Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 10
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Stentori
  Anėtarėsuar
  11-01-2003
  Vendndodhja
  larg memedheut
  Mosha
  51
  Postime
  148
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime

  Exclamation Per ata qe jetojn ne Londer ???

  Te dashur forumist,

  A mundet dikush nga ju te me tregoj lidhjet e metros ( Underground) te Londres ngase diksush me tha se eshte pāksa rremuje me duhet nje keshille pra une nisem nga Brukseli me tren eurostar terminus London St-Pancras e me pas me duhet te shkoje per : Northwood Gardens
  Ilford, Essex ,
  ju kisha lut nje pershkrim te shkurter nese keni mundesi

  me nderime


  Stentori
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Stentori : 18-09-2013 mė 07:06 Arsyeja: nje presje
  Experience is the best teacher...

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Diella1
  Anėtarėsuar
  07-03-2011
  Postime
  1,162
  Faleminderit
  28
  17 falenderime nė 15 postime

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Diella1
  Anėtarėsuar
  07-03-2011
  Postime
  1,162
  Faleminderit
  28
  17 falenderime nė 15 postime

  Pėr: Per ata qe jetojn ne Londer ???

  Po t'a shpjegoj me mire, se tani kam kohe. Pikesepari, tek harta qe te dhashe me siper, kliko linjen Metropolitan Line+Central Line, qe te shohesh udhezimet dhe itinerarin.

  Kur te dalesh nga stacioni i trenit, dil dhe gjej Kings Cross St Pancrass underground station (stacioni Kings Cross i metrose). Aty blej ne bilete one way(ose si t'a duash) per ne Gants Hill. Pastaj gjej Metropolitan Line(emri i linjes se trenit) dhe merr drejtimin Underground towards Aldgate. Hip ne tren dhe zbrit ne stacionin Liverpool Street. Dil nga treni, dhe ec drejt Central Line(tjeter linje treni), ne drejtimin underground towards Hainault, qe qenka nje udhetin rreth 21 minuta e me 8 ndalesa. Ti zbrit ne Gants Hill dhe per 15 minuta ec me kembe per ne Northwood Gardens, kliko ne harte Walk to Northwood Gardens, qe te gjesh drejtimin me saktesi, dhe emrin e rrugeve qe duhet te ndjekesh.
  Gjeja me e mire qe mund te besh, eshte t'a printosh itinerarin qe te dhashe nga harta, dhe ne qofte se ngec, te pyesesh ndonje njeri, qe te te ndihmoje. Gjeja tjeter qe mund te besh, eshte te marresh taksi, qe mund te te kushtoje rreth 40£, eshte shume shtrenjt, por po s'e pate problem, i bie shkurt dhe e ben. Kaq ishte, shpresoj te te kem ndihmuar sadopak.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Stentori
  Anėtarėsuar
  11-01-2003
  Vendndodhja
  larg memedheut
  Mosha
  51
  Postime
  148
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime

  Pėr: Per ata qe jetojn ne Londer ???

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Te faliminderoj shum shum , me ke dhene nje udhezim perfekt ....


  thnx

  stentori
  Experience is the best teacher...

 5. #5
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Anėtarėsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,638
  Faleminderit
  12
  68 falenderime nė 54 postime

  Pėr: Per ata qe jetojn ne Londer ???

  me e thjeshte do jet..shiko nese treni eurostar ndalon ne stacionin e stratfordit..nese jo ai ndalon ne stacionin e fundit ne st pancras..pasi te besh kontrollin ne dogane del ne siperfaqe dhe diku pas 100m ke stacionin underground king cross..linja me e lehte per ty eshte Jubile line drejtimi per ne stratford..ne stacionin e fundit qe eshte stratfordi merr linjen central line drejtimi eping ose hainault..ndalon ne gants hill..15 minuta ne kembe vete te adresa qe ke kerkuar..

  jubile line eshte me e thjeshte se metropolitani..prandaj po ta keshilloj kete linje..gjithsesi duhet edhe te pyesesh punonjesit e metrove..
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Stentori
  Anėtarėsuar
  11-01-2003
  Vendndodhja
  larg memedheut
  Mosha
  51
  Postime
  148
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime

  Pėr: Per ata qe jetojn ne Londer ???

  Citim Postuar mė parė nga _MALSORI_ Lexo Postimin
  me e thjeshte do jet..shiko nese treni eurostar ndalon ne stacionin e stratfordit..nese jo ai ndalon ne stacionin e fundit ne st pancras..pasi te besh kontrollin ne dogane del ne siperfaqe dhe diku pas 100m ke stacionin underground king cross..linja me e lehte per ty eshte Jubile line drejtimi per ne stratford..ne stacionin e fundit qe eshte stratfordi merr linjen central line drejtimi eping ose hainault..ndalon ne gants hill..15 minuta ne kembe vete te adresa qe ke kerkuar..

  jubile line eshte me e thjeshte se metropolitani..prandaj po ta keshilloj kete linje..gjithsesi duhet edhe te pyesesh punonjesit e metrove..
  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Malsori ,

  Te faliminderoj shum shum .Kam dhe nje pyetje extra .. sa me kushton me taxi deri ne Essex, kam valixhe dhe do te doja sa me shpejt te iku ne adresen e duhur


  faliminderit
  Experience is the best teacher...

 7. #7
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Anėtarėsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,638
  Faleminderit
  12
  68 falenderime nė 54 postime

  Pėr: Per ata qe jetojn ne Londer ???

  midis 30-50 pound angleze..nese ke valixhe eshte me mire me taksi pasi me trena eshte katastrofe..ka shume pasagjer sa ta marrin frymen..pastaj a ke njeri qe te pret ne londer apo vjen keshtu si ne dasem..po pate njeri tendin ai mund te organizoje transportin tend..
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Stentori
  Anėtarėsuar
  11-01-2003
  Vendndodhja
  larg memedheut
  Mosha
  51
  Postime
  148
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime

  Pėr: Per ata qe jetojn ne Londer ???

  Citim Postuar mė parė nga _MALSORI_ Lexo Postimin
  midis 30-50 pound angleze..nese ke valixhe eshte me mire me taksi pasi me trena eshte katastrofe..ka shume pasagjer sa ta marrin frymen..pastaj a ke njeri qe te pret ne londer apo vjen keshtu si ne dasem..po pate njeri tendin ai mund te organizoje transportin tend..


  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Malesori,

  Te faliminderoj shum per informatat ,une e kam te rezrvuar vendebanimin ngase shkolla qe beje per disa jave ne Londer i ka bere te gjitha pergatitjet e duhura.Pronari me lajmroj se nuk munet te dal te me mer sepse ka ca pune por me tha ai mere nje taxxi e ke me leht ...


  P.S

  Malesori do te doja te te qeras me nje kafe me dukesh i sinqert , po pate kohe me shkruaj dhe do te doja te te takoj


  me nderime

  Stentori
  Experience is the best teacher...

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Stentori
  Anėtarėsuar
  11-01-2003
  Vendndodhja
  larg memedheut
  Mosha
  51
  Postime
  148
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime

  Pėr: Per ata qe jetojn ne Londer ???

  A mund te me thot njeri ne cilen pjese te Londres rrin shqiptaret ???ndonje adres klubi apo lokali, mka mar malli te takoj shqiptar.

  Nuk kam nevoje per asgje perpos shqip te flas live me dike ...

  me respekt

  stentori
  Experience is the best teacher...

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Leo_uk
  Anėtarėsuar
  17-08-2009
  Postime
  159
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Wink Pėr: Per ata qe jetojn ne Londer ???

  shiko ku jane lavazhot e makinave aty i ke..
  I want to know God's thoughts...the rest are details.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •