Close
Faqja 1 prej 6 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 106
 1. #1
  Moderator Maska e Archon
  Antarsuar
  05-12-2012
  Postime
  2,294
  Faleminderit
  33
  92 falenderime n 79 postime

  Zv.drejtori i Policis: T rrzojm Edi Ramn!

  -Nj zyrtar i lart i Policis s Shtetit bri thirrje publike, kundr kryeministrit t ardhshm t Shqipris, duke e krahasuar at me diktatort, Enver Hoxha dhe Hitlerin dhe i krkoi ndihm kryeministrit ende n detyr, Sali Berisha q t’i drejtonte n rrzimin e Edi Rams. Fjala sht pr zvendsdrejtorin e Policis s Tirans, Erzen Breani, q i bri thirrje kryeministrit n detyr, Sali Berisha pr t rrzuar fituesin e zgjedhjeve parlamentare t 23 qershorit, Edi Rama. N nj status n profilin e vet n Facebook, hedhur t dieln n mbrmje rreth ors 20.00, prmes celularit, Breani i bri thirrje publike Berishs q t’i prij n rrzimin e kryeministrit t ardhshm, duke e cilsuar at Enver t dyt dhe Hitler. “Prshendetje liderit historik t shqiptarve Doktor Sali Berishs. E duam ndihmn tnde se jemi msuar me ty q t na prish deri sa t largojm pinjollt e komunistve me n krye Edvin Ramn, ta largojm kt Enver t dyt ne q dikur student t ’91-it shembm diktaturn enveriste. Do gjejm forc dhe optimizm, do t ngrihemi t tr s bashku me rinin q t mos e lm kt Hitler t gjunjzoj shqiptart”-shkroi Brecani n profilin e vet n Facebook.

  Pas ktij mesazhi erdhn edhe disa mbshtetje online. Dikush iu prgjigj se ai sht kandidati i duhur pr kryetarin e PD-s, duke uruar q ta shohin n at post nj dit dhe se PD sht e Tropojs. Nj tjetr i shkroi se: “E meriton vrtet vendin e Doktorit...”, nj tjetr i shkroi se: “Besnikria, prkushtimi dhe fisnikria me t ciln ti i shrbeve kryeministrit, liderit t kombit, ka br q t gzosh respekt dhe vlersim nga t gjith ata q t njohin dhe t kan dgjuar vetm emrin”, se: “Patjetr q do jemi t bashkuar dhe s’do lejojm q disa besprer bukshkelur t shkelin mbi idealet dhe at q Lideri yn arriti t lartsoj”, “Do ta rrzojm birin e k... s Edvin Ramn se askush nuk na ndal”. Por ka edhe disa komentues q nuk jan dakort me PD-n dhe figurat q e prfaqsojn sot at. Njri prej tyre shkruan se: “Problemi i PD-s sht se ka shum komunist, spiunj, sigurimsa, ish-antar t Partis s Puns..... duhet brezi i ri...”, apo se: “PD me deputet Kastriot Islamin, Genc Pollon, Rusmajlin, Agim Shehun, oficerin e kufirit q vriste njerz n kufi, e vr Saliun q ishte antar partie e i prkdhelur i Bllokut, s’m duket shum parti e djatht, pa prmendur terroristin Arben Imami q vriste oficer t republiks n 1997...”.

  Breani

  Erzen Breani sht nj emr i njohur i njohur pr publikun dhe gjithkund i shfaqur ka ka patur dhun ndaj qytetarve. N 21 janar 2011 ai ishte shef i komisariatit numr 2 t Tirans dhe n krye t dhuns s paprecedent q ushtroi policia ndaj qytetarve t pafajshm q ndodheshin n shesh pasi kishte mbaruar protesta ose ishin kalimntar, disa or pasi katr qytetar ishin vrar nga garda prball kryeministris. Katr muaj m von po ky shef policie ushtroi dhun edhe ndaj deputetve t PS-s q protestonin para KQZ-s, pas vendimit pr rinumrimin e votave pr bashkin e Tirans, pas t cilave rezultati u prmbys n favor t kandidatit t PD-s, Lulzim Basha. N tetor 2012, me vendim nga Drejtoria e Policis s Tirans u hoqn polict q ruanin vendin ku zhvillohej greva e uris e ish-t prndjekurve politik te “Komuna e Parisit”, pr tu zvendsuar me polict e komisariatit numr 2 n krye t t cilve ishte Breani. Pas ksaj policia zgjeroi rrethimin n zonn ku po zhvillohej greva e uris, u ndaloi komunikimin me jasht grevistve dhe pengoi furnizimin me uj dhe me lngje frutash, prfshir pakot me sheqer, q ishin jetike pr grevistt. N 8 prill 2013 nj kameraman i “Top Channel” u dhunua pse po filmonte dhunn policore ndaj tifozve t ndeshjes Tirana-Sknderbeu, q hidhnin parulla kundr kryeministrit Berisha. Ai deklaroi se u pengua tq t bj detyrn dhe m pas u shoqrua n komisariatin numr 1, ku, sipas deklarats s br, u godit nga zvendsdrejtori i Policis s Tirans, Erzen Breani.

  Pas protests s televizionit dhe gazetarve, Drejtoria e Policis tha se e kishte pezulluar nga detyra Breanin, por n 16 prill ai ishte n krye t policve q dhunuan qytetart dhe banort e nj pallati ku ku ishin nxjerr me dhun 13 familje. S fundi Erzen Brecani u shfaq n 24 qershor 2013, po n cilsin e zv.drejtorit t Policis, n mbrojtje t nj tentative pr t ndrruar kutit e votimit n Qendrn e numrimit t votave n shkolln “Bajram Curri” n Tiran n KZAZ-n numr 33, ku 6 punonjs t EZ-it me makin hyn fshehurazi brenda n oborrin e KZAZ-s nr.33 dhe komisionart e PS-s i kan kyur ata brenda dhe kan njoftuar policin. Deputeti Abazi tha se policia i ka lejuar t hyjn n KZAZ pa autorizim dhe se punonjsit e EZ-it u larguan nga prapa shkolls dhe policia nuk ka veproi. Akuzave t deputetve t PS-s, breani u ishte prgjigjur: “Un jam gjeneral i policis s shtetit, as i Saliut, as i kurrkujt!”, ndrsa deputeti Fatmir Xhafa e akuzoi Breanin: “Ti je aksident n polici. Pr fat mbaroi koha jote. E ke prdorur policin e shtetit. Ti je ordiner”. Drejtuesit e opozits aktuale, Rama dhe Meta, para, gjat dhe pas zgjedhjeve kan br thirrje q Policia e Shtetit t distancohet nga aktet e dhuns dhe mbshtetjen e qeveris, si u duk ditn e votimeve, kur nj simpatizant i LSI-s u vra n La, ndrsa policia nuk ishte pranishme.
  SHEKULLI

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime n 54 postime

  Pr: Zv.drejtori i Policis: T rrzojm Edi Ramn!

  Nje deklarim i tille duhet ndjekur penalisht sepse behet nga nje shef policie.

 3. #3
  Larguar Maska e Noellag
  Antarsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,593
  Faleminderit
  0
  32 falenderime n 26 postime

  Pr: Zv.drejtori i Policis: T rrzojm Edi Ramn!

  Citim Postuar m par nga xfiles Lexo Postimin
  Nje deklarim i tille duhet ndjekur penalisht sepse behet nga nje shef policie.
  Keto deklarata degjoheshin perdite nga Edi Rama dhe deputete secialiste kur ishin ne opozite..
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 4. #4
  Perjashtuar
  Antarsuar
  16-04-2012
  Postime
  1,291
  Faleminderit
  1
  22 falenderime n 18 postime

  Pr: Zv.drejtori i Policis: T rrzojm Edi Ramn!

  Citim Postuar m par nga xfiles Lexo Postimin
  Nje deklarim i tille duhet ndjekur penalisht sepse behet nga nje shef policie.
  e drejt,sepse ketu me pak flaje ben thirje haptas per lufte civile,si nje diktator per te rrezuar me dhune ate qe me voten i lire shprehu populli,habitem si nuk jane marre masa akoma ndaj ketij njeriu,duhet te kishte menjehere reagim nga institucionet perkatese te shtetit
  -dhe pastaj habitemi pse lulezon krimi ne shqiperi...me polic te tille madje te shkalles se larte sic eshte ky,nuk mund te prite gje tjeter..

 5. #5
  Moderator Maska e Archon
  Antarsuar
  05-12-2012
  Postime
  2,294
  Faleminderit
  33
  92 falenderime n 79 postime

  Pr: Zv.drejtori i Policis: T rrzojm Edi Ramn!

  Citim Postuar m par nga Noellag Lexo Postimin
  Keto deklarata degjoheshin perdite nga Edi Rama dhe deputete secialiste kur ishin ne opozite..
  Ka ndryshim shume te madh midis deklaratave te nje politikani dhe nje funksionari te shtetit,qe paguhet per ti sherbyer popullit

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime n 54 postime

  Pr: Zv.drejtori i Policis: T rrzojm Edi Ramn!

  Citim Postuar m par nga Noellag Lexo Postimin
  Keto deklarata degjoheshin perdite nga Edi Rama dhe deputete secialiste kur ishin ne opozite..
  Une nuk kam asnje simpati ndaj edi rames, ai duhej te ishte ndjekur penalisht kur tentoi te bente pu me dhune, por populli e beri zgjedhjen, nuk kemi nevoje per deklarata te tilla.

 7. #7
  Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
  Antarsuar
  04-04-2009
  Postime
  1,746
  Faleminderit
  121
  180 falenderime n 135 postime

  Pr: Zv.drejtori i Policis: T rrzojm Edi Ramn!

  Citim Postuar m par nga Korca 123 Lexo Postimin
  Ka ndryshim shume te madh midis deklaratave te nje politikani dhe nje funksionari te shtetit,qe paguhet per ti sherbyer popullit
  Funksionari i shtetit paguhet per ti sherbyer popullit ndersa kryetari i opozites u paguaka qe te ja fusi popullit. Kjo eshte tamam llogjika e Napolon Zerves. Llogjike prej krimineli.

  Ky polici pikesepari shkruaka nje shqipe shume te cunguar dhe duket qe eshte njeri pa nivel dhe i papershtatshem per postin qe i kane dhene. Pikesedyti tregon lajthitje kur prononcohet ne kete forme. Zgjedhjet mbaruan.
  No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

 8. #8
  Perjashtuar
  Antarsuar
  30-08-2007
  Postime
  2,535
  Faleminderit
  346
  102 falenderime n 73 postime

  Pr: Zv.drejtori i Policis: T rrzojm Edi Ramn!

  Tropojan zoteria ne fjale??
  BRECANI
  Opo lerini deklaratat e tyre,sepse shefa policie ne c'do rajon policie te te gjithe qyteteve shqiptare tropojane gjen.

  Keta duhet te bejne tatuazhe ne trup per Salen,e jo vec ne tru qe e kane,sepse nga nje cop arsimi te mesme qe kishin arriten te behen shefa krimesh,gjykates,prokurore.

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-09-2009
  Vendndodhja
  Ke dollari
  Postime
  1,424
  Faleminderit
  12
  52 falenderime n 49 postime

  Pr: Zv.drejtori i Policis: T rrzojm Edi Ramn!

  Cudi e madhe si jane mbledhur te gjithe analfabetet tek ministria e brendshme... Si ky si Muli nuk do kene pasur leke per Abetare...

  Shyqyr ju erdhi Berisha edhe i mblodhi nga shpellat ku jetonin e i solli ne mes te Tiranes te vene rendin... Keta e shumta dele kane ruajtur ne jeten e tyre... Prandaj tregojne te njejten egersi me njereizt, se jane mesuar me kafshet...
  Ndryshuar pr her t fundit nga Xinxerfilli : 02-07-2013 m 06:13

 10. #10
  Moderator Maska e Archon
  Antarsuar
  05-12-2012
  Postime
  2,294
  Faleminderit
  33
  92 falenderime n 79 postime

  Pr: Zv.drejtori i Policis: T rrzojm Edi Ramn!

  Citim Postuar m par nga Meriamun Lexo Postimin
  Funksionari i shtetit paguhet per ti sherbyer popullit ndersa kryetari i opozites u paguaka qe te ja fusi popullit. Kjo eshte tamam llogjika e Napolon Zerves. Llogjike prej krimineli.
  Deklaratet e kryetarit te opozites jane te denueshme,por akome me skandaloze behet kjo gje kur vjen nga institucioni i sigurise se shtetit,nga numri 2 i saj qe ben thirje per rezimin e kryeministrit te ardhshme te zgjedhur ne menyre demokratike me shumice te theksuar votash,te pranuar nga te gjitha palet

 11. #11
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Antarsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  N do vend ku ka jet
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime n 31 postime

  Pr: Zv.drejtori i Policis: T rrzojm Edi Ramn!

  Citim Postuar m par nga xfiles Lexo Postimin
  Nje deklarim i tille duhet ndjekur penalisht sepse behet nga nje shef policie.
  Atehere Tak Ngjela duhet denuar me burg sepse ben thirrje qe jo 3, por 3 mije do sakrifikohen per te shembur qeverine me dhune.

  PS: Akti i drejtorit ne fjale eshte i denueshem dhe ndaj tij duhet te meren masat administrative te parashikuara nga rregullorja e brendshme e institucionit.
  Pr inad t Djallit dhe Shqyptarvet, Zoti ka me mbajt Shqypnin m kamb me nder e me lumni

 12. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime n 54 postime

  Pr: Zv.drejtori i Policis: T rrzojm Edi Ramn!

  Citim Postuar m par nga MaDaBeR Lexo Postimin
  Atehere Tak Ngjela duhet denuar me burg sepse ben thirrje qe jo 3, por 3 mije do sakrifikohen per te shembur qeverine me dhune.

  PS: Akti i drejtorit ne fjale eshte i denueshem dhe ndaj tij duhet te meren masat administrative te parashikuara nga rregullorja e brendshme e institucionit.
  Sigurisht qe tak ngjela ka bere thirrje gjakatare dhe ne nje vend normal demokratik do ishte denuar.
  Jo se saliu eshte me i mire por kur imagjinon qe do kemi edi ramen kryeminister, tak ngjelen minister drejtesie dhe saimir tahirin minister te brendshem te vjen natyrshem dyshimi se si do eci perpara shqiperia.

 13. #13
  Larguar Maska e Noellag
  Antarsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,593
  Faleminderit
  0
  32 falenderime n 26 postime

  Pr: Zv.drejtori i Policis: T rrzojm Edi Ramn!

  Citim Postuar m par nga Korca 123 Lexo Postimin
  Ka ndryshim shume te madh midis deklaratave te nje politikani dhe nje funksionari te shtetit,qe paguhet per ti sherbyer popullit
  Jo re me llogjiken tende politikani te beje c'te doje ... I vemit ndryshim eshte qe ka imunitet. Perpara ligjit te gjithe jane te barabarte nga politikani, polici dhe deri te qytetari i thjeshte.
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-09-2009
  Vendndodhja
  Ke dollari
  Postime
  1,424
  Faleminderit
  12
  52 falenderime n 49 postime

  Pr: Zv.drejtori i Policis: T rrzojm Edi Ramn!

  Citim Postuar m par nga xfiles Lexo Postimin
  Sigurisht qe tak ngjela ka bere thirrje gjakatare dhe ne nje vend normal demokratik do ishte denuar.
  Jo se saliu eshte me i mire por kur imagjinon qe do kemi edi ramen kryeminister, tak ngjelen minister drejtesie dhe saimir tahirin minister te brendshem te vjen natyrshem dyshimi se si do eci perpara shqiperia.
  Ca jane keto deklarime pa lidhje aman. Partia e Ngjeles 1000 vota i mori a si mori, do na u beka Ngjela minister. Jo po kryeminister.

  Ne dore e kishte ta arrestonte Berisha, pse nuk e beri? Se ka frike nga ato qe nxjerr Ngjela, prandaj luante ngriva shkriva me te!

  Une nuk besoj se do te kete ndonje deputet qe do te behet minister per vete faktin sepse duhet te heqi dore nga mandati i deputetit.

  Ndoshta jam i gabuar por kete do e shohim pas dy muajshve.

 15. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime n 54 postime

  Pr: Zv.drejtori i Policis: T rrzojm Edi Ramn!

  Citim Postuar m par nga Xinxerfilli Lexo Postimin
  Ca jane keto deklarime pa lidhje aman. Partia e Ngjeles 1000 vota i mori a si mori, do na u beka Ngjela minister. Jo po kryeminister.

  Ne dore e kishte ta arrestonte Berisha, pse nuk e beri? Se ka frike nga ato qe nxjerr Ngjela, prandaj luante ngriva shkriva me te!

  Une nuk besoj se do te kete ndonje deputet qe do te behet minister per vete faktin sepse duhet te heqi dore nga mandati i deputetit.

  Ndoshta jam i gabuar por kete do e shohim pas dy muajshve.
  Ashtu thuhej, mbase dhe nuk behet, pak rendesi ka kjo, rendesi ka qe tipa te tille do na qeverisin direkt apo indirekt.

 16. #16
  Larguar Maska e Noellag
  Antarsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,593
  Faleminderit
  0
  32 falenderime n 26 postime

  Pr: Zv.drejtori i Policis: T rrzojm Edi Ramn!

  Citim Postuar m par nga xfiles Lexo Postimin
  Une nuk kam asnje simpati ndaj edi rames, ai duhej te ishte ndjekur penalisht kur tentoi te bente pu me dhune, por populli e beri zgjedhjen, nuk kemi nevoje per deklarata te tilla.
  E ca ka per tu habitur ketu? Me pare ne kemi degjuar thirrje per dhune hapur me ze e me figure . Polici ka bere thirrje duke shprehur bindjen e tij partiake, secili ka te drejte te shprehe mendimin personal ne nje profil privat. Une e lexoj si nje thirrje per te mbledhur forcat opozitare dhe jo thirrje per dhune. Duhet te ndajme mendimet ne nje vend privat dhe ndryshe sillet kur eshte ne krye te detryre qe duhet te jete profesional.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Noellag : 02-07-2013 m 07:10
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 17. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime n 54 postime

  Pr: Zv.drejtori i Policis: T rrzojm Edi Ramn!

  E drejte dhe ajo qe thua, ka goxha ndryshim nga nje status personal ne facebook dhe kur del ne televizion.

 18. #18
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime n 44 postime

  Pr: Zv.drejtori i Policis: T rrzojm Edi Ramn!

  qe duhet denu e ndjek penalisht kjo ska nevoje per komente
  por me pelqen sinqeriteti i tij
  sepse si ky dhe qindra te tjer duke fillu nga qyteti im e din se ato miliona e ato vite luksi i paten dhurat
  e eshte e qarte qe tani pa saliun ndryshon per keq Puna
  JO SEKS PARA MARTESE

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime

  Pr: Zv.drejtori i Policis: T rrzojm Edi Ramn!

  Citim Postuar m par nga xfiles Lexo Postimin
  E drejte dhe ajo qe thua, ka goxha ndryshim nga nje status personal ne facebook dhe kur del ne televizion.
  ky qe e ka shkrujt kete status ne FB, eshte nji ar me xhunga.

  shume trapa jane bere kta njerez, s'lejne gje pa shkruar ne FB, si puna e atij ministrit te brendshem qe kithe fotografu voten.

  gjithsesi, edhe jashte kur shkrujne gjera ne FB, qe u kontestohen, s'e kam shkrujt uen thone. kane hyre hackerat e kane shkrujt, ose eshtre profili fals etj.

  gjithsesi thirrjet per gjak te ngjeles, tani duhen pritur nga krahu tjeter.

  nese sdo qe te bien mbi ty, sduhet as ti te besh gjera te tilla ndaj te tjereve.

  po kujt i thua?

  mhut njeri dhe kahke tjetri.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e IllyrianPatriot
  Antarsuar
  27-06-2010
  Postime
  1,040
  Faleminderit
  52
  54 falenderime n 41 postime

  Pr: Zv.drejtori i Policis: T rrzojm Edi Ramn!

  WOW , injoranca kolektive shqiptare , nuk ka limite . Per ate zote , nuk ka dite qe shqiptaret mos te kapin rekorde injorance ne nivele boterore . Me trishtim po ja u them , ky shtet per deri sa nje minorance e madhe
  shqiptaresh te ken kete lloj mentaliteti NUK BEHET .

  Zv-drejtori i policise (ende ne detyre ) nje vagabond ordinere , ne nje nga funksjonet me te larta shteterore qe eshte atje edhe paguhet me LEKET e taksapaguesve shqiptare , po ben thirje per rrezimin e kryeministrit qe as nuk ka ardhur akoma ne pushtet .

  JA pra shikoni nivelin ordirner , qe tregohet fare qarte haptas , qe kjo qeveri ne arrati ka pasur edhe ka ! Qenkemi shtet primitiv !!! Turp t ju vij edhe disa prej jush qe njerez nuk u bet . Parazita qe e keni lidhur jeten tuaj me nivele shteterore per te vjedhur popullin .

  E di qe disave mund t ju pengoje edhe realiteti , sidomos moderatoreve qe kan nje para pelqim per simptomen e Enverizmit te misheruar ne Berishisem . Prandaj edhe mund te me fshihet komenti sic eshte bere edhe ne shume raste te tjera .

  Po une jam nje njeri qe gjerat i them ashtu sic jan . Edhe ne shqiperi shume gjera te neveritshme si edhe njerez te neveritshem jan te paqene .... Nejse !!!

  Ky me mire te futet ne burg po nuk dha doreheqje ! Kaq nga une !

Faqja 1 prej 6 123 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •