Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 22 prej 22
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379

    Për: Arkitekt Sinani. Shqiptari më i famshëm në Turqi / Si u dashurua nga vajza e Sul

    Citim Postuar më parë nga ane Lexo Postimin
    Artikull e titull koti ,Mihrimahja nuk donte burrin se ishte plak por donte kete "shqiptarin" edhe me plak ,se paku 10 vjet me plak se burri i saj
    mirihmari,

    donte poetin shqiptar, qe ishte ndihmesi i vllait te saj, mustafait, qe kishe prejardhje nga fisi i dukagjit (gjynaf Leka, qe ju be pasardhesi myslyman).

    Ne ate kohe 4 vezire te medhej ishin shqiptare, duke filluar nga bim cami, ajaz pasha i dhermiut dhe kunati tjeter i sules se madh.

    kshu ane, apo anne?

    ishin hamshore dhe te kerkuar nga turkeshat shqipot
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  2. #22
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745

    Për: Arkitekt Sinani. Shqiptari më i famshëm në Turqi / Si u dashurua nga vajza e Sul

    Citim Postuar më parë nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
    mirihmari,

    donte poetin shqiptar, qe ishte ndihmesi i vllait te saj, mustafait, qe kishe prejardhje nga fisi i dukagjit (gjynaf Leka, qe ju be pasardhesi myslyman).

    Ne ate kohe 4 vezire te medhej ishin shqiptare, duke filluar nga bim cami, ajaz pasha i dhermiut dhe kunati tjeter i sules se madh.

    kshu ane, apo anne?

    ishin hamshore dhe te kerkuar nga turkeshat shqipot
    Lajm i mrekullueshem per popullin tone por cilin donte Mihrimanja ,poetin apo arkitektin ...vetem mos me thuaj se dashuronte te dyte ,se smund ti kontrolloj emocionet e lumturise pastaj
    Cfare popull me fat qe jemi

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •