Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 21
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akili-A
  Antarsuar
  06-11-2006
  Postime
  2,962

  Albin Kurtit i refuzohet viza pr SHBA

  PRISHTINE- Albin Kurtit i refuzohet viza pr t shkuar n Amerik. Ai kishte planifikuar t vizitonte Shtetet e Bashkuara t Ameriks, bashk me Visar Ymerin, i cili tashm ndodhet n Washington. Zyrtart e VV-s kan thn se ende skan marr prgjigje pr refuzimin e vizs, ndrsa Ambasada Amerikane n Prishtin ka thn se nuk komenton pr rastet individuale.

  Liderit t Lvizjes Vetvendosje, Albin Kurtit i sht refuzuar prsri viza pr t shkuar n Shtetet e Bashkuara t Ameriks.
  Kurti bashk me Shefin e Grupit Parlamentar t Vetvendosjes kishte planifikuar t shkoj n Amerik n fund t ktij muaji pr tu takuar me shqiptart n Washington.
  Ambasada Amerikan n Kosov nuk ka komentuar rastin e Kurtit me arsyetimin se e kan t ndaluar t flasin pr rastet individuale.
  Ambasada nuk komenton lidhur me rastet individuale t vizave, ka qen prgjigja e Ambasads dhn pr mediat kosovare.

  Sidoqoft, zyrtart e Vetvendosjes kan thn se ende skan marr prgjigje zyrtare prej Ambasads Amerikane n Shkup se Albin Kurtit i sht refuzuar viza pr n SHBA. Por, Ambasada e SHBA-s n Maqedoni nuk iu ka dhn shpres se do tiu kthej prgjigje pozitive.
  Prgjigja e Ambasads pas aplikimit ka qen q aplikacioni i Albinit do t kaloj npr procedurat e nevojshme administrative shtes, aplikacioni do t mbetet n pritje deri sa t kemi prgjigjen prfundimtare. Ata gjithashtu kan thn q do t prpiqemi t procedojn me aplikacionin sa m par q dorzohet, por nuk mund t themi sigurt q do t miratohet dhe nse miratohet, nuk mund t themi se kur sht gati, thuhet n prgjigjen e Lvizjes Vetvendosje.

  Albin Kurtit nuk i sht lejuar t vizitoj Amerikn edhe n dhjetor t vitit 2011 pasi nuk ia patn dhn vizn.

  Lvizja e Albin Kurtit ka pasur disa her konfrontime me zyrtart amerikan q kan shrbyer n Kosov. Madje, Ambasadorja e re amerikane n Prishtin, Tracey Ann Jacobson pati denoncuar Liderin e Vetvendosjes se ka par nj letr tjetr krcnuese t Albin Kurtit ndaj ish-Sekretares Albright.
  E kam par edhe letrn q ai (Albin Kurti) ia kishte drguar znj. Madeleine Allbright, shefes sime t mhershme, ku ai krcnonte se bashk me miq e familjar do t ballafaqohej me t n rrug, nse ajo do t vinte n Kosov, kishte thn Ambasadorja Jacobson, m 11 dhjetor t vitit 2012./BalkanWeb
  Te gjithe ankohen se s`kane para....por asnje nuk ankohet se nuk ka tru

 2. #2
  Antar i PDK-s Fitimtar. Maska e Boy_XL
  Antarsuar
  24-10-2010
  Vendndodhja
  n'PDK
  Postime
  678

  Pr: Albin Kurtit i refuzohet viza pr SHBA

  Albin Kurtit i refuzohet viza pr SHBA
  - Amerika , Hugo chavezat , Kumunistat e kuq Pro russ i urren ,edhe viza kurr sju jep.
  Vv - Palao+LISBA :D

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Akili-A
  Antarsuar
  06-11-2006
  Postime
  2,962

  Pr: Albin Kurtit i refuzohet viza pr SHBA

  Citim Postuar m par nga Boy_XL Lexo Postimin
  - Amerika , Hugo chavezat , Kumunistat e kuq Pro russ i urren ,edhe viza kurr sju jep.
  me duket se ky Albini eshte njecik me shume se i kuq.
  Te gjithe ankohen se s`kane para....por asnje nuk ankohet se nuk ka tru

 4. #4
  Antar i PDK-s Fitimtar. Maska e Boy_XL
  Antarsuar
  24-10-2010
  Vendndodhja
  n'PDK
  Postime
  678

  Pr: Albin Kurtit i refuzohet viza pr SHBA

  Citim Postuar m par nga Akili-A Lexo Postimin
  me duket se ky Albini eshte njecik me shume se i kuq.
  - qe do te thot se deshiron te jet mbi gjith kumunistat '' Hyper-Kumunist-
  Vv - Palao+LISBA :D

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Fehmikaciu
  Antarsuar
  11-01-2013
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  1,006

  Pr: Albin Kurtit i refuzohet viza pr SHBA

  ab assuetis non fit passio (ne senatin rromak).... Njeriun nuk e shqetson ajo qe ndodh shpesh
  anquilla non capit muscas..............shqiponja nuk i sulmon mizat (njeriu i madhe nuk mirret me pune te thjeshta)
  AUDACES FORTUNA IUVAT...............FATI I NDIHMON TRIMAT
  ACTA EST FABULA(PERANDORI OKTAVIAN AVGUSTI)..........SHFAQJA PERFUNDOI (fundi i luftes civile)
  Ndryshuar pr her t fundit nga Fehmikaciu : 24-04-2013 m 04:50
  VENI,VIDI,VICI

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,691

  Pr: Albin Kurtit i refuzohet viza pr SHBA

  Sinjali eshte i qarte per te gjithe shqiptaret, distancohuni nga grupime anti-perendimore dhe pro lindore, si ne kosove dhe ne shqiperi e kudo.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,033

  Pr: Albin Kurtit i refuzohet viza pr SHBA

  Citim Postuar m par nga xfiles Lexo Postimin
  Sinjali eshte i qarte per te gjithe shqiptaret, distancohuni nga grupime anti-perendimore dhe pro lindore, si ne kosove dhe ne shqiperi e kudo.

  Funksioni i kryesor i ketij veprimi eshte mbeshtetje e rastit per Thaci&Co, te cilet ju duhun edhe disa kohe, per "marreveshje" antishqiptare si kjo e fundit ne Bruksel. Ngjashem kane vepruar SHBA-te edhe gjate marreveshjeve te ngjashme, kur Thaci&Co pranuan fusnoten etj.. Edhe ne ate kohe publikonin lajme krejtesisht te ngjashme, per refuzimin e vizes per Kurtin.
  Perndryshe, funksionaret tjere te VV udhetojne pa probleme ne SHBA.
  SHBA-te e dine mire se ne Kosove dhe ne trojet shqipetare ne pergjithesi pak kush e voton partine dhe programin e saj. Prandaj, kur nje personalitet e konsiderojne te afte dhe mjaft te fuqishem per tua veshtiresuar zbatimin disa planeve te veta, pavaresisht a jane vertete per te mire te qytetareve te Kosoves dhe shqipetareve ne pergjithesi, sepse ne radhe te pare jane interesat amerikane, ata luajn kete karten antidemokratike qe per fat te keq te qytetareve te Kosoves e kane ne dore. Perndryshe, Kurti&Co jane absolutisht me proamerikan dhe me prodemokrat se Thaci&Co. Kete e dine edhe SHBA-te. Per me teper, Kurti&Co jane absolutisht te nevojshem, dhe nese nuk do te ekzistonin do te duhej te zbuloheshin ose krijoheshin nga vete amerikanet dhe perendimoret, per t'ua lehtesuar atyre zbatimin e disa planeve ne Kosove dhe Ballkan.
  Eshte e natyrshme qe nje Kurti shume me i forte se aktualisht nuk do te ishte ne interes te SHBA-ve, BE-se, NATO-s dhe perendimit ne pergjithesi. Sepse Kurti ne pushtet apo ne krye te pushtetit domosdoshmerisht do te mund te nixste dhe ti ndezte konfliktet dhe problemet edhe me tutje ekzistente ne Kosove dhe ne rajon, te cilat me ndihmen e veglave absolutisht servile dhe qarqeve te korruptuara politike fshihen ne tepih apo mbahen stabil dhe nen kontroll permes zgjidhjeve te perkoheshme kreative. Me pak fjale: Kurti ju duhet pergjithesisht per disciplinim dhe kontrollim me te lehte te veglave qe aktualisht i keqperdorin per zbatimin e interesave te veta ne Kosove dhe Ballkan. Dhe vetem ne kete rol deshirojne ta shohin dhe ta mbajne...
  Analize aktuale:
  Presioni ndrkombtar dhe “rreziku” se po dalin jasht linjs politike t plqyer nga bashksia ndrkombtare po detyrojn dy partit opozitare, Lidhjen Demokratike e Kosovs dhe Aleancn pr Ardhmrin e Kosovs q her pas here t rreshtohen n ann e Qeveris s Kosovs.

  Antart e ktyre dy partive n shtje “vendore” shpeshher tregohen kritik ndaj Qeveris s Kosovs, por shumica e proceseve politike q jan drejtuar nga kryeministri Hashim Thai, prfshir edhe bisedimet dhe marrveshja e fundit me Serbin, sht mbshtetur nga partia e Isa Mustafs dhe ajo e Ramush Haradinajt.

  Ndonse ka deputet t ktyre dy partive q shprehen shum kritik ndaj proceseve politike n vend, shpeshher ata e “ndrrojn” qndrimin sapo hyjn n godinn e Kuvendit t Kosovs, ku votojn pro politikave t qeveris.

  E tr kjo situat, q nga antart e ktyre dy partive shihet jo si prkrahje pr kryeministrin Hashim Thai dhe qeverin e tij, por si mbshtetje pr procese t cilat po e forcojn shtetin, nga analistt politik cilsohen si veprime fal telefonatave dhe vizitave nga zyrtart e ndryshm perndimor.
  ...
  Shkrimin e plot mund ta lexoni n numrin e sot t gazets Zri
  Ndryshuar pr her t fundit nga Antiproanti : 24-04-2013 m 07:18

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e KORCARI 2
  Antarsuar
  26-12-2012
  Vendndodhja
  Thesaloniqi
  Postime
  360

  Pr: Albin Kurtit i refuzohet viza pr SHBA

  Citim Postuar m par nga Akili-A Lexo Postimin
  PRISHTINE- Albin Kurtit i refuzohet viza pr t shkuar n Amerik. Ai kishte planifikuar t vizitonte Shtetet e Bashkuara t Ameriks, bashk me Visar Ymerin, i cili tashm ndodhet n Washington. Zyrtart e VV-s kan thn se ende s’kan marr prgjigje pr refuzimin e vizs, ndrsa Ambasada Amerikane n Prishtin ka thn se nuk komenton pr rastet individuale.

  Liderit t Lvizjes Vetvendosje, Albin Kurtit i sht refuzuar prsri viza pr t shkuar n Shtetet e Bashkuara t Ameriks.
  Kurti bashk me Shefin e Grupit Parlamentar t Vetvendosjes kishte planifikuar t shkoj n Amerik n fund t ktij muaji pr t’u takuar me shqiptart n Washington.
  Ambasada Amerikan n Kosov nuk ka komentuar rastin e Kurtit me arsyetimin se e kan t ndaluar t flasin pr rastet individuale.
  “Ambasada nuk komenton lidhur me rastet individuale t vizave”, ka qen prgjigja e Ambasads dhn pr mediat kosovare.

  Sidoqoft, zyrtart e Vetvendosjes kan thn se ende s’kan marr prgjigje zyrtare prej Ambasads Amerikane n Shkup se Albin Kurtit i sht refuzuar viza pr n SHBA. Por, Ambasada e SHBA-s n Maqedoni nuk iu ka dhn shpres se do t’iu kthej prgjigje pozitive.
  “Prgjigja e Ambasads pas aplikimit ka qen q aplikacioni i Albinit “do t kaloj npr procedurat e nevojshme administrative shtes, aplikacioni do t mbetet n pritje deri sa t kemi prgjigjen prfundimtare”. Ata gjithashtu kan thn q “do t prpiqemi t procedojn me aplikacionin sa m par q dorzohet, por nuk mund t themi sigurt q do t miratohet dhe nse miratohet, nuk mund t themi se kur sht gati”, thuhet n prgjigjen e Lvizjes Vetvendosje.

  Albin Kurtit nuk i sht lejuar t vizitoj Amerikn edhe n dhjetor t vitit 2011 pasi nuk ia patn dhn vizn.

  Lvizja e Albin Kurtit ka pasur disa her konfrontime me zyrtart amerikan q kan shrbyer n Kosov. Madje, Ambasadorja e re amerikane n Prishtin, Tracey Ann Jacobson pati denoncuar Liderin e Vetvendosjes se ka par nj letr tjetr krcnuese t Albin Kurtit ndaj ish-Sekretares Albright.
  “E kam par edhe letrn q ai (Albin Kurti) ia kishte drguar znj. Madeleine Allbright, shefes sime t mhershme, ku ai krcnonte se bashk me miq e familjar do t ballafaqohej me t n rrug, nse ajo do t vinte n Kosov”, kishte thn Ambasadorja Jacobson, m 11 dhjetor t vitit 2012./BalkanWeb
  Sa mire ja la bere!

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Akili-A
  Antarsuar
  06-11-2006
  Postime
  2,962

  Pr: Albin Kurtit i refuzohet viza pr SHBA

  Citim Postuar m par nga Antiproanti Lexo Postimin
  Funksioni i kryesor i ketij veprimi eshte mbeshtetje e rastit per Thaci&Co, te cilet ju duhun edhe disa kohe, per "marreveshje" antishqiptare si kjo e fundit ne Bruksel. Ngjashem kane vepruar SHBA-te edhe gjate marreveshjeve te ngjashme, kur Thaci&Co pranuan fusnoten etj.. Edhe ne ate kohe publikonin lajme krejtesisht te ngjashme, per refuzimin e vizes per Kurtin.
  Perndryshe, funksionaret tjere te VV udhetojne pa probleme ne SHBA.
  SHBA-te e dine mire se ne Kosove dhe ne trojet shqipetare ne pergjithesi pak kush e voton partine dhe programin e saj. Prandaj, kur nje personalitet e konsiderojne te afte dhe mjaft te fuqishem per tua veshtiresuar zbatimin disa planeve te veta, pavaresisht a jane vertete per te mire te qytetareve te Kosoves dhe shqipetareve ne pergjithesi, sepse ne radhe te pare jane interesat amerikane, ata luajn kete karten antidemokratike qe per fat te keq te qytetareve te Kosoves e kane ne dore. Perndryshe, Kurti&Co jane absolutisht me proamerikan dhe me prodemokrat se Thaci&Co. Kete e dine edhe SHBA-te. Per me teper, Kurti&Co jane absolutisht te nevojshem, dhe nese nuk do te ekzistonin do te duhej te zbuloheshin ose krijoheshin nga vete amerikanet dhe perendimoret, per t'ua lehtesuar atyre zbatimin e disa planeve ne Kosove dhe Ballkan.
  Eshte e natyrshme qe nje Kurti shume me i forte se aktualisht nuk do te ishte ne interes te SHBA-ve, BE-se, NATO-s dhe perendimit ne pergjithesi. Sepse Kurti ne pushtet apo ne krye te pushtetit domosdoshmerisht do te mund te nixste dhe ti ndezte konfliktet dhe problemet edhe me tutje ekzistente ne Kosove dhe ne rajon, te cilat me ndihmen e veglave absolutisht servile dhe qarqeve te korruptuara politike fshihen ne tepih apo mbahen stabil dhe nen kontroll permes zgjidhjeve te perkoheshme kreative. Me pak fjale: Kurti ju duhet pergjithesisht per disciplinim dhe kontrollim me te lehte te veglave qe aktualisht i keqperdorin per zbatimin e interesave te veta ne Kosove dhe Ballkan. Dhe vetem ne kete rol deshirojne ta shohin dhe ta mbajne...
  e gjithe kjo analize, per te na shpjeguar politiken radikale te llogores qe Albin Kurti po perpiqet te ngjalli.
  nje politike e shekullit te kaluar qe si rezultat nuk ka interesin e popullit por shkaterrimin e tij.
  Albini kujton se idete dhe pikpamjet linden kur ka lindur Ai vete. dhe nuk ka mesuar qe bota ka mjaft eksperience ne te shkuaren me teori dhe praktika te tilla, te cilat e cojne shoqerine vetem ne konfrontim.
  Albini eshte thjesht nje idealist i vonuar,qe do ishte i pershtatshem ndoshta per vitet 20` 30` ne europe.
  Ai ne rastin me te mire eshte nje Delirant dhe ne rastin me te keq eshte i Rrezikshem.
  Te gjithe ankohen se s`kane para....por asnje nuk ankohet se nuk ka tru

 10. #10
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,066
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Albin Kurtit i refuzohet viza pr SHBA

  Nuk do te cuditesha qe Albin Kurti te ishte ne listen e personave te padeshiruar ne Amerike, ku hyjne te gjithe terroristet dhe anarkistet e botes. Dhe askush nuk duhet te cuditet: ky individ ka sulmuar dhunshem institucionet demokratike te Kosoves, vendit te tij, ka sulmuar zyrat e UNMIK dhe EULEX, ka injoruar te gjitha thirrjet e ambasadorit amerikan ne Prishtine per qetesi e dialog politik, e ta pret mendja qe Amerika nuk do ta lejoje te hyje ne territorin e saj.

  Qendrimet e tij kane pasoja, si brenda edhe jashte vendit. Albin Kurti po korr ate qe ka mbjelle vete.
  Albo

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  25-05-2008
  Postime
  3,745

  Pr: Albin Kurtit i refuzohet viza pr SHBA

  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  Nuk do te cuditesha qe Albin Kurti te ishte ne listen e personave te padeshiruar ne Amerike, ku hyjne te gjithe terroristet dhe anarkistet e botes. Dhe askush nuk duhet te cuditet: ky individ ka sulmuar dhunshem institucionet demokratike te Kosoves, vendit te tij, ka sulmuar zyrat e UNMIK dhe EULEX, ka injoruar te gjitha thirrjet e ambasadorit amerikan ne Prishtine per qetesi e dialog politik, e ta pret mendja qe Amerika nuk do ta lejoje te hyje ne territorin e saj.

  Qendrimet e tij kane pasoja, si brenda edhe jashte vendit. Albin Kurti po korr ate qe ka mbjelle vete.
  Albo
  Nuk jam ndonje perkrahese e madhe e Albin Kurtit sepse disa ide te tij me duken paksa idioteske por vetem se qeveria e USA ka kete qendrim nuk do thote qe eshte qendrim i drejte ,eshte loje politike ,kushedi cfare interesa ka .Nuk mund te jete Albin Kurti me i "keq" se Hashim Thaci (mafioz e kriminel)!!

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Fehmikaciu
  Antarsuar
  11-01-2013
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  1,006

  Pr: Albin Kurtit i refuzohet viza pr SHBA

  Citim Postuar m par nga ane Lexo Postimin
  Nuk jam ndonje perkrahese e madhe e Albin Kurtit sepse disa ide te tij me duken paksa idioteske por vetem se qeveria e USA ka kete qendrim nuk do thote qe eshte qendrim i drejte ,eshte loje politike ,kushedi cfare interesa ka .Nuk mund te jete Albin Kurti me i "keq" se Hashim Thaci (mafioz e kriminel)!!
  Nuk mundet nje STUDENTE GJENIAL I ELEKTROTEKNIKES athere,te jet MAFIOZ!!!!!
  VENI,VIDI,VICI

 13. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  25-05-2008
  Postime
  3,745

  Pr: Albin Kurtit i refuzohet viza pr SHBA

  Citim Postuar m par nga Fehmikaciu Lexo Postimin
  Nuk mundet nje STUDENTE GJENIAL I ELEKTROTEKNIKES athere,te jet MAFIOZ!!!!!
  Lexoje me mire ,per mafioz e kriminel e pata fjalen per Hashim Shatin

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Fehmikaciu
  Antarsuar
  11-01-2013
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  1,006

  Pr: Albin Kurtit i refuzohet viza pr SHBA

  Citim Postuar m par nga ane Lexo Postimin
  Lexoje me mire ,per mafioz e kriminel e pata fjalen per Hashim Shatin
  Me fal ANE e nderuar do te largohna vet 1jave nga forumi,se po me duket MODERATORET ksaj rradhe nuk kan me ma fal per ket gabim apo ofendim!!
  VENI,VIDI,VICI

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Fehmikaciu
  Antarsuar
  11-01-2013
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  1,006

  Pr: Albin Kurtit i refuzohet viza pr SHBA

  Citim Postuar m par nga xfiles Lexo Postimin
  Sinjali eshte i qarte per te gjithe shqiptaret, distancohuni nga grupime anti-perendimore dhe pro lindore, si ne kosove dhe ne shqiperi e kudo.
  Kete eshte dashture me dite moti!!!
  VENI,VIDI,VICI

 16. #16
  Antar i PDK-s Fitimtar. Maska e Boy_XL
  Antarsuar
  24-10-2010
  Vendndodhja
  n'PDK
  Postime
  678

  Pr: Albin Kurtit i refuzohet viza pr SHBA

  Citim Postuar m par nga ane Lexo Postimin
  Lexoje me mire ,per mafioz e kriminel e pata fjalen per Hashim Shatin
  -me ket fjalen Kriminel se pari e kan quajt serbet , mandej ju e quani po nuk eshte qudi se pa pas gjak serbi nuk mund ta quash Hashim Thaqin Kriminel.
  - nuk te llogaritet shum per te madhe ty se tash ka filu me dal pranvera je dhez nga posht e kshtu qe kur ke siklet mos hyn me postu ketu por te jap nje keshil e mbush nje legen me uj te ftoft dhe ulesh ne te , ta hjek temperatur edhe qetsohesh mir.
  Vv - Palao+LISBA :D

 17. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-01-2011
  Postime
  2,425

  Pr: Albin Kurtit i refuzohet viza pr SHBA

  albi kurti duhet ti ndryshoje emrin partise. jo vet - vendosje por amerike - vendosje.
  vetem keshtu e mer ai vizen.

 18. #18
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  25-05-2008
  Postime
  3,745

  Pr: Albin Kurtit i refuzohet viza pr SHBA

  Citim Postuar m par nga Boy_XL Lexo Postimin
  -me ket fjalen Kriminel se pari e kan quajt serbet , mandej ju e quani po nuk eshte qudi se pa pas gjak serbi nuk mund ta quash Hashim Thaqin Kriminel.
  - nuk te llogaritet shum per te madhe ty se tash ka filu me dal pranvera je dhez nga posht e kshtu qe kur ke siklet mos hyn me postu ketu por te jap nje keshil e mbush nje legen me uj te ftoft dhe ulesh ne te , ta hjek temperatur edhe qetsohesh mir.
  Sa skandale ka pas gjate qeverisjes se tij nuk ka pas gjate asnje qeverisje tjeter ,kryetaret e komunave te zgjedhura nga partia e tij shumica kriminela ,me dosje penale ,vjedhja ne polici ,vjedhja me pasaporta etj etj .. e ti me thua nuk eshte kriminel e mafioz??!!!

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,033

  Pr: Albin Kurtit i refuzohet viza pr SHBA

  ...

  Telegrafi: S fundi sht raportuar n media se juve ju sht refuzuar viza pr SHBA. Ka pasur komente se kjo sht br pr shkak keni raporte jo aq miqsore me politikant amerikan. Prmendet ktu edhe rasti i disa konfrontimeve verbale me ish-ambasadoren amerikane Tina Kaidanow. Cili sht komenti juaj?

  Kurti: Nuk e di t kemi pasur ndonj konfrontim verbal me ish-ambasadoren Kaidanow, por sht e vrtet se ne nuk kemi qen dakord me shum prej qndrimeve t saj, ku ajo prmes ndrhyrjeve t saj ka tejkaluar prshkrimin e puns s nj ambasadori.

  Pas prfundimit t zgjedhjeve, me gjith vjedhjet masive t votave, Lvizja Vetvendosje u provua si nj forc politike q nuk mund t injorohet. Atbot ne u takuam jo vetm me ambasadorin Dell q vetm nj muaj m hert kishte deklaruar se nuk do t takohej me ne, por edhe me zyrtar t lart t Departamentit amerikan t Shtetit pr Evropn. Gjithsesi, duhet thn se qndrimet e VV-s jan t drejta, parimore dhe n funksion t realizimet t projektit ton politik.

  Ne do t takohemi me t gjith miqt q jan n prkrahje t kauzs ton, por dua ta theksoj se nuk do t bjm asnj lshim nga parimet prej t cilave udhhiqemi, pr t’u takuar me dik, sepse ne n Lvizje besojm se legjitimiteti pr programin ton duhet krkuar nga brenda, prej popullit t Kosovs.


  Ndrkaq, refuzimit t vizs dua t’i prgjigjem shkurt: sht gnjeshtr e mediave t pushtetit, sepse nuk kam marr asnj prgjigje zyrtare. /A. Fazliu/Telegrafi/
  http://www.telegrafi.com/lajme/kurti...e-2-31537.html

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,033

  Pr: Albin Kurtit i refuzohet viza pr SHBA

  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  Nuk do te cuditesha qe Albin Kurti te ishte ne listen e personave te padeshiruar ne Amerike, ku hyjne te gjithe terroristet dhe anarkistet e botes
  ....
  Albo
  Albin Kurtit i lshohet viza pr n SHBA
  Nj delegacion i Lvizjes Vetvendosje, i kryesuar nga kryetari Albin Kurti dhe kryetari i Komisionit pr Pun t Jashtme n Kuvendin e Kosovs, Shpend Ahmeti, Nnkryetari i par, Visar Ymeri, Florin Krasniqi, deputet dhe Boiken Abazi, koordinator i sekretariateve n Lvizje, do t qndrojn pr nj vizit pune n SHBA duke filluar nga data 24 maj.

  Qllimet e ksaj vizite jan takimet me prfaqsues dhe organizata t shtetit amerikan, njoftimi i publikut mbi situatn aktuale ekonomiko-politike n Kosov si dhe takimet me komunitetin shqiptaro-amerikan n SHBA.

  Kjo vizit do t prfshij qytetet e Washington DC, New York, Boston, Detroit, Chicago dhe Dallas”, njofton Vetvendosje.

  Albin Kurti sht i ftuar n cilsin e kryetarit t Komisionit pr Pun t Jashtme t Kuvendit t Kosovs pr t'i mbajtur disa ligjrata n disa organizata n SHBA, dhe po ashtu n kt cilsi do t zhvilloj edhe takime me kongresmen e prfaqsues t tjer t shtetit amerikan”, thuhet m tej n njoftimin e VV-s. /Zri

  http://www.zeri.info/artikulli/5818/...za-per-ne-shba


  Z. Albo, ndrysho titullin ne "Albin Kurtit i lshohet viza pr n SHBA"...
  Ndryshuar pr her t fundit nga Antiproanti : 14-05-2013 m 15:37

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •