Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 25
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e ZanaNim
    Anėtarėsuar
    20-01-2013
    Vendndodhja
    Peje
    Postime
    18

    Smile Mire se ju gjej!

    Pershendetje per te gjithe anetaret e Forumit.


    Une quhem Zana dhe vij nga qyteti i Pejes, jam 18 vjecare dhe vijoj mesimet ne Gjimnazin “Bedri Pejani” ne Peje, aty kam drejtimin e gjuhes per arsye sepse letersia me pelqen shume, por edhe jam e pasionuar pas mesimit te gjuheve te huaja. Kete vit jam maturante, me kane mbetur vetem edhe pak muaj deri ne perfundim te shkolles se mesme. Nje nder arsyet e tjera pse zgjodha drejtimim e gjuhes ishte sepse profesioni im i ardhshem pritet te jete gazetaria dhe sepse i ikja matematikes

    Ne pergjithesi ata qe me njohin e dijne qe jam nje person shume i shoqerueshem, te pakten mundohem te pershtatem me cdo gjenerate.
    Personat me te cilet nuk me shkon fare biseda jane ata te cilet genjejne gjate gjithe kohes, e lavdojne veten shume dhe ata te cilet ofendojne kategori te personave te caktuar sic jane: te varferit, te shemtuarit, etj.. Mirepo personat qe i urrej me se shumti dhe qe nuk mund as t’i shoh me sy jane ata te cilet shtiren kinse jane dikush tjeter, ne shtepi flasin ndryshe ndersa ne shoqeri ndryshe, genjejne per mendimet dhe bindjet e veta vetem ne menyre qe tu pelqejne te tjereve dhe ne menyre qe te njihen nga te gjithe.

    Hobi im eshte padyshim muzika, kendoj vazhdimisht, kam filluar te marr pjese ne shume koncerte brenda qytetit tim sidomos te organizuara nga shkolla ime (e cila eshte shkolla me e madhe ne qytet), po ashtu vallezimin e kam shume per zemer sidomos ate popullor.
    Mirepo pa marre parasysh sa e dua muziken nuk mendoj te vazhdoj me te ne menyre profesionale dhe ta kem profesion ne te ardhmen per arsye sepse te jem nje fytyre publike me pengon shume, me pengon qe kur te dal ne nje kafe apo ndonje vend publik te gjithe te me shikojne me nje sy tjeter dhe te me trajtojne si nje person jo te zakonshem.
    Kam deshire shume te jetoj nje jete te thjeshte, te mos jem fytyre publike, te kem nje jete te qete, jo shume luksoze dhe posacerisht nuk kam deshire te jetoj diku jashte shtetit tim.

    Anen me negative timen e konsideroj me se shumti kete:
    - Jam shume temperamente, perkunder faktit qe pothuajse gjithmone rri e buzeqeshur nervozohem shume shpejte, nuk mund te kontrolloj veten dhe nervozen ne minutin e pare dhe pastaj pendohem nese kam thene ndonje gje te pa hijshme (per te cilen kuptohet qe mund te jete shume vone).

    Ka edhe shume karakteristika te mija te cilat besoj qe marrin shume kohe per t’i lexuar. Me vjen shume mire qe kam rastin te jem pjese e ketij forumi ne te cilin pres shume debate, diskutime, argetim, mesim per gjera te reja, etj..
    Faleminderit qe gjetet kohe per te lexuar prezantimin tim i cili mund te kete qene edhe pak i merzitshem (sepse ka qene i gjate),
    Besoj se do kalojme shume mire bashke dhe shpresoj te jem e mireseardhur ne mesin tuaj.
    Ju pershendes perzemersisht..
    Emri:  IMG_2081.jpg

Shikime: 854

Madhėsia:  24.8 KB

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e toni54
    Anėtarėsuar
    25-02-2010
    Postime
    3,776

    Pėr: Mire se ju gjej!

    mire se keni ardhe bukuroshe..........po ti nje cv na paske dhen ketu me parqitjen tende hahahahah te urojm te kalosh qaste te bukura ketu......

  3. #3
    ► ☆☆☆ ◄
    Anėtarėsuar
    26-10-2005
    Vendndodhja
    Mėmėdhe
    Postime
    4,834

    Pėr: Mire se ju gjej!

    Zana,mire se erdhet dhe pergezimet e mia per prezantimin (aspak te merzitshem)

    Kalofshi sa me mire ketu dhe suksese ne rrugen e gazetarise

  4. #4
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anėtarėsuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781

    Pėr: Mire se ju gjej!

    Mire se erdhe Zana me nje prezentim te bukur ashtu sikur qenke edhe vet,te uroj argetim te kendshem ne mesin ton.
    - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
    Agim Metbala"

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e reglo
    Anėtarėsuar
    14-10-2012
    Vendndodhja
    Neper bote
    Postime
    8

    Pėr: Mire se ju gjej!

    Je e mirepritur

  6. #6

    Pėr: Mire se ju gjej!

    Mire se erdhe
    Kalofshim bukur se bashku .
    Nėse kerkon besimin tim, Mė jep sinqeritetin tėnd...

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e ZanaNim
    Anėtarėsuar
    20-01-2013
    Vendndodhja
    Peje
    Postime
    18

    Pėr: Mire se ju gjej!

    Falemnderit shume te gjithėve

  8. #8
    B@NeS@XhIe Maska e B@Ne
    Anėtarėsuar
    04-01-2010
    Vendndodhja
    .............
    Postime
    4,338

    Pėr: Mire se ju gjej!

    Mire se erdhe Zana

  9. #9
    Jam Ai Maska e RockStar
    Anėtarėsuar
    23-10-2009
    Vendndodhja
    Nėn hijen e qerpikut tėnd...!!!
    Postime
    1,956

    Pėr: Mire se ju gjej!

    Zana mire se ke ardhe ne F/SH. Kalofsh sa me bukur.

    Me t'Mira...
    Mendo dhe Pasurohu

  10. #10
    Į Я † ι $ † Maska e Homer
    Anėtarėsuar
    18-12-2008
    Vendndodhja
    Nιρρση
    Postime
    2,287

    Pėr: Mire se ju gjej!

    Jolie

    Ka lezet ky prezantimi jo si 98% e prezantimeve ne kyt forum me nji fjali :/

    Nejse mirese erdhe Zana =D
    D'Oh!

  11. #11
    ღ Ƴℓℓėʓ ღ Maska e RiGerta
    Anėtarėsuar
    01-11-2010
    Vendndodhja
    Perendim
    Postime
    946

    Pėr: Mire se ju gjej!

    Mire se erdhe, kalofsh bukur.
    Mɛ мιяɛ тɛ ʝɛм иɛ ɛяяɛƨιяɛ ɛ тɛ и∂ʝɛʝ αяσмɛи ɛ ∂яιтɛƨ, ƨɛƨα тɛ ʝɛм иɛ ∂яιтɛ ɛ тɛ мσƨ ɛ ƨнσн ғαяɛ✿⊱╮

  12. #12
    Une Ti Dhe Zoti Maska e EDUARDI
    Anėtarėsuar
    06-09-2003
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    1,946

    Pėr: Mire se ju gjej!

    Bukur prezantimi jot.

    Mir se erdhe dhe kalofsh sa me kendshem ne forum...
    Takohemi Ditėn e Gjykimit

  13. #13

    Pėr: Mire se ju gjej!

    Femrat dhe birren e ka te mire Peja !

    Mire se erdhe zana e maleve
    Revolution 1848

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Sami Hyseni
    Anėtarėsuar
    01-01-2010
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    857

    Pėr: Mire se ju gjej!

    Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
    Femrat dhe birren e ka te mire Peja !

    Mire se erdhe zana e maleve
    Ha,ha...Euros, cilen do ta zgjidheshe ti, nese njera prej tyre do te ofrohej?


    Zana e maleve, mire se erdhe.
    Te uroj, se pari shendet, e pastaj kalim te kendshem ketu, dhe ne fund suksese ne jeten profesionale te gazetarise, por me nje kusht, te mos ndikohesh apo frymezohesh nga Arbana Xharra (edhe ajo nje gazetare).

  15. #15

    Pėr: Mire se ju gjej!

    Citim Postuar mė parė nga Sami Hyseni Lexo Postimin
    Ha,ha...Euros, cilen do ta zgjidheshe ti, nese njera prej tyre do te ofrohej?
    Jam pa pretendime... te dyja jane te mira. Po une zgjedh birren se jam i martuar dhe kam vetin e qenit qe eshte besnik
    Revolution 1848

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anėtarėsuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688

    Pėr: Mire se ju gjej!

    Mire se erdhe Zana klm ketej

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e Sami Hyseni
    Anėtarėsuar
    01-01-2010
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    857

    Pėr: Mire se ju gjej!

    Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
    Jam pa pretendime... te dyja jane te mira. Po une zgjedh birren se jam i martuar dhe kam vetin e qenit qe eshte besnik
    "Cakrroo njaa", i nderuar,... se ne keto raste edhe Zoti thot; "gjynah t`u ndalohet (cakrrimi de...) ketyre njerezve te mire"


    Zana, me fal, nuk dua ta prish temen, por ja qe ky Euros, desh(t)e- s`desh(t)e te detyron nganjehere te dalim nga tema.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Sami Hyseni : 06-02-2013 mė 05:26

  18. #18
    Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
    Anėtarėsuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014

    Pėr: Mire se ju gjej!

    Deshiron te studjosh drejtimin e gjuhes dhe kund Ėėėėėėėėėė nuk paske perdor. ::-) Po ska gje jo i meson edhe ato.

    Nejse une veē erdha me ta lan nje urim e me t than doku doku pak ma shpesh ksajde edhe shihemi nje dite ne oborr te shkolles mas Mollės

  19. #19
    ...in the battle of Love! Maska e Pirate of Love
    Anėtarėsuar
    07-09-2010
    Vendndodhja
    Made in Lugina!
    Postime
    1,030

    Talking Pėr: Mire se ju gjej!

    hajde, hajde se kena mu kenaqen o ti Zana, se sapo zbrita nga maja e Lisit, se me kishte mbetur duke shkelqyer plisi gati sikur i yti .

    mire se ke ardhur

    bile te perqafoj nga ketu, e Lexuesi le te presin te oborri i shkolles po sa here ka me rrehe xiiilja ne ato muaj qe te paskan mbetur, e nuk ka per te pare te oborri i shkolles, se lere me te hija e molles
    ...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti...!

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
    Anėtarėsuar
    29-09-2004
    Vendndodhja
    Bangkok
    Postime
    2,614

    Pėr: Mire se ju gjej!

    Si zana e malit qenke.
    Mir se erdhe!
    If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •