Close

Rezultati i Sondazhit: Cilėt janė dy kombėtaret qė do t'a kalojnė grupin?

Votues
21. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Spanjė

  13 61.90%
 • Hollandė

  18 85.71%
 • Kili

  6 28.57%
 • Australia

  0 0%
Sondazh me disa zgjedhje
Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 96 prej 96
 1. #81
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime

  Pėr: GRUPI B: Spanjė, Hollandė, Kili, Australia

  Po mire,pse do luhen ndeshjet e Grupit B perpara ndeshjeve te Grupit A ? Qe te programoje Brazili menyren se si do shkoje ndeshja e ?

  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 2. #82
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime

  Pėr: GRUPI B: Spanjė, Hollandė, Kili, Australia

  Hollanda deri tani ka bere ndeshje qe kane dhene jo vetem rezultate suprize por edhe besim ne vetevete ne lojen grup te skuadres. Nje pretendente e forte bashke me Francen per finalen.

  Kupen dihet kush do e marri..... Gjermania
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 3. #83
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Anėtarėsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,523
  Faleminderit
  3
  50 falenderime nė 45 postime

  Pėr: GRUPI B: Spanjė, Hollandė, Kili, Australia

  Citim Postuar mė parė nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
  Po mire,pse do luhen ndeshjet e Grupit B perpara ndeshjeve te Grupit A ? Qe te programoje Brazili menyren se si do shkoje ndeshja e ?

  Cfare pyetje ben dhe ti................
  Van gaal e tha hapur ne konference shtypi qe keto truke nuk me pelqejne.brazili dhe franca luajne gjuthnje ne oren 6 lokale dhe jo ne 13:30 te duket rastesi kjo.
  MOS I NDY TEMAT no name

 4. #84
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime nė 44 postime

  Pėr: GRUPI B: Spanjė, Hollandė, Kili, Australia

  Citim Postuar mė parė nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
  Po mire,pse do luhen ndeshjet e Grupit B perpara ndeshjeve te Grupit A ? Qe te programoje Brazili menyren se si do shkoje ndeshja e ?

  ti ndoshta e thu me te qeshur
  po une se kuptoj vertet pse ndodh kjo?
  JO SEKS PARA MARTESE

 5. #85
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime nė 95 postime

  Pėr: GRUPI B: Spanjė, Hollandė, Kili, Australia

  Citim Postuar mė parė nga goldian Lexo Postimin
  ti ndoshta e thu me te qeshur
  po une se kuptoj vertet pse ndodh kjo?
  Sepse Brazilit i konvenon te luaj ne oren 17:00 se sa ne oren 14:00 (sipas kohes se tyre) dhe kjo tregon se eshte i favorizuar.

  Logjikisht ndeshjet duhet te zhvilloheshin sipas radhitjes se grupeve: Grupi A :18:00 Grupi B: 21:00

  Ne kete grup, pra Grupin B, cdo gje tashme dihet Holanda dhe Kili shkuan me tutje.
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 6. #86
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime nė 129 postime

  Pėr: GRUPI B: Spanjė, Hollandė, Kili, Australia  Scolari reagon mbas deklarates se Van Gaal : " Disa njerez bejne deklarata qe Brazili i zgjedh kundershtaret ne fazen tjeter.Komente te tilla jane budallalleqe,viejne nga njerez te lig dhe intacor.Ne luajme per te kaluar fazen, ndersa FIFA e ka caktuar Orarin dhe kohen e ndeshjeve e jo ne ..."
  " Njerezit qe i potencojne keto gjera jane budallenj dashakeqas ..."

  Ashtuu Scolari,perplasja psikopatit Va Gaal direkt ne ftyre,se te gjithe futbollistet qe i ka trajnuar mendojne te njejten gje - psiko dhe neurotik i llojit te vecante...!
  Rri qetė dhe fol Shqip !

 7. #87
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Anėtarėsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,523
  Faleminderit
  3
  50 falenderime nė 45 postime

  Pėr: GRUPI B: Spanjė, Hollandė, Kili, Australia

  Citim Postuar mė parė nga semiku Lexo Postimin

  Ashtuu Scolari,perplasja psikopatit Va Gaal direkt ne ftyre,se te gjithe futbollistet qe i ka trajnuar mendojne te njejten gje - psiko dhe neurotik i llojit te vecante...!
  Cfare ti perplase ne fytyre o Semik faktin qe eshte i favorizuar me orarin e ndeshjeve.Brazili ben pjese ne grupin A dhe si i tille duhet ti zhvilloje ndeshjet para grupit B dhe jo e kunderta.Pse brazili duhet te zhvilloje te tre ndeshjet e grupit ne oren 21:00 Europiane dhe jo me 18:00 pra me 13:30 lokale.Keto jane fakte dhe jo pallavra Scolareske.Scolari eshte po ai hipokrit qe tha se penalltia kunder Kroacise ishte e rregullt,po ashtu mbas ndeshjes me Meksiken u shpreh arbitri nuk na akordoi penallti ne fund te lojes (simulimi i Marcelo) ndersa per nderhyrjen e T.Silva nga mbrapa dhe shume e ashper (karton i kuq) u shpreh se arbitri veproi drejt duke akorduar karton te verdhe.Ky eshte psikopat dhe jo ai qe i thote gjerat sic i sheh duke vene ne dukje dhe faktet.
  MOS I NDY TEMAT no name

 8. #88
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime nė 129 postime

  Pėr: GRUPI B: Spanjė, Hollandė, Kili, Australia

  Aha,nejse ... Sa eshte psikopat Van Gaal do ta shohin futbollistet e Man.Utd ne vijim.
  Ju referova Scolarit dhe fjaleve "inatcor","Budalla dashakeqas","i lig",... mire ja beri,sepse asnje futbollist qe e ka trajnuar Van Gaal deri me tani, nuk ka guxuar as ta shoh ne fetyre e lere me t`ja kthej fjalen per maltretimin qe i ben futbollisteve te vet.
  Van Gaal eshte neurotik dhe me temperament te nje psikoje,... Van Gaal eshte nje gjeni por edhe nje psikopat,kete ta thote cdo futbollist qe ka pasur pune me te.

  FIFA Brazilit i ka mundesuar te kalkuloje - variantet ishin Kili apo Holanda.Pse te takohen heret dy ekipe te medha ?
  Nese TI thua ndryshe,kush jam UNE te te kundershtoj ?!
  Rri qetė dhe fol Shqip !

 9. #89
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  Faleminderit
  20
  72 falenderime nė 57 postime

  Pėr: GRUPI B: Spanjė, Hollandė, Kili, Australia

  Semiku, po ku e njef Van Gaal-in ti, te ka trajnuar ty personalisht, apo mos te kapi kriza lali, kur u vu ne shenjester(diskutua rėndshėm, komplet pa te drejte) "pastertia" e tejskajshme e Brazizheleve??
  Nese ky, sipas radakes tate na qenka psikopat, une as qe mund ta imagjinoj se cfare do te mund te ishe ti! Po ti do kishe mundesi ta imagjinoje veten 'dikush' tjeter?Ja po te jap edhe une pak sponto: dordolec fshehur forumesh, mbase?!

 10. #90
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime nė 129 postime

  Pėr: GRUPI B: Spanjė, Hollandė, Kili, Australia

  Citim Postuar mė parė nga EXODUS Lexo Postimin
  Semiku, po ku e njef Van Gaal-in ti, te ka trajnuar ty personalisht, apo mos te kapi kriza lali, kur u vu ne shenjester(diskutua rėndshėm, komplet pa te drejte) "pastertia" e tejskajshme e Brazizheleve??
  Nese ky, sipas radakes tate na qenka psikopat, une as qe mund ta imagjinoj se cfare do te mund te ishe ti! Po ti do kishe mundesi ta imagjinoje veten 'dikush' tjeter?Ja po te jap edhe une pak sponto: dordolec fshehur forumesh, mbase?!
  Ad hominem ...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga semiku : 23-06-2014 mė 22:20
  Rri qetė dhe fol Shqip !

 11. #91
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  Faleminderit
  20
  72 falenderime nė 57 postime

  Pėr: GRUPI B: Spanjė, Hollandė, Kili, Australia

  Pleshtus Pordhemus...Llaka-tukas

  qe dmth, iku Spanja per lesh bubi me fjongo arome dallendisėse...
  Gjera qe ndodhin, pse mos ndodhin?! Van Gaal ē'pate, si te erdhi, tere ky burre ben kshu gjonash???
  Del Bosque sot, degjova kishte ngaterruar aropllanin, kishte hypur(pa dashje, kuptohet) linjen Air-Abu'Irakiana... reagimi i tij pasi kishte mberritur ne Kandahar, ishte i tille qe po u therriste disa pjestareve te Al-Kaedes emrat e lojtareve te tij: Abu Iniesta, Abu Ramos, Abu Iqmet Casillas etj

 12. #92
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime nė 58 postime

  Pėr: GRUPI B: Spanjė, Hollandė, Kili, Australia

  me erdhi keq qe nuk humbi Hollanda.

  kisha qejf ti ti ēonin me pushime jevgjit e skolarit

 13. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar drague pėr postimin:

  xfiles (24-06-2014)

 14. #93
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime

  Pėr: GRUPI B: Spanjė, Hollandė, Kili, Australia

  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
  me erdhi keq qe nuk humbi Hollanda.

  kisha qejf ti ti ēonin me pushime jevgjit e skolarit
  Ah sa bukur ke fol

 15. #94
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-12-2011
  Postime
  122
  Faleminderit
  1
  4 falenderime nė 4 postime

  Pėr: GRUPI B: Spanjė, Hollandė, Kili, Australia

  Mė pėlqejnė fitoret e Hollandės, por nuk mė pėlqen fare mėnyra e saj e lojės!
  Nuk mendoj fare se Hollanda mund tė fitojė kėtė botėror.
  Traineri hollandez me deklaratat e tij po tregon frikėn qė ka nga ndonjė trukim i mundshėm qė mund t'i kurdisin nė ndeshjet e ardhshme dhe po i bėn presjon FIFA-s qė tė ketė kujdes.
  Gjithsesi si tifoz i Hollandės, mendoj se Hollanda ėshtė mirė, kur ėshtė mirė edhe fabrika kryesore e prodhimit tė futbollistėve, Ajaksi i Amsterdamit. Kjo skuadėr nuk luan si Hollandė, por ka ndryshuar mėnyrėn e tė luajturit futboll. Arma e saj kryesore ėshtė kundėrsulmi dhe ky nuk ėshtė futbolli hollandez.

 16. #95
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Anėtarėsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,523
  Faleminderit
  3
  50 falenderime nė 45 postime

  Pėr: GRUPI B: Spanjė, Hollandė, Kili, Australia

  semiku......Aha,nejse ... Sa eshte psikopat Van Gaal do ta shohin futbollistet e Man.Utd ne vijim.
  Ju referova Scolarit dhe fjaleve "inatcor","Budalla dashakeqas","i lig",... mire ja beri,sepse asnje futbollist qe e ka trajnuar Van Gaal deri me tani, nuk ka guxuar as ta shoh ne fetyre e lere me t`ja kthej fjalen per maltretimin qe i ben futbollisteve te vet.
  Perderisa ai eshte zgjedhur te komandoje te tjeret duhet te binden dhe jo e kunderta.

  FIFA Brazilit i ka mundesuar te kalkuloje - variantet ishin Kili apo Holanda.Pse te takohen heret dy ekipe te medha ?
  Mbi bazen e kujt rregulloreje!?
  MOS I NDY TEMAT no name

 17. #96
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  33
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: GRUPI B: Spanjė, Hollandė, Kili, Australia

  Pas perfundimit te te gjitha ndeshjeve ne Grupin B, kemi keto rezultate:  Renditja ne Grupin B eshte si me poshte:  Hollanda eshte kualifikuar e para e grupit B me pike te plota pas 3 fitoreve te arritura. Kili eshte pozicionuar i dyti i grupit. Hollanda do te perballet me vendin e dyte te Grupit A, qe eshte Meksika, ne fazen tjeter te Boterorit, ndersa Kili me vendin e pare te Grupit A, qe eshte Brazili.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga MaDaBeR : 25-06-2014 mė 15:39
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •