Diktatori q mbante nj ushtri skllavesh seksi


skllaveSpeciale/ Ka shum histori mbi ish- liderin e Kores s Veriut, Kim Jong-il. Babai i udhheqsit aktual, quhej Udhheqsi i dashurKa shum histori mbi ish- liderin e Kores s Veriut, Kim Jong-il. Babai i udhheqsit aktual, quhej Udhheqsi i dashur. Me urdhr t tij jan ekzekutuar dhe internuar mijra njerz. Vendi mes Kins dhe Kores s Jugut sht m i izoluari n planet dhe informacionet vijn kryesisht nga ata q arratisen. Nj prej tyre sht edhe japonezi Kenji Fujimoto, i cili ka punuar si shef kuzhine pr diktatorin pr 11 vite.

Por m pas ia doli q t arratisej, pr t sjell disa detaje pikante nga jeta e ish- diktatorit n nj intervist pr revistn GQ. -Kim kishte shum vajza, t cilat i mbante si skllave seksi. Ato rrmbeheshin ende pa mbushur 16 vje, virgjresha, jetime, prindrit e t cilave ishin zhdukur n kampet e ndshkimit. Por kishte edhe femra nga Tajlanda.

Kim Jong-il e quante kt Batalioni i knaqsis ose Kippumjo. Femrat e ktij divizioni bhesh kngtare, krcimtare ose masazhatore.

Jo nuk ishte n fjalorin e tyre. Kim kishte pasion q kto femra t bnin ndeshje boksi, pasi kjo e eksitonte. Dhe dika: asnj mashkull tjetr nuk i prekte me dor. -Kim kishte shije t shtrenjta.

Fujimoto udhtonte n mbar botn pr t br pazar: havjar n Iran, peshk n Tokio, birr n Danimark. Ndrsa konjakun e preferuar, pr t cilin shpenzonte 700 mij dollar n viti, e merrte n Franc. Madje n Pekin porosiste ndonjher Big Mac t McDonalds. Diktatori kishte themeluar nj Institut pr Jetgjatsin. 200 punonjs nuk bnin asgj tjetr prvese mendonin se si t zgjasnin sa m shum jetn e Udhheqsit t dashur.

Ushqimi kishte nj rndsi t veant. Kontrollohej dika n detaje dhe vetm ushqimi perfekt lejohej. Ushqimi gatuhej vetm me dru nga nj mal i shenjt, ku ka lindur lideri. -Humori i tij ishte i uditshm. Kshtu, diktatorit i dukej gallat q t urdhronte q shefit t tij t kuzhins, Fujimoto, ti rruheshin qimet pubike prpara dasms me nj kngtare koreano- eriore. Kur Fujimoto u largua njher pr n Japoni, Kim i vendosi nga pas nj vrass. Kur u rikthye n Koren e Veriut, Fujimoto e pyeti diktatorin pr kt shtje dhe ai u prgjigj: Harroje, rndsi ka q jeton.

http://www.standard.al/diktatori-qe-...llavesh-seksi/