Close
Faqja 11 prej 12 FillimFillim ... 9101112 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 201 deri 220 prej 232

Tema: Endrrat...

  1. #201
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379

    Pėr: Endrrat...

    Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin
    mos e degjo Xhuxhun. secili ketu ka lezetin e vet
    Lol

    Ska faj ura e qekajve,

    Ne itali zotrote dhe perdor fjalen turke, lehzet,..

    Ne kemi fjalen tone te bukur shqype, kenacesi,

    Ose sadisfaction...
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  2. #202

    Pėr: Endrrat...

    Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin
    hahaha me shkrive Do not Tread On me pretendimet e tua

    pac fat
    Po c'e do karrieren para femijeve... s'kuptoj. Femra eshte e tille nga natyra qe sakrifikon per te sjelle ne jete femijet e saj. Femijet jane vet qellimi i jetes per mendimin tim. Duket kot jeta po nuk le pasardhes. Jo me kot, njerzit me te vetmuar dhe te merzitur, pa qellim, kam pare singellat apo ata qe nuk bejne dot femije, sikur u mungon dicka.

    Vet i ri jam, kam kohe, s'i kam kaluar akoma te 30at, po ve re kete tendencen e njerzve, femrave sidomos qe nuk ndjekin deshirat e tyre. Ne njefar menyre kane te drejte sepse ekziston nje presion shoqeror qe tenton t'i thote femres se si te sillet per te qene femer "moderne".. etj etj.

    Cdokush, duhet te zgjiedhi dhe te ndjeki pasionet interesat dhe qellimet e veta.
    'Who is John Galt?'
    To say 'I love you' one must first be able to say the 'I' - Ayn Rand

  3. #203
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: Endrrat...

    Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
    Lol

    Ska faj ura e qekajve,

    Ne itali zotrote dhe perdor fjalen turke, lehzet,..

    Ne kemi fjalen tone te bukur shqype, kenacesi,

    Ose sadisfaction...
    fjala "lezet" m'u duk me funksionale ne kete rast

  4. #204
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: Endrrat...

    Citim Postuar mė parė nga Do Not Tread On Lexo Postimin
    Po c'e do karrieren para femijeve... s'kuptoj. Femra eshte e tille nga natyra qe sakrifikon per te sjelle ne jete femijet e saj. Femijet jane vet qellimi i jetes per mendimin tim. Duket kot jeta po nuk le pasardhes. Jo me kot, njerzit me te vetmuar dhe te merzitur, pa qellim, kam pare singellat apo ata qe nuk bejne dot femije, sikur u mungon dicka.

    Vet i ri jam, kam kohe, s'i kam kaluar akoma te 30at, po ve re kete tendencen e njerzve, femrave sidomos qe nuk ndjekin deshirat e tyre. Ne njefar menyre kane te drejte sepse ekziston nje presion shoqeror qe tenton t'i thote femres se si te sillet per te qene femer "moderne".. etj etj.

    Cdokush, duhet te zgjiedhi dhe te ndjeki pasionet interesat dhe qellimet e veta.
    bobo vertet do qe t'i futemi filozofise tani?

  5. #205

    Pėr: Endrrat...

    Xhuxhumak, nuk eshte edhe aq ceshtje fjalesh sesa qendrimi... anadollaket nuk jane "te kqinj" per shkak te gjuhes apo ngjyres se lekures, por per shkak te disa sjelljeve qe implikojne prapambetjen tone ne krahasim me Perendimin, pa te cilat personalisht mendoj se do ishim shume me mire.
    'Who is John Galt?'
    To say 'I love you' one must first be able to say the 'I' - Ayn Rand

  6. #206
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379

    Pėr: Endrrat...

    Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin
    fjala "lezet" m'u duk me funksionale ne kete rast
    E shikon qe edhe ti, ne nenvetedijen tende, maryan e lidh me fjalen turke lezet,

    Dhe jo me ndonji fjale "moderne" ...lol

    Keq qenka puna

    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  7. #207

    Pėr: Endrrat...

    Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin
    ...ne lidhje me ndryshimin, eshte e vertete, une kam gjithmone nevoje per ndryshim dhe e kerkoj vazhdimisht (por une e shoh me teper kete ane si dobesi sesa dicka te mire)..ndoshta kete radhe ndryshimi do jete per mire, shpresoj... :-)
    te pershendes
    Kurse mua ndryshimi, nuk mė ngjan si dobėsi, pėrkundrazi ėshtė tipar i karaktereve tė forta, tė vendosur tė ecin pėrpara :-) sadoqė, nganjėherė disa ndryshime edhe s'na pėlqejnė ose, nė fillim ngjajnė sikur nuk ishte ajo qė prisnim, me kalimin e kohės e kuptojmė arsyen e atij ndryshimi dhe e kuptojmė qė ishte diēka qė duhejt tė ndodhte.
    Tė pėrshėndes gjithashtu


    p.s. disa nė temė filluan me pa ėndrra me sy hapur tani... :P

  8. #208
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379

    Pėr: Endrrat...

    Une fjalen anadoll, e lidh me nji turkeshe ne anadoll te driteROY-it...

    Sme duket fjale e keqe...

    Si psh eshte arapi zi ketu...

    Jo jo jo(qe tregon evropianizmin shqiptar ne shekuj),...
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  9. #209
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: Endrrat...

    Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
    E shikon qe edhe ti, ne nenvetedijen tende, maryan e lidh me fjalen turke lezet,

    Dhe jo me ndonji fjale "moderne" ...lol

    Keq qenka puna

    lere lere se i re nga kina tani
    perdora fjalen "lezet" sepse tregon me shume afrimitet per mua

  10. #210

    Pėr: Endrrat...

    Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin
    bobo vertet do qe t'i futemi filozofise tani?
    S_ka nevoje. mendoj se femra, ne dac sipas vizionit fetar, ne dac sipas vizionit me pak te njohur te evolucionit eshte dnertuar ne menyre te tille qe te parapelqeje nje sjellje qe implikon kujdesje me te madhe per femijet, ndjeshmeri me te larte emotive dhe ne pergjithesi nje sens me larte krahasuar me mashkullin ndaj te pambrojturve.
    dhe keto karakteristika, qe gjenden tek te gjitha femra, shume apo pak, me ndryshueshmeri nderpersonale, sic na meson edhe mjeku apo antropologu fizik, nuk mund te anashkalohen lehte. heret a vone njeriu i ben pyetjen vetes, valle a kam nje jete "te mbushur" , si te them, "te realizuar", te lumtur. pra a e kam realizuar qellimin tim.
    une mendoj se nje femer ka, per shkak te kushtetutes se vet (kostitucionit te vet fizik, fiziologjik) nje prirje shume te forte qe heret a vone e nxit drejte memesise.

    tek e fundit nese shikojme sjelljet e njerzve, pak gjera jane themelore. ushqimimi, strehimi dhe riprodhimi. dy te parat ne funksion te se tretes.
    'Who is John Galt?'
    To say 'I love you' one must first be able to say the 'I' - Ayn Rand

  11. #211
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379

    Pėr: Endrrat...

    Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin
    lere lere se i re nga kina tani
    perdora fjalen "lezet" sepse tregon me shume afrimitet per mua
    Kine ne kemi pasur popull "moter", prandaj e kemi me te lehte me I ra nga pekini se sa peqini...

    Lol
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  12. #212
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: Endrrat...

    Citim Postuar mė parė nga Fleur Blanche Lexo Postimin
    Kurse mua ndryshimi, nuk mė ngjan si dobėsi, pėrkundrazi ėshtė tipar i karaktereve tė forta, tė vendosur tė ecin pėrpara :-) sadoqė, nganjėherė disa ndryshime edhe s'na pėlqejnė ose, nė fillim ngjajnė sikur nuk ishte ajo qė prisnim, me kalimin e kohės e kuptojmė arsyen e atij ndryshimi dhe e kuptojmė qė ishte diēka qė duhejt tė ndodhte.
    Tė pėrshėndes gjithashtu


    p.s. disa nė temė filluan me pa ėndrra me sy hapur tani... :P
    ashtu eshte ne pergjithesi, por nuk eshte mire ta kerkosh vazhdimisht se rrezikon te mos krijosh asnje baze pastaj... nejse s'po vazhdoj me shume, se do me duket vetja si pacienti qe i hapet psikologut pastaj (dukesh qe je nje degjuese e mire ti Fleur )

    p.s. e ca endrrash se... : p

  13. #213
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: Endrrat...

    Citim Postuar mė parė nga Do Not Tread On Lexo Postimin
    S_ka nevoje. mendoj se femra, ne dac sipas vizionit fetar, ne dac sipas vizionit me pak te njohur te evolucionit eshte dnertuar ne menyre te tille qe te parapelqeje nje sjellje qe implikon kujdesje me te madhe per femijet, ndjeshmeri me te larte emotive dhe ne pergjithesi nje sens me larte krahasuar me mashkullin ndaj te pambrojturve.
    dhe keto karakteristika, qe gjenden tek te gjitha femra, shume apo pak, me ndryshueshmeri nderpersonale, sic na meson edhe mjeku apo antropologu fizik, nuk mund te anashkalohen lehte. heret a vone njeriu i ben pyetjen vetes, valle a kam nje jete "te mbushur" , si te them, "te realizuar", te lumtur. pra a e kam realizuar qellimin tim.
    une mendoj se nje femer ka, per shkak te kushtetutes se vet (kostitucionit te vet fizik, fiziologjik) nje prirje shume te forte qe heret a vone e nxit drejte memesise.

    tek e fundit nese shikojme sjelljet e njerzve, pak gjera jane themelore. ushqimimi, strehimi dhe riprodhimi. dy te parat ne funksion te se tretes.
    te lexova Do Not Tread On... por me thene te drejten pertoj te replikoj, se u jam pergjigjur kushedi sa here ketyre dilemave neper temat e forumit, mos ma merr per keq... pyetja ime ishte retorike

  14. #214

    Pėr: Endrrat...

    Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin
    ashtu eshte ne pergjithesi, por nuk eshte mire ta kerkosh vazhdimisht se rrezikon te mos krijosh asnje baze pastaj...
    Shumė dakort... ēdo gjė e tepruar sjell mungesė ekuilibri qė mundohemi ta mbajmė nė jetė qė, na ēon tek ajo baza e fortė qė thua. Me thėnė tė drejtėn, edhe unė e kam kėtė "problem" qė, sapo e realizoj diēka, dua diēka tjetėr qė nė fakt ėshtė ndryshe pėr nga natyra sesa e para... sikur mė krijohet njė monotoni vrastare po nuk ndryshova ndonjė gjė... dhe sado qė jam tip qė e dua qetėsinė, ai kėrkimi nga vetja pėr tė bėrė diēka ndryshe, sado qė mė pėrmbush, mė trazon pak... :)
    Por, kam pėrshtypjen qė ėshtė ēėshtje moshe... ėshtė si njė lloj njohje e vetes tonė mė mirė, nė bazė tė zgjedhjeve dhe ndryshimeve tė shpeshta qė bėjmė nė rrugėtimin e jetės :)

  15. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Fleur Blanche pėr postimin:

    broken_smile (29-07-2014)

  16. #215
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379

    Pėr: Endrrat...

    Broke,

    Lexojne njihere ket se mos e gjen shpjegimin e endrres?

    Mungesa e gjumit rrit rrezikun e kujtimeve false



    28 Korrik 2014 | : Kuriozitete | Autor: Gazeta Shqip

    Studimi

    Njė kėrkim i ri kėshillon se mungesa e gjumit mund tė rrisė rrezikun e individėve tė preken nga kujtimet e pavėrteta. Kėrkuesit nga Universiteti i Kalifornisė dhe Universiteti Shtetėror i Miēiganit thanė se ata qė nuk flenė mjaftueshėm kanė mė tepėr gjasa tė kujtojnė informacione false, sesa ata qė flenė mjaftueshėm. Nė studim u pėrfshinė 104 pjesėmarrės, tė cilėt ishin studentė. Nė pėrfundim tė eksperimenteve, u arrit konkluzioni se pesė orė gjumė ose mė pak ishin tė lidhura me formimin e kujtimeve false. Nga ana tjetėr, shkencėtarėt kanė zbuluar se shtatė orė gjumė janė ideale pėr trupin dhe se mė tepėr se tetė orė ēojnė nė lodhje tė organizmit.








    Autor Gazeta Shqip te 28 Korrik 2014. Kuriozitete. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  17. #216
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: Endrrat...

    nuk e kuptova artikullin Xhuxhu... ne c'kuptim kujtime te paverteta? ne lidhje me endrrat apo kur mundohesh te kujtosh me vetedije te kaluaren?

  18. #217

    Pėr: Endrrat...

    mbase kėto kujtimet e pavėrteta, mund tė shkaktojnė njė si lloj deja vu... ku gjatė pėrditshmėrisė, mund tė ndodhesh para njė ndodhie qė mund tė tė mbajė si pezull mes njė dileme se: a e ke bėrė edhe mė parė kėtė gjė fiks siē po tė ndodh nė atė ēast, apo e ke ėndėrruar...?! - kur nė fakt ka gjasė tė mos jetė asnjėra. ahhh misteret e trurit....!!

  19. #218
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379

    Pėr: Endrrat...

    Ose kur shef endrra te duken sikur vertet e ke perjetuar dhe ankthi eshte sh I madh, edhe pasi te del gjumi.

    Thjesht lodhja dhe mos sh lodhja e trupit e ben trurin te jape mankthe mendoj.

    Gjithsesi, per endrrat Mia eshte experte e pranuar nga gjykata,..lol
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  20. #219
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: Endrrat...

    kush e merr vesh... une s'kuptova gje per vete

    ka mundesi te jete ajo qe thote Fleur, por prape mund ta specifikonin me mire te artikulli...mah

  21. #220
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379

    Pėr: Endrrat...

    E punto nero,...lol

    Duhet pysim ket frojdin e forumit, per ekspertize te specializuar...
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

Faqja 11 prej 12 FillimFillim ... 9101112 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •