Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 5 prej 5
 1. #1
  Jeto qe te mesosh Maska e CuLi-GoaL
  Anėtarėsuar
  08-11-2007
  Vendndodhja
  GJAKOVA CITY
  Mosha
  27
  Postime
  437
  Faleminderit
  2
  0 falenderime nė 0 postime

  Pytje rreth F4-visa ( Bashkim Familjar)

  Pershendetje !!!
  A mund te me ndihmoj dikush , me informacione ne lidhje me kategorin e vizave F4 . Kerkesa per kete vize eshte bere ne mars 2004 , ndersa jan pranuar me 31 mars 2008 (vellau jeton ne Connecticut CT, USA ). Sa vjet afersisht duhet pritur per kete viz . Kam degjuar se egziston BILL ( qe akoma nuk eshte bere ligj ) ne lidhje me kete kategoria qe deshirojin ta heqin per arsye te mos intesesit per kete kategori F4( sister and brother of U.S citizens) e ata qe kan aplikuar per kete vize te shpejtohet procesi .
  A keni degjuar ndonje rast per kete kategori ? apo edhe per kete Bill ?
  Ju faleminderit , pres pergjigje !!!

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime

  Pėr: Pytje rreth F4-visa ( Bashkim Familjar)

  Per kete bill s'kam degjuar, por di qe procedura zgjat mbi 7 vjet. Kam njeriun tim qe po i terheq motra dhe kane mbi 8 vjet dhe akoma si kane thirrur per intervisten. Dhe as nuk e di se sa do zgjasi akoma. Jo se nuk ka interes. Une personalisht si jam futur fare kesaj pune te terheq motren apo vellain vetem se zgjat shume procedura.
  Feelings change - memories don't.

 3. #3
  .
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  2,012
  Faleminderit
  0
  64 falenderime nė 55 postime

  Pėr: Pytje rreth F4-visa ( Bashkim Familjar)

  Po te shikosh kete link ketu http://travel.state.gov/visa/bulletin/bulletin_6028.html per F4 visa, do shikosh qe ne muajin gusht 2013 po perpunohen kerkesat qe jane bere ne qershor te 2001.

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,720
  Faleminderit
  41
  96 falenderime nė 84 postime

  Pėr: Pytje rreth F4-visa ( Bashkim Familjar)

  Citim Postuar mė parė nga CuLi-GoaL Lexo Postimin
  Pershendetje !!!
  A mund te me ndihmoj dikush , me informacione ne lidhje me kategorin e vizave F4 . Kerkesa per kete vize eshte bere ne mars 2004 , ndersa jan pranuar me 31 mars 2008 (vellau jeton ne Connecticut CT, USA ). Sa vjet afersisht duhet pritur per kete viz . Kam degjuar se egziston BILL ( qe akoma nuk eshte bere ligj ) ne lidhje me kete kategoria qe deshirojin ta heqin per arsye te mos intesesit per kete kategori F4( sister and brother of U.S citizens) e ata qe kan aplikuar per kete vize te shpejtohet procesi .
  A keni degjuar ndonje rast per kete kategori ? apo edhe per kete Bill ?
  Ju faleminderit , pres pergjigje !!!
  te pakten 8 vjet te mira zgjat

 5. #5
  Jeto qe te mesosh Maska e CuLi-GoaL
  Anėtarėsuar
  08-11-2007
  Vendndodhja
  GJAKOVA CITY
  Mosha
  27
  Postime
  437
  Faleminderit
  2
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Pytje rreth F4-visa ( Bashkim Familjar)

  Faleminderit shume per pergjigjet , nese merrni ndonje infromacion te ri shkruni ketu, pasi jam i interesuar nese do kete ndryshime ne kete kategori apo jo .

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •