Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 76
 1. #1
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Antarsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,927

  Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.

  Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.


  BERLIN-Fmijt e shkollave fillore n Gjermani q pes vje u jepet libri i edukats seksuale me kshilla grafike se si t vendosin nj kondom dhe si t arrijn orgazmn.

  Prindrit e zemruar kan nisur polemika t forta n media dhe shoqata mbi vendimin e nj shkolle n Berlin pr t prdorur librin e quajtur Nga vini ju?, i cili shpjegon me piktura fare qart aktet seksuale.

  Sipas prestigjiozes Spiegel, shkolla n Kreuzberg, Berlin, i ka injoruar ankesat e prindrve. Vetm kur shtja u mbulua gjersisht nga mediat lokale, t cilat e trajtuan si skandaloze edukimin e parakohshm t fmijve mbi aktet e detajuara seksuale, ankesat arritn n organin qeveriss lokal, Senati i Berlinit, i cili po e shqyrton shtjen. Prindrit nuk jan shqetsuar vetm pr imazhet, por edhe prshkrimet e hollsishme q jan prdorur n libr. Libri tashm ndodhet ende npr shkolla, por nuk u sht shprndar fmijve, deri n nj vendim t Senatit. Ekspert t shumt kan deklaruar n mediat gjermane se Edukata seksuale duhet t shoqroj zhvillimin e fmijve, jo ta prshpejtoj at.

  Balkanweb.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Prudence
  Antarsuar
  11-03-2008
  Postime
  2,422

  Pr: Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.

  Sa e cpifur
  "M e mira sht armike e s mirs"

 3. #3
  Perjashtuar nga Mod.
  Antarsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,308

  Pr: Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.

  Mire qe skane bere dhe prova ne klase

 4. #4
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662

  Pr: Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.

  Idiotet. Per t'u terbuar pa thojza vertete qenka!
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380

  Pr: Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.

  Ai drague, do i kete bere illustrimet besoj, se o nipi i safo markos

  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  25-05-2008
  Postime
  3,745

  Pr: Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.

  Citim Postuar m par nga angmokio Lexo Postimin
  Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.


  BERLIN-Fmijt e shkollave fillore n Gjermani q pes vje u jepet libri i edukats seksuale me kshilla grafike se si t vendosin nj kondom dhe si t arrijn orgazmn.

  Prindrit e zemruar kan nisur polemika t forta n media dhe shoqata mbi vendimin e nj shkolle n Berlin pr t prdorur librin e quajtur Nga vini ju?, i cili shpjegon me piktura fare qart aktet seksuale.

  Sipas prestigjiozes Spiegel, shkolla n Kreuzberg, Berlin, i ka injoruar ankesat e prindrve. Vetm kur shtja u mbulua gjersisht nga mediat lokale, t cilat e trajtuan si skandaloze edukimin e parakohshm t fmijve mbi aktet e detajuara seksuale, ankesat arritn n organin qeveriss lokal, Senati i Berlinit, i cili po e shqyrton shtjen. Prindrit nuk jan shqetsuar vetm pr imazhet, por edhe prshkrimet e hollsishme q jan prdorur n libr. Libri tashm ndodhet ende npr shkolla, por nuk u sht shprndar fmijve, deri n nj vendim t Senatit. Ekspert t shumt kan deklaruar n mediat gjermane se Edukata seksuale duhet t shoqroj zhvillimin e fmijve, jo ta prshpejtoj at.

  Balkanweb.
  E pabesueshme ..nese eshte e vertete ata do duhej mbyllur ne klinika psikiatrike

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Linda5
  Antarsuar
  03-10-2007
  Postime
  7,277

  Pr: Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.

  Nuk eshte e vertet qe ne klase te pare te mesojne per seksualitetin.

  Kto mesime fillojne me duket nga klasa e trete ne mos gaboj,dhe mendimi im eshte qe edhe ne kte moshe,te mos jipen kto mesime.

  Pse gazetat ktu nuk genjejne?
  Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,682

  Pr: Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.

  Dhe kjo u ngel pa mesuar?! WOW
  Feelings change - memories don't.

 9. #9
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662

  Pr: Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.

  Citim Postuar m par nga Linda5 Lexo Postimin
  Nuk eshte e vertet qe ne klase te pare te mesojne per seksualitetin.

  Kto mesime fillojne me duket nga klasa e trete ne mos gaboj,dhe mendimi im eshte qe edhe ne kte moshe,te mos jipen kto mesime.

  Pse gazetat ktu nuk genjejne?
  Po dhe ne klase te 3 shume heret eshte prape . Une sjam gati te shpjegoj per 2 vjet. Big no! lol
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,682

  Pr: Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.

  Ne klase te trete eshte cuni im. Une e pyes a ka ndonje shoqe, ai turperohet. Jo ti shpjegosh me shume. Te pakten deri ne klase te gjashte femijet nuk duhet te dine per seksin, vetem per miqesi midis shoqeve dhe shokeve, ku perqafimi e nje puthje miqesore jane te pranueshme per moshen. Duhet te mesohen qe ne ate moshe as nuk duhet ta konceptojne te flasin rreth seksit. Mendimi im ky.Pas kesaj moshe mire eshte te marrin mesime ne teori pa arrit ti fillojne ne praktike.
  Feelings change - memories don't.

 11. #11
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Antarsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,882

  Pr: Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.

  kjo eshte pjese e nje kartoni per t'i mesuar edukaten seksuale femijeve ne shkolla fillore ne zvicer.
  e lejne te luajne edhe me penise e vagine plastike, i mesojne se si lind femija etj
  Emri: swiss.png

Shikime: 7788

Madhsia: 169.4 KB
  Vasudhaiva Kutumbakam

 12. #12
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662

  Pr: Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.

  Ju te Europes qenkeni te cmendur! Ci keni keto sisteme shkollore Kshu? Yack.
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 13. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  25-05-2008
  Postime
  3,745

  Pr: Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.

  Citim Postuar m par nga the admiral Lexo Postimin
  kjo eshte pjese e nje kartoni per t'i mesuar edukaten seksuale femijeve ne shkolla fillore ne zvicer.
  e lejne te luajne edhe me penise e vagine plastike, i mesojne se si lind femija etj
  Emri: swiss.png

Shikime: 7788

Madhsia: 169.4 KB
  Katastrofe !

 14. #14
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Antarsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,882

  Pr: Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.

  Citim Postuar m par nga PINK Lexo Postimin
  Ju te Europes qenkeni te cmendur! Ci keni keto sisteme shkollore Kshu? Yack.
  po ne amerike eshte edhe me keq e si rjedhoje sistemi shkollor nuk mund te jete i persosur. vrasje e perdhunime, dhune e pornografi... te gjitha te keqijat jane ne mase me te madhe se ne europe.
  shoqeria amerikane eshte me e degjeneruar se ajo europiane. shoqeria eshte pasqyre e sistemit arsimor
  Vasudhaiva Kutumbakam

 15. #15

  Pr: Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.

  Per seksualitet eshte shume me i ndaluar ne Amerike se ne Europe. Se besoj se mesohen keto gjera kaq heret ne Amerike neper shkolla. Dhe ne TV jan shume me te ndaluara. Biles nganjehere e teprojne me shume se c'duhet.

 16. #16
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662

  Pr: Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.

  Mbase dhe qendrojne ato qe thua, por mos harro sa e madhe eshte Amerika ne krahasim me Europen. Pastaj po flasim per sistem shkollash. Ketej nuk mesohen keto gjera!!
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,682

  Pr: Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.

  E ke gabim admiral. Shkollat amerikame jane shume me konservatore, se te Europes. Femijet nuk i shthurin shkollat por familjet qe lene pas dore edukimin e femijeve. Shikon adoloshente te vogla qe ecin rruges pas ores 10 te darkes. Ku mund te iki nje adoloshente ne ate ore ku vetem klubet jane hapur, dhe as qe nuk lejohen as te futen ne klube? Cili prind i lejon xhanem? Ja qe ka plot prinder te papergjegjeshem qe jane shume "te zene" me jeten e tyre private.
  Feelings change - memories don't.

 18. #18
  Perjashtuar nga Mod.
  Antarsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,308

  Pr: Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.

  Citim Postuar m par nga PINK Lexo Postimin
  Ju te Europes qenkeni te cmendur! Ci keni keto sisteme shkollore Kshu? Yack.
  hahahah po ti e kujt je, a kines apo e afrikes?

 19. #19
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Antarsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,882

  Pr: Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.

  Citim Postuar m par nga Qyfyre Lexo Postimin
  Per seksualitet eshte shume me i ndaluar ne Amerike se ne Europe. Se besoj se mesohen keto gjera kaq heret ne Amerike neper shkolla. Dhe ne TV jan shume me te ndaluara. Biles nganjehere e teprojne me shume se c'duhet.
  konservatorizmi i famshem amerikan. LMFAO.
  industria e pornografise eshte monopol amerikan e jo europian.
  nuk ekziston ne europe ekuivalentja e san fernanrdo valley
  Citim Postuar m par nga PINK Lexo Postimin
  Mbase dhe qendrojne ato qe thua, por mos harro sa e madhe eshte Amerika ne krahasim me Europen. Pastaj po flasim per sistem shkollash. Ketej nuk mesohen keto gjera!!
  nuk ka te beje siperfaqja gjeografike... ne amerike ka edhe shkretetira.
  eshte popullsia ajo qe ka rendesi dhe europa ka popullsi me te madhe.
  Ndryshuar pr her t fundit nga the admiral : 03-05-2013 m 10:16
  Vasudhaiva Kutumbakam

 20. #20
  Perjashtuar nga Mod.
  Antarsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,308

  Pr: Gjermani, trbohen prindrit, fmijve u msohet si arrihet orgazma.

  mos debatoni me Admiralin
  jo per gje por Adrmirali di me shume mbi SHBA se ne qe jetojm ketu. :P
  Ka shoke ai nga SHBA-ja :P

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •