Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 47
 1. #21

  Pėr: kurrani

  Citim Postuar mė parė nga rajana2512 Lexo Postimin
  Kam zen me e lexu kurranin elhamdulilah a ban edhe mme e lexu vet pa deni person ci sesht prezent a esht gjynah nese e lexoj edhe vet ? Edhe nese bej gabime !
  Citim Postuar mė parė nga rajana2512 Lexo Postimin
  Selam.. kam ni pyetje Me cellen dove falet tespii namazi allahu ju shperbleft me xhehnet
  Mos shpenzo kohe me kuranin po shpenzoje qe te mesosh me mire gjuhen shqipe.

 2. #22

  Pėr: kurrani

  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  Mos shpenzo kohe me kuranin po shpenzoje qe te mesosh me mire gjuhen shqipe.
  SubhanAllah, kjo vajza shume mire ka shkruar ne dialektin e saj.

 3. #23
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,927

  Pėr: kurrani

  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  Mos shpenzo kohe me kuranin po shpenzoje qe te mesosh me mire gjuhen shqipe.
  Nuk e kuptoj pjesmarrjen tende se fundmi me postime pa lidhje ne nenforumin musliman? Nuk te kam pare ti fusesh hundet ne forumet e krishtera por vjen ne nenforumin musliman dhe i tregon muslimaneve se c'duhet te lexojne e c'fare jo? Dikur para disa diteve kercenove se nuk lejohet pjesmarrja e besimtareve ne nenforumin e ateisteve nderkohe qe ketu je bere muslimani me i devotshem i forumit.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 4. #24

  Pėr: Pyetje - Ju pergjigjet Hoxhe Shefqet Krasniqi.

  Une marr pjese kudo. Sjam si antaret e thjeshte. Nje smod nuk FUT HUNDET po kontrollon gjithe forumin. Po se dije, mesoje tani

 5. #25
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,927

  Pėr: Pyetje - Ju pergjigjet Hoxhe Shefqet Krasniqi.

  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  Une marr pjese kudo. Sjam si antaret e thjeshte. Nje smod nuk FUT HUNDET po kontrollon gjithe forumin. Po se dije, mesoje tani
  Merr pjese ore nuk po te ndalon njeri por mos bej komente bajate duke i thene muslimaneve ne nenforumin e tyre mos lexoni kuranin.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 6. #26

  Pėr: Pyetje - Ju pergjigjet Hoxhe Shefqet Krasniqi.

  Shqip flasim e shqip nuk merremi vesh. Ishte nje keshille qe te mesonte gjuhen shqipe. Mos kerko nenkuptime kur fjala eshte thene fare thjeshte.

 7. #27
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-08-2015
  Postime
  1

  Pėr: Pyetje - Ju pergjigjet Hoxhe Shefqet Krasniqi.

  Es Selamu Alejkum Hoxhe I nderuar
  Desha te pyes si mund te hiqet stresi,pra babai im po vuan nga kjo semundje si mund te hiqet.
  Allahu ju shperbleft me Xhenet

 8. #28
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Anėtarėsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  49
  Postime
  5,221

  Pėr: Pyetje - Ju pergjigjet Hoxhe Shefqet Krasniqi.

  Azem, kush te ka genjyer se "stresi" na qenka semundje?!
  Jarigas

 9. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar jarigas pėr postimin:

  bojana (26-07-2016)

 10. #29
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-05-2016
  Postime
  2

  Pėr: Pyetje - Ju pergjigjet Hoxhe Shefqet Krasniqi.

  Pershendje hoxhe , a munet me ta ba nje pytje

 11. #30
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-05-2016
  Postime
  2

  Pėr: Pyetje - Ju pergjigjet Hoxhe Shefqet Krasniqi.

  Pershendetje hoxhe ,
  dua me pyt rreth nje teme delikate ,
  ne rastin kur nje cift duhen por familja nuk i lejon qe lidhjen ta bejne hallall
  A eshte e lejueshme qe cifti te kete marredhenie intime , sepse kane kohe qe presin , por familja akm spo i pranon

 12. #31
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-07-2016
  Postime
  1

  Pėr: Pyetje - Ju pergjigjet Hoxhe Shefqet Krasniqi.

  Hoxhe i Nderuar,

  Jam vajze 19 vjeqare qe momentalisht jetoj ne SHBA. Programi im studentor ma imponoi qe te qendroj ne nje shtepi dhe besa me nje dhome me meshkuj, mirepo qe te dy jane shqiptar dhe musliman. A eshte haram Hoxhe i Nderuar?

  FALEMNDERIT,
  Zoti ju shperblefte

 13. #32
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Anėtarėsuar
  04-08-2015
  Postime
  507

  Pėr: Pyetje - Ju pergjigjet Hoxhe Shefqet Krasniqi.

  Hallall te qoft Hoxhe,

  Ketij shteti diktatorial qe shtyen popullatėn e saj nė revolte per mireqenie me te mire, nuk te bejn ty terrorist, por thjesht nje Hero te koherave moderne !

  Terroristi i vertet eshte hasha b0le me nėnen e saj, lumėn dhe motrėn hė !

 14. #33
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-08-2016
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  15

  Pėr: Pyetje - Ju pergjigjet Hoxhe Shefqet Krasniqi.

  Qy se me siguri ka jo pak shqiptare muslimane qe jane me bese e sjellje shqiptare,po ky Shefqet Krasniqi asht qoke mashkull.
  M`tha njani qe e kam farefis : qellova te nji shok ne shtepi te tij kur erdh ky Shefqet taravoli. Erdh grueja e shokut e po e pershendete e ja zgjat doren...Shefqet blloku s`ja dha doren!!
  " Nuk ma lejon besimi" ,kishte thane.
  Shkurt puna,Shefqet Krasniqi flet shqip po shpirtnisht e me kulture nuk asht shqiptar.

 15. #34
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Anėtarėsuar
  04-08-2015
  Postime
  507

  Pėr: Pyetje - Ju pergjigjet Hoxhe Shefqet Krasniqi.

  Citim Postuar mė parė nga Dardan80 Lexo Postimin
  Qy se me siguri ka jo pak shqiptare muslimane qe jane me bese e sjellje shqiptare,po ky Shefqet Krasniqi asht qoke mashkull.
  M`tha njani qe e kam farefis : qellova te nji shok ne shtepi te tij kur erdh ky Shefqet taravoli. Erdh grueja e shokut e po e pershendete e ja zgjat doren...Shefqet blloku s`ja dha doren!!
  " Nuk ma lejon besimi" ,kishte thane.
  Shkurt puna,Shefqet Krasniqi flet shqip po shpirtnisht e me kulture nuk asht shqiptar.
  M'i fol : Dilinxhi
  Mos m'i fol : S'o shqiptar

  Hyp se t'vrava
  Zbrit se t'vrava

  ... i thon kesaj pune.

 16. #35
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-08-2016
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  15

  Pėr: Pyetje - Ju pergjigjet Hoxhe Shefqet Krasniqi.

  Citim Postuar mė parė nga Evian Lexo Postimin
  M'i fol : Dilinxhi
  Mos m'i fol : S'o shqiptar

  Hyp se t'vrava
  Zbrit se t'vrava

  ... i thon kesaj pune.
  Shqip po flasim e mos i dredho fjalet.
  Sh. Krasniqi i ka shkue njerit ne shpi, qe kuptohet se kane qene njifar shoqnie (miqesie) me te zotin e shpise.
  Grueja e te zotit te shpise,sic ban cdo shqiptare normale, e pershendet e ja zgjat doren musafirit,ky s`ja zgjate doren...se s`ia lejoka besimi.
  Shqipfoles me kulture te huej ky hoxha Shefqet

 17. #36
  i/e regjistruar Maska e refet
  Anėtarėsuar
  24-04-2007
  Postime
  552

  Pėr: Prej cilės moshė duhet tė mbulohet femra - Hoxhė Shefqet Krasniqi

  Nje hoxh si shefqet krasnqi

 18. #37
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,940

  Pėr: Pyetje - Ju pergjigjet Hoxhe Shefqet Krasniqi.

  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 19. #38
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Anėtarėsuar
  04-08-2015
  Postime
  507

  Pėr: Pyetje - Ju pergjigjet Hoxhe Shefqet Krasniqi.

  Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin


  Hoxhė Shefqeti: Ma mirė me vdek vajza jote, sesa me u martuar me krishter (Video)

  22/10/2016


  Njė prind musliman pyeti hoxhė Shefqet Krasniqin, se ēka duhet tė bėjė ai, pasi qė vajza e tij ėshtė e martuar pėr njė tė krishter. Por pėrgjigjie e hoxhės nė drejtim tė pyetėsit, ka qenė e papritur dhe shumė e rėndė.

  Hoxhė Shefqeti, ka thėnė se mė mirė ėshtė qė ti vdes vajza, se sa tė mbetet e martuar me njė krishter.

  Ja video:

  http://gazetanewborn.net/hoxhe-shefq...rishter-video/

  N'cilin pjes te fjalimit tha se me mir te vdes ?

  E kupton ti gjuhen shqipe a jo ?! Apo te eshte bo kryt koĒe-varrje e don ta shpjegoj katunarski, ą la llapjanski !??

  Prindi i vajzes i thot Hoxhės sė nderuar : "Nganjėhere mė shkon ndėrmend ta vras tė bijėn"

  Hoxha i pėrgjigjėt : "JO, kurrėsesi sepse nuk je as i pari e as i fundit, edhe vet Profetit Nuh, i iku djali per t'ju bashkangjitur tė pa-feve, kėshtu qė detyra yte ėshtė qė ta bindesh per t'ju kthyer besimit tė Drejt, bashk me burrin e saj tė krishter" !

 20. #39
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Anėtarėsuar
  04-08-2015
  Postime
  507

  Pėr: Pyetje - Ju pergjigjet Hoxhe Shefqet Krasniqi.

  Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin
  o qenefi i ISISIT ky terrorist po thot qe ma mire me qen e vdekur se me marr nji krishter
  per ndryshe vetem nese e kthen musliman ban meu martue me ta
  po mos na qit prralla se tan e dim kush eshte kryeterroristi shefshet ISIS- BIA krasniqi o qenefoooo
  e botha e jote pom tregon mue a kuptoi une shqip a jo

  ngo mire edhe nihere qenefooo
  http://gazetanewborn.net/hoxhe-shefq...rishter-video/
  A ma kishe dhon motrėn ?

 21. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Evian pėr postimin:

  NderiUniversit (25-12-2016)

 22. #40
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Anėtarėsuar
  04-08-2015
  Postime
  507

  Pėr: Pyetje - Ju pergjigjet Hoxhe Shefqet Krasniqi.

  Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin
  Ia ēelėn gojėn hoxhė dr.Shefqet Krasniqit
  Nga: Haki Bunjaku Mė: 24 tetor 2016 Nė ora: 21:44
  Haki Bunjaku

  Prononcimin qė kishte bėr hoxh Dr. Shefqet Krasniqi rreth martesės sė njė muslimaneje me njė tė krishter, ishte turp i mendjesė sė mykur.

  -Mė mirė tė vdes vajza sesa tė martohet me krishter-konstatimi i tij ēykė.

  Edhe njė mundėsi:

  -Nėse djali kthehet nė musliman (!)

  Sot,muslimanizmi si religjion ka humb ēdo vlerė,kėshtuqė nė vendet e kulturuara,ku religjioni nuk ėshtė primar; t`i thuash dikuj jam musliman,ėshtė turp.Sepse kuptohet qė je i pafe,je dhunues,je gjakpirės,je prerės i kokave tė fėmijėve,tė grave e nė kėnd tė zatetėsh.
  Si dukėt ky muēki s'ka dal asnjėhere nga shtėpia, e beson se po i tha dikujt qe je musliman, te paramendojn se je ashtu sic e paramendon ky veten !
  Ne fakt, un qe jetoj ne perendim nuk ndjej kurrfar turpi qė jam musliman, sepse kam te bej me njerez te zgjuar qe shume mir i dijn kurthat e djajve qė kėrdisin luftera per interesa ekonomike dhe gjeo-strategjike !
  Njerezit ketu ne perendim lexojn Libra, e jo gazeten botasot apo express sic bėn fetusi haki kurulica !

  Ndonėse unė deklarohem,ashtu siqė edhe jam: SHQIPTAR.
  Shqiptari eshte burr, i fort, i madhe, i drejt e nuk eshte rrenc, i shtrembt, boeth-qim e nene-qim si puna yte ! Ti je thjesht nje udba-sh i deshperuar.

  Njė barcoletė pėr hoxhėn:

  Djali musliman(nga feja e hoxhės) dashurohet me njė tė krishtere tė bukur, mirėpo, babai i djalit nuk pranon.Pas shumė lutjeve qė i bėn djali babės: -Po hajde bre babė vetėm shihe njėherė,se nuk bėhet nami! Tepėr e buku dhe tėrheqėse ėshtė.

  Kur e pa baba u mahnit nga bukuria e vajzės krishtere dhe i tha djalit: -Merre, po mė parė sille triherė rreth xhamije e pastaj bėhet kabull.

  U krye puna e martesa.Mirėpo,nusja e krishtere,pas gjashtė muajve, tha: -Mė kėshtu smund e shtyj se mė ka ra huj pėr mish derri.Jo.Qysh?! Nuk bėn se na jemi musliman. Kollaj bahet. E sjellim derrin rreth xhamije dhe bahet kabull.
  Po shih njehere se cfar budallakia flet, ku drecin e gjete kete mesele se po u deshka 3 here per t'ju sjell xhamis, per t'u bere musliman ?!
  Po edhe sikur e gjithe bota te mos deklarohej musliman, kjo nuk ndryshon ne asgje faktin se Islami eshte feja e Vėrtet, e fundit dhe e Vetmja qė pranohen nga Zoti i Gjithefuqishem !
  Tė pranosh njė burr te krishter, eshte t'a dėnosh veten dhe pasardhesit e tu me ferr te perjetshem !
  Ata ndoshta do te kenaqen duke pire alkohol, dhe duke ngren mish derruci por driten e sė vėrtetės, kurrėn e kurrės nuk do e pėrjetojn !
  Kėshtu qė sikur t'kishte vdekur muslimane, ka qen me mir per te, se sikur te vdiste tani si pagane !

  Sot,nė jetėn e teknologjisė moderne,raportet jetėsore kanė ndryshuar totalisht, edhe ato tė martesave po ashtu. Djem e vajza bashkė nė shkollė,nė punė e nė sheti e piknik dhe nuk ėshtė absurde qė tė dashurohen e martohen. Vakti i mulla shkozės ka ikė moti.

  Xhemajl Obrinė e kanė vetė:

  Pse djemt e kėqij po i marrin ēikat e mira? -Ti me ra me bythė nė prush a tė pėshton i ngati a i largėti?

  JU si musliman fundalist mund tė merrni ēfarėdo vendimi pėr muslimanet e juaja „erlieze“,ndėrsa kah shqiptarkat mos prek se kėtu ka tjetėr kuti, kulture e kajdje.

  Ne martesat i kemi tė lira, vetėmse nuk i preferojmė me muslimanėt araboturq, me tė cilėt nuk na lidh asgjė. E urrejmė kriminalitetin, dhunimin, gjakderdhjen dhe kasaphanėn mbi kokat e njerėzimit. A mos pot hue qė e keni mirė, se ua lejon feja (pafeja)?!
  Sot ne jeten e teknologjis, ti na permend Xhemajl Obrinen, shih njihere se kush na flet per Teknologji, nje mėrrsh qė as erėn e kohės moderne nuk e ndjen, nje komunist i vonuar qe beson se per te qen sot "modern" duhet te jesh peder e anti-Zot, anti-Fe, anti-grua, anti-femi ! Moderniteti per te eshte flijimi i familjes per adaptimin e qenushave ! Jeta e bleona qeretit apo lakmimi i boethve t'gentiana ismajlit ! Ky eshte perveresiteti i kesaj kategorie bėrrllogash qė lufta nuk na i zhduki, por na la sikur te na perkujtonte edhe njehere pjesen e erret te popullit ton, ata udb-asha qe punuan e vazhdojn te punojn kundėr Zotit, e kundėr popullit !

  Bile me gojė mos shkreto se edhe ashtu jeni bėrė si era e hudhrės!
  Merri ere gojes tende, se deri dje i thoshe vetės "Jam Jugosllav, me shokun Tito i kemi pas te gjitha te drejtat", e me ne fund ta nguli edhe jugosllavi, edhe shkau edhe mareshall tito ! E tash para se te ngordhesh, na leshon pordha nacionaliste ! Pirdhu !!

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •