Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 31 prej 31
  1. #21
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Për: A kanë politikanët tanë dashnore?

    Citim Postuar më parë nga ane Lexo Postimin
    E fillove mire kete postim por ne fund e menderose ..pse ti mendon qe ateistet/agnostiket nuk kane moral ?
    Ne fakt njerezit me te ndershem e me te moralshem nga ata qe njoh jane agnostik ,ateist apo deist dhe me te pamoralshmit e me jo te ndershem jane ata qe mbajne veten per fetar ..bile sa me fetar aq me i lig .
    Nese e vie ateizmin ne praktike njeriu duhet te jetoje ashtu sic kenaqet. Nese kenaqet duke pasur nje dashnore e duke tradhetuar gruan atehere ai nuk ka asnje arsye perse te mos kete dashnore. Nese i konvenon per te vjedhur dhe per t'i ikur tatimit atehere ai duhet te vjedhe e t'i ike tatimit. Nese i konvenon qe te mashtroje e te genjeje nuk ka asnje arsye morale qe te mos genjeje e te mashtroje, morali vie nga besimi ne Perendine. Ke 2 lloje ateistesh, 1 lloj qe e praktikojne ateizmin dhe lloji tjeter qe mundohet te mos praktikoje ateizmin. Po eshte e mundur qe ka ateiste te moralshem, sepse edhe ateistet jane te krijuar ne imazhin e Perendise, kane ndergjegje, dallojne te miren prej te keqes, kur bejne dicka keq dasht e pa dasht te bren ndergjegja dhe mundohet te mos e perserite.

    Ofroje nje argument se perse politikanet tane nuk duhet te tradhetojne gruan e te kene dashnore. Nese ia thua cfaredo argumenti nje politikani ateist qe nuk duhet te kete dashnore ai sigurisht vetem do te tallet me ty. Une kam shoke myslimane, te krishtere, por edhe ateiste qe jane njerez te ndershem. Une njoh ateiste qe bejne gjera imorale, ne mundesine e pare ta tradheton gruan, por njoh edhe myslimane qe bejne gjera imorale, te genjen sy me sy, mundohet me ta lshu, njoh edhe te krishtere tradicionale qe i bejne te njejtat gjera qe i bejne keta ateiste dhe keta myslimane. Njeriu nuk behet i keq vetem se beson ne Zot, pasi nuk ka asnje urdherese ne Bibel qe na thirr te behemi njerez te keqinje.

  2. #22
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-12-2003
    Vendndodhja
    Tiron
    Postime
    979

    Për: A kanë politikanët tanë dashnore?

    Citim Postuar më parë nga mesia4ever Lexo Postimin
    pasi nuk ka asnje urdherese ne Bibel qe na thirr te behemi njerez te keqinje.
    Bibla; 2 i Mbreterve.6:29
    Kështu e gatuam djalin tim dhe e hëngrëm. Të nesërmen i thashë: "Më jep djalin tënd që ta hamë". Por ajo e fshehu djalin e saj".

  3. #23
    Updating.... Maska e Wordless
    Anëtarësuar
    19-06-2002
    Vendndodhja
    Undercover
    Postime
    3,154

    Për: A kanë politikanët tanë dashnore?

    Titulli i temës duhet ndryshuar. Sot kemi më shumë politikane se politikanë dhe rrjedhimisht titulli duhet të jetë : A kanë dashnor politikanet tona ?
    Ky shtet është ky që është sepse qytetarët tanë janë këta që janë !

  4. #24
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Për: A kanë politikanët tanë dashnore?

    Citim Postuar më parë nga Sayan2003 Lexo Postimin
    Bibla; 2 i Mbreterve.6:29
    Kështu e gatuam djalin tim dhe e hëngrëm. Të nesërmen i thashë: "Më jep djalin tënd që ta hamë". Por ajo e fshehu djalin e saj".
    Kjo s'eshte urdherese e Bibles, ketu regjistrohet nje mekat qe ka bere nje grua...

  5. #25
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-12-2003
    Vendndodhja
    Tiron
    Postime
    979

    Për: A kanë politikanët tanë dashnore?

    Citim Postuar më parë nga mesia4ever Lexo Postimin
    Kjo s'eshte urdherese e Bibles, ketu regjistrohet nje mekat qe ka bere nje grua...
    Bibla

    Deuteronomy 22:20-21

    Por në qoftë se vërtetohet fakti dhe tek e reja nuk janë gjetur shenjat e virgjërisë,21atëherë do ta nxjerrin të renë te pragu i shtëpisë së babait të saj dhe njerëzit e qytetit të saj do ta vrasin me gurë, dhe ajo ka për të vdekur, sepse ka kryer një vepër të turpshme në Izrael, duke u bërë kurvë në shtëpinë e atit të saj. Kështu do të shkulësh të keqen nga gjiri juaj.

  6. #26
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    21-10-2012
    Postime
    98

    Për: A kanë politikanët tanë dashnore?

    muslimoni tamom,thot i hoxh katuni,nuk o se perto me u fal e me bo ibadet po ka hall se a i pranohet ibadeti

  7. #27
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    21-10-2012
    Postime
    98

    Për: A kanë politikanët tanë dashnore?

    po si mun pranohet ibadeti?...duke u perpjek se pari,e masnaj duke shpresu se s kemi borxh njoni tjetrit e masnaj s kemi per aq sa dime,borxh para t modhit Zot!!!!!!!!

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e xhori
    Anëtarësuar
    25-12-2006
    Vendndodhja
    MARCHE
    Postime
    1,518

    Për: A kanë politikanët tanë dashnore?

    o talebana. shkruani ne lidhje me titullin e temes, se na keni car k... me kete fene
    jeshét prèmè ne aliarèm
    jeshèm more jeshèm
    po drita skeshèm

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e Hotlani
    Anëtarësuar
    22-11-2012
    Postime
    273

    Për: A kanë politikanët tanë dashnore?

    Fatkeqsisht shume njerez ka qe e keqperdorin poziten.
    Kultura,sjellja edukata,arsimi e bëjnë njeriun të vlefshëm!!!!

  10. #30
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Për: A kanë politikanët tanë dashnore?

    Citim Postuar më parë nga Sayan2003 Lexo Postimin
    Bibla

    Deuteronomy 22:20-21

    Por në qoftë se vërtetohet fakti dhe tek e reja nuk janë gjetur shenjat e virgjërisë,21atëherë do ta nxjerrin të renë te pragu i shtëpisë së babait të saj dhe njerëzit e qytetit të saj do ta vrasin me gurë, dhe ajo ka për të vdekur, sepse ka kryer një vepër të turpshme në Izrael, duke u bërë kurvë në shtëpinë e atit të saj. Kështu do të shkulësh të keqen nga gjiri juaj.
    Izraeli ishte shtet Teokratik. Shumica ne ate kohe ishte pagane dhe nuk kishin kurrfare kodi moral. Pse a po te duket mire qe sot vajza te beje seks me 50 frajera. Shiko ne perendim, vajza 14 vjet ka frajer. Vajza 16 vjecare te qet foto gjysme cullak ne Facebook dhe njerezit 40 vjecar komentojne se sa seksi duket.... Keto ligje u dhane qe te tregohet se cfare eshte mekati. Me ta leju ateistet dhe myslimanet thone se 'Bibla shume liber i keq sespe po e lejojka kete gje', me ta ndalu thojne 'keq sepse Bibla po e ndalojka imoralitetin'. Ska njeri qe ju kupton juve. Por keto ligje ishin te perkohshme, pra vetem per nje kohe dhe vetem per popullin e Izraelit. Te i kritikoje keto vargje nje ateist hajde hahet disi, te i kritikoje nje mysliman kjo ska kurrfare logjike sepse myslimanet besojne se Perendia ka dhene ndalesa e ligje.

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e Jetmiraaa
    Anëtarësuar
    03-11-2023
    Vendndodhja
    Tokë
    Postime
    790

    Për: A kanë politikanët tanë dashnore?

    Dashnore kanë shefat e komisariatit e të burgjeve :P
    E jo më politikanët.
    Çfarë është ajo fjalë.

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Fjalët Kyçe për Temën

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •