Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 35
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e ILMGAP
  Anėtarėsuar
  10-04-2009
  Vendndodhja
  In
  Postime
  3,002
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Ndihme urgjente

  Pershendetje,
  Eshte rezervuar nje hotel ne turqi per kater dite per dy persona te rritur. Por problemi eshte se njeri person eshte 17 vjecare. Ndersa kur u eshte derguar email hotelit kane thene qe nuk eshte e lejuar ta pranojne dike pa nder moshes 18 vjecare pa pranin e dikujt te familjes. Cfar mendoni se duhet te bejme? A mendoni se ekziston ndonje qe te dy te jemi ne te nnjejten dhome?
  Nje pjese njerezish vepron pa menduar,pjesa tjeter mendon,por pa vepruar.

 2. #2
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  38
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime nė 64 postime

  Pėr: Ndihme urgjente

  Citim Postuar mė parė nga ILMGAP Lexo Postimin
  Pershendetje,
  Eshte rezervuar nje hotel ne turqi per kater dite per dy persona te rritur. Por problemi eshte se njeri person eshte 17 vjecare. Ndersa kur u eshte derguar email hotelit kane thene qe nuk eshte e lejuar ta pranojne dike pa nder moshes 18 vjecare pa pranin e dikujt te familjes. Cfar mendoni se duhet te bejme? A mendoni se ekziston ndonje qe te dy te jemi ne te nnjejten dhome?
  E para do zoti qe kjo 17 vjecare te jete me familjarin e vet edhe jo me ndonje that will take advantage. E dyta hotelet nuk kerkojne identifikim per ditelindje ne mos gabohem.
  Hotelet te gjitha kerkojne pashaporte drajver licence kur shkon dhe merr dhome diten kur shkon ne hotel per te identifikuar personat emrat e tyre dhe shtetesine.
  Nqs 17 vjecarja eshte e shoqeruar me nje te rritur mbi 18 vjec nuk do kete problem pasi i rrituri mbi 18 vjec eshte chaperon kujdestar i 17 vjecares.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 14-06-2013 mė 23:05
  I LOVE GOD

  j&g

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e ILMGAP
  Anėtarėsuar
  10-04-2009
  Vendndodhja
  In
  Postime
  3,002
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Ndihme urgjente

  Eshte mashkulli 17 vjecare dhe femra eshte me e moshuar dhe femra eshte personi qe e ka ber rezervimin ne emrin e saj. 17 vjecari nuk e ka aske te familjes.

 4. #4
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  38
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime nė 64 postime

  Pėr: Ndihme urgjente

  Citim Postuar mė parė nga ILMGAP Lexo Postimin
  Eshte mashkulli 17 vjecare dhe femra eshte me e moshuar dhe femra eshte personi qe e ka ber rezervimin ne emrin e saj. 17 vjecari nuk e ka aske te familjes.

  Nese hoteli e ka ne policin e vet qe cdo individ te paraqesi paisje identifikimi me daten e lindjes ateher nuk kane per ta lejuar. Ka shume raste qe te mos i kushtojne rendesi edhe thjesht nuk i kerkojne gje.
  I LOVE GOD

  j&g

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e ILMGAP
  Anėtarėsuar
  10-04-2009
  Vendndodhja
  In
  Postime
  3,002
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Ndihme urgjente

  Por a ekziston ndonje mundesi qe ata te kkerkojne pasaporten?

 6. #6
  1.2.3...I
  Anėtarėsuar
  10-09-2005
  Postime
  2,022
  Faleminderit
  53
  68 falenderime nė 51 postime

  Pėr: Ndihme urgjente

  Citim Postuar mė parė nga ILMGAP Lexo Postimin
  Por a ekziston ndonje mundesi qe ata te kkerkojne pasaporten?
  Po.
  Mund te beni ndonje autorizim nga prinderit!

 7. #7
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime

  Pėr: Ndihme urgjente

  me fal, por c'eshte ky hotel qe kerkon emrat e te dyve qe ne prenotim?
  zakonisht prenoton vetem njeri person dhe kur behet check in, jepen dokumentet e te dyve.
  karta e identitetit, pasaporta ose patenta duhet te paraqiten gjithmone. keshtu funksionon e tere europen.
  eshte e cuditshme qe t'i kene kerkuar qe ne prenotim.
  Vasudhaiva Kutumbakam

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e ILMGAP
  Anėtarėsuar
  10-04-2009
  Vendndodhja
  In
  Postime
  3,002
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Ndihme urgjente

  Fillimisht faleminderit per ndihmen. Por a ka mundesi te me tregoni se si mirret autorizimi nga prinderit ne cfar menyre, cfar procedure?

 9. #9
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  38
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime nė 64 postime

  Pėr: Ndihme urgjente

  Citim Postuar mė parė nga ILMGAP Lexo Postimin
  Por a ekziston ndonje mundesi qe ata te kkerkojne pasaporten?
  PO gjithmone ia kerkojne prenotuesit rralle te tjerve qe do rrine ne dhome. Varet se sa e rrepte eshte policia e hotelit.
  I LOVE GOD

  j&g

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e ILMGAP
  Anėtarėsuar
  10-04-2009
  Vendndodhja
  In
  Postime
  3,002
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Ndihme urgjente

  Jo Jo pagesa eshte bere dhe te gjitha per 2 adult. Por problemi eshte se kemi frike se kur shkojme aty mund te na hapin problem pasi ta verejne moshen e 17 vjecarit.

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e ILMGAP
  Anėtarėsuar
  10-04-2009
  Vendndodhja
  In
  Postime
  3,002
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Ndihme urgjente


 12. #12
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime

  Pėr: Ndihme urgjente

  Citim Postuar mė parė nga ILMGAP Lexo Postimin
  Fillimisht faleminderit per ndihmen. Por a ka mundesi te me tregoni se si mirret autorizimi nga prinderit ne cfar menyre, cfar procedure?
  per ne hotel?
  eshte nje burokraci kote te cilen shumica derrmuese e hoteleve nuk e kane fare. zakonisht behet per ata nen moshen 15 vjec. kam frike se ne rastin aktual po ia fusin kot punonjesit e hotelit, pasi per ata qe jane mbi 15 vjec nuk nevojitet asgje.

  sdq mjafton nje deklarate (edhe me shkrim dore) nga prindi ose nese eshte e mundur nga te dy, e bashkangjitur me fotokopje te kartave te identitetit.

  mos e vrit mendjen se nuk eshte asgje problematike.
  Vasudhaiva Kutumbakam

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-09-2003
  Vendndodhja
  varavingo
  Mosha
  43
  Postime
  1,087
  Faleminderit
  6
  9 falenderime nė 7 postime

  Pėr: Ndihme urgjente

  Personi qe bene rezervimin duhet te jete mbi 18 vjet. Dhe ky bene reservimin pa treguar moshat e tjereve. Pasataj kur bene check in te duhen vetem passaporta dhe ska rendesi datelindja. Hotelet nuk te japin rezervim po nuk qe mbi 18 vjec. Keshtu eshte te patkten te ku punoj une te Hilton. Se praktikisht ti bene nje kontrat me hotelin dhe duhet te jesh ne mosh legale te besh kontrata se ku i dihet ndoshta perfundon ne gjyq me hotelin dhe nese je nen mosh kotrata del null kur je nen moshe. Ose disa vende praktikojne moshen legale me pi alkol.

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e ILMGAP
  Anėtarėsuar
  10-04-2009
  Vendndodhja
  In
  Postime
  3,002
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Ndihme urgjente

  Une do te bej autorizimin nga prinderit dhe e di qe eshte qesharake tju pyes: "a eshte e sigurt qe sdo te ket asnje problem? "

 15. #15
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime

  Pėr: Ndihme urgjente

  Citim Postuar mė parė nga ILMGAP Lexo Postimin
  Une do te bej autorizimin nga prinderit dhe e di qe eshte qesharake tju pyes: "a eshte e sigurt qe sdo te ket asnje problem? "
  99,9% e sigurte.
  nese ndodh ai 0,1% i mundesive, pune e madhe. i kthejne nje per nje parate e rezervimit e shkojne ne nje hotel tjeter ne stamboll.
  mgjs vendndodhja e ketij hotelit qenka spektakolare.
  Vasudhaiva Kutumbakam

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e ILMGAP
  Anėtarėsuar
  10-04-2009
  Vendndodhja
  In
  Postime
  3,002
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Ndihme urgjente

  Personi qe ka bere rezervimin eshte mbi moshen 18 vjecare dhe ajo nuk ka treguar moshen e personit tjeter dhe ka ber rezervim per 2 adults. Prandaj jemi te friksuar cfar do ndodh kur do futemi ne hotel se a do kerkojne ndonje mjet identifikimi per 17 vjecarin. Dhe pastaj do ta shohim moshen dhe nuk do ta lejojne.

 17. #17
  1.2.3...I
  Anėtarėsuar
  10-09-2005
  Postime
  2,022
  Faleminderit
  53
  68 falenderime nė 51 postime

  Pėr: Ndihme urgjente

  Citim Postuar mė parė nga ILMGAP Lexo Postimin
  Pershendetje,
  Eshte rezervuar nje hotel ne turqi per kater dite per dy persona te rritur. Por problemi eshte se njeri person eshte 17 vjecare. Ndersa kur u eshte derguar email hotelit kane thene qe nuk eshte e lejuar ta pranojne dike pa nder moshes 18 vjecare pa pranin e dikujt te familjes. Cfar mendoni se duhet te bejme? A mendoni se ekziston ndonje qe te dy te jemi ne te nnjejten dhome?

  Tani me sa kuptoj une,ju jeni marr vesh me Hotelin dhe keni marr keto pergjigjeje,se vende vende edhe ndryshojn gjerat,me mire te kapesh nga ato fajle qe te kan then nga vete hoteli.
  Eshte pronontuar nga nje person 18 vjece?Shume mire,dmth nuk ke problem me prenotimim
  Ju kan then se nuk lejohen persona nen moshen 18 pa ndonje pjestar te familjes(keshtu me duket se the )? Ateher dhe kjo ka zgjidhje e ben autorizimin
  Dy prinderit dmth duhet dy prinderit te firmosin ne autorizim....qe autorizojn filanin per kujdesin dhe shoqerimin ndaj femisjes se tyre.Autorizimi behet ne gjykat ose te noteri..duhet te jete i vulosur.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga zANė : 14-06-2013 mė 14:36

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e ILMGAP
  Anėtarėsuar
  10-04-2009
  Vendndodhja
  In
  Postime
  3,002
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Ndihme urgjente

  I eshte derguar email ketij hoteli dhe ata kane kthyer emailin duke thene qe nuk eshte e lejuar.

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e ILMGAP
  Anėtarėsuar
  10-04-2009
  Vendndodhja
  In
  Postime
  3,002
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Ndihme urgjente

  Ndokush prej jush e keni provuar kete hotel? A jane shume te rrepte a ka ndonje mundesi qe tmos e pranojne 17 vjecarin?

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e ILMGAP
  Anėtarėsuar
  10-04-2009
  Vendndodhja
  In
  Postime
  3,002
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Ndihme urgjente

  Edhe ndonje pergjigje?

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •