Close
Faqja 0 prej 8 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 160
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e ZanaNim
    Anëtarësuar
    20-01-2013
    Vendndodhja
    Peje
    Postime
    18

    Kosovë: Përjashtohet nga shkolla vetëm se kishte vendosur të mbante shami!

    Dikund afër 65 mungesa pa arsye, djale i zhurmshëm, nga ai ankohen gjithë profesorët në shkollë. Njëherë ka qenë në para përjashtim se gati sa nuk e kish sulmuar profesorin që nuk e kishte lejuar të hynte në shkollë pa uniformë. Përdorues javor i marihuanes. Nëse nuk besoni, mjafton të hysh në WC të shkollës edhe të kaplon era bari. Në fund, ky djal bëhet maturant dhe shkon në mbrëmje të maturës me një Audi Q7, me vajzë më të mirë të klasës. Nëse nuk ndryshon mendjen, më vonë regjistrohet edhe në fakultet edhe e vazhdon jetën normal.

    Një vajzë, gati asnjë mungesë. I ka pasur dy mungesa por e pat sjellë arsyetimin e mjekut. Nxënëse e urtë, fliste atëher kur duhej folur. Punëtore dhe të gjitha notat e larta, shembull nga profesorët dhe shoqet e saj. Të gjithë të familjes dhe rrethit i thonin që ti do të arrish shumë se je shumë e zonja në kimi. Të gjithë i thanë që duhet ta regjistrosh kiminë pasi ta kryesh shkollën e mesme.
    Por... Kjo nuk mund ta kryej shkollën e mesme për arsye se e përjashtuan nga shkolla për shkak se ka shami në kokë!


    Pothuajse kështu ndodhi edhe me fatin e Njomëza Jasharit nga Ferizaji e cila vijonte mësimet në shkollën e mesme ekonomike "Faik Konica" në Ferizaj. Ajo u përjashtua ne 25 janar nga kjo shkollë për arsye se kishte vendosur të barte shaminë dhe të mbulohej. Kjo shtyri që lëvizja BASHKOHU menjëherë pas faljes së xhumasë të bashkoheshin në qendrën e qytetit të Ferizajit e të protestonin për kthimin e Njomëzës në procesin e rregullt mësimor. Kryetari i komunës si dhe drejtori i shkollës nuk u përgjigjën kërkesës së kësaj proteste paqësore që bëri bujë të madhe në gjithë vendin me pretekstin se ata vetëm po e zbatojnë ligjin.
    Duhet të jetë një turp i madh për një vend i cili cenon të drejtën e lirë të zgjedhjes dhe mënyrës së besimit. Kjo është kulmi i panjerëzisë të kreut të shtetit që mundohet përmes ligjeve ta ndalojë një fe e cila duhet të ketë të drejta po aq sa kanë gjitha fetë tjera.

    Kërkoj falje nëse kjo problematikë është shtjelluar edhe më herët, por unë jam e porsaardhur në forum, vetëm se ky problem më nervozon tepër ashtu sic e bën të ndihet cdo besimtar tjetër Musliman kur e sheh tek po i cenohet e drejta e fesë dhe besimit të vet.

  2. #2
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anëtarësuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876

    Për: Kosovë: përjashtohet nga shkolla vetëm se kishte vendosur të barte shami!

    ne kete shkolle eshte e detyrueshme uniforma???
    Vasudhaiva Kutumbakam

  3. #3
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    02-11-2012
    Vendndodhja
    Vojnovc Shtime
    Postime
    412

    Për: Kosovë: përjashtohet nga shkolla vetëm se kishte vendosur të barte shami!

    Citim Postuar më parë nga the admiral Lexo Postimin
    ne kete shkolle eshte e detyrueshme uniforma???
    Vetem kur te eshte ne pytje shamia perndryshe edhe me minifund ben

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-03-2011
    Postime
    169

    Për: Kosovë: përjashtohet nga shkolla vetëm se kishte vendosur të barte shami!

    Perjashtohen nese shkojne me shami,e te veshura,e nuk perjashtohen nese do venin gjysem te veshura.Nese shamia nuk i shkon nje nxenesje ateher as minifundi si ka hije perderisa eshte mbrenda ambientit te shkolles.Por per raste te tilla skemi degjuar qe te perjashtohet njeri apo ti jepet ndonje verejtje.
    Ku ka arritur civilizimi,sa frike e kan shamine e cila thjeshte nje pelhure eshte asgje me teper.Me mire te jesh i armatosur,sesa te kesh shami ne koke !

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e Diella1
    Anëtarësuar
    07-03-2011
    Postime
    1,162

    Për: Kosovë: përjashtohet nga shkolla vetëm se kishte vendosur të barte shami!

    Shume keq po me vjen per kete vajzen, s'e di kur do te shpetojme nga kthetrat e sekularizmit, qe 'mbeshtet' demokracine, por qe ne te vertete vendos rregullat e veta mbi te gjitha....

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e hot_prinz
    Anëtarësuar
    29-05-2007
    Vendndodhja
    Frankfurt
    Postime
    9,878

    Për: Kosovë: përjashtohet nga shkolla vetëm se kishte vendosur të barte shami!

    Per shami ne koke nuk e shof noj problem te modh,
    vetem mos te dalin kshu,
    se po kam frike mos osht noj ninxha aty.

    tempus fugit, amor manet in aeternum corde

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Diella1
    Anëtarësuar
    07-03-2011
    Postime
    1,162

    Për: Kosovë: përjashtohet nga shkolla vetëm se kishte vendosur të barte shami!

    Ne te vertete, as une nuk jam per percet, gruaja mbulon koken ne respekt ndaj Zotit, por fytyren ia ka dhene si identitet te njeriut, i cili duhet nga ana tjeter te punoje t'a mbaje te paster dhe me nder.....(Jashte teme kjo, por jane hapur kaq tema mbi shamine, e desha te them edhe une te timen.....)
    Ndryshuar për herë të fundit nga Diella1 : 02-02-2013 më 13:23

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e roni_s
    Anëtarësuar
    29-07-2006
    Postime
    639

    Për: Kosovë: përjashtohet nga shkolla vetëm se kishte vendosur të barte shami!

    Citim Postuar më parë nga Blinaa Lexo Postimin
    Perjashtohen nese shkojne me shami,e te veshura,e nuk perjashtohen nese do venin gjysem te veshura.Nese shamia nuk i shkon nje nxenesje ateher as minifundi si ka hije perderisa eshte mbrenda ambientit te shkolles.Por per raste te tilla skemi degjuar qe te perjashtohet njeri apo ti jepet ndonje verejtje.
    Ku ka arritur civilizimi,sa frike e kan shamine e cila thjeshte nje pelhure eshte asgje me teper.Me mire te jesh i armatosur,sesa te kesh shami ne koke !

    Mendimi im eshte se Kosova ndjek politikat evropiane e qe i bie te jet ne kundershtim me kete veprim. Sado qe mund te jet e pahishme qe nje vajze te vesh minifund apo te mbaj arme ilegale ndoni nxenes.... kjo nuk eshte shqetsuse per ata njerez te huaj (perendimor) qe monitorojn rrjedhat e politikave qe zhvillohen ne Kosove. E theme kete duke e pas parasyshe faktin qe disa ligje kur behen ne parlamentin e Kosoves kemi nderhyrje te eulex-it.
    All religions, arts and sciences are branches of the same tree.

  9. #9
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793

    Për: Kosovë: përjashtohet nga shkolla vetëm se kishte vendosur të barte shami!

    për arsye se kishte vendosur të barte shaminë dhe të mbulohej
    Ligjerisht , perderisa ne shkolle nuk eshte vendosur nje uniform e caktuar, nuk e perjashton dot nga shkolla pse ka ven shami .
    Ate pjesen : Te mbulohej , mendoj qe behet fjale per perce
    dhe me te drejt eshte e papranueshme ashtu sic jane minifunet dhe dekoltet ekstreme.

    Nqs ajo dhe familja e saj kane kerkuar me ngulm qe mos ta heqi percen eshte e drejta shkolles per ta perjashtuar.
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  10. #10
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anëtarësuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876

    Për: Kosovë: përjashtohet nga shkolla vetëm se kishte vendosur të barte shami!

    Citim Postuar më parë nga Shtimjanii Lexo Postimin
    Vetem kur te eshte ne pytje shamia perndryshe edhe me minifund ben
    e kam fjalen pikerisht per ate shkolle.
    ka ndonje uniforme te percaktuar per nxenesit dhe nxeneset aty?
    Vasudhaiva Kutumbakam

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-03-2011
    Postime
    169

    Për: Kosovë: përjashtohet nga shkolla vetëm se kishte vendosur të barte shami!

    Citim Postuar më parë nga roni_s Lexo Postimin
    Mendimi im eshte se Kosova ndjek politikat evropiane e qe i bie te jet ne kundershtim me kete veprim. Sado qe mund te jet e pahishme qe nje vajze te vesh minifund apo te mbaj arme ilegale ndoni nxenes.... kjo nuk eshte shqetsuse per ata njerez te huaj (perendimor) qe monitorojn rrjedhat e politikave qe zhvillohen ne Kosove. E theme kete duke e pas parasyshe faktin qe disa ligje kur behen ne parlamentin e Kosoves kemi nderhyrje te eulex-it.
    Une nuk e di sakt,,por besoj qe perendimoret nuk ua kan marre te drejten e fjales politikaneve te vendit,edhe ato kan te drejte te vendosin ligjet ne Kosove.Pastaj pse smerren me halle te tjera qe kan mbuluar vendin,por kapen pas nje shamije e nje individi qe si ben keq askujt.
    Perderisa neper kolegjet amerikane mund te shofish cdo dite 3-4 veta te mbuluara me shami normale ne koke,sbesoj qe te huajit do kene nej ndikim ne kete aspekt ne Kosove.Kete e bejne vete udheheqesit kosovare.Eshte mendimi im ky gjithesesi.
    Me vjen keq per vajzen qe e ka psuar ne kete menyre!

  12. #12
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    02-11-2012
    Vendndodhja
    Vojnovc Shtime
    Postime
    412

    Për: Kosovë: përjashtohet nga shkolla vetëm se kishte vendosur të barte shami!

    Citim Postuar më parë nga the admiral Lexo Postimin
    e kam fjalen pikerisht per ate shkolle.
    ka ndonje uniforme te percaktuar per nxenesit dhe nxeneset aty?
    Pothuajse ne te gjitha shkollat ne Ferizaj por edhe ne mbar Kosoven i kan uniformat ,disa i kan vetem mantilet ndersa disa shkolla tjera kan komplet

    Edhe pse jetoj afer Ferizajit ,per ket shkoll skam njohuri se sa e zbatojn rregullat per uniforma ,por ne shkollen e mjeksis kan shum rregulla strikte ku se pari i informojn prinderit ,se nese vajzat apo djemt e tyre vin pa uniform perjashtohen poashtu edhe femrat e kan te ndaluar te veshin minifunde apo edhe pantollona teper te ngusht poashtu e kan te ndaluar vajzat qe te lyhen

    Ajo vajz ka vesh uniformen nuk ka qen problem i uniformes mirpo ketyre komunistav ju pengon shamia ,dihet se jo rrall her thyhen rregulat nga shum nxens dhe tolerohen nga drejtoria dhe mesimdhensit, kinse per te mos i len te pa shkolluar edhe pse jan problematik ndoshta jan rrahur edhe me profesor, edhe pse skan bart uniforma ,por kan ndoshta edhe qindra mungesa, lejojn te perfundojn shkollen e mesme edhe ata qe shum pak din shkrim e lexim ,ndersa nje vajz e shkelqyer ne mesim ne sjellje me asnje munges pa arsye perjashtohet dy muj para se te perfundoj shkollen e mesme ky eshte turp

  13. #13
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    02-11-2012
    Vendndodhja
    Vojnovc Shtime
    Postime
    412

    Për: Kosovë: përjashtohet nga shkolla vetëm se kishte vendosur të barte shami!

    Citim Postuar më parë nga Izadora Lexo Postimin

    Nqs ajo dhe familja e saj kane kerkuar me ngulm qe mos ta heqi percen eshte e drejta shkolles per ta perjashtuar.
    Ku pe sheh ate perce ?
    Po te ishte fjala per perce askush sdo protestonte percja nuk eshte obligative ne islam , fjala eshte per shamin te cilen e kan mbajt me shekuj dhe e mbajn gjyshet dhe nenat ton

  14. #14
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793

    Për: Kosovë: përjashtohet nga shkolla vetëm se kishte vendosur të barte shami!

    Citim Postuar më parë nga Shtimjanii Lexo Postimin
    Ku pe sheh ate perce ?
    Po te ishte fjala per perce askush sdo protestonte percja nuk eshte obligative ne islam , fjala eshte per shamin te cilen e kan mbajt me shekuj dhe e mbajn gjyshet dhe nenat ton
    Shamin si obligim fetar ne trojet tona e solli pushtuesi osman
    Shamia si obligim Krahinor ose kulturor merre si te duash , si c'jane veshjet karakteristike te zonave te ndryshme , jane krejt ndryshe nga kjo veshje qe po mundohet te futet me dhune tek ne .
    Gjyshja ime edhe pse e besimit myslyman , shamin e kokes e ka perdorur kur gatuante per arsye higjene ( mos te bie ndonje floke ne gjelle ) ose mos te pudrosej nga pluhuru gjate pastrimit te shtepise, por jo 24 ore ne dite .
    Ku doli kaq hit kjo shamia ne 2013 lol


    Kosova eshte nje shtet i ri , europian dhe laik , keshtu qe mos i krijoni nje imazh te rreme si vend shamivenes se nuk eshte as arabi dhe afganistan .
    Aty nuk jetoin vetem besimtar te fes myslymane por edhe te feve te tjera , para gjak shqiptari dhe keshtuqe nuk e kemi tradit apozakon shamine Pike.


    Ps. Me kupto drejt nuk kam asgje kundra fes por shamit e xhybet e tjera jane ekstrem !
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  15. #15
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anëtarësuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876

    Për: Kosovë: përjashtohet nga shkolla vetëm se kishte vendosur të barte shami!

    izidora, nuk bie absolutisht ndesh me laicizmin e shtetit mbajtja e nje shamie.
    kete e sheh ne tere shtetet perendimore (pervec frances).
    apo te rre mendja se do i japesh leksione laicizmi gjermanise, britanise, vendeve skandinave etj???

    kjo veshje po mundohet te futet me dhune tek ne?! me fal, por ku e pe kete dhune? une shoh dhune ne drejtimin tjeter...
    nese dikush deshiron te mbaje shami, pse mos ta mbaje?
    para pak ditesh po diskutoja me nenen time, sepse edhe ajo gjoja ne shenje te "lirise", "zhvillimit", e "modernizimit" eshte kundra shamise. hahaha.
    mirepo duke bere keshtu, eshte kundra edhe lirive themelore te individit.
    Ndryshuar për herë të fundit nga the admiral : 02-02-2013 më 14:36
    Vasudhaiva Kutumbakam

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-03-2011
    Postime
    169

    Për: Kosovë: përjashtohet nga shkolla vetëm se kishte vendosur të barte shami!

    ahahahaha,po ne muslimanet si se ngritem njeher zerin kunder shamise se murgeshave dhe kunder mjekrres se prifterinjeve ??sa tolerant qe jemi,sic duket prifterinjte e murgeshat e kan kuptuar te verteten dhe e mbajne vetem per vete nuk e ndajne me popullin .
    Nese thua jam prift ska problem mjekrra,,por nese thua jam musliman (selef,dervish apo cfardoqoft),plas sherri,,e nejta ndodh dhe me shamine,sa te zgjuar jane bota ahahahha.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Blinaa : 02-02-2013 më 14:58

  17. #17
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793

    Për: Kosovë: përjashtohet nga shkolla vetëm se kishte vendosur të barte shami!

    Citim Postuar më parë nga the admiral Lexo Postimin
    izidora, nuk bie absolutisht ndesh me laicizmin e shtetit mbajtja e nje shamie.
    kete e sheh ne tere shtetet perendimore (pervec frances).
    apo te rre mendja se do i japesh leksione laicizmi gjermanise, britanise, vendeve skandinave etj???

    kjo veshje po mundohet te futet me dhune tek ne?! me fal, por ku e pe kete dhune? une shoh dhune ne drejtimin tjeter...
    nese dikush deshiron te mbaje shami, pse mos ta mbaje?
    para pak ditesh po diskutoja me nenen time, sepse edhe ajo gjoja ne shenje te "lirise", "zhvillimit", e "modernizimit" eshte kundra shamise. hahaha.
    mirepo duke bere keshtu, eshte kundra edhe lirive themelore te individit.
    Nuk e di nese drejtori i asaj shkolla ka dhen ndonje prononcim ne media per kete perjashtim , se mediat njihen per ''korrektesin'' e dhenies se ngjarjeve. Nuk e besoj qe te gjitha vajzat qe mbajne shami ne koke nuk u jepet e drejta e shkollimit.
    Nqs venjen e asaj shamie e sheh si obligim nga paraardhesit tane , une dhune e quaj , mgjithse duhet te kisha futur ne thonjza :-D
    Eshte e drejta e gjikujt te mbaje shami apo jo , pavarsisht e miratoj apo jo , por ne boten Europiane ti edhe nqs ben shkollen nuk ke shanc te gjesh nje pune te mire , ashtu sic do te te pelqej ty dhe ketu fillojme prap nga fillimi me diskriminimin lol
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  18. #18
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    02-11-2012
    Vendndodhja
    Vojnovc Shtime
    Postime
    412

    Për: Kosovë: përjashtohet nga shkolla vetëm se kishte vendosur të barte shami!

    [QUOTE]
    Citim Postuar më parë nga Izadora Lexo Postimin
    Shamin si obligim fetar ne trojet tona e solli pushtuesi osman
    Amerika na solli lirin ,evropa na modernizoj na solli shum teknik qe na lehtesoj jeten, senet e mira ne duhet ti marrim, ather sipas teje ne nuk po bajka me pas internet as kompjueter sepse naj sollen te tjeret


    Shamia si obligim Krahinor ose kulturor merre si te duash , si c'jane veshjet karakteristike te zonave te ndryshme , jane krejt ndryshe nga kjo veshje qe po mundohet te futet me dhune tek ne .
    Gjyshja ime edhe pse e besimit myslyman , shamin e kokes e ka perdorur kur gatuante per arsye higjene ( mos te bie ndonje floke ne gjelle ) ose mos te pudrosej nga pluhuru gjate pastrimit te shtepise, por jo 24 ore ne dite .
    Ku doli kaq hit kjo shamia ne 2013 lol


    Kosova eshte nje shtet i ri , europian dhe laik , keshtu qe mos i krijoni nje imazh te rreme si vend shamivenes se nuk eshte as arabi dhe afganistan .
    Aty nuk jetoin vetem besimtar te fes myslymane por edhe te feve te tjera , para gjak shqiptari dhe keshtuqe nuk e kemi tradit apozakon shamine Pike.


    Ps. Me kupto drejt nuk kam asgje kundra fes por shamit e xhybet e tjera jane ekstrem
    Une te bej nje ftes eja ne Kosov ,gjitha shpenzimet ti heki une dhe shikoj se qfar shamia kan gjyshet dhe nenat tona ,as nena ime nuk ka shami por 99% e gjysheve tona kan te njejten mbules qe ne sot e kerkojm,poashtu edhe 99% e deshmorve tan ishin rrit eduku nga nenat me shami ata dhan jeten qe ne te jetojm dhe te shkollohemi te lir dhe kete ska te drejt askush te naj mohoj

    Kosova eshte nje shtet me 98% musliman ,dhe ne si musliman pajtohemi te jetojm dhe ti kemi ligjet si ne te gjitha shtetet evropiane kur amerika ju lejon shamin dhe namazin(pak me par lexova se ne nje shkoll ne ameriken e krishter nxensave musliman ju lejohet namazi) ne shkolla ,pse po dufka kosova te behet shtet i veqan ?

    Per mu nuk eshte ekstrem ti nenshtohesh Zotit tend dhe te sillesh mir me te tjeret por eshte kenaqesi

    Gjema vetem nje rast ne Kosov qe nje vajz eshte detyry me vu shami me dhun vetem nje rast ? ,dhe kerko qka te duash nga une
    A e din ti se 99% e ketyre vajzave qe sot jan duke i ve shamit ,nenat e tyre i kan pa shami babain nuk eshte prtaktikant i fes ? kush po i detyrojka ato ? baben jo fetar nenen jofetare ka edhe shum raste te tjera qe prinderit i bejn presion me hek shamin

    Prinderit e mi skan praktiku as nuk praktikojn fen gjysherit e kan praktiku ,mu sme ka detyru as gjyshja se baba nan jan kan aut ,askan se kam detyru me dhun vet ja ka nis vellau tani motra, eshte e kot te mundohesh me dhun te bindeesh dikend keto sot nuk pin uj

    Dhe ne ne fund ate ma obligon feja ime a eshte krahinor arab apo diqka tjeter ti je e obliguar sipas kushtetus te me rrespektosh mua dhe fen time kjo eshte bindja besimi im dhe kushtetuta e vendit tim ma lejon qe lirshem te praktikoj fen ,

    Dikur xhamiat ishin me pleq, sot i kemi plot rini saqe as oborret e xhamiav nuk po i zen ,sot i kemi edhe bijt e komunistav te cilet na perjashtojn nga shkolla femijt e tyre jan praktikus te islamit dhe kete gje askush ska qe mund te ndal e ardhmja i takon rinis dhe rinia eshte percaktu perr rugen qe do ndjek

  19. #19
    ****Undisputed**** Maska e Lumi_ftp
    Anëtarësuar
    26-01-2013
    Vendndodhja
    Ne zon te luftes
    Postime
    1,174

    Për: Kosovë: përjashtohet nga shkolla vetëm se kishte vendosur të barte shami!

    Citim Postuar më parë nga Blinaa Lexo Postimin
    ahahahaha,po ne muslimanet si se ngritem njeher zerin kunder shamise se murgeshave dhe kunder mjekrres se prifterinjeve ??sa tolerant qe jemi,sic duket prifterinjte e murgeshat e kan kuptuar te verteten dhe e mbajne vetem per vete nuk e ndajne me popullin .
    Nese thua jam prift ska problem mjekrra,,por nese thua jam musliman (selef,dervish apo cfardoqoft),plas sherri,,e nejta ndodh dhe me shamine,sa te zgjuar jane bota ahahahha.
    Blina: deshta te shtoj dicka, une e mbaj mend kur shkolla na pat dhene uniform (kuptohet qe ne e kemi paguar vet) , ne fillim ishin strikte dhe pastaj me askush su interesojke me shiku a e ke me vete a po jo, plus kesaj me pat mbet ne shpi si safrabez i bukeve (nenat tona qe e perdorin per gatim) hahahahah, asgje nuk me nevojitke. Kurse sa i perket kesaj qe e kan bere ne qytetin tim Ferizaj, eshte me te vertet turp ngase cdo kush ka te drejte te jetoj jeten ashtu si te deshiroj dhe, eshte turp dikujt tja ndalosh besmin qe e ka e qe eshte nje gje shum personale.

  20. #20
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793

    Për: Kosovë: përjashtohet nga shkolla vetëm se kishte vendosur të barte shami!

    Citim Postuar më parë nga Blinaa Lexo Postimin
    ahahahaha,po ne muslimanet si se ngritem njeher zerin kunder shamise se murgeshave dhe kunder mjekrres se prifterinjeve ??sa tolerant qe jemi,sic duket prifterinjte e murgeshat e kan kuptuar te verteten dhe e mbajne vetem per vete nuk e ndajne me popullin .
    Nese thua jam prift ska problem mjekrra,,por nese thua jam musliman (selef,dervish apo cfardoqoft),plas sherri,,e nejta ndodh dhe me shamine,sa te zgjuar jane bota ahahahha.
    Murgeshat e bejne shkollen ne shkolla fetare dhe ate qellim i kane vetes , qe do behen murgesha .
    Edhe prifti i ka thon jetes bye bye , une dhe jezukrishti lol

    Kurse ti pretendon me hapsire , pretendon me shume mundesira , ti si femer pretendon nje pune te mire , pretendon te besh deri diku karrier ect ect
    Jeto sot se neser nuk i dihet

Faqja 0 prej 8 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •