Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 29
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Prudence
  Anėtarėsuar
  11-03-2008
  Postime
  2,419

  Pushimet dimerore

  Pershendetje.

  E hapa kete teme se jam e interesuar rreth zonave me te preferuara per turizmin dimeror.Vende ku mund te behet ski per fillestar e femije.Do me pelqente te dija me sh se ku mund te shkoje ne Zvicer apo Austri apo ndonje eksperience vetjake ose e miqve tuaj.Jam ne pritje te infove tuaja pa filluar te dale dimri e te shkrije bora.

  flm
  "Mė e mira ėshtė armike e sė mirės"

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Prudence
  Anėtarėsuar
  11-03-2008
  Postime
  2,419

  Pėr: Pushimet dimerore

  Tani e shoh qe e paskam hap njehere ket teme po ska pas suxes.Sa punoni more amani.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Prudence : 09-01-2013 mė 18:42
  "Mė e mira ėshtė armike e sė mirės"

 3. #3
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,876

  Pėr: Pushimet dimerore

  ku jeton? se pa ditur se ku jeton eshte e veshtire t'i pergjigjemi pyetjes...
  sdq pa ia pasur idene se sa komode do ishte per ty te arrish atje, po te hedh nje emer. ZERMATT ne zvicer. nje parajse e vertete. ne kembe te malit me te famshem ne bote (matterhorn/cervino).
  pak shtrenjte, por ia vlene te shkosh atje te pakten nje here.

  p.s. ne qytet nuk lejohet hyrja me makine...
  Vasudhaiva Kutumbakam

 4. #4
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,657

  Pėr: Pushimet dimerore

  Use google- your best friend. lol. Google ski resorts ne Austria and Switzerland dhe te dalin plot. Pastaj duhet ti shohesh kush mund te pelqeje, cfare oftojne, ka per fillestare, te avancuar, rates etc . Lexo dhe review , pershtypjet e njerezve dhe krijon nje ide pak a shume. E thjeshte sa pret ketu.
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Prudence
  Anėtarėsuar
  11-03-2008
  Postime
  2,419

  Pėr: Pushimet dimerore

  Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin
  ku jeton? se pa ditur se ku jeton eshte e veshtire t'i pergjigjemi pyetjes...
  sdq pa ia pasur idene se sa komode do ishte per ty te arrish atje, po te hedh nje emer. ZERMATT ne zvicer. nje parajse e vertete. ne kembe te malit me te famshem ne bote (matterhorn/cervino).
  pak shtrenjte, por ia vlene te shkosh atje te pakten nje here.

  p.s. ne qytet nuk lejohet hyrja me makine...
  Tiron te Re

  flm.ne fakt une info po kerkoj,pastaj varet se ku vendos sipas mundesive.
  "Mė e mira ėshtė armike e sė mirės"

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Prudence
  Anėtarėsuar
  11-03-2008
  Postime
  2,419

  Pėr: Pushimet dimerore

  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  Use google- your best friend. lol. Google ski resorts ne Austria and Switzerland dhe te dalin plot. Pastaj duhet ti shohesh kush mund te pelqeje, cfare oftojne, ka per fillestare, te avancuar, rates etc . Lexo dhe review , pershtypjet e njerezve dhe krijon nje ide pak a shume. E thjeshte sa pret ketu.
  e bej ate o Pinku....po paralelisht eshte me mire kur merr info nga dikush qe e ka ket eksperience dhe e kufizon kerkimin se info te nxjerr pa fund gogla
  "Mė e mira ėshtė armike e sė mirės"

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,666

  Pėr: Pushimet dimerore

  fiksim e kam te bej plazh ne mes te dimrit, po ne nje vend tropical ama, deri tani nuk kam patur mundesira, por se shpejti shpresoj te me realizohet deshira
  deboren nuk e kam qef se e di qe do thyej qafen po te shkoj te bej ski
  Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

 8. #8
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,876

  Pėr: Pushimet dimerore

  Citim Postuar mė parė nga Prudence Lexo Postimin
  Tiron te Re

  flm.ne fakt une info po kerkoj,pastaj varet se ku vendos sipas mundesive.
  nese jeton ne tirane varet shume edhe nga bileta e avjonit. duhet te llogarisesh edhe kete. pra nuk mund te kerkosh te ikesh ne nje vend qe ndohet 5 ore larg aeroportit te mberritjes...
  mendoj se duhet te skartosh austrine. ne austri nga tirana mund te mberrish vetem ne viene dhe rreth e rrotull vienes nuk ke shume alternativa per ate qe kerkon.
  ne zvicer nuk mund te mberrish direkt, pasi nga tirana nuk ka fluturime as per zyrih as per gjeneve e as per bazel nese nuk gabohem, por mund te shkosh ne zvicer nese mberrin ne itali te veriut.
  disa shoqe te mia hollandeze bejne cdo vit keshtu. mberrijne nga hollanda ne milano ose bergamo dhe nga aty me tren nisen per ne zvicer (zermatt).
  sdq do te te keshilloja te konsiderosh idene e qendrimit ne itali, per arsye komoditeti dhe gjithashtu do te te kushtonte shume me pak se te shkosh ne zvicer... nga shqiperia ka shume aeroporte ku mund te mberrish ne veri te italise.
  psh mund te mberrish ne torino dhe nga aty mund te shkosh ne valle d'aosta. aty ke vende te mrekullueshme. courmayeur ne kufi me francen eshte perralle... ka vende te bukura sa te duash.
  ose mund te mberrish ne milano malpensa dhe mund te shkosh nga aty per ne macugnaga (ne kembe te monte rosa). ketu mund te futesh edhe nje vizite ne milano dhe ne lago maggiore.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga the admiral : 10-01-2013 mė 15:55
  Vasudhaiva Kutumbakam

 9. #9
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  40
  Postime
  4,224

  Pėr: Pushimet dimerore

  Prudence mos ke fituar gje jackpot ti edhe e mban secret:P Ne nje emision qe kam pare ne zvicer ishte shume shume bukur. http://www.myswitzerland.com/en/home...rvacation.html. have fun!
  I LOVE GOD

  j&g

 10. #10
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,657

  Pėr: Pushimet dimerore

  Nuk ka ne Shqiperi vende per ski ? Se fundja per ski pak a shume te gjitha njelloj Jane. All you need is nje mal , bore dhe skite per tu kenaqur.
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 11. #11
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,876

  Pėr: Pushimet dimerore

  ku ka vende per ski ne shqiperi?! kane filluar gjoja keto vitet e fundit. ne voskopoje psh me duket se bejne ski.
  sdq prudence, nese nuk arrin te organizosh dot per ne alpe, mund te shkosh ne mal te zi, ne kolashin. eshte shume bukur si vend dhe nuk i le gje mangut vendeve qe permenda me lart.
  nuk eshte as larg. dy ore nga shkodra dhe mund te shkosh edhe me tren.
  Vasudhaiva Kutumbakam

 12. #12
  CHEERFUL GIRL
  Anėtarėsuar
  14-04-2008
  Postime
  3,536

  Pėr: Pushimet dimerore

  Nese ke mundesi Prudence me mire behen pushimet jashte shqiperise. Pastaj nese do te shkosh per ski, ne Dardhe te Korces shkon nje fundjave pershembull. Sikurse tha edhe Pink , mjafton mali dhe bora
  E ne qofte, ftohte e ngrice, ti duro se dimri do t ike nje dite...

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,666

  Pėr: Pushimet dimerore

  Po ashtu , shkopinj per ski a ka ne shqiperi?
  Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

 14. #14
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,657

  Pėr: Pushimet dimerore

  Po ka ski ka dhe shkopat apo ski board, apo tubes. Kjo e fundit eshte me fun . Se te besh ski nuk eshte aq e Lehte. Duhen ca mesime nga trainers atje. Ski si sport eshte expensive. Duhet ta kesh fort per hobby ta besh .
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-12-2010
  Vendndodhja
  ne boten e ēudirave
  Postime
  3,776

  Pėr: Pushimet dimerore

  Prudence,

  vetem sa per info, pushime te organizuara mund te besh edh ne Kosove. Ke ne Brezovice hotele e vila ku mund te vendosesh e edhe kurse skijimi per fillestare. Te mirefillta dhe nga profesioniste. Pastaj ke edhe Boken e Rugoves qe kane fillu me vone me traditen e turizmit dimror po qe me sa kam pare ne tv vizitohet shume nga qytetare te Shqiperise. Mos prit qe do ta kesh Zvicer, por gjithsesi me kane thene qe sherbimet jane shume te mira dhe patjeter me te ulta se ne vendet perendimore.

  Pastaj nje shoqja ime me familje ikte shpesh ne Maqedoni per fundjave ne skijim ( e kam harru vendin si quhej por po deshe mund te pyes) dhe ishte shume e kenaqur....................


  Une pervec ne mehallen time dhe te halla qe jeton ne bjeshke skam bere ski ndonjehere tjeter. Eh ne fukarenjte e gjore...............
  AUTOCHTHONOUS

 16. #16
  Dark Angel Maska e smokkie
  Anėtarėsuar
  08-01-2004
  Vendndodhja
  verdalle
  Postime
  1,137

  Pėr: Pushimet dimerore

  Citim Postuar mė parė nga Prudence Lexo Postimin
  Pershendetje.

  E hapa kete teme se jam e interesuar rreth zonave me te preferuara per turizmin dimeror.Vende ku mund te behet ski per fillestar e femije.Do me pelqente te dija me sh se ku mund te shkoje ne Zvicer apo Austri apo ndonje eksperience vetjake ose e miqve tuaj.Jam ne pritje te infove tuaja pa filluar te dale dimri e te shkrije bora.

  flm
  Nje mundesi me e lire eshte Bansko-Bullgari.
  Nese te pelqen te besh ski atje eshte per ty. Kam pershtypjen se eshte me e madhja ne Ballkan.
  Hotel 3 yje me 15 euro nata + mengjesi.
  Skite 10 euro /1 dite
  Ski pass 15 euro /1 dite
  Diten ski, naten klub, bar, restaurant, strip club etj etj.
  Goxha lire dhe shume shume shume bukur !
  Cdo gje eshte relative...

 17. #17
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,657

  Pėr: Pushimet dimerore

  Sa lire 15 euro nata ne hotel . Pale skite. Duhet me ardh andej se sben per vacation.
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 18. #18
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,876

  Pėr: Pushimet dimerore

  Citim Postuar mė parė nga smokkie Lexo Postimin
  Nje mundesi me e lire eshte Bansko-Bullgari.
  Nese te pelqen te besh ski atje eshte per ty. Kam pershtypjen se eshte me e madhja ne Ballkan.
  Hotel 3 yje me 15 euro nata + mengjesi.
  Skite 10 euro /1 dite
  Ski pass 15 euro /1 dite
  Diten ski, naten klub, bar, restaurant, strip club etj etj.
  Goxha lire dhe shume shume shume bukur !
  po si te shkosh atje nga shqiperia se??? me autobuz te te dalin zorret?
  Vasudhaiva Kutumbakam

 19. #19
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,657

  Pėr: Pushimet dimerore

  Me plane mor djale. Qe aty me taxi. C'turizem eshte kur nuk shkon makina apo ndonje mjet tjeter transporti??
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 20. #20
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,876

  Pėr: Pushimet dimerore

  me cfare?
  nuk shkohet me aeroplan ne bullgari moj pink. nuk ka linje nga shqiperia.
  Vasudhaiva Kutumbakam

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •