Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-12-2012
  Postime
  24

  Post Poezi "DHE SE BASHKU DHE SI VLLAZEN" (Donald Bezhani)

  Qe tash moti jam i zoti
  Si kam qe', jam e do t'jem
  Qe tash moti jam i zoti
  Bij i denj i venit tem.

  Jam ketu den-baba-den
  Se nder shekuj kam luftuar
  Per ket' Shqipe, per ket' ven'
  Me gjak truallin kam mbuluar.

  E mbi mue plot kan shkelun
  Kan prue shpat' e lig'si
  Nė ket' dhe' perjete kan ngelun
  Ne per at' jena ba' fli.

  Na kane vrare e kane prerė
  Na kane djegur Shqiperine
  Na roberuan dimer, verė
  Ne prap e mbajtem BURRERINE

  Ne i dolem zota venit
  Ne e majtem at' premtim
  Ne i dham' lirinė Shpen'it
  Krenarise se kombit tim

  Dhe sė bashku, dhe si vllazen
  E ndertuam Shqiperine
  Dhe sė bashku, dhe si vllazen
  I dhame venit PAVARESINE

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-12-2012
  Postime
  24

  Pėr: Poezi "DHE SE BASHKU DHE SI VLLAZEN" (Donald Bezhani)

  Si ju duket kjo poezi, lini komentet tuaja ju lutem ??????

 3. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Donald Bezhani pėr postimin:

  Bahri. (29-10-2013)

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •