Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e beta85
  Antarsuar
  20-03-2009
  Postime
  138
  Faleminderit
  8
  7 falenderime n 6 postime

  Ia pren kokn 14-vjeqares pasi babai nuk e miratoi fejesn

  Ia pren kokn 14-vjeqares pasi babai nuk e miratoi fejesn

  Policia afgane arrestoi dy burra t cilt akuzohen se ia hoqn kokn me thik nj vajze adoleshente n veri t provincs Konduz n Afganistan. Para se t ndodhte ky sulm makabr, babi i vajzs kishte refuzuar propozimin pr martes t vajzs s tij.

  Hulumtimi jon tregon se personat t cilt e vran vajzn ishin ata persona t cilt dshironin ta martonin at, i tha nj polic BBC-s.

  M hert kt muaj, katr polic jan burgosur me 16 vjet burg pr dhunimin e nj gruaje t re n t njjtn provinc.

  N incidentin e fundit, vajza, e cila ishte rreth 14 vje, po bartte uj t pijes kur u sulmua t hnn.

  Kta persona [p e ngacmonin familjen q nj koh dhe kishin krkuar dorn e vajzs. Kur ajo refuzoi, ata e kryen kt vepr t tmerrshme", i tha zyrtari policor BBC-s. Zyrtart afgan dhe pleqt lokal fisnor thon se dy t dyshuarit ishin t afrm t vajzs.

  Babai i saj nuk kishte dashur t martonte vajzn e saj sepse ajo ishte shum e vogl, pr tu fejuar, ka raportuar agjencia lokale e lajmeve. KosovaPress

 2. #2
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Antarsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,917
  Faleminderit
  348
  200 falenderime n 112 postime
  beta 85,nuk kutpoj cfar ka te bej kjo teme me tolerancen fetare?
  Kjo teme ka vendin ...
  http://www.forumishqiptar.com/thread...una-ndaj-grave
  - - Shum shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me ask!
  Agim Metbala"

 3. #3
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Antarsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,938
  Faleminderit
  142
  222 falenderime n 186 postime
  Citim Postuar m par nga Xhenet.M.S. Lexo Postimin
  beta 85,nuk kutpoj cfar ka te bej kjo teme me tolerancen fetare?
  Kjo teme ka vendin ...
  http://www.forumishqiptar.com/thread...una-ndaj-grave
  Eshte shume e thjeshte per ta kuptuar e nderuara Xhenet, injoranca e te perceptuarit te Afganistanit nga beta85 me sinonim te fese Islame eshte po aq budallalllek sikuse sjellja nje lajmi idiot nga Amerika qe ka maxhorcance te Krishtere dhe ta vendosnim tek toleranca fetare.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •