans per finale...

 15. #13
  i/e regjistruar Maska e Shkenca
  Anėtarėsuar
  29-09-2012
  Mosha
  40
  Postime
  1,424

  Pėr: Eurovision Song Contest 2014

  Kemi kenge shume me te bukura dhe nuk e di c'ndodh me Shqiperine, kenga fituese nuk eshte kenga me e mire, ne festival kishte kenge edhe shume me te mira dhe u zgjodh Hersi!!!
  Kenga ishte pa melodi dhe pa ritem...nje kenge e fjetur...shqiponja ne shpine dhe kenga ne anglisht...pfff...te pakten te kishte kenduar ne gjuhen shqipe...
  ೋღ♥ღೋ ══════════C6H12O6═════════ೋღ♥ღೋ

 16. #14
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,676

  Pėr: Eurovision Song Contest 2014

  Si nuk nxorem nje kenge te sakte! Vetem qurravitje pa lidhje.
  Feelings change - memories don't.

 17. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-05-2008
  Postime
  3,745

  Pėr: Eurovision Song Contest 2014

  I vetmi prezantim i denje ishte i Anjeza Shahinit ,te tjerat "kape njonen mshoj tjetres"
  There is a special place in hell for women who don't help other women.
  Madeleine Albright

 18. #16
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,485

  Pėr: Eurovision Song Contest 2014

  I degjova kenget qe keni postuar dhe u cudita pse te tere konkurentet kendojne ne anglisht?

  Per mua , kenga me te cilen duhet tu perfaqesonte Shqiperia, eshte:  Tamam kenge shqiptare. Tere ritem e pasion.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 19. #17
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,656

  Pėr: Eurovision Song Contest 2014

  Eshte krim te clikosh ne ate kenge/link me siper. Duhet t'u vrasi ndergjegja sa here klikoni!!! ( per lalin e kisha) Kenga qe morem pjese eshte pathetic.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga PINK : 07-05-2014 mė 09:19
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 20. #18
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,485

  Pėr: Eurovision Song Contest 2014

  Nuk te pelqen kenga lali shpirt, lali xhan,,,Pink?

  E kam seriozisht pyetjen.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 21. #19
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,656

  Pėr: Eurovision Song Contest 2014

  Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON Lexo Postimin
  Nuk te pelqen kenga lali shpirt, lali xhan,,,Pink?

  E kam seriozisht pyetjen.
  E ke ti seriozisht, po ste marr dot seriozisht - lali?!! do sherr Kora?!!
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 22. #20
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,485

  Pėr: Eurovision Song Contest 2014

  Une ne fakt, s'bej sherr me ty, se s'fitoj dot.

  Seriozisht e kam. Sepse duke patur parasysh nivelin e muzikes ne Shqiperi dhe te vendeve rrotull, c'te keqe ka ajo kenge? Duhet pak koreografi , edhe ate cunin qe kendon te ka lali shpirt, ta veshin nje cike si Aladini, edhe ate gocen ta mbulojne pak edhe fiton cmim. Mbase jo te parin, se edhe ajo gjermanja kishte ze, por qe do te fitonte, do fitonte me siguri. Nuk ka nevoje te mbahemi me shume se c'jemi ne 2014. Ate muzike degjon populli atje, me ate duhet te perfaqesohet. Ky eshte vertet mendimi im. Shih ate bjellorusin c'ben.
  Where does a thought go when it's forgotten?

Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •