Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 33
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e dorjan hyseni
  Anėtarėsuar
  18-03-2012
  Vendndodhja
  brooklyn
  Mosha
  31
  Postime
  74

  Exclamation Martes??!! Per interes ?!!!

  femrat ose meshkujt qe martohen me partnerin-en per te mira materiale? I paragjykoni?!

 2. #2
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,308

  Pėr: Martes??!! Per interes ?!!!

  Njerez jemi, edhe paragjykojme. Je martuar me ndonje amerikane ti?

 3. #3
  1.2.3...I
  Anėtarėsuar
  10-09-2005
  Postime
  1,967

  Pėr: Martes??!! Per interes ?!!!

  Citim Postuar mė parė nga dorjan hyseni Lexo Postimin
  femrat ose meshkujt qe martohen me partnerin-en per te mira materiale? I paragjykoni?!
  I vetmi person qe do kete 'luksin' per te paragjykuar gjere e gjate do jete personi ne fjale.....ai/ajo do ballafaqohet me ditet e shkurta dhe netet e gjata, jo ne

 4. #4
  Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
  Anėtarėsuar
  22-03-2012
  Postime
  3,360

  Pėr: Martes??!! Per interes ?!!!

  .....ah nuk paragjykoi askend, thjesht ne jemi ata qe jemi dhe jo me shume. Pa dyshim qe martesa te tilla egzistoin, ka njerez qe munden te bejne nje jete te tille, qe per mua munde te quhet si te doje vetem jete jo.

 5. #5
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Anėtarėsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,638

  Pėr: Martes??!! Per interes ?!!!

  Citim Postuar mė parė nga dorjan hyseni Lexo Postimin
  femrat ose meshkujt qe martohen me partnerin-en per te mira materiale? I paragjykoni?!
  po ku ka martese pa interes o njeri..sot mbi 95% e martesave behen ne baze te interesit..ke pa dike te te pune ne dore te thate..une jo..po pate xhepin bosh valla as nena e as babai nuk te duan ..e jo me femrat apo meshkujt e botes..po e pate plot edhe bi.qen ta lepijne..

  e di cka i tha nena se bijes o dorjan..te ka ardhe koha per martese bija ime dhe tash fillo e verja syrin ndonje businessman-i apo ndonje pasaniku..uh nene ja ktheu e bija po ku mbeti dashuria..ah moj e trashe dashurine e shpiken komunistet me na q. pa pare...

  jeta eshte interes..provoje ti thuash nje femre se nuk ke kurgja ne xhep dhe shihe cfare pergjigje do marresh..
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,682

  Pėr: Martes??!! Per interes ?!!!

  Nuk ka martese pa njefare interesi. Njeriu zgjedh partnerin/-en nga paraqitja, gjendja ekonomike, statusi social, etj. Thjesht zgjedhim te dashurojne personat qe permbushin nevojat, deshirat tona.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mia@ : 12-09-2013 mė 13:03
  Feelings change - memories don't.

 7. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar mia@ pėr postimin:

  Xhenet.M.S. (13-09-2013)

 8. #7
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  38
  Postime
  4,227

  Pėr: Martes??!! Per interes ?!!!

  Njerezit gjithmone do flasin, por nese je ne nje lidhje me nje individ per te cilin/cilen nuk ke dashuri atehere demi me i madh nuk eshte paragjykimi por vuajtja shpirterore. Personalisht nuk e imagjinoj dot, por kam degjuar per disa qe kane shkuar ose ne divorce ose kane shkatrruar jeten.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga loneeagle : 12-09-2013 mė 13:36
  I LOVE GOD

  j&g

 9. #8
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,682

  Pėr: Martes??!! Per interes ?!!!

  Lonee, edhe ata qe nisen pa interesin material mund te perfundojne ne divorce, pikerisht nga mungesa e anes materiale.
  Feelings change - memories don't.

 10. #9
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  38
  Postime
  4,227

  Pėr: Martes??!! Per interes ?!!!

  Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
  Lonee, edhe ata qe nisen pa interesin material mund te perfundojne ne divorce, pikerisht nga mungesa e anes materiale.
  As e ve ne dyshim, por nje lidhje pa dashuri edhe ndjenja, thjesht interes, probabiliteti qe kjo martese te mbijetoj ose cifti te jete i lumtur eshte pothuajse 0. Ndoshta edhe jam gabim, por nuk e imagjinoj dot nje lidhje te tille. Njoh disa cifte ketu qe u martuan thjesht per dokumentat, pa e njohur partnerin fare erdhen nga Shqiperia. Shumica kane perfunduar jashtezakonisht shume keq.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga loneeagle : 12-09-2013 mė 13:20
  I LOVE GOD

  j&g

 11. #10
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,682

  Pėr: Martes??!! Per interes ?!!!

  Normal pa kurrfare dashurie nuk ja vlen. Do paragjykohesh per nje fare kohe, por problemi me i madh eshte qe tere jeten do jesh ti qe do e vuash palumturine cdo dite te jetes.
  Feelings change - memories don't.

 12. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar mia@ pėr postimin:

  dorjan hyseni (12-09-2013)

 13. #11
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380

  Pėr: Martes??!! Per interes ?!!!

  Dorjano,

  Martesa eshte fat thone.

  Te te gjitha llojet, si me dashni, si padashni. Si me interes, si pa mirmengjes. Kane dale edhe te mira, sic edhe kan dale 1tum.

  Mos e tirr shume, robi martohet edhe nga halli.

  Ronci, mos marresh gru qe te caj veshet gjithe diten dhe naten.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 14. #12
  i/e regjistruar Maska e dorjan hyseni
  Anėtarėsuar
  18-03-2012
  Vendndodhja
  brooklyn
  Mosha
  31
  Postime
  74

  Pėr: Martes??!! Per interes ?!!!

  Citim Postuar mė parė nga Mistrec_ēun Lexo Postimin
  Njerez jemi, edhe paragjykojme. Je martuar me ndonje amerikane ti?
  JO aspak, jo se nuk e kam menduar ,por thjesht i tutem fjaleve pas marteses !!

 15. #13
  i/e regjistruar Maska e dorjan hyseni
  Anėtarėsuar
  18-03-2012
  Vendndodhja
  brooklyn
  Mosha
  31
  Postime
  74

  Pėr: Martes??!! Per interes ?!!!

  Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
  Dorjano,

  Martesa eshte fat thone.

  Te te gjitha llojet, si me dashni, si padashni. Si me interes, si pa mirmengjes. Kane dale edhe te mira, sic edhe kan dale 1tum.


  Mos e tirr shume, robi martohet edhe nga halli.

  Ronci, mos marresh gru qe te caj veshet gjithe diten dhe naten.
  o xhuxhumaku ,tamom sic thu ti esht mer daj, po ka i an , un duhet me bo naj gjo per letra, tashi kom ra ne hall tmodh se ene me u dashuru(qe sma merr menja po hajt) me naj ni qe osh ktu ,do me thojn ni ky e mori per letra ,, coje ka ta cosh pun TUMI osht,,

 16. #14
  i/e regjistruar Maska e dorjan hyseni
  Anėtarėsuar
  18-03-2012
  Vendndodhja
  brooklyn
  Mosha
  31
  Postime
  74

  Pėr: Martes??!! Per interes ?!!!

  MALSORO
  JAM pjeserisht dakort me ty ,pervec se dhe NENA DHE BABAI TE DUN PER INTERES, nese e bejn te duket nje gje e till esht sepse interesi jot do jet dyfish i prinderve te tuj,,

 17. #15
  i/e regjistruar Maska e dorjan hyseni
  Anėtarėsuar
  18-03-2012
  Vendndodhja
  brooklyn
  Mosha
  31
  Postime
  74

  Pėr: Martes??!! Per interes ?!!!

  Citim Postuar mė parė nga zANė Lexo Postimin
  I vetmi person qe do kete 'luksin' per te paragjykuar gjere e gjate do jete personi ne fjale.....ai/ajo do ballafaqohet me ditet e shkurta dhe netet e gjata, jo ne
  zane, dmth duhet te pres dhe nja 7-8 vjet qe ta marr pgj e ktij "problemi"

 18. #16
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,308

  Pėr: Martes??!! Per interes ?!!!

  Citim Postuar mė parė nga Mistrec_ēun Lexo Postimin
  Njerez jemi, edhe paragjykojme. Je martuar me ndonje amerikane ti?
  Citim Postuar mė parė nga dorjan hyseni Lexo Postimin
  o xhuxhumaku ,tamom sic thu ti esht mer daj, po ka i an , un duhet me bo naj gjo per letra, tashi kom ra ne hall tmodh se ene me u dashuru(qe sma merr menja po hajt) me naj ni qe osh ktu ,do me thojn ni ky e mori per letra ,, coje ka ta cosh pun TUMI osht,,
  do thoja do te martohesh me amerikane
  sikur ta dija qe kishte te bente me dokumenta.

  sikur e kam lexuar kete teme ose te ngjajshme

  Po ti gjej nje, cte behet vone ty cfare mendoj une per ty nese martohesh me nje te huaj vetem per dokumentat.

  Mendims shume te ulet kam

 19. #17
  i/e regjistruar Maska e dorjan hyseni
  Anėtarėsuar
  18-03-2012
  Vendndodhja
  brooklyn
  Mosha
  31
  Postime
  74

  Pėr: Martes??!! Per interes ?!!!

  Citim Postuar mė parė nga Mistrec_ēun Lexo Postimin
  do thoja do te martohesh me amerikane
  sikur ta dija qe kishte te bente me dokumenta.

  sikur e kam lexuar kete teme ose te ngjajshme

  Po ti gjej nje, cte behet vone ty cfare mendoj une per ty nese martohesh me nje te huaj vetem per dokumentat.

  Mendims shume te ulet kam
  ti mir e ke ,,po duhet te rri 3 vjet me qe te fitoj greencard,, po sikur gjat ketyre tre viteve un te gjej "fatin e jetes" dhe ajo te ket dokumenta?!!!!
  shume veshtir per tu zgjidhur,,,

 20. #18
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,308

  Pėr: Martes??!! Per interes ?!!!

  Citim Postuar mė parė nga dorjan hyseni Lexo Postimin
  ti mir e ke ,,po duhet te rri 3 vjet me qe te fitoj greencard,, po sikur gjat ketyre tre viteve un te gjej "fatin e jetes" dhe ajo te ket dokumenta?!!!!
  shume veshtir per tu zgjidhur,,,
  shko me fatin

 21. #19
  1.2.3...I
  Anėtarėsuar
  10-09-2005
  Postime
  1,967

  Pėr: Martes??!! Per interes ?!!!

  Citim Postuar mė parė nga dorjan hyseni Lexo Postimin
  zane, dmth duhet te pres dhe nja 7-8 vjet qe ta marr pgj e ktij "problemi"
  Ajo qe doja te thosha une eshte se njerezit 3 dite e kan,pastaj skan me kohe te mirren me ty,do kapen per ndonje thashethem dhe paragjykim tjeter,lol,keshtu qe pak rendesi ka cfare thone njerezit,para asaj se e a do te mund te durosh ti veten tende dhe situaten
  Perqendrohu te vetja jote ti,a do te mund ta duroje nje martes te till apo jo,pastaj sa i perket shoqeris shqiptare nuk e di cfare paragjykimesh pret ti,por se besoj se do kete reagime kush e di,sepse jemi te mesuar me kte fenomen qe sa e sa vite sa qe eshte bere pothuajse e zakonshme.

  O Dorjan po me gocen qe do martohesh per dokumente e di e ajo kte gje,dmth se vetem per kte do jete martesa apo jo?
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga zANė : 13-09-2013 mė 04:34

 22. #20
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,783

  Pėr: Martes??!! Per interes ?!!!

  Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
  Nuk ka martese pa njefare interesi. Njeriu zgjedh partnerin/-en nga paraqitja, gjendja ekonomike, statusi social, etj. Thjesht zgjedhim te dashurojne personat qe permbushin nevojat, deshirat tona.
  Jam dakort me Mia@
  Nese kjo i bije martes me interes ... Hmmm atehere nuk paragjykoj askend sepse edhe une futem ne kete list.
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •